forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Najbolji nogometas svih vremena!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/11/2015 : 12:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by zlatan bihac

zbog ronalda sam počeo navijati za barsu..pa nakon njega rivaldo..pa ronaldinjo..ali ipak je messi najbolji..jer čovjek,za razliku od ostalih, već 10 godina igra vrhunski fudbal,u najjačoj ligi kakva je španija, u najjaćem takmičenju kakva je liga prvaka..jednostavno je najbolji..to što nije imao sreće sa argentinom da uzme SP nema nikakve veze da mu se umanjuje vrijednost..

Neslazem se da je Španjolska liga najava,Engleska je daleko jača!



+1


vidi se po koeficijentu i po rezultatima u europi zadnjih par godina da španski klupovi redovno osvajaju i igraju finala europskih kupova dok englezi ne dođu ni do četvrtfinala... barsa, real i atletiko su za klasu jači od sve i jednog engleskog kluba, dok bi valensija, sevilja, bilbao, viljareal, i još par klubova se bez ikakvih problema borili za titulu u engleskoj...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/11/2015 : 13:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Definitivno!
Italija je još prije par godina pukla k'o zvečka, u Francuskoj još uvijek masa "zaigranih" Afrikanaca cirkusanata, Engleska se kao cijelina također nije uspijela razviti (ako izuzmemo pokušaje "silovanja" po pojedinim klubovima od strane kojekakvog šeika ili Abramowitscha), a Njemačka "lebdi" tu negdje između svega toga. Uvijek konstantno, no da nije vizitne kartice zvane FC B. i povremeno Dortmunda, ostatak lige ne bi bio ni u "Top 4".
Dakle, ostaju samo torerosi, pa tako nije ni slučajnost da 99% njihovih igrača ne napušta domaću ligu.
Ili vam pada na pamet neki Španjolac od baš svijetskog formata koji trenutno ne igra u Primera divison?
Ostarijeli Xabi Alonso i Javi Martinez se ne računaju.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 14:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Definitivno!
Italija je još prije par godina pukla k'o zvečka, u Francuskoj još uvijek masa "zaigranih" Afrikanaca cirkusanata, Engleska se kao cijelina također nije uspijela razviti (ako izuzmemo pokušaje "silovanja" po pojedinim klubovima od strane kojekakvog šeika ili Abramowitscha), a Njemačka "lebdi" tu negdje između svega toga. Uvijek konstantno, no da nije vizitne kartice zvane FC B. i povremeno Dortmunda, ostatak lige ne bi bio ni u "Top 4".
Dakle, ostaju samo torerosi, pa tako nije ni slučajnost da 99% njihovih igrača ne napušta domaću ligu.
Ili vam pada na pamet neki Španjolac od baš svijetskog formata koji trenutno ne igra u Primera divison?
Ostarijeli Xabi Alonso i Javi Martinez se ne računaju.



David Silva.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 24/11/2015 : 14:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
de Gea

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 14:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Casillas, Santi Cazorla, Pedro Rodriguez, Diego Costa, Azpilicueta
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 14:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Thiago Alcantara, Jesus Navas, Ander Herrera, Arteta, Moreno
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 14:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Bernat, Morata

Dosta za danas.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/11/2015 : 14:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Hajd' ok, David Silva i Diego Costa, mada su i oni žrtve pomnutog "silovanja", te za godinu-dvije svakako ponovo "doma", al' inače rekosmo od svijetskog formata.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 24/11/2015 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Šalu na stranu,ali mislim da bi na ovoj listi mogao da se nađe i netko iz bivše yuge. Nisam ih gledao,ali kako čujem bilo je tu igračina... Vukas, Beara, Šekularac, Džajić, Jerković, Bobek, Lamza...pa od "novijih"-Savićević, Prosinečki... Recimo isti Robi Prosinečki-gdje god je došao uvijek je davao dimenziju više. Majstor za rolanje,lopte sa očima... A koliko ih se još nemogu sjetiti-pa nije moguće da se za nijednoga od njih nebi našlo mjesta bar na toj listi,među prvih 10-15...



Piksi je bio najbolji igrač bivše države.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 14:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
@Dukidule

Malo te zezamo. Ali De Geu i Thiaga Alcantaru možeš dodati toj dvojici.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 14:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
I Fabregasa
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/11/2015 : 14:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

@Dukidule

Malo te zezamo. Ali De Geu i Thiaga Alcantaru možeš dodati toj dvojici.


Ma no frks, sve jasno. A i da ih je i 6 ili 7, u odnosu na toliko malen broj španjolskih igrača poremetili bi njih par naravno ravnotežu.
Chelsea i Bayern, a jedan vratar u ManU, eto opet se vraćamo na isto.
Nego, nedostaje nam i Raul???

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 14:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Pa opet je čudno kako City recimo, ne uspije ništa napraviti u Europi. Jest da je momčad rezultat suludog trošenja šefova, ali kao da bi bila prva koja je takva osvojila veliki naslov.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/11/2015 : 15:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by zlatan bihac

zbog ronalda sam počeo navijati za barsu..pa nakon njega rivaldo..pa ronaldinjo..ali ipak je messi najbolji..jer čovjek,za razliku od ostalih, već 10 godina igra vrhunski fudbal,u najjačoj ligi kakva je španija, u najjaćem takmičenju kakva je liga prvaka..jednostavno je najbolji..to što nije imao sreće sa argentinom da uzme SP nema nikakve veze da mu se umanjuje vrijednost..

Neslazem se da je Španjolska liga najava,Engleska je daleko jača!



+1


vidi se po koeficijentu i po rezultatima u europi zadnjih par godina da španski klupovi redovno osvajaju i igraju finala europskih kupova dok englezi ne dođu ni do četvrtfinala... barsa, real i atletiko su za klasu jači od sve i jednog engleskog kluba, dok bi valensija, sevilja, bilbao, viljareal, i još par klubova se bez ikakvih problema borili za titulu u engleskoj...



očito nemaš pojma
pa engleska liga je najpraćenija na svijetu, valjda je to važnije od rezultata i koeficijenata
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/11/2015 : 15:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Pretjeruješ s novijim imenima.

kaj misliš na mene?


Na koga drugoga?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2015 : 15:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Španjolska je već godinama najjača liga i tu nema spora.

Što se tiče domaćih igrača bez sumnje meni najbolji i najdraži igrač iz moje mladosti Baka Slišković.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/11/2015 : 15:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by zlatan bihac

zbog ronalda sam počeo navijati za barsu..pa nakon njega rivaldo..pa ronaldinjo..ali ipak je messi najbolji..jer čovjek,za razliku od ostalih, već 10 godina igra vrhunski fudbal,u najjačoj ligi kakva je španija, u najjaćem takmičenju kakva je liga prvaka..jednostavno je najbolji..to što nije imao sreće sa argentinom da uzme SP nema nikakve veze da mu se umanjuje vrijednost..

Neslazem se da je Španjolska liga najava,Engleska je daleko jača!



+1


vidi se po koeficijentu i po rezultatima u europi zadnjih par godina da španski klupovi redovno osvajaju i igraju finala europskih kupova dok englezi ne dođu ni do četvrtfinala... barsa, real i atletiko su za klasu jači od sve i jednog engleskog kluba, dok bi valensija, sevilja, bilbao, viljareal, i još par klubova se bez ikakvih problema borili za titulu u engleskoj...



očito nemaš pojma
pa engleska liga je najpraćenija na svijetu, valjda je to važnije od rezultata i koeficijenata


Opet ova rasprava...
Normalno da je engleska bolja, to što je prvih pet klubova bolje u jednoj ligi to definitivno ne čini cijelu ligu boljom. Pogotovo ne ligu od 20 klubova.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/11/2015 : 15:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Pa opet je čudno kako City recimo, ne uspije ništa napraviti u Europi. Jest da je momčad rezultat suludog trošenja šefova, ali kao da bi bila prva koja je takva osvojila veliki naslov.


Ne znam koliko si pratio, a možda i nisi (?), no to ti je slično kao i u slučaju onog "našeg" kapetana Jack-a, nedavno na aukcijama ove stranice.
Dečko pun love, energije i očito motivacije da kompletira kolekciju Z. S. i LMS.
Zaleti ti se on i pokupuje mahom sve redom što mu bi na dohvat ruke. Pri tome, ntii je obraćao pažnju na kvalitetu niti na cijenu, ama baš sve što mu se učinilo interesantno, valjda po sistemu "bolje ja odmah dok mi ne mazne netko drugi"?
Kad jednog dana, valjda je napravio neku inventuru pa ustanovio da ga sve do tada (milom i silom) kupljeno ipak nije dovelo do poželjenog cilja, stade ti on a da nije stigao ni do pola puta, dok drugi svoj kadar (u tom slučaju kolekciju) sastavljaju strpljivo i sistematski, korak po korak.
Dodatne investicije izostaše, sistem se sigurno raspade a i sam Jack investor se povuče (u konkretnom slučaju, biješe "povučen"), dok drugi i manji "investori" sve bliže pristižu ka zacrtanom cilju, jer su na realizaciji istoga radili konstantno, bez nervoze ili suludog rizika, baš ono "step by step".

Pa tako, za koju godinu, dok kapetan bude sjedio na ostatcima svojih nekadašnjih investicija (čitao ih na WC-u i kukao za spucanom lovom), poneki drugi će sebi moći prikačiti naslov "prvaka", u konkretnom slučaju, "vlasnika kompletnih kolekcija".

Eto tako nakako ti je to i u slučaju ManCity-ja, PSG-a i njima sličnih "velikana".
A pouka u svemu tome? Ni brdo love ti ne može zamijeniti pamet. Ponekad je bitnije imati "dobar nos" (feeling), strpljenje i izdržljivost.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/11/2015 : 16:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by zlatan bihac

zbog ronalda sam počeo navijati za barsu..pa nakon njega rivaldo..pa ronaldinjo..ali ipak je messi najbolji..jer čovjek,za razliku od ostalih, već 10 godina igra vrhunski fudbal,u najjačoj ligi kakva je španija, u najjaćem takmičenju kakva je liga prvaka..jednostavno je najbolji..to što nije imao sreće sa argentinom da uzme SP nema nikakve veze da mu se umanjuje vrijednost..

Neslazem se da je Španjolska liga najava,Engleska je daleko jača!



+1


vidi se po koeficijentu i po rezultatima u europi zadnjih par godina da španski klupovi redovno osvajaju i igraju finala europskih kupova dok englezi ne dođu ni do četvrtfinala... barsa, real i atletiko su za klasu jači od sve i jednog engleskog kluba, dok bi valensija, sevilja, bilbao, viljareal, i još par klubova se bez ikakvih problema borili za titulu u engleskoj...



očito nemaš pojma
pa engleska liga je najpraćenija na svijetu, valjda je to važnije od rezultata i koeficijenata


Opet ova rasprava...
Normalno da je engleska bolja, to što je prvih pet klubova bolje u jednoj ligi to definitivno ne čini cijelu ligu boljom. Pogotovo ne ligu od 20 klubova.



bolje i taj argument nego DOSLOVNO niti jedan
odnosno, bolje desetak argumenata (kao što su trofeji, koeficijenti, titule) nego NITI JEDAN JEDINI argument u korist teze da je engleska liga jača
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/11/2015 : 16:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Rahazlam

Moje mišljenje je ovakvo,danas je nogomet najteži stoga su danas igrači najbolji,Pelea nebi ni stavio al ipak ajde posto dijeli titulu najboljeg svih vremena s Maradonom.Zasto su danas igrači najbolji?Jednostavno danas se igra brže igra se vise na snagu na trku,danas postoje taktike kako zaustavit Mesija ,Ronaldinha i sl,puno se vise faulira,Hazard je izjavio sad nedavno da pije tablete protiv bolova nakon svake tekme.Dakle prije(mislim na Peleovo doba)nisi mogao igrat ako nisi znao igrat s loptom,dakle nije bilo mjesta za Gatusa i slične.Moje je mišljenje da bi Pele danas bio totalno prosječan igrac(među ovim boljim naravno).



Zbog tvojih godina ne znaš kakav je bio fudbal pre kraja devedesetih, pa zato tako pričaš o fauliranju i težini igranja. Pa Gatuso bi bio curica pored Najdoskog. Ono što je danas žuti karton, tada nije uvek bio ni faul. Crveni karton se dobijao samo kad protivnik mora u bolnicu.

Fudbal je danas možda lepši za oko, igra je tečnija, baš zato što se prekršaji odmah sankcionišu. Ali tada je bilo više ljudi koji su baratali loptom, a ne taktikom.

Ja sam pričao za Peleovo vrijeme!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/11/2015 : 16:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Pretjeruješ s novijim imenima.

kaj misliš na mene?


Na koga drugoga?

Imam samo 15 mjesta,a gore sam već napisao ipak je danas nogomet najteži stoga su i igrači najbolji,nekažem da se nebi mogao nać neko iz 70ih ali ipak,nogomet cijenim tek negdje od 1982,sve ovo prije je ništa.I da gledao sam jel imam CD,ono kad je bilo 2006 prije svjetskog u Njemačkoj za kupit povijest svih svjetskih prvenstava.Gledao sam recimo finale 58 Brazil Švedska 5:2,ako to neko smatra dobrim nogometom onda nemamo o čemu pričati!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/11/2015 : 16:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Španjolska je već godinama najjača liga i tu nema spora.

Što se tiče domaćih igrača bez sumnje meni najbolji i najdraži igrač iz moje mladosti Baka Slišković.

Najbolji igrač s ovi prostora definitivno,sto se tiče ovoga da je Španjolska liga najaca dozvoli da ti objasnim neke stvari:Barcelona i Real možda jesu jači od svih engleskih klubova ali ostatak?Pa 14. U Engleskoj bi deklasirao 14. U Španjolskoj,ko ti je poslje Barce i Reala,Atletico,Sevilla,Valencija,klubovi koji bi u Engleskoj ligi zauzimali sredinu ljestvice iza Manchester Uniteda,Citiya,Chelsea,Arsenala,Liverpoola,West hama,Evertona(Atletico bi mozda i bio među prva tri)ali koliko teških utakmica ima jedan Chelsea u Engleskoj ligi,koliko teških gostovanja zato i trpe rezultati u Europi,koju tešku utakmicu imaju Barcelona i Real gostovanje kod Atletica,Seville i Valencije a ostalo sve Lici na trening,vidio bi ih u Engleskoj ligi,neko je sad reko nemogu se sjetit ko,neki nogometaš poznati"kad bi Real i Barcelona došli u Englesku prve godine sigurno nebi uzeli titulu".Uostalom to da je Engleska liga jača od Španjolske rekli su svi koji su igrali u obje,evo ti prvi Gareth Bale i Luis Suarez.Engleski klubovi imaju vise novaca od Španjolskih i zato je i liga jača!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2015 : 17:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Pretjeruješ s novijim imenima.

kaj misliš na mene?


Na koga drugoga?

Imam samo 15 mjesta,a gore sam već napisao ipak je danas nogomet najteži stoga su i igrači najbolji,nekažem da se nebi mogao nać neko iz 70ih ali ipak,nogomet cijenim tek negdje od 1982,sve ovo prije je ništa.I da gledao sam jel imam CD,ono kad je bilo 2006 prije svjetskog u Njemačkoj za kupit povijest svih svjetskih prvenstava.Gledao sam recimo finale 58 Brazil Švedska 5:2,ako to neko smatra dobrim nogometom onda nemamo o čemu pričati!


Bio si prisutan na finalu ili...
Teško je pričati o tim vremenima jer je tada tehnologija bila debelo iza današnje i na osnovi tih snimki ne možeš stvoriti pravu sliku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/11/2015 : 17:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Engleski klubovi imaju vise novaca od Španjolskih i zato je i liga jača!


Znači zbog toga šta su nekakav Hull ili Norwich u stanju ispalit 10-15M Eura za nekakvo irsko drvo, ili Livrpool 25-30M za hrvatsko drvo je engleska liga jača?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2015 : 17:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Willer

Pa opet je čudno kako City recimo, ne uspije ništa napraviti u Europi. Jest da je momčad rezultat suludog trošenja šefova, ali kao da bi bila prva koja je takva osvojila veliki naslov.


Ne znam koliko si pratio, a možda i nisi (?), no to ti je slično kao i u slučaju onog "našeg" kapetana Jack-a, nedavno na aukcijama ove stranice.
Dečko pun love, energije i očito motivacije da kompletira kolekciju Z. S. i LMS.
Zaleti ti se on i pokupuje mahom sve redom što mu bi na dohvat ruke. Pri tome, ntii je obraćao pažnju na kvalitetu niti na cijenu, ama baš sve što mu se učinilo interesantno, valjda po sistemu "bolje ja odmah dok mi ne mazne netko drugi"?
Kad jednog dana, valjda je napravio neku inventuru pa ustanovio da ga sve do tada (milom i silom) kupljeno ipak nije dovelo do poželjenog cilja, stade ti on a da nije stigao ni do pola puta, dok drugi svoj kadar (u tom slučaju kolekciju) sastavljaju strpljivo i sistematski, korak po korak.
Dodatne investicije izostaše, sistem se sigurno raspade a i sam Jack investor se povuče (u konkretnom slučaju, biješe "povučen"), dok drugi i manji "investori" sve bliže pristižu ka zacrtanom cilju, jer su na realizaciji istoga radili konstantno, bez nervoze ili suludog rizika, baš ono "step by step".

Pa tako, za koju godinu, dok kapetan bude sjedio na ostatcima svojih nekadašnjih investicija (čitao ih na WC-u i kukao za spucanom lovom), poneki drugi će sebi moći prikačiti naslov "prvaka", u konkretnom slučaju, "vlasnika kompletnih kolekcija".

Eto tako nakako ti je to i u slučaju ManCity-ja, PSG-a i njima sličnih "velikana".
A pouka u svemu tome? Ni brdo love ti ne može zamijeniti pamet. Ponekad je bitnije imati "dobar nos" (feeling), strpljenje i izdržljivost.




Nisam pratio, ali zanimljiva usporedba.

Ipak, i Cityevi šeici nauče nešto... učini se barem, ove godine zadržali su kostur momčadi i trenera, a doveli mlade, a već dokazane lavove, Sterlinga i De Bruynea. (Doduše, trebali su zadržati ili Džeku ili Jovetića.)

I onda se svejedno dogode domaći porazi od Juventusa i Liverpoola.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000