forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Personalizovani kalendari za 2016. godinu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/12/2015 : 11:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
Kalendari po zelji za 2016. godinu. Deciji i porodicni kalendari, kalendari sa strip junacima, kalendari sa omiljenim klubovima... Vise informacija na pm.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 05/12/2015 11:30:55

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/12/2015 : 11:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
kalendari su super, ali ako nisu plačena prava, onda je to obična piraterija i kao takva zabranjena na forumu
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/12/2015 : 11:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

kalendari su super, ali ako nisu plačena prava, onda je to obična piraterija i kao takva zabranjena na forumu



Eto onda cu ih sve pobrisati da se ne bi sekirao zbog placenih prava...

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/12/2015 : 13:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
Deki, moji su super, kao i posteri, te zahvalan sam ti na njima. A vjeruj mi i mnogi drugi iz našeg kruga stripoljubaca!
U današnje doba, u kojem kukamo da je sve manje takvih ponuda a naši Bonelli junaci polako "izumiru", sretni smo da postoje momci poput tebe koji svojim trudom pokušavaju da nam pruže takve užitke, bez da imaju neke velike zarade.
Nama definitivno ne pada na pamet skretati ti pažnju na bilo kakve gluposti a la "prava" itd. Niti si postavio slike na forum, niti ih ponudio na aukcijama, nego samo skrenuo pažnju mogućim zainteresiranima, što je po meni 100% legalno i ok.
Dakle, samo nastavi i izbacuj još mnogo toga. Onaj tko to stvarno pozdravlja, taj je happy i uzet će si sve što želi, a na pojedine druge ne obraćaj pažnju. Dan je predug i svako ga na svoj način pokušava ispuniti kako zna.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/12/2015 : 14:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
quote:
Originally posted by Dukidule

Deki, moji su super, kao i posteri, te zahvalan sam ti na njima. A vjeruj mi i mnogi drugi iz našeg kruga stripoljubaca!
U današnje doba, u kojem kukamo da je sve manje takvih ponuda a naši Bonelli junaci polako "izumiru", sretni smo da postoje momci poput tebe koji svojim trudom pokušavaju da nam pruže takve užitke, bez da imaju neke velike zarade.
Nama definitivno ne pada na pamet skretati ti pažnju na bilo kakve gluposti a la "prava" itd. Niti si postavio slike na forum, niti ih ponudio na aukcijama, nego samo skrenuo pažnju mogućim zainteresiranima, što je po meni 100% legalno i ok.
Dakle, samo nastavi i izbacuj još mnogo toga. Onaj tko to stvarno pozdravlja, taj je happy i uzet će si sve što želi, a na pojedine druge ne obraćaj pažnju. Dan je predug i svako ga na svoj način pokušava ispuniti kako zna.



Hvala ti puno na podrsci. Ja nemam serijsku proizvodnju pa da cu neku izdavacku kucu ojaditi zbog ko zna kakve velike zarade. Ovo su personalizovani kalendari po zelji. Drugo ovakvi kalendari se nemaju nigde za kupiti, te su ljubitelji stripa uskraceni da imaju kalendar sa svojim omiljenim strip junakom. A kao trece i ja sam kolorisao odredjene crno-bele ilustracije, pa zasto ne bih smeo to reklamirati....

Dakle da ne bi povredili osecanja dusebriznika koji se brinu za velike izdavacke kuce i da ne bi neko pominjao pirateriju ovde su primeri kalendara koje sam sebi uradio. Kalendari su na A3 formatu sa 13 listova:



A ovde kalendari na jednom listu koje sam sebi uradio.



A evo i mog kucnog ljubimca. :)


http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/12/2015 : 14:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by Dukidule
Dan je predug i svako ga na svoj način pokušava ispuniti kako zna.


Baš suprotno, već nakon 16 h se smrači i nema više ispunjavanja.
Inače, kalendari su zakon pogotovo kada ih radi netko tko se razumije u bojanje crteža.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/12/2015 : 15:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
Ma u slučaju pojedinih, svejedno je da l' je dan mračan il' osvijetljen suncem. Oni nos guraju čak i pod mjesečinom svagdje.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/12/2015 : 15:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Dukidule

Deki, moji su super, kao i posteri, te zahvalan sam ti na njima. A vjeruj mi i mnogi drugi iz našeg kruga stripoljubaca!
U današnje doba, u kojem kukamo da je sve manje takvih ponuda a naši Bonelli junaci polako "izumiru", sretni smo da postoje momci poput tebe koji svojim trudom pokušavaju da nam pruže takve užitke, bez da imaju neke velike zarade.
Nama definitivno ne pada na pamet skretati ti pažnju na bilo kakve gluposti a la "prava" itd. Niti si postavio slike na forum, niti ih ponudio na aukcijama, nego samo skrenuo pažnju mogućim zainteresiranima, što je po meni 100% legalno i ok.
Dakle, samo nastavi i izbacuj još mnogo toga. Onaj tko to stvarno pozdravlja, taj je happy i uzet će si sve što želi, a na pojedine druge ne obraćaj pažnju. Dan je predug i svako ga na svoj način pokušava ispuniti kako zna.




cccccccc

piše u pravilima, da se "piraterija" ne smije prodavati.
A da budeš siguran, pitaj Markosa.

potrudio sam se i pronašao ti link:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=28305


Edited by - 1Euro on 05/12/2015 15:45:13
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/12/2015 : 15:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ddeki, ako si kalendare sebi napravio, zašto ih onda nama prodavaš?

Edited by - 1Euro on 05/12/2015 15:42:31
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/12/2015 : 17:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

ddeki, ako si kalendare sebi napravio, zašto ih onda nama prodavaš?


Citaj dobro sta sam napisao: "Kalendari po zelji za 2016. godinu."
Ovo su samo primeri kako izgledaju gotovi kalendari kad ga ja napravim!
Jesam li mozda trebao da trazim autorsko pravo i od mog psa sto sam ga slikao i okacio?

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 05/12/2015 17:31:44
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/12/2015 : 17:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Dukidule

Deki, moji su super, kao i posteri, te zahvalan sam ti na njima. A vjeruj mi i mnogi drugi iz našeg kruga stripoljubaca!
U današnje doba, u kojem kukamo da je sve manje takvih ponuda a naši Bonelli junaci polako "izumiru", sretni smo da postoje momci poput tebe koji svojim trudom pokušavaju da nam pruže takve užitke, bez da imaju neke velike zarade.
Nama definitivno ne pada na pamet skretati ti pažnju na bilo kakve gluposti a la "prava" itd. Niti si postavio slike na forum, niti ih ponudio na aukcijama, nego samo skrenuo pažnju mogućim zainteresiranima, što je po meni 100% legalno i ok.
Dakle, samo nastavi i izbacuj još mnogo toga. Onaj tko to stvarno pozdravlja, taj je happy i uzet će si sve što želi, a na pojedine druge ne obraćaj pažnju. Dan je predug i svako ga na svoj način pokušava ispuniti kako zna.




cccccccc

piše u pravilima, da se "piraterija" ne smije prodavati.
A da budeš siguran, pitaj Markosa.

potrudio sam se i pronašao ti link:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=28305





Tema se zove: "PIRATSKIM STRIPOVIMA NIJE MJESTO NA AUKCIJAMA!"

Kakve ja veze imam sa pirarskim stripovima i aukcijama time sto sam u prilici da uradim nekome kalendar po njegovoj zelji pa bio to ma koji strip junak?

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 05/12/2015 17:20:14
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/12/2015 : 18:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
umjesto što pitaš mene, pitaj kod Bonellija (haha).

Ja sam jednom htio napraviti igračke karte (bio je topik oko toga), po uzoru na Magic The gathering, Pokemon,....i htio sam koristiti neke od likova iz Zagorovog svijeta i nisu mi dozvolili.
Imam čak negdje pismo, u kojem su mi odgovorili, tada je bio šef Decio Canzio i to je bilo pre 10 godina.
ja sam isto tako htio te karte napraviti "sebi" ali dali su mi na znanje da se ne smije koristiti njihove likove....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/12/2015 : 18:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by 1Euro

ddeki, ako si kalendare sebi napravio, zašto ih onda nama prodavaš?


Citaj dobro sta sam napisao: "Kalendari po zelji za 2016. godinu."
Ovo su samo primeri kako izgledaju gotovi kalendari kad ga ja napravim!
Jesam li mozda trebao da trazim autorsko pravo i od mog psa sto sam ga slikao i okacio?



nisi, psa možeš slobodno staviti na kalendar!
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/12/2015 : 20:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

umjesto što pitaš mene, pitaj kod Bonellija (haha).

Ja sam jednom htio napraviti igračke karte (bio je topik oko toga), po uzoru na Magic The gathering, Pokemon,....i htio sam koristiti neke od likova iz Zagorovog svijeta i nisu mi dozvolili.
Imam čak negdje pismo, u kojem su mi odgovorili, tada je bio šef Decio Canzio i to je bilo pre 10 godina.
ja sam isto tako htio te karte napraviti "sebi" ali dali su mi na znanje da se ne smije koristiti njihove likove....




Sta imam ja sa Bonelijem? Ja radim kalendare po zelji a ne Bonelijeve kalendare!!!

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/12/2015 : 23:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by 1Euro

umjesto što pitaš mene, pitaj kod Bonellija (haha).

Ja sam jednom htio napraviti igračke karte (bio je topik oko toga), po uzoru na Magic The gathering, Pokemon,....i htio sam koristiti neke od likova iz Zagorovog svijeta i nisu mi dozvolili.
Imam čak negdje pismo, u kojem su mi odgovorili, tada je bio šef Decio Canzio i to je bilo pre 10 godina.
ja sam isto tako htio te karte napraviti "sebi" ali dali su mi na znanje da se ne smije koristiti njihove likove....




Sta imam ja sa Bonelijem? Ja radim kalendare po zelji a ne Bonelijeve kalendare!!!



problem je u tome, jer ti nemaš prava, da staviš na kalendar likove kao što su TEX, zagor, Kit Teller,....ako ti to vlasnik ne dozvoli.
Npr Vlasnik za korištenje lika Kita Tellera ima npr Loredana Lavezzolo (kčerka Andree Lavezollo), Tex i Zagor su od Editore Bonelli itd,....isto ko z aizdavanje stripova trebaš njihovu dozvolu (plačati autorska prava na izdavanje stripova), tako trebaš dozvolu za bilo kakvo drugo korištenje tih likova, npr meni nisu kod Bonellija dozvolili da koristim neke likove iz Zagorovog svijeta (Digging Bill, Bat batterton, Supermike,....) za one igračke karte koje sam zamislio. Čak mi nisu ni spomenuli, da trebam plačati prava (nisu mi ni rekli iznos, nego su mi jasno kazali, da oni to ne dozvoljavaju (korištenje njihovih likova za takve slučajeve) i pitanje je, da li bi tebi dozvolili, da ih stavljaš na kalendar. Ali ako ih ne pitaš, to je onda piraterija, jer nisi povlašten od njih da to radiš. Npr. isto ti je sa albumom sa samoljepljivim sličicama, oni trebaju dozvoliti nekome, da napravi album npr Zagor sa samoljepljivim sličicama, ne možeš tek tako napraviti "svoj" album i prodavati ga.
Fora je u tome, da ti treba DOZVOLA....možda ako im pokažeš kalendar i oni ti dozvole, nema problema, ali ako te uhvate da to prodavaš bez njihovog dopuštenja, to nije u redu. A takvu dozvolu (možemo reči i licenca, autorska prava, ugovor,...) ti treba dati onaj koji je vlasnik tog lika šta bi ti htio staviti na kalendar.
Nije nužno da se to mora uvijek platiti, mogu ti oni dozvoliti "i na lepe oči" ako vide u tome interes (što se neče dogoditi haha) i tada trebaš spomenuti nešto kao "in agrement with Editore Bonelli" ili tako nešto.
To se često događa kada se upotrebljava neki logotip nekog poduzeča npr Coca Cola Company kod neke lokalne reklame na kojoj je i logotip Coca Cole a ta reklama stoji u nekom lokalnom kafiču itd,...na kratko, ne možeš koristiti, kopirati, prerađivati, prikazivati, prodavati....nešto a da za to nemaš dozvolu.
Možeš napraviti sebi kalendar, kao iz zabave, hobija,...ali to ne smiješ prodavati i zarađivati na tome ako nemaš dozvolu od vlasnika likova koje koristiš za "svoj" kalendar....
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/12/2015 : 01:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
"Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam baš siguran." (Albert Einstein)

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/12/2015 : 10:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Duki pripremi se na višegodišnju robiju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/12/2015 : 10:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
Što care? Da citat Einstein-a nije spam ili trolanje? Ili zbog čega inače....?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/12/2015 : 10:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ma zajebancija

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/12/2015 : 11:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Dukidule

Što care? Da citat Einstein-a nije spam ili trolanje? Ili zbog čega inače....?


Da li si dobio prava za citat?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 06/12/2015 : 11:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dukidule

Što care? Da citat Einstein-a nije spam ili trolanje? Ili zbog čega inače....?


Da li si dobio prava za citat?




http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/12/2015 : 11:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dukidule

Što care? Da citat Einstein-a nije spam ili trolanje? Ili zbog čega inače....?


Da li si dobio prava za citat?


Aaaaa ne, ja se osigurao i dodao u zagradi autora, tako da ne bi bilo kome palo na pamet tražiti od mene "plačanje autorskih prava" ili prinositi krivičnu prijavu zbog piraterije.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 06/12/2015 11:23:50
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 06/12/2015 : 12:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message
Ovaj poster ce da krasi zid moje sobe. I da... nemam autorsko pravo za ovaj poster ali sam ga ipak napravio, pa me ti 1euro tuzi kod Brus Lija.


http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/12/2015 : 16:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by ddeki

Ovaj poster ce da krasi zid moje sobe. I da... nemam autorsko pravo za ovaj poster ali sam ga ipak napravio, pa me ti 1euro tuzi kod Brus Lija.


Zar nije njegov sin Brandon naslijedio sva autorska prava od starog.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/12/2015 : 17:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by ddeki

Ovaj poster ce da krasi zid moje sobe. I da... nemam autorsko pravo za ovaj poster ali sam ga ipak napravio, pa me ti 1euro tuzi kod Brus Lija.


Zar nije njegov sin Brandon naslijedio sva autorska prava od starog.


Da, ali 1euro je nasljedio od Brandona...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/12/2015 : 17:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Svi smo mi vlasnici zagora..ja ulazem u zagora vec 30godina..kakva sad autorska prava kakvi bakraci
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000