forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Brisanje osvetničkih komentara
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 01:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Dakle interesira me da li je ovo na snazi budući su moderatori i administrator nekoliko puta naglasili da će se osvetnički komentari brisati.
Prvi put u 10 godina sam doživio potpuno negativno iskustvo jer sam imao posla sa smećem.
Osvojio sam ovu aukciju:
http://www.stripovi.com/aukcije/martin-mystere-gigant-8/11062238/
A dobio sam ovo:




Upakirano u obični karton bez ikakve zaštite zajedno sa trećim takođe precijenjenim MM gigantom.

Ide moj mail:
To: "tomislav senjug" <tomica1982@yahoo.com>
Date: Thursday, December 17, 2015, 1:26 PM

Pozdrav Tomislave,

"Ljudi u crnom"
nisu
očuvani za -5, jer strip koji ima
izudaran svaki ćošak ne može bit očuvan za -5. Ovo je četvorka, i ništa više.
Da si ga
ocijenio sa 4 ja bih ga opet kupio jer strip vrijedi te novce ali od nekoga poput tebe tko ima iskustva s aukcijama očekujem malo realnije ocjenjivanje.
"Grad prozirnih sjenki" je
katastrofa
niti blizu ocjene 4. Kako
možeš vidjeti sa slika strip osim što je dobro izubijan ima silovan hrbat, i nije mi jasno kako si ga na slici uspio natjerati da stoji relativno ravno.

Sve skupa nisam zadovoljan, ali i sam
sam
kriv jer sam imao povjerenja u tvoje ocjenjivanje i tvoje slike pa nisam tražio dodatne slike.

Pakiranje katastrofa. Stripovi u kartonu bez ikakve zaštite. Ne bih se čudio da su oštećenja na stripovima jednim dijelom nastala u transportu.

Pozdrav
Jere

Njegov odgovor:

bok!
žao mi je što nisi zadovoljan.
ja sam stripove ocijenio po svojoj procjeni tako kako jesam. ja se ne bavim preprodajom stripova i ovo su mi bile prve aukcije.
meni je strip sa malo natučenim koricama očuvan za -5, i ta oštećenja se vide na slici.
a grad prozirnih sjenki je za mene očuvan za -4/4. opet, po mojoj procjeni!
zato sam i stavio slike da netko ko ima dručkije kriterije može sam prosuditi sa njih. a i svakom tko je zatražio, slao sam mu dodatne slike!
sve aukcije pakiram na isti način i nitko nije ništa prigovarao pa ne vjerujem da su se oštetili u transportu.
još jednom se ispričavam!
lijepi pozdravi!


Dakle kaže čovjek sa 1080 transakcija da su mu prve aukcije?
Istovremeno, barem kurtoazno ne prihvaća odgovornost za smeće koje je poslao.
Dobio je negativni komentar jer ne zna ocjenjivati i pakirati stripove stripove, i šta se mene tiče mi smo tu priču završili.

E ali nekon negativnog bi čovjek rješavao problem pa kaže:
bok!
pošto vidim da si mi dao negativnu ocjenu za navedenu aukciju mislim da je najbolje da mi stripove pošalješ natrag a ja ti uplatim novce!
molim te da mi pošalješ svoj broj računa da to riješimo čim prije!
lijepi pozdrav!

I onda još jedan mail koji kaže:
kad si već toliko nezadovoljan sa stripovima tako je najbolje! ti dobiš novce natrag a ja "kupus" od stripova i svi zadovoljni!
možemo to nakon božića riješiti!
pozdrav!


Na to mu odgovaram:

Ne znam čemu navodnici
na kupusu?
Strip čije slike sam ti poslao
nije kupus?
Novci mi ne trebaju.
Ovo isto si mogao ponuditi i kad sam javio da si mi poslao smeće. Odbio bih novac isto kao i sada, a ti ne bi ispao pizda i ne bi dobio negativni komentar.
Uostalom, ne dam ti strip nazad jer ćeš prodat muda pod bubrege nekom drugom.

Sretan božić i nova godina


Čovjek i dalje ne shvaća da jednostavno treba zašutiti pa kaže:

navodnici su na kupusu jer strip to nije! nema poderanih strana i cijeli je, ima spigani hrbat ali ako se stavi teret na njega možda se i izravna. po meni, očuvan za četvorku!
a novce sam ti ponudio natrag kad sam vidio negativan komentar. pa ako si toliko nezadovoljan vrati stripove natrag i dobiš novce. nisam te namjerno zaj., stripove sam ocjenio onako kako ja mislim da su sačuvani.
ljudi daju negativne komentare kad ih ljudi namjerno zajebu za novce i uopće im ne pošalju stripove i prave se glupi. ti si stripove dobio, još napišeš da vrijede te novce koje si platio i onda mi daš negativan komentar!!! koji je tvoj problem? mislim, jebe mi se za negativni komenar ali stvarno te nemrem skužiti?
gigant ljudi u crnom dobiš za 200 kuna (bidao si zadnju ali baš zadnju sekundu) sa malo oštećenim koricama i za njega mi isto daš negativan komentar!?! šta reći?
još jednom, ako nisi zadovoljan stripovima šalji ih natrag! vratim ti novce i svi sretni!

lijepi pozdrav i također sve najbolje!


E ovde me raspizdio pa je dobio ovo:

Jesi li ti glup ko 100 kuraca ili me zajebavaš??????


Pičketino obična, zašto nisi ponudio povrat novca kad sam se žalio da si mi poslao smeće od stripa, jer strip je smeće šta god ti mislio i kako god ga ocijenio?
Jesi li ikad čuo za PRINCIP?
Pičketino obična, kažeš da te nije briga za negativni, a kad sam se žalio si me odjebao dok nisi dobio negativni a onda bi rješavao problem?
Pičketino obična, jeli ti jasno da postoje ljudi kojima je od novca važniji način i fer odnos?
Pičketino obična, nisi dobio negativni nego neutralni za tricu koja je precijenjena i očajno zapakirana.
Pičketino obična, strip koji si ocijenio sa 4 je 5 ljudi kojima sam ga pokazao, a nisam ni spominjao tebe nego sam rekao da sam nabavio strip iz knjižnice i da ga mislim staviti na aukcije kao prijedlog ocjenilo širokom paletom ocjena od kojih je najniža bila "To kurca ne valja", a najviša +2.
Dakle tvoj odgovor da je tebi ono 4 ja doživljavam kao zajebavanje ili da si glup ko 100 kuraca.
I još mi kažeš da neznaš šta ja hoću????
Pa šta ti hoćeš gluperdo?
Ja sam svoju komunikaciju s tobom završio kad sam ti dao negativan komentar, a ti si tek onda kao prava pičketina poželio riješiti problem.
Super ti je taktika. Uvališ ljudima zajeb pa ako prođe prođe. Neko se žali pa mu vratiš pare, a neko se ne žali pa ga propisno zajebeš.
Možeš isto ovako pljačkat banke. Ako prođe prođe, a ako vas dok pljačkate ti i tvoja ekipa banku okruže policajci, samo reci pandurima da neznaš u čemu je problem da si spreman vratiti novce i da je najbolje da se raziđete svak svojoj kući.
Još jedna stvar, kad sam rekao da si loše zapakirao stripove si napisao da nemaš iskustva a imaš preko 1000 transakcija????

Jesam li te možda već pitao jel me zajebavaš ili si glup ko 100 kuraca.
Jesam li ti možda već rekao da si pičketina obična?


Onda smo prešli na švercersko-regionalne šeme pa kaže Tomislav:
koja si ti nekulturna seljacina! mislio si da ces jeftino kupiti strip, preprodati ga i fino zaraditi na njemu pa kad nije ispalo kako si zamislio dijelis negativne komentare! nauci se kulturi tovarcino jedna obicna! fuj! fuj! fuj!


I onda smo završili:

Dakle sve si mi odgovorio.
I glup si ko 100 kuraca i pičketina si obična.
S ovim tovarčino si sve rekao, jer recimo ja tebi nisam rekao da si purgerska pička, nego si jednostavno-pička.
Meni nije bitno ko je odakle nego ko je pička a ako nije.



Tako da, molim moderaturu da mi negativni komentar koji sam dobio iako sam izvršio svoj dio obaveze i platio aukcije izbriše.




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 30/12/2015 02:36:01

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/12/2015 : 04:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A reka si da ti je ostavija pozitivni komentar.Kako ga je onda prominija?
A za ono tovarcina i ja mu saljem:
Picketino obicna!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 30/12/2015 : 07:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
samo bih rekao ako smijem, da je na obe fotke isti strip.
samo je fotkan na način da se vidi minimum oštećenja i još se vjerovatno putem dodatno "zmrdao".
naravno, očuvan je za -3

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"

Edited by - edvin on 30/12/2015 09:02:45
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2015 : 08:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa nisi dobio negativni?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2015 : 08:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa nisi dobio negativni?


Aha, vidim.
Izbrisat cu ga.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/12/2015 : 08:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Sve skupa nisam zadovoljan, ali i sam kriv jer sam imao povjerenja u tvoje ocjenjivanje i tvoje slike pa nisam tražio dodatne slike.



nevezano konkretno za ovu aukciju:
smatram da bi prodavač morao bilo kakvo oštećenje navesti u opisu aukcija,
u suprotnom se smatra da je sa stripom sve u redu

po tvojoj logici bi kupac trebao prije kupovanja stripa moliti prodavača da mu slika prednju stranu, zadnju stranu, gornju, donju, bočne strane i svaku stranicu posebno kako bi se uvjerio da prodavač nije nešto prešutio...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/12/2015 : 09:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
He, he ovo me podsjetilo :-)
Kupio sam prije par godina od tebe (Nesvrstani) Invincible book 1 i bio je nešto malo oštećen - poderan s unutrašnje stranice korica (ne pamtim tako dobro, ali imam podsjetnik :-) Ti nisi priznao da je to tako, ali si pristao na kompenzaciju u vidu gratis poštarine za idući put (što ja obično tražim kada nije sve 100%).

Uglavnom, želim reći da se greške dešavaju, svi ne moraju sve uvijek vidjeti isto, ali poenta je da se ljudi dogovore kako treba bez posrednika i negativnih komentara.
U tom smislu je Tomislav pogriješio.
Mogao se ograditi eventualno da je strip bio propisno uslikan i ocjenjen. Dakle da se vidi kriv hrbat (i naglasi) i ocjena 3. Ali s obzirom da nije, morao je ponuditi djelomičan povrat novca, izvinjenje ili bilo što da kupac bude zadovoljan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/12/2015 09:20:11
Go to Top of Page

tomek82
Starting Member

3 Posts

Member since 03/09/2012

Posted - 30/12/2015 : 09:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tomek82 a Private Message  Reply with Quote
Moram se i ja oglasiti...
Prije dva mjeseca odlučio sam staviti u prodaju dio svoje kolekcije stripova, znači laž je da imam preko 1000 transakcija i desetogodišnje iskustvo u prodaji stripova.
Odmah nakon prvog maila dotičnom sam se ispričao! Nije bile nikakve namjere da bilo koga prevarim! Ocjenjujem stripove po svojoj logici i uvijek stavim slike da ljudi vide strip! Svaki strip snimam pod pravim kutom pa se spigani hrbat nije vidio! Svakom tko me tražio (a za ta tri stripa iz knjižnice ljudi jesu) poslao sam slike stripova sa svih strana da se sve vidi! Nikakvog muljanja nije bilo!
Dotičnom nisam odmah ponudio povrat novca jer je napisao da stripovi vrijede novce koje je platio za njih ali nisu ono što je očekivao!
Svoje aukcije pakiram sve na isti način (obložim ih kartonima) i nitko se do njega nije žalio. Ako su se i oštetili u transportu, to je bilo prvi put i od sada ću bolje paziti (čovjek na greškama uči!).
Nakon negativnog komentara mu se javljam i nudim mu puni povrat novaca i da mi vrati stripove kad je već toliko nezadovoljan s njima i da svi budu zadovoljni!
Nakon trećeg maila počinje me vrijeđati, nazivati glupanom, prevarantom i pičketinom! I da, odgovorio sam mu uvredama i spustio se na njegovu jako nisku razinu i ostavio mu negativni komentar ne radi osvete već radi njegovog ponašanja!
Lijepi pozdrav svima!

Edited by - tomek82 on 30/12/2015 09:39:49
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 09:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

He, he ovo me podsjetilo :-)
Kupio sam prije par godina od tebe (Nesvrstani) Invincible book 1 i bio je nešto malo oštećen - poderan s unutrašnje stranice korica (ne pamtim tako dobro, ali imam podsjetnik :-) Ti nisi priznao da je to tako, ali si pristao na kompenzaciju u vidu gratis poštarine za idući put (što ja obično tražim kada nije sve 100%).





Nije da je bitno ali jako slabo se sjećaš ili loše vodiš podsjetnik.
Besplatnu poštarinu za bilo što sam ti dao kada si od mene kupio mislim komplet Tajne povijesti i Petra Pana prije skoro 10 godina.
Za Invincible sam ti odmah, što mi je i normalno ponudio da mi ga vratiš i da ti uplatim novce nazad.
Kako si stari paranoik to si kategorički odbio jer te nečega bilo strah. Ne znam čega, ali tebe je uvijek strah, i kao danas se sjećam da si rekao da nema potrebe da vraćaš strip da češ ga ti prodati na aukcijama što si i napravio i prodao ga igrom slučaja opet u moje susjedstvo Igoru Bosančiću. Opet igrom slučaja za veće novce nego si ga kupio, tako da si na mome "zajebu" čak i zaradio.
Tako da Obi molim te ne piši pizdarije

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 30/12/2015 09:58:48
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/12/2015 : 10:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Obi-wan

He, he ovo me podsjetilo :-)
Kupio sam prije par godina od tebe (Nesvrstani) Invincible book 1 i bio je nešto malo oštećen - poderan s unutrašnje stranice korica (ne pamtim tako dobro, ali imam podsjetnik :-) Ti nisi priznao da je to tako, ali si pristao na kompenzaciju u vidu gratis poštarine za idući put (što ja obično tražim kada nije sve 100%).



Nije da je bitno ali jako slabo se sjećaš ili loše vodiš podsjetnik.
Besplatnu poštarinu za bilo što sam ti dao kada si od mene kupio mislim komplet Tajne povijesti i Petra Pana prije skoro 10 godina.
Vjerovatno smo tako dogovorili, zbog količine stripova. Kako ta ranija kupnja ima veze sa oštećenim Invincible od kasnije? Želiš reći da nemam više pravo na gratis poštarinu?
Za Invincible sam ti odmah, što mi je i normalno ponudio da mi ga vratiš i da ti uplatim novce nazad.
Jesi pošteno.
Kako si stari paranoik to si kategorički odbio jer te nečega bilo strah. Ne znam čega, ali tebe je uvijek strah, i kao danas se sjećam da si rekao da nema potrebe da vraćaš strip da češ ga ti prodati na aukcijama
Ne volim vraćati, ne odgovara mi to. Ovo što me pokušavaš prikazati ludim je nisko.
što si i napravio i prodao ga igrom slučaja opet u moje susjedstvo Igoru Bosančiću. Opet igrom slučaja za veće novce nego si ga kupio, tako da si na mome "zajebu" čak i zaradio.
Mislim da sam njemu ipak prodao primjerak sa Amazona koji me izašao oko 200 kn. + porez na sajtu tako da ti optužba za zaradu ne stoji.
Tako da Obi molim te ne piši pizdarije


Uglavnom, vidiš kako svaka priča ima dvije strane. Sada si ti prodavač, ali ipak tjeraš svoje pravo umjesto da nudiš izvinjenje i povrat novca.
Ide li sada ono Pičketino?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/12/2015 10:17:40
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/12/2015 : 12:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Uff, što volim komentirati ovakve prepiske koje se tiču aukcija:)

Dakle, moj stav je da prodavač mora u postavljenoj aukciji opisati sve nedostatke kako bi aukcija bila valjana.
Također, mislim da u trenutku kada kupac uplati prodavaču novac za osvojene aukcije, aukcija od strane prodavača mora biti završena ostavljanjem pozitivnog komentara i to prije nego što kupac dobije kupljenu robu.
U slučaju da kupac nije zadovoljan očuvanošču i opisom dobivenog, bez problema se može dogovoriti daljnje rješavanje problema.
Može se dogovoriti povrat novca uz poklanjanje stripova, a u slučaju da prodavač želi stripove natrag, bilo bi u redu da obje poštarine plati prodavač, tako da kupac ni u kome slučaju nema ni kune gubitka.

Dakle kada bi ovo primjenili na ove vaše aukcije, na Tomislavu je bilo da ostavi pozitivne komentare odmah nakon što su mu novci bili uplaćeni, no on to nije uradio.
Dalje, Jere nije zadovoljan dobivenim stripovima, te šalje mail Tomislavu u kojem kaže da bi te stripove svejedno platio koliko ih je i platio, ali nije zadovoljan ni ocjenama koje su stripovi imali na aukcijama kao što nije zadovoljan ni pakiranjem istih....drugim rječima, svatko bi ovo mogao shvatiti na način -u redu je, platio bih to koliko sam ih i platio čak i da sam znao da su takvi, ali pripazi malo na ocjenjivanje i pakiranje stripova ubuduće!
Na to Tomislav odgovara mailom u kojemu su isprike...ne znam zašto bi ti Tomislav trebao odmah ponuditi povrat novca ako si mu ti u mailu napisao da bi te stripove svejedno toliko platio?
No, Jere Tomislavu ljepi negativni uz aukcije?
Ne kužim te Jere, kažeš čovjeku da loše ocjenjuje stripove, te da ih loše pakira, ali da to sve ipak vrijedi tih novaca pa mu onda zaljepiš negativni komentar?
Vidjevši negativni, Tomislav nudi povrat novca te da mu vratiš stripove, a ti ga tada agresivno poput neke umno bolesne seljačine iz zadnje vukojebine počinješ vulgarno vrijeđati-kurac,pička,kurac,pička...?????
Tomislav ljepi negativni zbog poradi komunikacije...rekao sam da to nema veze sa aukcijama jer je uz njih trebao ostaviti pozitivni komentar odmah nakon što su mu stripovi bili plaćeni, a ako te je već morao ocrniti, ima na forumu crnu listu u kojoj te je mogao optužiti za nemaštovito vrijeđanje i lošu komunikaciju.
Također ne vidim razloga ni za negativni komentar Tomislavu...čovjek je ponudio povrat novca u kojem bi trebao dodati barem 20kn više zbog povratne poštarine + da ti plati kavu da si bar malo smiriš živce.
Nema razloga za tjeranje nekog inata, pogtovo jer je tvoj prvi mail bio nejasan, čovjek ti se ispričao, a ti si prvi pokazao primitivizam u dopisivanju.

...inače, kada je Tomislav počeo postavljati aukcije, mislim da sam i sam primjetio da je bilo dosta povoljnih aukcija sa početnom cijenom od 1kn, ali ne tebaš biti genije da po slikama primjetiš da su mu kriteriji za ocjenjivanje vrlo niski, pa ih više nisam ni pratio.
...a ove cijene koje su postigli ovi stripovi otpisani iz kjnjižnice....malo je to previše novaca, ne vrijedi "kupus" toliko;)

Uglavnom još jednom imamo aukcije koje su zbog loše komunikacije završile ovako kako su završile...
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 30/12/2015 : 13:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Oki...nevidim razlog iz kojeg se nemože dati negativan komentar iako je aukcija prošla uredno, tj.stripovi plaćeni, stripovi poslani.
Valjda ti komentari (negativni/pozitivni) služe da bi ostali članovi vidili sa kime surađuju.
U ovom slučaju negativni je bio kao upozorenje drugim članovima da pripaze kako Tomislav ocjenjuje i pakira.

Tako da po meni negativni može stat, bez obzira što je Jere platio stripove i dobio ih. Nezadovoljan je i upozorio je ostale.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 13:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Obi-wan

He, he ovo me podsjetilo :-)
Kupio sam prije par godina od tebe (Nesvrstani) Invincible book 1 i bio je nešto malo oštećen - poderan s unutrašnje stranice korica (ne pamtim tako dobro, ali imam podsjetnik :-) Ti nisi priznao da je to tako, ali si pristao na kompenzaciju u vidu gratis poštarine za idući put (što ja obično tražim kada nije sve 100%).



Nije da je bitno ali jako slabo se sjećaš ili loše vodiš podsjetnik.
Besplatnu poštarinu za bilo što sam ti dao kada si od mene kupio mislim komplet Tajne povijesti i Petra Pana prije skoro 10 godina.
Vjerovatno smo tako dogovorili, zbog količine stripova. Kako ta ranija kupnja ima veze sa oštećenim Invincible od kasnije? Želiš reći da nemam više pravo na gratis poštarinu?
Za Invincible sam ti odmah, što mi je i normalno ponudio da mi ga vratiš i da ti uplatim novce nazad.
Jesi pošteno.
Kako si stari paranoik to si kategorički odbio jer te nečega bilo strah. Ne znam čega, ali tebe je uvijek strah, i kao danas se sjećam da si rekao da nema potrebe da vraćaš strip da češ ga ti prodati na aukcijama
Ne volim vraćati, ne odgovara mi to. Ovo što me pokušavaš prikazati ludim je nisko.
što si i napravio i prodao ga igrom slučaja opet u moje susjedstvo Igoru Bosančiću. Opet igrom slučaja za veće novce nego si ga kupio, tako da si na mome "zajebu" čak i zaradio.
Mislim da sam njemu ipak prodao primjerak sa Amazona koji me izašao oko 200 kn. + porez na sajtu tako da ti optužba za zaradu ne stoji.
Tako da Obi molim te ne piši pizdarije


Uglavnom, vidiš kako svaka priča ima dvije strane. Sada si ti prodavač, ali ipak tjeraš svoje pravo umjesto da nudiš izvinjenje i povrat novca.
Ide li sada ono Pičketino?




Ne.
Sad ide ono "Jesi li glup ko 100 kuraca?"
Jer moram priznati da se iskreno to pitam, budući si prvo napisao da ti nisam odmah ponudio ponudio novce, pa onda da jesam, a onda na kraju trkeljaš kako tjeram svoje pravo.
Dapače, i sam si napisao da strip nisi vratio jer ti se to nije dalo, a ne zato šta ti ja to nisam ponudio.
Obi ajde molim te ne vuci me za jezik jer bi ja da imam nekakvu moć na ovome siteu tebe prvog izbacio sa aukcija jer ne poštuješ elementarna pravila aukcija.

Što se tiče ovog da si zaradio, stvarno nisam mislio ništa loše, ali jednostavno pišeš krivo.
Šta se tiče tvoje paranoje, ja nisam nigdje napisao da mislim da si lud, a da si paranoik je činjenica.

Na besplatnu poštarinu nemaš apsolutno nikakvo pravo, to je čisto bila moja dobra volja jer si kod mene uzeo stripova za 500-600 Kn, a kako si mi tada bio simpatičan rekao sam ti da od sada šta god uzmeš ne moraš platiti poštarinu.
Poštarina nema apsolutno nikakve veze sa Invincible stripom koji ti je došao oštećen i za koji sam ti odmah ponudio novac natrag, ali kako sam kažeš TEBI se to nije dalo. Poštarina i Invincible nisu kruške i jabuke nego janjetina i trešnjica.

Dakle Obi, ajde boga ti šuti, pametnije ti je

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 13:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Uff, što volim komentirati ovakve prepiske koje se tiču aukcija:)

Dakle, moj stav je da prodavač mora u postavljenoj aukciji opisati sve nedostatke kako bi aukcija bila valjana.
Također, mislim da u trenutku kada kupac uplati prodavaču novac za osvojene aukcije, aukcija od strane prodavača mora biti završena ostavljanjem pozitivnog komentara i to prije nego što kupac dobije kupljenu robu.
U slučaju da kupac nije zadovoljan očuvanošču i opisom dobivenog, bez problema se može dogovoriti daljnje rješavanje problema.
Može se dogovoriti povrat novca uz poklanjanje stripova, a u slučaju da prodavač želi stripove natrag, bilo bi u redu da obje poštarine plati prodavač, tako da kupac ni u kome slučaju nema ni kune gubitka.

Dakle kada bi ovo primjenili na ove vaše aukcije, na Tomislavu je bilo da ostavi pozitivne komentare odmah nakon što su mu novci bili uplaćeni, no on to nije uradio.
Dalje, Jere nije zadovoljan dobivenim stripovima, te šalje mail Tomislavu u kojem kaže da bi te stripove svejedno platio koliko ih je i platio, ali nije zadovoljan ni ocjenama koje su stripovi imali na aukcijama kao što nije zadovoljan ni pakiranjem istih....drugim rječima, svatko bi ovo mogao shvatiti na način -u redu je, platio bih to koliko sam ih i platio čak i da sam znao da su takvi, ali pripazi malo na ocjenjivanje i pakiranje stripova ubuduće!
Na to Tomislav odgovara mailom u kojemu su isprike...ne znam zašto bi ti Tomislav trebao odmah ponuditi povrat novca ako si mu ti u mailu napisao da bi te stripove svejedno toliko platio?
No, Jere Tomislavu ljepi negativni uz aukcije?
Ne kužim te Jere, kažeš čovjeku da loše ocjenjuje stripove, te da ih loše pakira, ali da to sve ipak vrijedi tih novaca pa mu onda zaljepiš negativni komentar?
Vidjevši negativni, Tomislav nudi povrat novca te da mu vratiš stripove, a ti ga tada agresivno poput neke umno bolesne seljačine iz zadnje vukojebine počinješ vulgarno vrijeđati-kurac,pička,kurac,pička...?????
Tomislav ljepi negativni zbog poradi komunikacije...rekao sam da to nema veze sa aukcijama jer je uz njih trebao ostaviti pozitivni komentar odmah nakon što su mu stripovi bili plaćeni, a ako te je već morao ocrniti, ima na forumu crnu listu u kojoj te je mogao optužiti za nemaštovito vrijeđanje i lošu komunikaciju.
Također ne vidim razloga ni za negativni komentar Tomislavu...čovjek je ponudio povrat novca u kojem bi trebao dodati barem 20kn više zbog povratne poštarine + da ti plati kavu da si bar malo smiriš živce.
Nema razloga za tjeranje nekog inata, pogtovo jer je tvoj prvi mail bio nejasan, čovjek ti se ispričao, a ti si prvi pokazao primitivizam u dopisivanju.

...inače, kada je Tomislav počeo postavljati aukcije, mislim da sam i sam primjetio da je bilo dosta povoljnih aukcija sa početnom cijenom od 1kn, ali ne tebaš biti genije da po slikama primjetiš da su mu kriteriji za ocjenjivanje vrlo niski, pa ih više nisam ni pratio.
...a ove cijene koje su postigli ovi stripovi otpisani iz kjnjižnice....malo je to previše novaca, ne vrijedi "kupus" toliko;)

Uglavnom još jednom imamo aukcije koje su zbog loše komunikacije završile ovako kako su završile...



Nemoj se ljutit ali koje su ovo pizdarije???
Pa jesi ti uopće pročitao našu prepisku?

Šta se tiče vulgarnosti i seljakluka, nemam ti šta reći nego da si očito jedan od ovih new wave kulturnjaka po kojima je kulturno i građanski uvalit nekome zajeb, a nekulturno i seljački zajebanta nazvat pičkom.
Tipični primjer stavljanja forme ispred sadržaja.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 14:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Oki...nevidim razlog iz kojeg se nemože dati negativan komentar iako je aukcija prošla uredno, tj.stripovi plaćeni, stripovi poslani.
Valjda ti komentari (negativni/pozitivni) služe da bi ostali članovi vidili sa kime surađuju.
U ovom slučaju negativni je bio kao upozorenje drugim članovima da pripaze kako Tomislav ocjenjuje i pakira.

Tako da po meni negativni može stat, bez obzira što je Jere platio stripove i dobio ih. Nezadovoljan je i upozorio je ostale.



Bravo, ajde neko da razumi o čemu se ovde radi.
On će meni kao vratit novce, ja njemu strip, i hopla strip opet na aukcije, ocjena 4, traži novu žrtvu.

Iskreno, svi vi koji ne dajete negativne komentare kada to treba i tako otvarate mogućnost da popuši neko drugi ste da kažem onako vulgarno/seljački-šupci.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/12/2015 : 14:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Oki...nevidim razlog iz kojeg se nemože dati negativan komentar iako je aukcija prošla uredno, tj.stripovi plaćeni, stripovi poslani.
Valjda ti komentari (negativni/pozitivni) služe da bi ostali članovi vidili sa kime surađuju.
U ovom slučaju negativni je bio kao upozorenje drugim članovima da pripaze kako Tomislav ocjenjuje i pakira.

Tako da po meni negativni može stat, bez obzira što je Jere platio stripove i dobio ih. Nezadovoljan je i upozorio je ostale.



Razumijem što želiš reći, ali čovjek mu se ispričao zbog promašenog ocjenjivanja te mu je ponudio novce natrag...je da je kupac htio da mu novci budu ponuđeni odmah nakon prvog maila pritužbe koji mu je uputio, ali taj mail je bio prilično nejasan jel je davao dojam da je sve ok iako sve ne valja. A da kupac nije zadovoljan, pokazalo je ostavljanje negativnog komentara. Prodavač je htio biti fer i ponudio je natrag novac uz isprike....nitko ne bi bio prevaren, nitko nebi bio oštečen, čak koliko vidim nije ni zahtjevao brisanje negativnog. Prodavaču bi to bila škola da loše ocjenuje(na svoju štetu treba platiti obje poštarine),ali eto, nekako je Jere odlučio na silu tjerati "mak na konac" pokazujući nultu toleranciju za dijalog...
Ne znam koji mu je bio da počne vrijeđati prodavača jer ipak mi se čini da je ovdje prodavač htio ispasti krajnje pošten pa samim time i nema razloga da dobije negativni komentar.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 14:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by dicmanjac

Oki...nevidim razlog iz kojeg se nemože dati negativan komentar iako je aukcija prošla uredno, tj.stripovi plaćeni, stripovi poslani.
Valjda ti komentari (negativni/pozitivni) služe da bi ostali članovi vidili sa kime surađuju.
U ovom slučaju negativni je bio kao upozorenje drugim članovima da pripaze kako Tomislav ocjenjuje i pakira.

Tako da po meni negativni može stat, bez obzira što je Jere platio stripove i dobio ih. Nezadovoljan je i upozorio je ostale.



Razumijem što želiš reći, ali čovjek mu se ispričao zbog promašenog ocjenjivanja te mu je ponudio novce natrag...je da je kupac htio da mu novci budu ponuđeni odmah nakon prvog maila pritužbe koji mu je uputio, ali taj mail je bio prilično nejasan jel je davao dojam da je sve ok iako sve ne valja. A da kupac nije zadovoljan, pokazalo je ostavljanje negativnog komentara. Prodavač je htio biti fer i ponudio je natrag novac uz isprike....nitko ne bi bio prevaren, nitko nebi bio oštečen, čak koliko vidim nije ni zahtjevao brisanje negativnog. Prodavaču bi to bila škola da loše ocjenuje(na svoju štetu treba platiti obje poštarine),ali eto, nekako je Jere odlučio na silu tjerati "mak na konac" pokazujući nultu toleranciju za dijalog...
Ne znam koji mu je bio da počne vrijeđati prodavača jer ipak mi se čini da je ovdje prodavač htio ispasti krajnje pošten pa samim time i nema razloga da dobije negativni komentar.




Niko ne bi bio prevaren, ali pokušaj prijevare je OK???????
Kad ti punica digne živce upucaj je, pa ako priživi boli te neka stvar ne mogu ti ništa jer si samo pokušao ali nisi uspio.

Ostatak više neznam šta da kažem jer očito i neznajući da to mogu, pišem kineski.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/12/2015 : 14:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

samo bih rekao ako smijem, da je na obe fotke isti strip.
samo je fotkan na način da se vidi minimum oštećenja i još se vjerovatno putem dodatno "zmrdao".
naravno, očuvan je za -3


ma hajde
na aukciju je stavija sliku gdje ispada da strip ima ravni hrbat a u stvarnosti je nakrivljen ko moj k....
to je očiti primjer pokušaja prevare jer uključuje namjeru i trud da se strip namjesti da bolje izgleda na slici aukcije nego li u stvarnosti izgleda(onako kako i treba izgledati slika aukcije koja se prodaje).
a ono neiskustvo u pakiranju sa stotinama obavljenih kupoprodaja je smiješno.
a "tovarčina" je dno dna.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/12/2015 : 14:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Oki

Uff, što volim komentirati ovakve prepiske koje se tiču aukcija:)

Dakle, moj stav je da prodavač mora u postavljenoj aukciji opisati sve nedostatke kako bi aukcija bila valjana.
Također, mislim da u trenutku kada kupac uplati prodavaču novac za osvojene aukcije, aukcija od strane prodavača mora biti završena ostavljanjem pozitivnog komentara i to prije nego što kupac dobije kupljenu robu.
U slučaju da kupac nije zadovoljan očuvanošču i opisom dobivenog, bez problema se može dogovoriti daljnje rješavanje problema.
Može se dogovoriti povrat novca uz poklanjanje stripova, a u slučaju da prodavač želi stripove natrag, bilo bi u redu da obje poštarine plati prodavač, tako da kupac ni u kome slučaju nema ni kune gubitka.

Dakle kada bi ovo primjenili na ove vaše aukcije, na Tomislavu je bilo da ostavi pozitivne komentare odmah nakon što su mu novci bili uplaćeni, no on to nije uradio.
Dalje, Jere nije zadovoljan dobivenim stripovima, te šalje mail Tomislavu u kojem kaže da bi te stripove svejedno platio koliko ih je i platio, ali nije zadovoljan ni ocjenama koje su stripovi imali na aukcijama kao što nije zadovoljan ni pakiranjem istih....drugim rječima, svatko bi ovo mogao shvatiti na način -u redu je, platio bih to koliko sam ih i platio čak i da sam znao da su takvi, ali pripazi malo na ocjenjivanje i pakiranje stripova ubuduće!
Na to Tomislav odgovara mailom u kojemu su isprike...ne znam zašto bi ti Tomislav trebao odmah ponuditi povrat novca ako si mu ti u mailu napisao da bi te stripove svejedno toliko platio?
No, Jere Tomislavu ljepi negativni uz aukcije?
Ne kužim te Jere, kažeš čovjeku da loše ocjenjuje stripove, te da ih loše pakira, ali da to sve ipak vrijedi tih novaca pa mu onda zaljepiš negativni komentar?
Vidjevši negativni, Tomislav nudi povrat novca te da mu vratiš stripove, a ti ga tada agresivno poput neke umno bolesne seljačine iz zadnje vukojebine počinješ vulgarno vrijeđati-kurac,pička,kurac,pička...?????
Tomislav ljepi negativni zbog poradi komunikacije...rekao sam da to nema veze sa aukcijama jer je uz njih trebao ostaviti pozitivni komentar odmah nakon što su mu stripovi bili plaćeni, a ako te je već morao ocrniti, ima na forumu crnu listu u kojoj te je mogao optužiti za nemaštovito vrijeđanje i lošu komunikaciju.
Također ne vidim razloga ni za negativni komentar Tomislavu...čovjek je ponudio povrat novca u kojem bi trebao dodati barem 20kn više zbog povratne poštarine + da ti plati kavu da si bar malo smiriš živce.
Nema razloga za tjeranje nekog inata, pogtovo jer je tvoj prvi mail bio nejasan, čovjek ti se ispričao, a ti si prvi pokazao primitivizam u dopisivanju.

...inače, kada je Tomislav počeo postavljati aukcije, mislim da sam i sam primjetio da je bilo dosta povoljnih aukcija sa početnom cijenom od 1kn, ali ne tebaš biti genije da po slikama primjetiš da su mu kriteriji za ocjenjivanje vrlo niski, pa ih više nisam ni pratio.
...a ove cijene koje su postigli ovi stripovi otpisani iz kjnjižnice....malo je to previše novaca, ne vrijedi "kupus" toliko;)

Uglavnom još jednom imamo aukcije koje su zbog loše komunikacije završile ovako kako su završile...



Nemoj se ljutit ali koje su ovo pizdarije???
Pa jesi ti uopće pročitao našu prepisku?

Šta se tiče vulgarnosti i seljakluka, nemam ti šta reći nego da si očito jedan od ovih new wave kulturnjaka po kojima je kulturno i građanski uvalit nekome zajeb, a nekulturno i seljački zajebanta nazvat pičkom.
Tipični primjer stavljanja forme ispred sadržaja.




Baš to...pročitao sam vašu prepisku.
Kažem, tvoj prvi mail pritužbe na stripove bio je nejasan, u stilu, ništa ne valja ali ok, vrijedi tih novaca...
Na tvoj negativni, prodavač ti nudi povrat novca, a ti njemu "ko te jebe retardirani"!
Na sve to ne možeš čovjeku reći da te je zajebao. Možeš mu reći da nema pojma o ocjenjivanju stripova i zatražiti da te obešteti na što bi ovaj vjerovatno i pristao pošto iz njegovih mailova ne možeš iščitati nikakvu namjeru da bi te htio zajebati!
Kako ti samo skužiš neke kompliciranije stripove ako ovakve prepiske tumačiš na neki svoj način?
Go to Top of Page

tomek82
Starting Member

3 Posts

Member since 03/09/2012

Posted - 30/12/2015 : 14:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tomek82 a Private Message  Reply with Quote
ja još jednom velim da nije bilo namjere nikog prevariti! kakvo naštimavanje stripa za slikanje? da ga nisam i fotošopirao možda?
strip je slikan odozgo i normalno da se ne vidi hrbat, sve stripove slikam na takav način! stavio sam mu nižu ocjenu i napomenu da je otpis iz knjižnice! kakva prijevara, kakvo muljanje!
moji kriteriji za ocjenjivanje su takvi, kao što je kolega oki napisao moguće da su i preniski! kao kupac nisam perfekcionist i ne kupujem glancere pa sam takav i kao prodavač! tko nije zadovoljan kupljenim, drage ću mu valje vratiti novce (i za poštarine)! nitko se nije do njega žalio!
za ta tri giganta ljudi su me tražili dodatne slike i ja sam ih svakom poslao! o kakvoj se tu prijevari radi?
što se tiče mojeg negativnog komentara njemu, mislim da je sasvim opravdan! kakvo je to ponašanje? jel to normalna komunikacija?
jel se kolega tako ponaša i u trgovini ako mu blagajnik zabunom vrati premalo novaca? pokušava se ispričati i ispraviti stvar pa biti izvrijeđan da je pičketana, glupan, prevarant i lopov?
ja ga nigdje nisam tražio da izbriše negativne komentara! nisam prevarant i htio sam ispraviti stvar! i lijepi odgovor sam dobio!
svojim mailom njime nikog nisam htio uvrijediti! ne djelim ljude po rasi/ vjeri i od kud su! i svima koji su se našli uvrijeđeni, duboko se ispričavam!

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 14:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Oki

Uff, što volim komentirati ovakve prepiske koje se tiču aukcija:)

Dakle, moj stav je da prodavač mora u postavljenoj aukciji opisati sve nedostatke kako bi aukcija bila valjana.
Također, mislim da u trenutku kada kupac uplati prodavaču novac za osvojene aukcije, aukcija od strane prodavača mora biti završena ostavljanjem pozitivnog komentara i to prije nego što kupac dobije kupljenu robu.
U slučaju da kupac nije zadovoljan očuvanošču i opisom dobivenog, bez problema se može dogovoriti daljnje rješavanje problema.
Može se dogovoriti povrat novca uz poklanjanje stripova, a u slučaju da prodavač želi stripove natrag, bilo bi u redu da obje poštarine plati prodavač, tako da kupac ni u kome slučaju nema ni kune gubitka.

Dakle kada bi ovo primjenili na ove vaše aukcije, na Tomislavu je bilo da ostavi pozitivne komentare odmah nakon što su mu novci bili uplaćeni, no on to nije uradio.
Dalje, Jere nije zadovoljan dobivenim stripovima, te šalje mail Tomislavu u kojem kaže da bi te stripove svejedno platio koliko ih je i platio, ali nije zadovoljan ni ocjenama koje su stripovi imali na aukcijama kao što nije zadovoljan ni pakiranjem istih....drugim rječima, svatko bi ovo mogao shvatiti na način -u redu je, platio bih to koliko sam ih i platio čak i da sam znao da su takvi, ali pripazi malo na ocjenjivanje i pakiranje stripova ubuduće!
Na to Tomislav odgovara mailom u kojemu su isprike...ne znam zašto bi ti Tomislav trebao odmah ponuditi povrat novca ako si mu ti u mailu napisao da bi te stripove svejedno toliko platio?
No, Jere Tomislavu ljepi negativni uz aukcije?
Ne kužim te Jere, kažeš čovjeku da loše ocjenjuje stripove, te da ih loše pakira, ali da to sve ipak vrijedi tih novaca pa mu onda zaljepiš negativni komentar?
Vidjevši negativni, Tomislav nudi povrat novca te da mu vratiš stripove, a ti ga tada agresivno poput neke umno bolesne seljačine iz zadnje vukojebine počinješ vulgarno vrijeđati-kurac,pička,kurac,pička...?????
Tomislav ljepi negativni zbog poradi komunikacije...rekao sam da to nema veze sa aukcijama jer je uz njih trebao ostaviti pozitivni komentar odmah nakon što su mu stripovi bili plaćeni, a ako te je već morao ocrniti, ima na forumu crnu listu u kojoj te je mogao optužiti za nemaštovito vrijeđanje i lošu komunikaciju.
Također ne vidim razloga ni za negativni komentar Tomislavu...čovjek je ponudio povrat novca u kojem bi trebao dodati barem 20kn više zbog povratne poštarine + da ti plati kavu da si bar malo smiriš živce.
Nema razloga za tjeranje nekog inata, pogtovo jer je tvoj prvi mail bio nejasan, čovjek ti se ispričao, a ti si prvi pokazao primitivizam u dopisivanju.

...inače, kada je Tomislav počeo postavljati aukcije, mislim da sam i sam primjetio da je bilo dosta povoljnih aukcija sa početnom cijenom od 1kn, ali ne tebaš biti genije da po slikama primjetiš da su mu kriteriji za ocjenjivanje vrlo niski, pa ih više nisam ni pratio.
...a ove cijene koje su postigli ovi stripovi otpisani iz kjnjižnice....malo je to previše novaca, ne vrijedi "kupus" toliko;)

Uglavnom još jednom imamo aukcije koje su zbog loše komunikacije završile ovako kako su završile...



Nemoj se ljutit ali koje su ovo pizdarije???
Pa jesi ti uopće pročitao našu prepisku?

Šta se tiče vulgarnosti i seljakluka, nemam ti šta reći nego da si očito jedan od ovih new wave kulturnjaka po kojima je kulturno i građanski uvalit nekome zajeb, a nekulturno i seljački zajebanta nazvat pičkom.
Tipični primjer stavljanja forme ispred sadržaja.




Baš to...pročitao sam vašu prepisku.
Kažem, tvoj prvi mail pritužbe na stripove bio je nejasan, u stilu, ništa ne valja ali ok, vrijedi tih novaca...
Na tvoj negativni, prodavač ti nudi povrat novca, a ti njemu "ko te jebe retardirani"!
Na sve to ne možeš čovjeku reći da te je zajebao. Možeš mu reći da nema pojma o ocjenjivanju stripova i zatražiti da te obešteti na što bi ovaj vjerovatno i pristao pošto iz njegovih mailova ne možeš iščitati nikakvu namjeru da bi te htio zajebati!
Kako ti samo skužiš neke kompliciranije stripove ako ovakve prepiske tumačiš na neki svoj način?



E vidiš kako si ti kulturan i građanski odgojen odnosno misliš da jesi, pa me pokušavaš vrijeđati ali da kao ne prijeđeš granicu.
Meni bi bilo draže da me jednostavno pitaš "Jesi li glup ko 100 kuraca" nego da se praviš fin.
Oki neznam zašto ti sada radiš upravo ono što spočitavaš meni a to je nekakvo "tjeranje maka na konac" jer imam osjećaj da je većini ljudi jasno o čemu se ovdje radi, dok tebi očito još uvijek nije jasno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/12/2015 : 14:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Bit će da ne znan "jezik", pa ne razumim...
Znaš, neki puta se čovjek mora ostaviti i stripova i 100 kuraca i svega ostalog, te se "uhvatit" malo na sat ili dva one ženske stvari (čitaj pi..e - umetni prava slova, nemoj stavljat dva slova v!) i sve će ti biti lakše u životu.
Toliko od mene za ovaj topic.
Pozz.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/12/2015 : 15:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tomek82

ja još jednom velim da nije bilo namjere nikog prevariti! kakvo naštimavanje stripa za slikanje? da ga nisam i fotošopirao možda?
strip je slikan odozgo i normalno da se ne vidi hrbat, sve stripove slikam na takav način! stavio sam mu nižu ocjenu i napomenu da je otpis iz knjižnice! kakva prijevara, kakvo muljanje!
moji kriteriji za ocjenjivanje su takvi, kao što je kolega oki napisao moguće da su i preniski! kao kupac nisam perfekcionist i ne kupujem glancere pa sam takav i kao prodavač! tko nije zadovoljan kupljenim, drage ću mu valje vratiti novce (i za poštarine)! nitko se nije do njega žalio!
za ta tri giganta ljudi su me tražili dodatne slike i ja sam ih svakom poslao! o kakvoj se tu prijevari radi?
što se tiče mojeg negativnog komentara njemu, mislim da je sasvim opravdan! kakvo je to ponašanje? jel to normalna komunikacija?
jel se kolega tako ponaša i u trgovini ako mu blagajnik zabunom vrati premalo novaca? pokušava se ispričati i ispraviti stvar pa biti izvrijeđan da je pičketana, glupan, prevarant i lopov?
ja ga nigdje nisam tražio da izbriše negativne komentara! nisam prevarant i htio sam ispraviti stvar! i lijepi odgovor sam dobio!
svojim mailom njime nikog nisam htio uvrijediti! ne djelim ljude po rasi/ vjeri i od kud su! i svima koji su se našli uvrijeđeni, duboko se ispričavam!



Slikao si ga odozgo,je li?
Pa i iz takve pozicije mora se vidjeti nakrivljenosti hrbata(pogledaj sliku koju je stavio nesvrstani).Značio namješštao si ga za slikanje da izgleda bolje.
Stavio si nisku ocjjenu(4)??
Dragi moj četvorka je previsoka ocjena za ovakav kupus.ovo je u najboljem slučaju 3- .
Stavio si napomenu da je otpis iz knjižnice?
To ništa ne govori o stanju stripa.Po knjižnicima ima stripova i knjiga koji su odlično očuvani.
Tvoji kriterija za ocjenjivanje su takvi?
Koga briga za tvoje kriterije?prilagodi se većini prodavača koji prodaju na ovom forumu.A i to ne bi bilo bitno da si stavio dobre slike.
Drage volje ćeš vratiti novce?
Pa šta mu nisi ponudio kad ti se požalio na stanje stripa i NE/pakiranje?Nego li si mu ponudio povrat kad ti je zalipija negativni.
Znači ako te neko pita dodatne slike ti šalješ(nadam se da i one nisu namještane)a normalnu sliku na aukciju ne znaš staviti?I sliku oštećenja ako ga ima a ima ga?Znači ,ako je neko povjerljive naravi i vjeruje tvojoj namještenoj slici i tvojoj ocjeni onda je nagrabusio dok ti ne zabije negativni?
A za "tovarčinu" tvoju ispriku ne prihvaćam jer znam da je lažna kao i ti.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 30/12/2015 15:26:43
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/12/2015 : 16:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Bit će da ne znan "jezik", pa ne razumim...
Znaš, neki puta se čovjek mora ostaviti i stripova i 100 kuraca i svega ostalog, te se "uhvatit" malo na sat ili dva one ženske stvari (čitaj pi..e - umetni prava slova, nemoj stavljat dva slova v!) i sve će ti biti lakše u životu.
Toliko od mene za ovaj topic.
Pozz.


O bože dragi...
I kulturni...


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/12/2015 : 16:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote

Uistinu mi je ponekad smiješan ovaj forum, premda iz svih krivih razloga. Ovakvo je bilo i moje ponašanje dok sam imao 17, 18 godina, samo čovjek onda odraste pa umjesto kompliciranja i upornog lupanja po svome, pokuša sve sagledati objektivno i pojednostaviti. Ili se malo prošeće. Ili poseksa, kak Oki kaže.

Znači, prodavač je preblago ocijenio strip, a i prema ostalim aukcijama vidljivo je da ima niske kriterije. Ok, kriv je. Sve ostalo, što je on namjerno učinio, a što slučajno, samo su pretpostavke i izvlačenje zaključaka koji su nerijetko krivi.

Npr. ovo s 1080 transakcija i prodavačevim prvim aukcijama. Prvo, to je 1080 komentara, a ne 1080 transakcija. Drugo, barem na stripovi.com, vidljivo je da je prodavač krenuo s prodajom stripova tek u listopadu ove godine, prije ih je samo kupovao. Dovoljno je skoknuti na pretraživanje aukcija, upisati njegov nick, odabrati "istekle aukcije" i kliknuti na prvu aukciju (07.10.2015.,izvan vitrine).

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=tomek82&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei

Ali naravno, najlakše je površno nešto pogledati i odmah izvesti zaključke.

Kupac je bio nezadovoljan stripovima, dao to prodavaču do znanja i ostavio negativan komentar, kao upozorenje drugima. Ok, to je kupčeva odluka i sasvim razumljiva.

Kad se prodavač ponovo javio za kompenzaciju (očito on doista nema baš iskustva i nije odmah znao kako postupiti, možda i zato jer u prvom kupčevom mailu nije dobio dojam da ovaj želi odštetu...), kupac je mogao reći da ne želi povrat novca, da je prodavač to trebao odmah ponuditi i gotovo. Ili prihvatiti povrat novca, kako god. Ovo s pičketinama i sl., to je komunikacija frustriranih i nezrelih ljudi. Mada nemam ništa protiv takve komunikacije kad postoji pravi razlog za nju. Ponekad je dobro nekog prevaranta ili naprosto budaletinu nazvati konjem ili pizdom i razbiti mu glavu, ako je to već doista i ZASLUŽIO, jer neki su naprosto preglupi da bi živjeli, a kamoli da bi se komuniciralo s njima. Suvišno reći, to ovdje nije bio slučaj.

I mislim da bi ljudi na ovom forumu trebali manje razmišljati o pakiranju stripova, koricama stripova, kvaliteti papira, utorima, hrbatima, preprodaji i cijeni, a više čitati same stripove. Kad se otvori tema za neki novi strip, 80 posto komentara je "vidio sam ga na kiosku", "obećavajuća/super naslovnica", "ovo bi moglo biti dobro", "dobro stoji na polici", "ubrzali/smanjili tempo izlaska", "Cossu fuj!", "Chiarolla užas!"... Sve krajnje beskorisno.

Dalje ništa ne komentiram.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

tomek82
Starting Member

3 Posts

Member since 03/09/2012

Posted - 30/12/2015 : 16:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tomek82 a Private Message  Reply with Quote
stripove slikam na krevetu, na krevetu je debeli poplon. veći stripovi utonu u njega i hrpt se ne vidi. da pogledaš slike sa mojih aukcija to bi lijepo vidio, a ne da me optužuješ da je strip namješten!
a što se tiče mojeg ocjenjivanja, to je moje pravo da ocjenjujem stripove kako ja mislim da je najbolje. dali je ocjenjivanje pogrešno, to odlučuje kupac i u ovom slučaju je bilo i dobio sam negativan komentar. koliko vidiš iz mailova ja se nisam bunio radi negativnog komentara već sam čovjeku ponudio povrat novca za stripove. nisam odmah nakon prvog maila jer mi nije baš bilo jasno što on ustvari želi. žali se na ocjenu, da je previsoka ali da stripovi vrijede te novce i da bih ih opet kupio i da su bili niže ocjenjeni!?
i vidiš moj odgovor njemu gdje ga vrijeđam a njegov mail gdje me naziva pičketinom, glupanom, prevarantom i lopovom ti je promakao?
ili je to ok?


Edited by - tomek82 on 30/12/2015 16:51:38
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000