forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Ode i kameleon na nebeske pašnjake
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/01/2016 : 17:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Vratio se iz setnje u Londonu i uzmem novine...eh, samo od njega pamtim "Heroes" i film "Glad"...


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/01/2016 : 17:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
R.I.P.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2594 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 11/01/2016 : 17:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Ova vijest me je stvarno zatekla.
RIP.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 11/01/2016 : 17:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
R.I.P.

Osvrnite se malo po topicu naniže i prebrojite koliko nas je samo velikana napustilo u zadnje vrijeme...

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/01/2016 : 17:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Rekli maloprije na HRT-u - rak grla.

EDIT: na wikipediji pise "rak jetre". OK.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 11/01/2016 17:57:57
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2016 : 17:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo Roling Stone magazin je napravio retrospektivu 30 najbitnijih pesama.

http://www.rollingstone.com/music/lists/david-bowie-30-essential-songs-20160111
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/01/2016 : 18:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Predivnu Annie gotovo od prvog dana doživljavam kao Bowievu sestru blizanku, a ovdje su se baš našli...







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 11/01/2016 : 19:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Ode legenda...RIP.

Evo jedna meni draga njegova pjesma.



Tko može zaboravit taj pam pam pa ram

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/01/2016 : 20:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Uloga Bondova negativca Maxa Zorina u "Od nišana do smrti" ("A View to a Kill") najprije je bila ponuđena Bowieju, koji je trebao i skladati filmsku glazbu, ali on filmove o Bondu nije gledao nakon Conneryja niti su mu se sviđali, pa je odbio obje ponude.

Što bi bilo kad bi bilo, Walken je glumčina, ali sam siguran da bi i Bowie bio sjajan.


http://www.slate.com/blogs/browbeat/2016/01/11/david_bowie_almost_played_max_zorin_in_a_view_to_kill_and_he_would_have.html

https://www.mi6-hq.com/news/index.php?itemid=853&t=mi6&s=news



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/01/2016 : 20:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Zato mu je uloga u Roegovu "Čovjeku koji je pao na Zemlju"...

Naravno, sjajan je i u Oshiminu "Sretan Božić, gospodine Lawrence", a nedavno sam ga napokon vidio i u filmu "Twin Peaks".

Najdraže pjesme? Eh, tu je popis puno, puno duži... Legenda ostaje, za sve generacije i zauvijek!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 11/01/2016 : 21:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Upravo na HTV 3 mr. Lawrence
U 23:00 na HTV 1 dokumentarc

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/01/2016 : 21:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Već godinu dana je znao da boluje od neizlječivog karcinoma, a posljednjih je godina pretrpio čak šest srčanih udara.


http://www.jutarnji.hr/bowie-je-imao-sest-srcanih-udara-posljednjih-godina-glazbenik-se-borio-sa-zdravljem-duze-vrijeme/1495751/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/01/2016 : 22:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
kad sam jutros otvorio internet, totalno me šokiralo
pa nema dugo da je izašao album
prije dva dana sam odgledao spot za lazarusa...
sad sam ga ponovo pogledao
i jasno je da je to oproštaj umirućeg
ali prije neki dan nisam to tako shvatio
upravo suprotno, pomislio sam kako je još dobar
kako je još pun života i svjež
i mislim da sam bio u pravu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/01/2016 : 22:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

Upravo na HTV 3 mr. Lawrence
U 23:00 na HTV 1 dokumentarc



Ne mogu se prisiliti da to gledam, samo bi me dodatno dotuklo.
Bolje da ovaj dan prodje sto prije...

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 11/01/2016 : 22:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Jedan po jedan - odlaze razni umjetnici velikani uz koje sam odrastao. Nadam se da će počivati u miru i biti na nekom još boljem mjestu.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 11/01/2016 : 23:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Daleko najveći. Jutros me presjeklo na ulici kada me prijatelj nazvao i rekao da je Bowie otišao. Čudno je to. U posljednjih recimo pola godine sam bio pomalo opsjednut njime. Cijeli život je tu, uz mene, ali tek sada sam mu se potpuno posvetio. Knjige, biografije, počeo sam kompletirati i kolekciju na vinilu, kupio prvi od tri najavljena box seta, sve pojedinačne albume od devedesetih pa do danas. Blackstar mi treba stići, vjerojatno sutra a litografija/fotka je stigla prošli tjedan. Uz toliko dobre glazbe ja u zadnje vrijeme toliko slušam Bowiea, kao da sam pokušao nadoknaditi sve ove godine. I sada je otišao. Umjetnik do kraja, čak je i ovaj odlazak napravio kao umjetnički koncept, spotovi, album, oduševljenje i onda... kraj? Ma neki ljudi nikada ne umiru.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 11/01/2016 : 23:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Već godinu dana je znao da boluje od neizlječivog karcinoma, a posljednjih je godina pretrpio čak šest srčanih udara.


http://www.jutarnji.hr/bowie-je-imao-sest-srcanih-udara-posljednjih-godina-glazbenik-se-borio-sa-zdravljem-duze-vrijeme/1495751/





Kaj je najjače, lik je sad imao rođendan, i izašao mu je album prije (ako se ne varam) tri dana. i eto ti ga.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/01/2016 : 00:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Fanovi se diljem svijeta opraštaju od Ziggyja...


http://www.index.hr/black/clanak/ulicni-partyji-poruke-i-cvijece-pogledajte-kako-se-fanovi-diljem-svijeta-oprastaju-od-davida-bowieja/867593.aspx





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 12/01/2016 : 10:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
Maksimirski koncert 90. ću najrađe zaboraviti, ali dom sportova 97...izlazak uz quicksand s prekrasnog hunky dory albuma, pa prelazak na žestoku "mott the hoplle" verziju all the young dudes. Na kraju stay s meni najdražeg station to station i moonage daydream ...
Bowie, fala na svakoj noti između 1969. i 1980. Najveći niz u povijesti moderne glazbe za mene najvećeg rock glazbenika ikada.
Poćivao u miru.

Till I Collapse
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2016 : 16:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
S ovim gore, recenim od darkwoodaxe-a se potpuno slazem. Sound + vision tour, 1990, Maksimir Zagreb, kisa do bola, Boa upilala i udavila boga i covika, ka sta joj je i ime doslovno i figurativno...A onda Bowie, hitovi kao sakom u zeludac, ali samo sat? vremena... Nikad kraci koncert. Ali neka sam ga gleda... Onog, u domu sportova, nazalost nisam a pricali su mi da je razvalija dvi ipo ure...
Evo i sad ga slusam, all prety thing going to hell...
Svaka cast i slava, i jebiga sad otpivaj stogod s Lemmyem..

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/01/2016 : 16:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kako vrijeme prolazi, to mi je maksimirski koncert u sve boljem sjećanju, glede & unatoč svim slabostima i apsolutno opravdanim prigovorima. Na onaj 1997. nisam ni mogao ići jer sam bio u vojsci, a sad mi je strašno žao. Nekako, još sam do jučer vjerovao kako će prije ili kasnije opet doći, ili će nastupiti negdje u susjedstvu, pa ću nadoknaditi propušteno. Ali sad adio... i nikad više...

Ziggy i Lemmy na zajedničkoj fotki iz mladih dana, koju je na svojoj stranici objavio Billy Idol:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/01/2016 : 17:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kako vrijeme prolazi, to mi je maksimirski koncert u sve boljem sjećanju, glede & unatoč svim slabostima i apsolutno opravdanim prigovorima. Na onaj 1997. nisam ni mogao ići jer sam bio u vojsci, a sad mi je strašno žao. Nekako, još sam do jučer vjerovao kako će prije ili kasnije opet doći, ili će nastupiti negdje u susjedstvu, pa ću nadoknaditi propušteno. Ali sad adio... i nikad više...

Ziggy i Lemmy na zajedničkoj fotki iz mladih dana, koju je na svojoj stranici objavio Billy Idol:








Moćna fotografija.
Njih dvoje skroz različiti, a u stvari isti.
Svoji, nezamjenjivi i neponovljivi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/01/2016 : 17:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Smrti Bijelog Vojvode je umro i veliki dio mene , ovo je kraj jedne velike ere, a za pocetak neke druge..neznam.
Uistinu sam tuzan i jako potresen njegovom smrcu.
R.I.P David Robert Jones..jednom si rekao da svi tvoji trenutci ce biti isprani kao suze na kisi..vjerujm mi ..nece .



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2016 : 19:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jeben ti da ti jebem, kakva slika Dawida i Iana...
Oboje proslavili rodendane i partili...
Oboje napravili jebene albume i trebali ici na turneju koju niko nece gledati.
BAD MAGIC & BLACK STAR!
We salute you!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/01/2016 : 19:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam dan počeo sa Space Oddity, a završio s Ace of Spades.

Počivali u miru obojica.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000