forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 vegetarijanci,vegani i prijatelji životinja!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 06/02/2016 : 15:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Bas me zanima, vegetarijanci, vegani i jarani zivotinja, lize te li vi picku?

Unaprijed, hvala na odgovorima!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 06/02/2016 : 16:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Onaj koji puši.
Sve je u redu dok ne počneš gutat


Edit: komentar Iwoodu, tutta upao prije

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 06/02/2016 16:02:27
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/02/2016 : 16:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Bas me zanima, vegetarijanci, vegani i jarani zivotinja, lize te li vi picku?

Unaprijed, hvala na odgovorima!



Have mercy
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 06/02/2016 : 16:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Bas me zanima, vegetarijanci, vegani i jarani zivotinja, lize te li vi picku?

Unaprijed, hvala na odgovorima!

Pa nas kolko ima bakterija na picki,a oni su osjetljivi dosta po tom pitanju.Imaš i one koji neće curu poljubit,zamisli kolko ima bakterija na usnama a tuširaju se 7 puta dnevno i svaki tjedan dezinfekcija stana!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/02/2016 : 16:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pošto postoji i vegetarijanska pica vjerujem da bace poneki liz...

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 06/02/2016 : 16:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Onaj koji puši.
Sve je u redu dok ne počneš gutat


Edit: komentar Iwoodu, tutta upao prije

Da sam bar uvalio prije!

(Sorry Charlita, zezam malo)

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 06/02/2016 : 16:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ma sve 5 tuttili.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 06/02/2016 : 23:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Biljoždere na vrbe!

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/02/2016 : 23:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I kako nakon ovoga da čovjek bude vegetarijanac.

http://www.volim-meso.hr/crveno-meso-prehrambeni-izvor-zeljeza/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 06/02/2016 : 23:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Tako je!

Treba odstraniti remtilački element, kako ćemo napredovati uz iste?

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2016 : 11:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by dcopic

@KRAS

Moje mišljenje je, za koje ovaj trenutak nemam nikakvih upečatljivih dokaza, da bi kada bi 100% svjetske populacije bili vegani da bi u roku desetak godina završili gotovo svi ratovi i sukobi. Drastično bi se popravila ekologija, izumrle bi ubojite korporacije koje sve kontroliraju. Ne bi svake minute umiralo petero djece od gladi...

...a ovako ćemo završiti s maskama za kisik na glavi i palicama za bejzbol u ruci zatrpani hrpom smeča i dreka.



Na osnovu čega smatraš da kad bi svi ljudi postali vegani prestali bi svi ratovi. Pa i životinje biljojedi se tuku, doduše mislim da se uglavnom ne ubijaju ali se katkad potuku, dakle preneseno u svijet ljudi to bi se moglo protumačiti kao rat.

Slažem se da se da korporacije kontroliraju sve, no, nekako ratovi u zadnje vrijeme izbijaju zbog kontrole prirodnih resursa.




Ma u pravu si. Kao što sam napisao, to je samo moje mišljenje koje sam formirao. Svjestan sam da ukoliko bi civilizacija prešla na biljnu ishranu da se npr Izraelci i Palestinci ne bi pomirili, ali mislim da bi kroz nekoliko generacija zavladao mir u cijelom svijetu. Ljudi na biljnoj ishrani nekako su bliži prirodi, više su ekološki orijentirani, manje agresivni. Jednostavno malo drugačije razmišljaju. Ovaj topik također može poslužiti. Pogledaj samo kako reagiraju mesojedi, a kako biljojedi!

Korporacije ne bi propale ali smanjila bi se njihova moć i utjecaj. Ljudi na biljnoj ishrani jako malo lijekova koriste tokom života i puno manje kupuju po korporacijskim trgovinama.

Što se prirodnih resursa tiče, prema nekim podacima koje imam kod proizvodnje hrane:
-četiri puta je manja poraba energije
-deset puta je manja poraba zemlje
-četrnaest puta je manja poraba vode

To su strašne brojke! Emisija štetnih plinova je tu ogromna, navodno i veća od emisije svih prevoznih sredstva na planeti.

Iskrčeno je dvije trećine amazonske prašume kako bi napravili pašnjake i polja za uzgoj soje namijenjene za prehranu stoke. Zapravo ne znam je li baš toliko šume uništeno, ako netko zna točnije brojke neka napiše ili postavi kakav link.

Dalje, za proizvodnju jedne kile mesa potrebno je oko 50000 litara vode, što znači da svatko u evropi godišnje potroši oko 4mil L vode.
Pa onda za proizvodnju kile govedine potrebno je oko 10kg stočne hrane što je potpuno neučinkovito. Na kraju ispada da s resursima s kojima prehraniš jednog modernog svejeda moglo bi se nahraniti sedam vegetarijanaca ili čak 20 vegana! Prema podacima UN-a dnevno umire preko 20000 djece. I onda se pojave tipovi kao Bill Gates i drugi koji odluče donirati 95% svog bogatstva za ljude kojima je pomoć potrebna, pa kupuje cjepiva od prebogatih farmacijskih korporacija, kako bi one bile još bogatije!


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2016 : 11:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Uistinu, da su ljudi krave ne bi bilo ratova. Svi bi dugo i sretno živjeli pasući travu. Istina, ne bi nikad izgradili bilo kakav oblik civilizacije, ali hej koji će vrag biljojedu civilizacija, on je sretan dok god može mirno pasti travu.



Čudim se tebi Poncho?!

Solidan si kada treba izanalizirati kompliciranog Zagora, a gubiš se u ovakvim jednostavnim stvarima.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2016 : 11:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by dcopic

Da, nemam uporište. Znaš u čemu je stvar. Čim ne živiš i radiš po navikama većine problem je. Vidiš, ja stalno nešto moram dokazivati. Nije bitno radi li se o cijepljenju, prehrani, medicini ili nečemu drugome. Mogu ja potrošiti puno vremena, postaviti sve moguće dokaze i dovoljno je da dođe jedan od vas predstavnika većine i kaže: nije istina! I to je to, razgovor je završen! Problem je što su tv, novine i drugi mediji toliko isprogramirali ljude da teško prihvaćaju nešto drugo, taman da im pod nos staviš sve moguće dokaze.

Hoćeš uporište?! Pa za vikend sam zauzet, ali nešto ozbiljno mogu postaviti ovdje za dan-dva.

Vidis bas vi koji ste veliki zagovornici teorija zavjere,bas vi zagovarate veganski način života.
Hmm,zanimljivo je to...




Ja i teorije zavjere?!

Vjerojatno ti je promaklo što sam pisao i na drugim topicima ili me namjerno vučeš za jezik. Ne zanimaju me nikakve teorije zavjere, ne čitam ih i ne pratim. U biti pročitam tu i tamo nešto kratko, kao i svi ostali ljudi. Zanimaju me samo dokazi i to je to.

Niti me previše ne zanima je li čovjek mesožder ili biljojed, ali zanimaju me posljedice i jednog i drugog stanja i njihov utjecaj na zdravlje, ekologiju, život...

Htio si dokaze, pa evo ti nešto. Najsveobuhvatniji znanstveni rad o ishrani ikada napravljen. Podatke je u knjizi The China Study 2005g predstavio doktor Colin Campbell, nakon pola stoljeća istraživanja. U knjizi se navodi na desetke i desetke istraživanja kliničkih centara, prestižnih instituta i mnogih pojedinih stručnjaka. Novodi se skoro 700 knjiga i znanstvenih radova koje je autor koristio i tom dugom istraživanju.

E sad, vjerojatno ti se ne da ili nemaš vremena pročitati oko 400str stručne literature sa milijun referenci, zato imam drugo rješenje.


Pogjedaj dokumentarac Forks Over Knives iz 2011g, u kojemu se govori o istraživanjima dvojice doktora, Colina Campbella i Caldwella B. Esselstyna, u trajanju sat i pol. Naravno da to ne može nadomjestiti opširnost knjige, ali može ti dati puno podataka.

http://www.imdb.com/title/tt1567233/?ref_=nv_sr_1

Pogledaj ga, ne znam ima li ga na Youtubeu, ali ima na torrentima:
https://www.limetorrents.cc/-torrent-895124.html
https://rarbg.to/torrent/f6wzljv

Ovdje imaš i titlove:
http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=forks%20over%20knives&jezik=

Knjigu ti ako se odlučiš čitati šaljem mailom, imam i verziju na hrvatskom.

Kao što vidiš, maksimalno sam ti olakšao. Kada pogledaš film, javi se i napiši svoje mišljenje bez obzira kakvo bilo...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2016 : 11:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@igor 12

Pročitaj gornji topic i sve će ti biti jasno. Uživaj u gledanju!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/02/2016 : 11:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Ja znam da vegani imaju odličan libido...

Straj me i pitat kako si sazna.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2016 : 12:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by dcopic

Ja znam da vegani imaju odličan libido...

Straj me i pitat kako si sazna.



Ha ha, baš smiješno. Sigurno misliš da sam ženu prevario sa kakvom vegankom!?

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 10/02/2016 : 12:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by dcopic

Ja znam da vegani imaju odličan libido...

Straj me i pitat kako si sazna.



Ha ha, baš smiješno. Sigurno misliš da sam ženu prevario sa kakvom vegankom!?





Prije da si sjedio pokraj kreveta sa svijećom u jednoj i štopericom u drugoj ruci dok je vegan sa žicama od ekg aparata posljepljenim po sebi okretal svoju žensku.
I poslije koitusa slijede pitanja:
I dal si ga cijelo vrijeme gurao cijelog ili možda po principu pol-pol-cijel?
Kolko dugo je trajao orgazam?
Dal mi možeš opisat količinu i gustoću, te ako nije bed i miris izlučenog sjemena?
Kolko ti je potrebno vremena da budeš spreman za drugu rundu?





There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2016 : 13:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/02/2016 : 15:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by dcopic

@KRAS

Moje mišljenje je, za koje ovaj trenutak nemam nikakvih upečatljivih dokaza, da bi kada bi 100% svjetske populacije bili vegani da bi u roku desetak godina završili gotovo svi ratovi i sukobi. Drastično bi se popravila ekologija, izumrle bi ubojite korporacije koje sve kontroliraju. Ne bi svake minute umiralo petero djece od gladi...

...a ovako ćemo završiti s maskama za kisik na glavi i palicama za bejzbol u ruci zatrpani hrpom smeča i dreka.



Na osnovu čega smatraš da kad bi svi ljudi postali vegani prestali bi svi ratovi. Pa i životinje biljojedi se tuku, doduše mislim da se uglavnom ne ubijaju ali se katkad potuku, dakle preneseno u svijet ljudi to bi se moglo protumačiti kao rat.

Slažem se da se da korporacije kontroliraju sve, no, nekako ratovi u zadnje vrijeme izbijaju zbog kontrole prirodnih resursa.




Ma u pravu si. Kao što sam napisao, to je samo moje mišljenje koje sam formirao. Svjestan sam da ukoliko bi civilizacija prešla na biljnu ishranu da se npr Izraelci i Palestinci ne bi pomirili, ali mislim da bi kroz nekoliko generacija zavladao mir u cijelom svijetu. Ljudi na biljnoj ishrani nekako su bliži prirodi, više su ekološki orijentirani, manje agresivni. Jednostavno malo drugačije razmišljaju. Ovaj topik također može poslužiti. Pogledaj samo kako reagiraju mesojedi, a kako biljojedi!

Korporacije ne bi propale ali smanjila bi se njihova moć i utjecaj. Ljudi na biljnoj ishrani jako malo lijekova koriste tokom života i puno manje kupuju po korporacijskim trgovinama.

Što se prirodnih resursa tiče, prema nekim podacima koje imam kod proizvodnje hrane:
-četiri puta je manja poraba energije
-deset puta je manja poraba zemlje
-četrnaest puta je manja poraba vode

To su strašne brojke! Emisija štetnih plinova je tu ogromna, navodno i veća od emisije svih prevoznih sredstva na planeti.

Iskrčeno je dvije trećine amazonske prašume kako bi napravili pašnjake i polja za uzgoj soje namijenjene za prehranu stoke. Zapravo ne znam je li baš toliko šume uništeno, ako netko zna točnije brojke neka napiše ili postavi kakav link.

Dalje, za proizvodnju jedne kile mesa potrebno je oko 50000 litara vode, što znači da svatko u evropi godišnje potroši oko 4mil L vode.
Pa onda za proizvodnju kile govedine potrebno je oko 10kg stočne hrane što je potpuno neučinkovito. Na kraju ispada da s resursima s kojima prehraniš jednog modernog svejeda moglo bi se nahraniti sedam vegetarijanaca ili čak 20 vegana! Prema podacima UN-a dnevno umire preko 20000 djece. I onda se pojave tipovi kao Bill Gates i drugi koji odluče donirati 95% svog bogatstva za ljude kojima je pomoć potrebna, pa kupuje cjepiva od prebogatih farmacijskih korporacija, kako bi one bile još bogatije!







Ako su ove brojke točne onda je zabrinjavajuće. Ne mislim na Amazonu, mislim da su ti podatci točni ili približni, nego na proizvodnju hrane.

E sad, ja nisam stručnjak pa ne mogu dobro procijeniti, vegani pojedu više te svoje zelenjave nego što svejed pojede mesa, dakle možda i njima treba puno da bi proizveli hranu.
A mi svejedi jedemo i zelenjavu i meso, dakle nama treba dosta toga.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2016 : 18:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Biljoždere na vrbe!


Ti bi sve na vrbe.
Biljoždere pod buldožere!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 10/02/2016 : 19:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Biljoždere na vrbe!


Ti bi sve na vrbe.
Biljoždere pod buldožere!



Pa što ću, pomažem, 12 stranica hejta, a sve nešto kilavo...

Ali možemo razgovarati o metodi odstrane ovih što najedaju samu stabljiku našeg društva, eto dva prijedloga su tu, može još koji ili da biramo izmeđ' ova dva?

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 10/02/2016 : 21:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by dcopic

Da, nemam uporište. Znaš u čemu je stvar. Čim ne živiš i radiš po navikama većine problem je. Vidiš, ja stalno nešto moram dokazivati. Nije bitno radi li se o cijepljenju, prehrani, medicini ili nečemu drugome. Mogu ja potrošiti puno vremena, postaviti sve moguće dokaze i dovoljno je da dođe jedan od vas predstavnika većine i kaže: nije istina! I to je to, razgovor je završen! Problem je što su tv, novine i drugi mediji toliko isprogramirali ljude da teško prihvaćaju nešto drugo, taman da im pod nos staviš sve moguće dokaze.

Hoćeš uporište?! Pa za vikend sam zauzet, ali nešto ozbiljno mogu postaviti ovdje za dan-dva.

Vidis bas vi koji ste veliki zagovornici teorija zavjere,bas vi zagovarate veganski način života.
Hmm,zanimljivo je to...




Ja i teorije zavjere?!

Vjerojatno ti je promaklo što sam pisao i na drugim topicima ili me namjerno vučeš za jezik. Ne zanimaju me nikakve teorije zavjere, ne čitam ih i ne pratim. U biti pročitam tu i tamo nešto kratko, kao i svi ostali ljudi. Zanimaju me samo dokazi i to je to.

Niti me previše ne zanima je li čovjek mesožder ili biljojed, ali zanimaju me posljedice i jednog i drugog stanja i njihov utjecaj na zdravlje, ekologiju, život...

Htio si dokaze, pa evo ti nešto. Najsveobuhvatniji znanstveni rad o ishrani ikada napravljen. Podatke je u knjizi The China Study 2005g predstavio doktor Colin Campbell, nakon pola stoljeća istraživanja. U knjizi se navodi na desetke i desetke istraživanja kliničkih centara, prestižnih instituta i mnogih pojedinih stručnjaka. Novodi se skoro 700 knjiga i znanstvenih radova koje je autor koristio i tom dugom istraživanju.

E sad, vjerojatno ti se ne da ili nemaš vremena pročitati oko 400str stručne literature sa milijun referenci, zato imam drugo rješenje.


Pogjedaj dokumentarac Forks Over Knives iz 2011g, u kojemu se govori o istraživanjima dvojice doktora, Colina Campbella i Caldwella B. Esselstyna, u trajanju sat i pol. Naravno da to ne može nadomjestiti opširnost knjige, ali može ti dati puno podataka.

http://www.imdb.com/title/tt1567233/?ref_=nv_sr_1

Pogledaj ga, ne znam ima li ga na Youtubeu, ali ima na torrentima:
https://www.limetorrents.cc/-torrent-895124.html
https://rarbg.to/torrent/f6wzljv

Ovdje imaš i titlove:
http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=forks%20over%20knives&jezik=

Knjigu ti ako se odlučiš čitati šaljem mailom, imam i verziju na hrvatskom.

Kao što vidiš, maksimalno sam ti olakšao. Kada pogledaš film, javi se i napiši svoje mišljenje bez obzira kakvo bilo...

Nemam sad vremena jel radim nešto,ali kad uhvatim malo vremena pogledat ću.Samo nemoj da je od prijatelja životinja jel onda fakat...
Oprosti ovo za teorije zavjere ako sam u krivu ali vidio sam da si prico o cijepljenju,chemtrailsu i sličnim stvarima!
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 11/02/2016 : 10:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote

Jas sam ujutro vegan jedem urme,banana i orasi, popodne sam vegetarijanac jedem spageti sa sirom a uvece sam mesojad jedem cvarke.

Ovo sam jeo juce.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 11/02/2016 : 11:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Biljoždere na vrbe!


Ti bi sve na vrbe.
Biljoždere pod buldožere!



Pa što ću, pomažem, 12 stranica hejta, a sve nešto kilavo...

Ali možemo razgovarati o metodi odstrane ovih što najedaju samu stabljiku našeg društva, eto dva prijedloga su tu, može još koji ili da biramo izmeđ' ova dva?



Nitko ne dira biljoždere. Problem je što se oni često ponašaju kao sekta i sve me strah pomisliti što bi radili da imaju ovlasti provoditi svoju ideologiju. Da, vegetarijanstvo i veganstvo nije stvar ukusa u prehrani, to je postala ideologija.
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 11/02/2016 : 13:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message  Reply with Quote
Evo, da se priključim temi.

Ja sam dvije godine vegan, znači ništa životinjskog izvora (brez mesa, jaja, mlijeka i mliječnih proizvoda (sir, jogurti, vrhnje, sirutka), brez ribe, meda ...) Jedem sve biljnog izvora, sa smanjenim unosom ulja, pretežno škrobnatu hranu (krompir, riž, pasulj/grah, čičerika/slanutak) sa puno povrča i dosta voča, uglavno ishrana visoka u Ugljiko hidratima i nisko u masti. Proteini su sve biljnog izvora, i u njima ne pretjerujem, jer standardi za potrebnu količinu proteina je puno previsok, tako da konzumiram manje proteina nego je preporučeno, mada sam poprilično aktivan :)

Osječam se super, zadovoljan rezultatima. Prije toga sam dodobra istražio to područje, pročitao više knjiga, dokumentaraa i slično. krenuo sam onako, više, da vidim, dali djeluje (znači nije mi to neki trend, ili da je zbog sućuti do životinja, mada sada kad znam kako to ide u toj industriji, nisam baš ravnodušan). I moram reči da djeluje. Imam čak i usporedbu mene u 2012, (krvne slike, fizička spremnost (trčanje), cijelokupni broj kilometara u toj godini) i ja u 2015 posle jedne godine prelazka na tu hranu. Posle godinu dana sam napravio krvnu sliku, koja je bila super. U 2012 sam imao sistemtski pregled(to nas službeno svake 4 godine šalju), još na "standardnoj zapadnoj ishrani" (to je bazirano na mesu, mlječnim proizvodima i slično) , i u 2016 u IV mjesecu isto, pa da dobijem još i to. Tako da imam "podatke" zdravstvene o meni prije prelazka na vegansku ishranu, posle podatke o "zdravom" načinu života, sa sportom i posle na kraju prelaz na vegansku ishranu. Znači ništa nisam stihijsko, nego preudareno, sa podatcima i pokazateljima, jer sam i sam bio skeptičan na početku. Ali znanstveni rezultati, študije pokazuju, da je tako a i ja osobno tako zapažam...

Zanimljivi su mi neki odgovori i reakcije ljudi, tako na forumu kao i u životu samom, koji me zaprepanjuju, jer sam i ja tako mislio, nekada, i imamo ista pitanja, kao da smo svi istu skolu pohađali :) Nove informacije sam stekao i dobio novi pogled na te stvari.

Najteža stvar je što se manje ljudi odluči biti vegan/vegetarijanac je zbog okoline (obitelj, prijatelji, ljudi s posla i slično), ali ja ne marim znam svoj pravac... Kad neko na našem području (ex-yu) sazna da si vegan, svi postaju nutricionisti, pa magar bili svi obilni, šečeraši, na ljekovima :) Čak i mojoj mami teško padne da ne jedem mesa (kao svima našima iz rejona), mislim da joj to spada u istu kategoriju, ne zna se šta je gore, da joj sin bude vegan/vegetarijanac ili gej, čak mislim, da bi prije oprostila, da sam gej, tako makar bar svake toliko dobijem komad mesa use :)
Inače, sveejedno imam podporu svih mojih, kad dođemo na ručak, slave, rođendane, uvijek se nađe stvar za mene, tako da, prije ili kasnije se pomire sa tim. Ne smiješ ispoljavat previše, ako te ko šta pita odgovoriš, i to je to, ne smaram s time... A volim, kad se opazi razlika, i puno ih zanima, kako i šta se jede i šta radim,pa standardna pitanja (meso/željezo, Mlijeko/kalcim, energija, odakle proteini, koje prehrabene dopune koristim, i slično, koje jih muče) uvijek si uzmem vremena, i odgovorim.

Moje aukcije: Pocetna od 1kn (brez rezerve)
TomDar official topic: Topic u vezi mojih aukcija

Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000