forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 vegetarijanci,vegani i prijatelji životinja!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2016 : 19:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chicolopez

Čisto sumnjam da bi ljudski metabolizam u par generacija uspio da se prilagodi samo vegetativnoj hrani.Za to bi ipak trebalo nekoliko stoljeća, a dotle, kako netko reče, živjela 'tica i prasica. Ja bez svog slavonskog kulena teško da bi uspio preživjeti dvije zime


Hm, ne zelim te razocarati ali imas kutke na ovoj zemaljskoj kugli (koja nije kugla, he he), gdje se vec tisucljecima prehranjuju samo nemesnom ishranom. I nista im ne fali.

Vidim da Obi mudro zbori, a jos neki su dosli do odgovora: tako smo naviknuti, i pase nam, ukus jebiga. Ali da li je potrebno (neophodno), nije. Nitko nece umrijeti ako ne jede meso, a ni danas nema potrebe po tolikoj kolicini mesa, dapace. Ali kad je vec jeftinije od dosta ostale hrane ...


Nikako ne bih nikome govorio sta treba ili bi trebalo, svatko sam odlucuje za sebe i svoju djecu. A karmu i reinkarnaciju necu ni pomijenuti.

Ali nekada se jelo meso puno rijeđe nego danas, a ni zivotinje nisu dobivale toliko kemije u sebe, pogledajte samo na kolicinu antibiotika koje dobivaju krave, a to ide i u mlijeko koje koristimo. A cudimo se sto ima sve vise alergija među djecom.

Ajde da svatko sam ubije zivotinju koju ce pojesti, ali ovako daleko od ociju, daleko od ...



I ne, Krase, nisi slab ako ne jedes meso. To su ti one staroseljacke ideje. :D


http://www.greatveganathletes.com/patrik-baboumian-vegan-strongman

http://www.nytimes.com/2015/02/22/world/old-indias-village-of-warriors-becomes-birthplace-of-bouncers.html?_r=0

http://www.odditycentral.com/news/the-indian-strongman-village-where-all-the-men-train-to-become-bouncers.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 21/01/2016 : 19:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

koja je onda alternativa?tofu?soja?salata?

za cijenu deset deka tofua kupim kilu krmenatli.ak se opet soje naderem,digne mi estrogen pa me puca na miroljubivost i počnu mi muške sise rasti.a salatu ionako jedem uz meso.




Ta alternativa su isto živa bića. Samo zato što ne trepču okicama ne znači da ne osjećaju bol i ne umiru. Ok, jedno je kad ubereš jabuku, pa drvo i dalje živi, ali kad nešto isčupaš -ubijaš. Dakle, kao što kaže Obi-wan, sintetika ili energetika- a do tada šuti i žvači. Bio svejed ili samo biljojed.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2016 : 19:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

mrkvica nema istu ravan svijesti kao svinja ;)


ali cuj, mozes i biljke crtati ako zelis, ali vec ocako bi bio napredak na prijasnje stanje



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 21/01/2016 : 19:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by xilrion

njih najviše muči ovo:




Ovo obavezno pogledajte prije rasprave.
Ni jedan horor film nema ovo u sebi.
I dok gledajte zamislite da niste VI na vrhu lanca ishrane i da postoji netko tko ovo radi VAMA.
Još jednom ponavljam, ja čak ni ne volim životinje. Samo bih volio da čovjek kao vrsta evoluira u nešto više.



Obiwan.ovo je nista sta je covjek covjeku kadar uciniti.ovo nije sadizam ovih radnika sto muce zivotinje.jednostavno posao.koji sa vremenom postane rutina...nisam jos nigde cuo da je neko zivo prase nabio na razanj i zivog ga peko na vatri.ljudi su to sposobni ljudima uradit.degenerisane zivotinje za degenerisano malogradjanstvo..a svako ima izbor.mozemo da gledamo ove klaonice i nabijamo sami sebi komplex laznog moralisanja.a mozemo da ukinemo ove zivotinjske konc logore i uzivamo gledajuci kako malogeadjanstvo krepava od gladi i jede vlastiti izmet..a mozemo i jednostavno sve skupa resetirati i pobiti jedno 90 % svetske fukare i uzivati u humanizmu.a zivotinjice fino pustiti na pasnjake i svremena na vreme.neko veselo prasence ili umiljato jagnje na fin i bezbolan nacin priklat..klanje.je inace bezbolno ako to uradi strucnjak..namamis janje i cak..to je sekunda..
sto se mene tice.ja jedem samo halal i koser meso.dakle zivotinja koju pojedem mora biti ispod noza.bez mucenja

Edited by - KRAS on 21/01/2016 19:30:33
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2016 : 19:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ste moralna osoba i dobro se (ali mislim baš dobro) zamislite o činu krvavom ubijanja drugog živog bića kako biste ga pojeli, doći ćete do nekih zaključaka.
Da ne bude zabune nisam neki prijatelj životinja niti vegetarijanac (otac mi je mesar dapače i živim u ravnici).
Dakle, sam čin je apsolutni horor na koji smo ravnodušni jer smo od rođenja privikavani na to. Nije ovo jedino na šta smo isprogramirani, ali sada pričamo o ovome... Idealno bi bilo gajiti neko sintetičko meso koje nije živo ili se hraniti nekim energetskim putem. Svako živo biće u kozmičkom poretku ima isto pravo na život, a to pravo mi nekima uskraćujemo na najsuroviji način. Nedostatak centralnog nervnog sistem kod biljaka čini njihovo konzumiranje moralno prihvatljivijim mada bi se i o tome dalo filozofirati.
A što se tiče ubijanja, da li biste ubili svojeg kućnog ljubimca ili čak drugo ljudsko biće pa ga onda pojeli? Vjerovatno ne. No radimo nešto što je u principu ista stvar.
Iako to radim i sam (lako je mudrovati), potpuno sam svjestan šta radim. Priželjkujem nalaženje alternative, no to se neće desiti za naših života...


Znači nije u redu da mi jedemo druge životinje, a druge životinje smiju jesti treće životinje?
Ovaj poziv na prekidanje kolinja je kao kad su neki pisali peticije protiv jedenja pasa u Kini.


Ali po meni nije isto,pas je uvijek bio prijatelj čovjeku i nikad ga nisu jeli,pa čak ni u Kini to je nedavno počelo,dok su svinje ljudi jeli oduvjek.Kao i meso uostalom svih domaćih životinja!


Kakve veze ima što ih mi nismo prije jeli?
Ništa nije oduvijek.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/01/2016 : 19:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by igor 12

koja je onda alternativa?tofu?soja?salata?

za cijenu deset deka tofua kupim kilu krmenatli.ak se opet soje naderem,digne mi estrogen pa me puca na miroljubivost i počnu mi muške sise rasti.a salatu ionako jedem uz meso.




Ta alternativa su isto živa bića. Samo zato što ne trepču okicama ne znači da ne osjećaju bol i ne umiru. Ok, jedno je kad ubereš jabuku, pa drvo i dalje živi, ali kad nešto isčupaš -ubijaš. Dakle, kao što kaže Obi-wan, sintetika ili energetika- a do tada šuti i žvači. Bio svejed ili samo biljojed.



to bi ti isto bilo ko kad vegetarijanka vrišti za vrijeme seksa.ali ona šuti.jer ne želi priznat da joj komad mesa može donijeti toliko zadovoljstvo.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 21/01/2016 : 19:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Policu to si upravu..nekad se meso na selu jelo samo za bozic i uskrs i eventualno za odlazak sina jedinca u vojsku.a izmedju toga gulio se posan pasulj od jutra do sutra.uz neizostavnu corbu od kopriva...

Nemam ja nista protiv vas travozdera.ali odreci se sasvim mesa je isto teska glupost...

Moj recept je najbolji.ne treba se odreci mesa.vec smanjit prezderavanje..pogledaj samo mladjin podbradak

Dakle..janjetina je ok.ali ako jedes 6 puta godisnje.pa 6 puta prasetinu.isto toliko kozletine.zdrebetine i teletine.a peradi po volji.sve izmedju moze naravno i kupus

Edited by - KRAS on 21/01/2016 19:47:16
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 21/01/2016 : 19:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
nije bitno što se jede nego kako se postupa s tim dok živi. životinje su hrana. lav jede antilopu. zmija žabu, orao zeca. jedan drugog jedu. čovjek je lovac, sakupljač, tisućama godina, ako ne milijunima lovi i jede životinje jer je na vrhu lanca. ali on se za to morao dobro pomučiti. i znao je cijeniti to što je dobio. danas su životinje stvari, tretira ih se kao krumpire, masovna proizvodnja ne pita da li životinja kuži ili ne. to je problem. nehumanost. to je nemoguće promijeniti i tako će biti dok je vijeka i čovjeka.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 21/01/2016 : 19:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


mrkvica nema istu ravan svijesti kao svinja ;)




Naspram svinje, nema ni kokoš. Znači li da je prihvatljivije ubijati kokoši? Sve je to zamagljivanje, dakle, šuti i žvači
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 19:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Rahazlam, što je inteligencija je vrlo upitna stvar. Da li bi inteligentna vrsta radila to što radi čovjek - i planetu i samom sebi?
Sasvim drugo je to što si ti skloniji svojoj vrsti. Ako neka slobodna životinja mora birati između tebe i neke jedinke iz svoga čopora, izabrat će svoju vrstu.



Nezna bas,nisam siguran da životinje uopće razmišljaju a kamoli da donese takvu odluku,a ovo za inteligenciju čuj svi mi volimo srat po tome kako ljudi ovo,ono uništavamo planet kako smo loši i tak ali to realno nije bas istina,ljudi ipak vise naginju na dobro i to puno vise,pogledaj samo koliko udruga imamo za zaštitu okoliša,životinja,trudimo se živjet u svjetu gdje su svi ljudi jednaki,gdje svi imaju ista prava a to su ipak osobine dobroga.Naravno ima strašnih stvari ratova ubijanja ali opet se trudimo da napravimo bolji svijet za sve nas.A ovi sto štite životinje i kažu kako možemo to radit životinjama kad one to nama nebi nikad radile.Nek se samo malo zamisle svi koji imaju mačke i koji ih jako vole,maze i paze ta mačka da je 5 puta jača i veća od nas pojela bi nas bez razmišljanja a gle šta ljudi rade mačkama hrane je igraju se s njima imamo čak i veterinare imamo i udruge za zaštitu mačaka,ajde da vidim mačke da tako nešto naprave za nas,toliko o tome koliko su životinje "bolje"od ljudi!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 19:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ste moralna osoba i dobro se (ali mislim baš dobro) zamislite o činu krvavom ubijanja drugog živog bića kako biste ga pojeli, doći ćete do nekih zaključaka.
Da ne bude zabune nisam neki prijatelj životinja niti vegetarijanac (otac mi je mesar dapače i živim u ravnici).
Dakle, sam čin je apsolutni horor na koji smo ravnodušni jer smo od rođenja privikavani na to. Nije ovo jedino na šta smo isprogramirani, ali sada pričamo o ovome... Idealno bi bilo gajiti neko sintetičko meso koje nije živo ili se hraniti nekim energetskim putem. Svako živo biće u kozmičkom poretku ima isto pravo na život, a to pravo mi nekima uskraćujemo na najsuroviji način. Nedostatak centralnog nervnog sistem kod biljaka čini njihovo konzumiranje moralno prihvatljivijim mada bi se i o tome dalo filozofirati.
A što se tiče ubijanja, da li biste ubili svojeg kućnog ljubimca ili čak drugo ljudsko biće pa ga onda pojeli? Vjerovatno ne. No radimo nešto što je u principu ista stvar.
Iako to radim i sam (lako je mudrovati), potpuno sam svjestan šta radim. Priželjkujem nalaženje alternative, no to se neće desiti za naših života...


Znači nije u redu da mi jedemo druge životinje, a druge životinje smiju jesti treće životinje?
Ovaj poziv na prekidanje kolinja je kao kad su neki pisali peticije protiv jedenja pasa u Kini.


Ali po meni nije isto,pas je uvijek bio prijatelj čovjeku i nikad ga nisu jeli,pa čak ni u Kini to je nedavno počelo,dok su svinje ljudi jeli oduvjek.Kao i meso uostalom svih domaćih životinja!


Kakve veze ima što ih mi nismo prije jeli?
Ništa nije oduvijek.


Pas je jedina životinja koja ce riskirat život za covjeka,svinja to nikad nebi napravila,svinje jedemo oduvjek a pse nikad nismo jeli.Nisam shvatio jel tebi u redu to sto u Kini jedu pse ili ne?
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 19:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by chicolopez

Čisto sumnjam da bi ljudski metabolizam u par generacija uspio da se prilagodi samo vegetativnoj hrani.Za to bi ipak trebalo nekoliko stoljeća, a dotle, kako netko reče, živjela 'tica i prasica. Ja bez svog slavonskog kulena teško da bi uspio preživjeti dvije zime


Hm, ne zelim te razocarati ali imas kutke na ovoj zemaljskoj kugli (koja nije kugla, he he), gdje se vec tisucljecima prehranjuju samo nemesnom ishranom. I nista im ne fali.

Vidim da Obi mudro zbori, a jos neki su dosli do odgovora: tako smo naviknuti, i pase nam, ukus jebiga. Ali da li je potrebno (neophodno), nije. Nitko nece umrijeti ako ne jede meso, a ni danas nema potrebe po tolikoj kolicini mesa, dapace. Ali kad je vec jeftinije od dosta ostale hrane ...


Nikako ne bih nikome govorio sta treba ili bi trebalo, svatko sam odlucuje za sebe i svoju djecu. A karmu i reinkarnaciju necu ni pomijenuti.

Ali nekada se jelo meso puno rijeđe nego danas, a ni zivotinje nisu dobivale toliko kemije u sebe, pogledajte samo na kolicinu antibiotika koje dobivaju krave, a to ide i u mlijeko koje koristimo. A cudimo se sto ima sve vise alergija među djecom.

Ajde da svatko sam ubije zivotinju koju ce pojesti, ali ovako daleko od ociju, daleko od ...



I ne, Krase, nisi slab ako ne jedes meso. To su ti one staroseljacke ideje. :D


http://www.greatveganathletes.com/patrik-baboumian-vegan-strongman

http://www.nytimes.com/2015/02/22/world/old-indias-village-of-warriors-becomes-birthplace-of-bouncers.html?_r=0

http://www.odditycentral.com/news/the-indian-strongman-village-where-all-the-men-train-to-become-bouncers.html




Di to ne jedu meso?
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 19:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Policu to si upravu..nekad se meso na selu jelo samo za bozic i uskrs i eventualno za odlazak sina jedinca u vojsku.a izmedju toga gulio se posan pasulj od jutra do sutra.uz neizostavnu corbu od kopriva...

Nemam ja nista protiv vas travozdera.ali odreci se sasvim mesa je isto teska glupost...

Moj recept je najbolji.ne treba se odreci mesa.vec smanjit prezderavanje..pogledaj samo mladjin podbradak

Dakle..janjetina je ok.ali ako jedes 6 puta godisnje.pa 6 puta prasetinu.isto toliko kozletine.zdrebetine i teletine.a peradi po volji.sve izmedju moze naravno i kupus

Tesko se odrec mesa jel puno toga fali,jel i mnogi ti vegani djecu hrane s mesom jel su ipak svjesni da im je potrebno.Inace žene veganku još i mogu proći ali muskarci ti svi vegani tako nekako čudno i slabo izgledaju!!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/01/2016 : 20:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
i bljedoliki su od indijanaca silom htjeli vegiće napravit.strpali ih u rezervat i silili ih da uzgajaju kukuruz.a indijanaci sav svoj vijek lovci i mesožderi bili.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 21/01/2016 : 20:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ste moralna osoba i dobro se (ali mislim baš dobro) zamislite o činu krvavom ubijanja drugog živog bića kako biste ga pojeli, doći ćete do nekih zaključaka.
Da ne bude zabune nisam neki prijatelj životinja niti vegetarijanac (otac mi je mesar dapače i živim u ravnici).
Dakle, sam čin je apsolutni horor na koji smo ravnodušni jer smo od rođenja privikavani na to. Nije ovo jedino na šta smo isprogramirani, ali sada pričamo o ovome... Idealno bi bilo gajiti neko sintetičko meso koje nije živo ili se hraniti nekim energetskim putem. Svako živo biće u kozmičkom poretku ima isto pravo na život, a to pravo mi nekima uskraćujemo na najsuroviji način. Nedostatak centralnog nervnog sistem kod biljaka čini njihovo konzumiranje moralno prihvatljivijim mada bi se i o tome dalo filozofirati.
A što se tiče ubijanja, da li biste ubili svojeg kućnog ljubimca ili čak drugo ljudsko biće pa ga onda pojeli? Vjerovatno ne. No radimo nešto što je u principu ista stvar.
Iako to radim i sam (lako je mudrovati), potpuno sam svjestan šta radim. Priželjkujem nalaženje alternative, no to se neće desiti za naših života...


Znači nije u redu da mi jedemo druge životinje, a druge životinje smiju jesti treće životinje?
Ovaj poziv na prekidanje kolinja je kao kad su neki pisali peticije protiv jedenja pasa u Kini.


Ali po meni nije isto,pas je uvijek bio prijatelj čovjeku i nikad ga nisu jeli,pa čak ni u Kini to je nedavno počelo,dok su svinje ljudi jeli oduvjek.Kao i meso uostalom svih domaćih životinja!


Kakve veze ima što ih mi nismo prije jeli?
Ništa nije oduvijek.


Pas je jedina životinja koja ce riskirat život za covjeka,svinja to nikad nebi napravila,svinje jedemo oduvjek a pse nikad nismo jeli.Nisam shvatio jel tebi u redu to sto u Kini jedu pse ili ne?



svinja je inteligentnija od psa (znanstveno dokazano) i puno ljudi ih imaju za ljubimce.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 21/01/2016 : 20:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by IGMAN2

Rahazlam, što je inteligencija je vrlo upitna stvar. Da li bi inteligentna vrsta radila to što radi čovjek - i planetu i samom sebi?
Sasvim drugo je to što si ti skloniji svojoj vrsti. Ako neka slobodna životinja mora birati između tebe i neke jedinke iz svoga čopora, izabrat će svoju vrstu.



Nezna bas,nisam siguran da životinje uopće razmišljaju a kamoli da donese takvu odluku,a ovo za inteligenciju čuj svi mi volimo srat po tome kako ljudi ovo,ono uništavamo planet kako smo loši i tak ali to realno nije bas istina,ljudi ipak vise naginju na dobro i to puno vise,pogledaj samo koliko udruga imamo za zaštitu okoliša,životinja,trudimo se živjet u svjetu gdje su svi ljudi jednaki,gdje svi imaju ista prava a to su ipak osobine dobroga.Naravno ima strašnih stvari ratova ubijanja ali opet se trudimo da napravimo bolji svijet za sve nas.A ovi sto štite životinje i kažu kako možemo to radit životinjama kad one to nama nebi nikad radile.Nek se samo malo zamisle svi koji imaju mačke i koji ih jako vole,maze i paze ta mačka da je 5 puta jača i veća od nas pojela bi nas bez razmišljanja a gle šta ljudi rade mačkama hrane je igraju se s njima imamo čak i veterinare imamo i udruge za zaštitu mačaka,ajde da vidim mačke da tako nešto naprave za nas,toliko o tome koliko su životinje "bolje"od ljudi!



Rahazlam, daj skini malo te ružičaste naočale i pogledaj oko sebe.
Životinje ne ubijaju radi zadovoljstva ili objesti.
To radimo mi.
Isto tako, kućne ljubimce držimo radi nas a ne zato što je to bolje životinjama. Isto i Zoo vrtove... i veterinare.
A što se tiće ljudske dobrote, jednakosti i pravde...
to okači mačku o rep.
Životinje SU bolje od ljudi.
Ustvari, sve je bolje od ljudi
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 21/01/2016 : 20:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
a i ukusnije su od ljudi. pretpostavljam.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 21/01/2016 : 20:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Sad jedno glupo pitanje koje me muči već duže vrijeme; u koju kategoriju spada riba? Čujem ponekad kad ljudi kažu meso i riba, riba s povrćem i sl.Kad postimo, jedemo ribu, dakle, šta je riba?
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/01/2016 : 20:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
pa priroda je puna dokaza da životinje znaju biti nasilne jedna prema drugoj.

kada majka tek okoćeno mladunče živo pojede.ili kad ga odbaci.kad mladi ptić u gnijezdu zatuće brata radi zalogaja više.ili kad bivoli zatuku mladunče lavice.ili kad se gorile pofajtaju do smrti radi prevlasti.ili kad delfini okruže ženku pa ju siluju.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 21/01/2016 20:16:17
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2016 : 20:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ste moralna osoba i dobro se (ali mislim baš dobro) zamislite o činu krvavom ubijanja drugog živog bića kako biste ga pojeli, doći ćete do nekih zaključaka.
Da ne bude zabune nisam neki prijatelj životinja niti vegetarijanac (otac mi je mesar dapače i živim u ravnici).
Dakle, sam čin je apsolutni horor na koji smo ravnodušni jer smo od rođenja privikavani na to. Nije ovo jedino na šta smo isprogramirani, ali sada pričamo o ovome... Idealno bi bilo gajiti neko sintetičko meso koje nije živo ili se hraniti nekim energetskim putem. Svako živo biće u kozmičkom poretku ima isto pravo na život, a to pravo mi nekima uskraćujemo na najsuroviji način. Nedostatak centralnog nervnog sistem kod biljaka čini njihovo konzumiranje moralno prihvatljivijim mada bi se i o tome dalo filozofirati.
A što se tiče ubijanja, da li biste ubili svojeg kućnog ljubimca ili čak drugo ljudsko biće pa ga onda pojeli? Vjerovatno ne. No radimo nešto što je u principu ista stvar.
Iako to radim i sam (lako je mudrovati), potpuno sam svjestan šta radim. Priželjkujem nalaženje alternative, no to se neće desiti za naših života...


Znači nije u redu da mi jedemo druge životinje, a druge životinje smiju jesti treće životinje?
Ovaj poziv na prekidanje kolinja je kao kad su neki pisali peticije protiv jedenja pasa u Kini.


Ali po meni nije isto,pas je uvijek bio prijatelj čovjeku i nikad ga nisu jeli,pa čak ni u Kini to je nedavno počelo,dok su svinje ljudi jeli oduvjek.Kao i meso uostalom svih domaćih životinja!


Kakve veze ima što ih mi nismo prije jeli?
Ništa nije oduvijek.


Pas je jedina životinja koja ce riskirat život za covjeka,svinja to nikad nebi napravila,svinje jedemo oduvjek a pse nikad nismo jeli.Nisam shvatio jel tebi u redu to sto u Kini jedu pse ili ne?


Sasvim mi je u redu da ako mi možemo jesti svinje da oni mogu i pse.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 20:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chicolopez

Sad jedno glupo pitanje koje me muči već duže vrijeme; u koju kategoriju spada riba? Čujem ponekad kad ljudi kažu meso i riba, riba s povrćem i sl.Kad postimo, jedemo ribu, dakle, šta je riba?

Vegani ne jedu zivotinje niti ista zivotinjskog podrijetla jel im je zao zivotinja.Vegeterijanci ne jedu meso zbog zdravlja ali jedu ribu i namirnice zivotinjskog podrijetla!Ali riba naravno spada pod meso!!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 20:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ste moralna osoba i dobro se (ali mislim baš dobro) zamislite o činu krvavom ubijanja drugog živog bića kako biste ga pojeli, doći ćete do nekih zaključaka.
Da ne bude zabune nisam neki prijatelj životinja niti vegetarijanac (otac mi je mesar dapače i živim u ravnici).
Dakle, sam čin je apsolutni horor na koji smo ravnodušni jer smo od rođenja privikavani na to. Nije ovo jedino na šta smo isprogramirani, ali sada pričamo o ovome... Idealno bi bilo gajiti neko sintetičko meso koje nije živo ili se hraniti nekim energetskim putem. Svako živo biće u kozmičkom poretku ima isto pravo na život, a to pravo mi nekima uskraćujemo na najsuroviji način. Nedostatak centralnog nervnog sistem kod biljaka čini njihovo konzumiranje moralno prihvatljivijim mada bi se i o tome dalo filozofirati.
A što se tiče ubijanja, da li biste ubili svojeg kućnog ljubimca ili čak drugo ljudsko biće pa ga onda pojeli? Vjerovatno ne. No radimo nešto što je u principu ista stvar.
Iako to radim i sam (lako je mudrovati), potpuno sam svjestan šta radim. Priželjkujem nalaženje alternative, no to se neće desiti za naših života...


Znači nije u redu da mi jedemo druge životinje, a druge životinje smiju jesti treće životinje?
Ovaj poziv na prekidanje kolinja je kao kad su neki pisali peticije protiv jedenja pasa u Kini.


Ali po meni nije isto,pas je uvijek bio prijatelj čovjeku i nikad ga nisu jeli,pa čak ni u Kini to je nedavno počelo,dok su svinje ljudi jeli oduvjek.Kao i meso uostalom svih domaćih životinja!


Kakve veze ima što ih mi nismo prije jeli?
Ništa nije oduvijek.


Pas je jedina životinja koja ce riskirat život za covjeka,svinja to nikad nebi napravila,svinje jedemo oduvjek a pse nikad nismo jeli.Nisam shvatio jel tebi u redu to sto u Kini jedu pse ili ne?


Sasvim mi je u redu da ako mi možemo jesti svinje da oni mogu i pse.

Nemogu jest nekog ko je spreman za mene riskirat zivot i ko mi je prijatelj,svinja mi nemoze bit prijatelj pas moze.Vrlo jednostavno a nekuzim kineze sta se oni sad isfuravaju s tim da jedu pse to nit je dio njihove tradicije nit ista to su 80ih poceli da jedu pse.Uostalom slicno je meso ko janjece pa mogu ga zamjenit janjetinom!!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 20:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by IGMAN2

Rahazlam, što je inteligencija je vrlo upitna stvar. Da li bi inteligentna vrsta radila to što radi čovjek - i planetu i samom sebi?
Sasvim drugo je to što si ti skloniji svojoj vrsti. Ako neka slobodna životinja mora birati između tebe i neke jedinke iz svoga čopora, izabrat će svoju vrstu.



Nezna bas,nisam siguran da životinje uopće razmišljaju a kamoli da donese takvu odluku,a ovo za inteligenciju čuj svi mi volimo srat po tome kako ljudi ovo,ono uništavamo planet kako smo loši i tak ali to realno nije bas istina,ljudi ipak vise naginju na dobro i to puno vise,pogledaj samo koliko udruga imamo za zaštitu okoliša,životinja,trudimo se živjet u svjetu gdje su svi ljudi jednaki,gdje svi imaju ista prava a to su ipak osobine dobroga.Naravno ima strašnih stvari ratova ubijanja ali opet se trudimo da napravimo bolji svijet za sve nas.A ovi sto štite životinje i kažu kako možemo to radit životinjama kad one to nama nebi nikad radile.Nek se samo malo zamisle svi koji imaju mačke i koji ih jako vole,maze i paze ta mačka da je 5 puta jača i veća od nas pojela bi nas bez razmišljanja a gle šta ljudi rade mačkama hrane je igraju se s njima imamo čak i veterinare imamo i udruge za zaštitu mačaka,ajde da vidim mačke da tako nešto naprave za nas,toliko o tome koliko su životinje "bolje"od ljudi!



Rahazlam, daj skini malo te ružičaste naočale i pogledaj oko sebe.
Životinje ne ubijaju radi zadovoljstva ili objesti.
To radimo mi.
Isto tako, kućne ljubimce držimo radi nas a ne zato što je to bolje životinjama. Isto i Zoo vrtove... i veterinare.
A što se tiće ljudske dobrote, jednakosti i pravde...
to okači mačku o rep.
Životinje SU bolje od ljudi.
Ustvari, sve je bolje od ljudi

Ma da zivotinje su super dobre brizne i osjecajne a ljudi su govna nehumana,ma daj molim te...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/01/2016 : 20:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ste moralna osoba i dobro se (ali mislim baš dobro) zamislite o činu krvavom ubijanja drugog živog bića kako biste ga pojeli, doći ćete do nekih zaključaka.
Da ne bude zabune nisam neki prijatelj životinja niti vegetarijanac (otac mi je mesar dapače i živim u ravnici).
Dakle, sam čin je apsolutni horor na koji smo ravnodušni jer smo od rođenja privikavani na to. Nije ovo jedino na šta smo isprogramirani, ali sada pričamo o ovome... Idealno bi bilo gajiti neko sintetičko meso koje nije živo ili se hraniti nekim energetskim putem. Svako živo biće u kozmičkom poretku ima isto pravo na život, a to pravo mi nekima uskraćujemo na najsuroviji način. Nedostatak centralnog nervnog sistem kod biljaka čini njihovo konzumiranje moralno prihvatljivijim mada bi se i o tome dalo filozofirati.
A što se tiče ubijanja, da li biste ubili svojeg kućnog ljubimca ili čak drugo ljudsko biće pa ga onda pojeli? Vjerovatno ne. No radimo nešto što je u principu ista stvar.
Iako to radim i sam (lako je mudrovati), potpuno sam svjestan šta radim. Priželjkujem nalaženje alternative, no to se neće desiti za naših života...


Znači nije u redu da mi jedemo druge životinje, a druge životinje smiju jesti treće životinje?
Ovaj poziv na prekidanje kolinja je kao kad su neki pisali peticije protiv jedenja pasa u Kini.


Ali po meni nije isto,pas je uvijek bio prijatelj čovjeku i nikad ga nisu jeli,pa čak ni u Kini to je nedavno počelo,dok su svinje ljudi jeli oduvjek.Kao i meso uostalom svih domaćih životinja!


Kakve veze ima što ih mi nismo prije jeli?
Ništa nije oduvijek.


Pas je jedina životinja koja ce riskirat život za covjeka,svinja to nikad nebi napravila,svinje jedemo oduvjek a pse nikad nismo jeli.Nisam shvatio jel tebi u redu to sto u Kini jedu pse ili ne?



svinja je inteligentnija od psa (znanstveno dokazano) i puno ljudi ih imaju za ljubimce.

Je inteligentnija je znam,ali nije covjekov prijatelj nije tolko privrzena covjeku ili da to kazem na nasem jeziku,boli je kurac za covjeka.A to sto ljudi imaju za ljubimce svinju ha neki ljudi imaju pitona za ljubimce a znas kaj se onda desava.Znam jednu pricu koju sam cuo imala zena pitona kucnog ljubimca i on je spavo onak omota se oko sebe i spava i sad zadnjih par noci on spava onako ispruzi se pored nje i tako par noci i ona se zacudi ode kod veterinara i veterinar joj kaze da je piton mjeri oce je pojest.Zenu koja ju hrani,eto tolko o dobroti zivotinja!!
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 21/01/2016 : 20:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
piton je mjeri
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000