forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli naslovnice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/01/2016 : 22:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@bagi & mogorovic

Ali, stvar i jeste u tome da Mikicu NIKO NIJE lemao po usima. Zato je i pravio onakve naslovne. Da je imao urednika koji zna sta i kako treba, od njega bi verovatno postalo nesto vece od Mikice....
Mikica ima sjajno oko, bogomdanu ruku i zivce ko paucina. I nece da poslusa starije i pametnije.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6841 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/01/2016 : 23:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Za razliku, od filigranski prekrasnog, beskrajno statičnog Fostera!



Priča o Fosterovoj statičnosti je, najblaže rečeno, preterana ili netačna.
Tačno je da se radi o crtaču drugačijeg tipa, koji je svesno, umesto stripovski klasičnog, išao na ilustratorski pristup. To ne znači da su mu scene, koje bi trebale da imaju dinamičnost, statične.

U najgorem slučaju, kod njega se radi o zamrznutom delu sekunde prilično dinamične akcije.



U mojim pokušajima crtanja stripa, imao sam tušera koji je ostavljao isprekidane konturne linije, ne bi li bilo dinamičnije. Nije mu baš uspelo , pa sam negde morao da zatvaram linije, jer je stvar znatno složenija.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 01/02/2016 : 00:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
mogorovicu, iz ovih stopa da si otisao i oprao usta sapunom.... i dve Zdravo Marija pre spavanja!

[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_90892711_800px-Prince_Valiant_excerpt_1.jpg]

[/url]
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 01/02/2016 : 14:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Neću sapun, neću, neću i neću!!! Ma, gdje si odabrao apsolutno najeksponiraniju Fosterovu crtariju s mostom!? Da nije izuzetna, ne bi bila toliko puta eksponirana, objavljivana, tumačena i, na koncu konca, voljena!? Što se nisi uhvatio onih beskrajnih piramidalnih renesansnih kompozicija, nagomilanih likova oko prijestolja, i scena dangubljenja po hladnim dvorcima, gdje, kao nešto, gospoda raspravljaju! Kod Salinasa, kada akteri sjede u kazalištu i prate treći čin tragedije, izgledaju napeto i dinamično!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 01/02/2016 : 16:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Samo ukratko, ta scena na mostu je za strip ono sto je Rajski vrt za slikarstvo - znaci vrh. Pomocu tog crteza mozes da ispredajes selu skolu stripa i da ne upotrebis nijednu drugu sliku. Na njoj je bukvalno sve sto crtacu treba.
Tema je inace za jedan poseban topik - narocito zato sto je tatko na dinamika, Hogart, ustvari vrlo drven i zagipsan....

Ako neces sapun, sleduje ti ricinus pa ti biraj.

Bak tu topik, od Bonelija ne treba ocekivati da bude prirucnik za crtanje.... Ali, mora se priznati, u zadnjih par godina su Boneli naslovne vrhunske i bas prate svetske trendove. Neki junaci su zrtvovani radi tradicije i ljubavi prema starim majstorimia, ali vecina naslovnih za DD, NN, Texa i nove serijale naprosto otkidaju.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 01/02/2016 : 17:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Već sam ranije pitao a postavio sam i sliku na ovom topiku,zašto je stavljena onakva naslovnica na "Prošlost Jimmyja Gitare"? Ko je uopšte nažvrljao onu nesreću?

Wtf?
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 01/02/2016 : 20:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Već sam ranije pitao a postavio sam i sliku na ovom topiku,zašto je stavljena onakva naslovnica na "Prošlost Jimmyja Gitare"? Ko je uopšte nažvrljao onu nesreću?



Mislim da je to Ferri nacrtao, ali je precrtao Buscemu... ili Fostera.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/02/2016 : 22:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Tačno je da se radi o crtaču drugačijeg tipa, koji je svesno, umesto stripovski klasičnog, išao na ilustratorski pristup.


S obzirom na vrijeme kada je Foster počeo djelovati, mislim da baš ne možemo ni govoriti da je tada postojao pojam "stripovski klasičnog".

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 01/02/2016 : 22:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Već sam ranije pitao a postavio sam i sliku na ovom topiku,zašto je stavljena onakva naslovnica na "Prošlost Jimmyja Gitare"? Ko je uopšte nažvrljao onu nesreću?




Ziva istina.
Naslovnica iste epizode od Veseli Cetvrtak izdanja je hiljadu puta bolja.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6841 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/02/2016 : 00:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Tačno je da se radi o crtaču drugačijeg tipa, koji je svesno, umesto stripovski klasičnog, išao na ilustratorski pristup.


S obzirom na vrijeme kada je Foster počeo djelovati, mislim da baš ne možemo ni govoriti da je tada postojao pojam "stripovski klasičnog".



Pa da - onda tipičnog, uobičajenog pristupa, kasnije klasičnog.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/02/2016 : 15:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica za Atlantik mi je jedna od dražih kod Mister Noa ali tek sada vidim da je morski pas u cijelosti prekopiran sa jednog starog serijala.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/02/2016 : 16:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Obje naslovnice za Davy Crocketta su mi vrlo dobre.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 09/02/2016 : 16:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Naslovnica za Atlantik mi je jedna od dražih kod Mister Noa ali tek sada vidim da je morski pas u cijelosti prekopiran sa jednog starog serijala.





Ne bih se složio.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/02/2016 : 17:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, to je Ferri sasvim slucajno potrofio.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/02/2016 : 17:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
E sada, jedino postoji mogućnost da je Ferrijeva naslovnica prije nastala jer je gotovo nemoguće izvući podatak kada je rađena ova za Kocissa, ali sam serijal je dobrih 20 godina stariji od Mister Noa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/02/2016 : 18:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
plagijat(or)i - ceo bonelli

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 09/02/2016 : 20:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Da, to je Ferri sasvim slucajno potrofio.





Nema se tu šta potrefiti. Gledaš i vidiš.
Montijeva ajkula mrtva kao da ju je Magnus nacrtao za Alan Forda dok Ferrijeva pliva kao da je živa.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 10/02/2016 : 11:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Zna li neko nešto više o ovom serijalu WEST, čini mi se dosta zanimljiv. Je li išta od toga objavljeno na exyu prostoru, kakav je kvalitet priče i sl ...? Ima li ovaj serijal ikakvog preklapanja sa Pričama s DZ ili serijalom Protagonisti ili sa predzagorskim Zenithom????

http://bonellieditore.fumetto-online.it/index.php?COLLANA=TUTTO%20WEST&vall=1&main_search_collana_albi_codepageNo=5#albi

http://bonellieditore.fumetto-online.it/index.php?COLLANA=PROTAGONISTI&vall=1

Također, vidim da je Akim dogurao do 80 i nekog broja. Isto pitanje vrijedi za njega ...

Evo jedna naslovnica za koju mislim da je iskorištena u Zagoru, ona epizoda sa Pukovnikom zagorskym ili tako nešto ...

http://www.fumetto-online.it/images/fumetti/BONELLI%20EDITORE/bonelli-editore-zenith-gigante-zagor-10-zenith-gigante-zagor-10-17771000100.jpg

Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 10/02/2016 : 15:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

E sada, jedino postoji mogućnost da je Ferrijeva naslovnica prije nastala jer je gotovo nemoguće izvući podatak kada je rađena ova za Kocissa, ali sam serijal je dobrih 20 godina stariji od Mister Noa.



Starija je Ferijeva naslovnica. Monti je ovo kasnije crtao za Tutto West ediciju (reprint iz 90ih starih Bonelijevih vesterna).
Originalne Kočizove naslovnice je crtao Binjoti koliko se sećam (moram da proverim)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/02/2016 : 16:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Istina, Monti je radio nove naslovnice za svih 45 brojeva tutto West edicije koja je pokrenuta 1987., jedva sam pronašao taj podatak na jednom talijanskom forumu.
Izgleda da je to jedina tutto edicija za koju su rađene potpuno nove naslovnice jer su kod drugih serijala korištene stare originalne (Zagor, Tex, Mark, Mister No, Martin Mystere).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/02/2016 : 21:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Ološ...


Wtf?
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/02/2016 : 22:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Dizaster...


Wtf?
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/02/2016 : 22:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Ovo je dedino nedjelo sto posto...


Wtf?
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 10/02/2016 : 22:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ovo je toliko užasna naslovnica, da mi se, jednostavno, ne da uopće kritizirati niti analizirati je! Ako je ovoj naslovnici to utjeha, eto, mogu čiste savjesti reći, da su LMS i ZS imali daleko, daleko lošijih (točnije čitaj: užasnijih!) naslovnica! Još kada bismo znali i autora ove strahote, da ga zaobilazimo (kao i njegove radove) u širokom luku!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/02/2016 : 22:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Aarghhhh...Bole oči...


Wtf?
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000