forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Gea
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/01/2016 : 21:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Lilith s druge strane ima puno pravo klati ionako mrtve ljude, jer da bi spasila svijet rikira svoje postojanje, i taj me koncept nekako pogodio...



klanje jeste dobro, al nedovoljno. plus da se ovde nesto preterno kolje i ne kolje se. tu i tamo bude i toliko o tome. price su sve na isti kalup, istorijska pozadina sa nekom modifikacijom + enohovo filozofiranje + staticki trnovac. mnogo bespotrebnog teksta koji jednostavo cementaria da strip bude i previse dosadan. ono, genericki ovako moze da se tera zilion epizoda.
da se autor makar potrudio pa da u epizodama imamo poglede na neke manje poznate civilizacije, al verujem da to u narodu ne bi proslo. strip kojeg cu nipocemu pamtiti

a kod Gee, teskasi, kakvi likovi . a oni su mali delic svega

Edited by - kasper on 25/01/2016 21:09:50
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/01/2016 : 21:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by drogsy

Lilith s druge strane ima puno pravo klati ionako mrtve ljude, jer da bi spasila svijet rikira svoje postojanje, i taj me koncept nekako pogodio...



klanje jeste dobro, al nedovoljno. plus da se ovde nesto preterno kolje i ne kolje se. tu i tamo bude i toliko o tome. price su sve na isti kalup, istorijska pozadina sa nekom modifikacijom + enohovo filozofiranje + staticki trnovac. mnogo bespotrebnog teksta koji jednostavo cementaria da strip bude i previse dosadan. ono, genericki ovako moze da se tera zilion epizoda.
da se autor makar potrudio pa da u epizodama imamo poglede na neke manje poznate civilizacije, al verujem da to u narodu ne bi proslo. strip kojeg cu nipocemu pamtiti

a kod Gee, teskasi, kakvi likovi . a oni su mali delic svega





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/01/2016 : 21:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Meni je i Lilit jako dobra, prije par godina sam bio u jednoj zagrebačkoj striparnici i slučajno sam nabasao na jednu od prvih epizoda i kad sam završio s čitanjem pomislio sam "ovo je strip za mene". Nakon što sam pročitao sve tada dostupne epizode logični korak je bio potražiti još nešto od Enocha i tada sam "otkrio" Geu koja mi nije djelovala previše privlačno zbog silne ezoterije, čudnih likova, demona itd., ali sa svakom epizodom dojam je bio bolji i evo, na kraju mi je Gea draža od Lilit.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/01/2016 : 21:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da li je neko citao ove zadnje epizode Lilit u Italiji, ima li sad tu nekog veceg desavanja?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/01/2016 : 21:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja čekam Darkvud, ali znam da je Enoch negdje spominjao da se u zadnjih par brojeva Lilit neće micati iz vremenskih tokova nego će se finale odigrati na jednom distopijskom mjestu, znači trebalo bi bit malo drugačije.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/01/2016 : 22:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Poslednje tri epizode Lilit su finale, a vremenski tok je već počeo da se menja.

Elem, svojevremeno sam bio nabavio prvu epizodu Lilit ubrzo posle poslednje Gee (ili istovremeno, ne sećam se više) i razlika me je toliko šokirala da nisam hteo ni da je pogledam nekoliko godina. Sada mi se već više dopada njen ležerni ritam i suptilne promene od uplašene devojčice preko kurve ubice i Like pravednice do Like koja ume i da se zabavlja.

Ali Gea je bolja, skoro pa savršena. Odličan glavni lik, odlični sporedni likovi (teškaši, što reče neko), gomila ezoterije koja je detaljno izučavana (i koja mi je prilikom urednikovanja zadavala noćne more), horor, humor i beskompromisna ideološka poruka s kojom se nužno ne slažem, ali koja je svakako iznesena sa mnogo uverenja, bez ignorisanja argumenata suprotne strane, i natera čoveka da se zamisli.

Omiljena epizoda mi je svakako Poludeli Zaštitnik, sa odličnim argumentima i za i protiv pacifizma.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/01/2016 : 22:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by drogsy

Lilith s druge strane ima puno pravo klati ionako mrtve ljude, jer da bi spasila svijet rikira svoje postojanje, i taj me koncept nekako pogodio...



klanje jeste dobro, al nedovoljno. plus da se ovde nesto preterno kolje i ne kolje se. tu i tamo bude i toliko o tome. price su sve na isti kalup, istorijska pozadina sa nekom modifikacijom + enohovo filozofiranje + staticki trnovac. mnogo bespotrebnog teksta koji jednostavo cementaria da strip bude i previse dosadan. ono, genericki ovako moze da se tera zilion epizoda.
da se autor makar potrudio pa da u epizodama imamo poglede na neke manje poznate civilizacije, al verujem da to u narodu ne bi proslo. strip kojeg cu nipocemu pamtiti

a kod Gee, teskasi, kakvi likovi . a oni su mali delic svega



Meni su i Lilith i Gea odlični stripovi, i vrlo različiti od svega što je Bonelli radio. Enoch je malo lutao u prvim brojevima Geje, očigledno posve neznajući koliko će imati epizoda i koliko bi brzo trebao otvarati karte. Čini mi se da se dobro zabavljao dok je stvarao taj strip.

Lilith je scenaristički puno zahtjevniji strip. Enoch prvo mora proučiti ta povijesna razdoblja- arhitekturu, običaje,odjeću i neki zanimljivi događaj i likove među koje će staviti svoju junakinju; i na kraju i u sve utkati i osnovnu priču stripa.
Nimalo lak zadatak ako imaš na raspolaganju za ideju, proučavanje, pisanje i crtanje samo pola godine. Svaka mu čast kako uspjeva, tim više što se prihvatio i Dragonera.

Prvo je izgledalo da je Elochov cilj da prikaže borbu Lilith i Trnovca, što će vjerojatno i napraviti u završetku, ali ispostavilo se da mu je, u stvari, glavna ideja bila povijest. Voditi Lilith kroz razna povijesna doba, zbivanja, kulture i povjesne osobe.
Ako na taj način tako gledaš strip, onda ćeš dobiti nešto drugo i strip će ti ispuniti očekivanja.

Do sad, Eloch se je vrlo malo bavio i Trnovcem i korovom.
Imamo osnovnu postavku radnje u uvodnoj epizodi i kasnije kratke susrete. Taj trnovac je očigledno samo povod i poveznica među epizodama za osnovnu ideju- povijest.
A i to što se je Eloch bavio Trnovcem, nismo dobili puno smislenih objašnjenja.

Prvo, imamo klasični paradoks pri putovanju kroz vrijeme i mjenjanju prošlosti- ako Lilith promjeni prošlost i izbriše postojanje Trnovca, onda, u toj budućnosti neće postojati Lilith koja će se vratiti u prošlost, što podrazumjeva da će tad Trnovac postojati i...

Kao drugo, ako su u toj budućnosti imaju takav nivo tehnologije da mogu ostvariti vremenska putovanja i stvoriti neranjive ratnike poput Lilith... ma, kakva im je onda prijetnja neki Trnovac.

A to da Lilith ima pravo klati ionako mrtve povijesne likove...
pa, Drogsy, ako postoji budućnost, a ne samo sadašnjost, onda si i ti za njih mrtav. Smatraš li da te zato, ako dođu, imaju pravo ubiti?

Usput, kasper, teškaši imaju male pimpeke
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/01/2016 : 23:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jedan od onih stripova na koje me se ne bi moglo navući osim prijetnjom nasiljem. Ništa mi tu ne odgovara... kod onog Secreta mi se bar u opisu činilo ok a onda sam se razočarao i izgurao do kraja zbog kolekcionarskog duha. Ovdje ne bi zezao taj kolekcionarski duh. Bolje otpisati u startu

loading...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/01/2016 : 23:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Lilith je scenaristički puno zahtjevniji strip. Enoch prvo mora proučiti ta povijesna razdoblja- arhitekturu, običaje,odjeću i neki zanimljivi događaj i likove među koje će staviti svoju junakinju; i na kraju i u sve utkati i osnovnu priču stripa.



apsolutno ne slaganje sa ovim. pa sta je morao da prouci, Troju. sva mesta u istoriji su opste poznata, sa svim tim se covek moze upoznati gledajuci samo televiziju. naravono, Enoh jeste nacitancovek, vidi se da je tu ukljucena i kakva knjiga. ne znam za koju Lilit bi se on tu morao specijalno spremati. ja ovde mislim da bi vecina scenarista upravo mogla da radi Lilit, kao sto vec rekoh, dovoljno je gledati filmove, da urade tu neku malu modifikaciju, ubiju pricom i stave staticnog trnovca.

al ajde da kazem i ovo, od cele te Lilit dobri su mi Lilit i onaj macak, sve ostalo je za zaborav


quote:
Originally posted by IGMAN2

Usput, kasper, teškaši imaju male pimpeke



ha, pa nisam zavirivao
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 25/01/2016 : 23:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2






A to da Lilith ima pravo klati ionako mrtve povijesne likove...
pa, Drogsy, ako postoji budućnost, a ne samo sadašnjost, onda si i ti za njih mrtav. Smatraš li da te zato, ako dođu, imaju pravo ubiti?


Ako nosim trnovca u sebi? Da, naravno.

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 25/01/2016 23:18:43
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/01/2016 : 23:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ovo je jedan od onih stripova na koje me se ne bi moglo navući osim prijetnjom nasiljem. Ništa mi tu ne odgovara... kod onog Secreta mi se bar u opisu činilo ok a onda sam se razočarao i izgurao do kraja zbog kolekcionarskog duha. Ovdje ne bi zezao taj kolekcionarski duh. Bolje otpisati u startu


Također, imao sam nekoliko prilika da povoljno nabavim ovaj komplet ali ono što sam vidio listajući neke brojeve me je potpuno odbilo... i još ženski glavni junak što mi nikako ne odgovara. Početni vizualni dojam mi je jako bitan pa sam odlučio da je bolje ne baciti novce uzalud.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/01/2016 : 23:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja bih dao dozvolu Lilit da roka sve zivo i mrtvo. nova civilizacija je jedini spas za ovu posrnulu planetu

Edited by - kasper on 25/01/2016 23:29:42
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/01/2016 : 23:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote

Edited by - solar on 29/02/2020 23:11:20
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/01/2016 : 23:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
neponovljivo
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/01/2016 : 23:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote

Edited by - solar on 29/02/2020 23:12:51
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 26/01/2016 : 00:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by IGMAN2

Lilith je scenaristički puno zahtjevniji strip. Enoch prvo mora proučiti ta povijesna razdoblja- arhitekturu, običaje,odjeću i neki zanimljivi događaj i likove među koje će staviti svoju junakinju; i na kraju i u sve utkati i osnovnu priču stripa.



apsolutno ne slaganje sa ovim. pa sta je morao da prouci, Troju. sva mesta u istoriji su opste poznata, sa svim tim se covek moze upoznati gledajuci samo televiziju. naravono, Enoh jeste nacitancovek, vidi se da je tu ukljucena i kakva knjiga. ne znam za koju Lilit bi se on tu morao specijalno spremati. ja ovde mislim da bi vecina scenarista upravo mogla da radi Lilit, kao sto vec rekoh, dovoljno je gledati filmove, da urade tu neku malu modifikaciju, ubiju pricom i stave staticnog trnovca.

al ajde da kazem i ovo, od cele te Lilit dobri su mi Lilit i onaj macak, sve ostalo je za zaborav


quote:
Originally posted by IGMAN2

Usput, kasper, teškaši imaju male pimpeke



ha, pa nisam zavirivao


Nisam baš ni ja, ali kad su već pokazivali Gei...

Usput, svaka tebi čast, kasper, ako iz glave ili iz neke TV emisije znaš sve to o svim tim dobima, kostimima, događajima...
Meni bi trebalo i za najobičniji vestern, doba koje svi vrlo dobro znamo, da pronađem slike oružja, sedala, šešira... a tek ako bi tu trebalo staviti i neku stvarnu povijesnu ličnost u stvarni tadašnji okoliš...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/01/2016 : 02:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod detalja, zakon mi je bilo kad su u zadnjim epizodama Geu počeli zvati "Devo" a ona bi na to ispalila!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/01/2016 : 10:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2
Usput, svaka tebi čast, kasper, ako iz glave ili iz neke TV emisije znaš sve to o svim tim dobima, kostimima, događajima...



znam toliko dovoljno da mi je Lilit nije zanimljiva. a ti sitni detalji mi sami po sebi nisu zanimljivi da bih se time sada bavio. vidis, pre bih se bacio na proucavanje neceg potpuno drugacijeg od onoga sta nam mediji serviraju, tipa kopao bih o Persiji. bese to velika civilizacija, dok se na zapadu ona svodi na Persopolis, i na bar ratova sa Grcima gde su naravno ocrnjeni. i sad da je Enoh o tome pisao, al ne, uzeo je Troju. pravo da ti kazem, zabranio bih da se o Troji bilo sta novo pise u narednih 100 godina
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/01/2016 : 10:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Uzeo je Troju da bi Lika na kraju ubila Eneju, mitskog praoca rimske (i italijanske) civilizacije, i da to ama baš nikako ne bi uticalo na istoriju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/01/2016 : 10:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Uzeo je Troju da bi Lika na kraju ubila Eneju, mitskog praoca rimske (i italijanske) civilizacije, i da to ama baš nikako ne bi uticalo na istoriju.



pa mogao je da uzme mitskog praoca istocne civilizacije, bar bi mi onda bilo zanimljivo da pratim ta desavanja tamo
kako god, u zescem sam sukobu sa Lilitovcima
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/01/2016 : 11:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Naravno, mogao je, al' čovek živi u Italiji, ne na istoku. ;) Jer je to kao da je Lika došla u Srbiju i koknula nekog tamo malog Rastka Nemanjića 1180. godine. I da to uopšte ne utiče na istoriju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/01/2016 : 11:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Naravno, mogao je, al' čovek živi u Italiji, ne na istoku. ;) Jer je to kao da je Lika došla u Srbiju i koknula nekog tamo malog Rastka Nemanjića 1180. godine. I da to uopšte ne utiče na istoriju.



a mislim da ljude taj istok i ne bi interesovao, taman je Troja opste mesto koje se izmedju ostalog i dobro prodaje. e sad, da je Lilit sve tamo pobila, to bi bila druga prica
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/01/2016 : 11:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Tja, da, Lilit je svakako više nastrojena prema klasičnim bonelijašima od Gee (žensko! klinka! levičarenje! gejevi! manga! alter kultura! na lomaču!).

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/01/2016 : 11:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Gea mi je fenomenalan strip, pogotovo druga polovica serijala. Totalno neočekivan tok radnje, ovi koji su odustali nakon par brojeva ne znaju što su propustili.

Kod Lilith se još ne zna, ja pretpostavljam da će korovi na kraju ispasti pozitivci, ali vidjet ćemo. Radnja jeste dosta ciklična, a vjerojatno dojmu da se malo toga događa pomaže i činjenica da s Lilith duže čekamo na nove brojeve.

Možda zadnje tri epizode baš poprave dojam, zasad je Gea kod mene u debeloj prednosti. Nije ni Lilith loša, ali puno ovisi o načinu na koji će Enoch završiti serijal. Nadam se spektaklu kao kod Gee, vidjet ćemo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/01/2016 : 11:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Onako po sjećanju, ja sam 18 brojeva Gee pročitao u dva dana.
Gea mi je toliko dobro "legla" da je razumljivo da autoru poput Enocha mogu dati "kredit za budućnost", tako da Lilith (već godinama;) samo kupujem,slažem i čekam da izađu svi brojevi kako bih mogao sve pročitati u kompletu.
Neka Lilith bude na barem 75% kvalitete Gee i ja ću biti zadovoljan.
Nego, koliko će brojeva ukupno imati Lilith?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000