forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi zima 2016 - Hellingenovo nasljeđe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/03/2016 : 13:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobro daj malo lakše sa nekim izjavama.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/03/2016 : 14:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Karvene, Burattinijev Hellingen nije bolji od Demona, ali to ne znači da su Demoni savršenstvo. Za početak, uvod je stvarno predugačak. Više bih bolio vidjeti razduženi i epski kraj nego ovih 200 uvodnih stranica meditiranja u pećini.

Evo, NikDime se dotaknuo nekih dobrih stvari:

quote:
Originally posted by NikDime

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije utisak, već čisto razmatranje kompozicije priče. Sve ostalo JESTE stvar individualnog utiska, a to je ipak off-topic i, izvini, ne da mi se učestvovati u još jednoj polemici o Demonu Ludila pa bih stavio tačku na tu raspravu.

Već mi je ludo što ljudi ovo uopšte porede sa Bosellijevim "Hellingen je živ"...ali ukusi su ukusi.



Meni bi upravo bilo interesantno da čujem zašto smatraš da je ovakva kompozicija priče savršeni balans. Pročitao sam različita razmatranja o Demonima, ali čini mi se da nikad ranije nisam čuo kritiku koju je Rahazlam napisao (mada je moguće i da sam propustio nešto slično ranije...)

Razlog zašto bi to meni bilo interesantno je lako pogoditi - slažem se sa kritikom :-) To mi je u biti i oduvek bila moja najveća primedba Demonima, ali nikad ranije nisam i sam napisao moj komentar o tome.

Mene je lično dugačak uvod u određenoj meri "umorio" (u nedostatku bolje reči), mada to nije potpuno Sclavijeva krivica - tu je i čitalac jednako bitan. Daleko važniji deo mi je završetak priče gde se po mom razmatranju izgubio balans. Da ne bi bilo zabune - i sam smatram da je sveukupna ideja maestralna i to uključuje i završnicu: ludilo -> smak Darkvuda i Zagorovog sveta -> samoubistvo -> borba divova dobra i zla -> Helingenovo prihvatanje poraza i njegovo mesto u konačnici. To je upravo toliko maestralno da je svaki daljni pokušaj Helingenovog povratka skoro pa nemoguća misija bilo kog scenarista - neko bi zaista morao biti ingeniozan da bi produžio priču koja je ovako bila zaokružena. Ono što je meni falilo nije bilo u priči i ideji, nego u scenariju i to najviše u delu gde je prikazan kraj Darkvuda. Dobro je počelo sa Zagorovim "skoro-ubistvom" ali nakon toga ulazak u rat i krahiranje Zagorovog sveta koji dovodi do njegovog samoubistva nam nije "direktno" prikazan. Sclavi se odlučio da nam ne ispriča priču o krahiranju Zagorovog sveta, nego da nam na neki način "prepriča tu priču kroz legendu". Zagor preživljava gubitak prijatelja i smak Darkvuda, ali to je sve prikazano kao "iz mitološke daljine". Po meni, tu je propuštena prilika da se dobije na još većoj efektnosti kulminacije priče pre nego se dogodi brilijantni rasplet iste. Kad god sam čitao Divove, uvek bih pomislio kako bi to izgledalo ukoliko bi nam to bilo prikazano na način koji bi bio "realniji": kada bi Zagor kroz priču polako gubio kontrolu nad situacijom korak-po-korak; kada bi gubio svoje prijatelje jedan-po-jedan; kada bi ga naracija neumorno i neizbežno vodila od jedne teške scene do druge još teže; kada bi Zagor polako shvatao šta se dešava oko njega i gubitka svega što ima smisla u životu; do kraja gde više ne postoji razlog za život...

Zašto smatram da bi to bilo efektnije od Sclavijevog izbora? - Zato što bi takav realniji i brutalniji narativ intenzivnije vodio i nas čitaoce prema strahu od kraja i gubitka svega što i mi volimo. Magnetizam Zagora kao junaka je prema meni oduvek bila u toj magičnoj privlačnosti Zagorovog sveta koji je decenijama građen. Upravo u takvom direktnom i detaljnom prikazu totalnog razrušivanja tog sveta verujem da bi dobili uverljiviju i efektniju kulminaciju gde i Zagor, kao centar tog sveta, mora da završi. Njegovo samoubistvo mora da se dogodi. Prikaz na koji se Sclavi odlučio mene nije potpuno srušio, mene nekako nije doveo do toga da zaista poverujem da se to "prepričavanje mita" zaista dešava, falila mi je ta nit uverljivosti ideje o raspadu Zagorovog sveta.

Zbog toga bi meni bilo interesantno da čujem zašto ti, ili KW, ili bilo ko drugi, smatra da je ovakav Sclavijev odabir bolji? Zašto je njegova kompozicija savršeni balans i čista perfekcija (izvan rasprave o utiscima i ukusima)? - Uopšte ne mislim da bi vaše mišljenje bilo pogrešno, jednostavno bih voleo da čujem razmišljanje kako ste vi to doživeli jer je sasvim moguće i da sam nešto propustio i sam da razmotrim u tom kontekstu.

P.S. Ovo možda i nije najbolji topic na tematici, ali tu se razvila disckusija ranije :-)


Edited by - nagor on 22/03/2016 14:26:41
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/03/2016 : 14:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ma strip je naporan i dosadan, a ako zbog tog moram neurologu, onda dobro.
quote:
Originally posted by karven

And, for the record, Zagor u Demonu ludila umire tri puta, tako da to vase hvatanje za samoubistvo kao segment koji pokazuje da vam je strip los je povrsno i ograniceno. A reci da je Buratinijev Helingen iznad Demona je znak da neki slobodno mogu da svoju kolekciju poklone nekom udruzenju osoba sa Down sindromon i priznaju sebi da su stripovi preveliki zalogaj za njih.

Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 22/03/2016 : 15:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Dobro daj malo lakše sa nekim izjavama.



Što bi rek'o Bender: "I dont have emotions, and sometimes that makes me very sad."

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 06/04/2016 : 19:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pročitah Rauchov jubilarac i prvu svesvku ovg Burinog Hellingena...

Broj 600 je naprosto krivo mjesto za priču sa akronijancima. Teško je stavljati epsku priču u uski okvir jubilarca. OK, vidim mnogima je to ispalo simpatično, ali po meni kriva tema za jubilarac je uzeta. Rauch je to ok uradio, i neću mu mnogo zamjeriti s obzirom da se uhvatio nezahvalne zadaće. Bure je odmah popušio njegov prijedlog za jubilarac jer je nevjerojatno slab na nostalgiju.

Burin Hellingen pak odmah udara u glavu, ne sa akcijom jasno. U prvoj svesci nas je Bure odmah zasupnio svim svojim klišejima, čovjek kao da parodira sam sebe. Njegov manirizam je doveden do krajnosti, cijela sveska je potrošena na beskrajno prepričavanje. Zagor sreće ljude i oni mu prepričavaju događaje- koji pomak od aktivnog heroja do pasivnog slušača!

Bure nije u stanju postići napetu atmosferu, i sve se banalno raspliće ispred čitatelja. Ok, to da će Bure bit loš u provedbi je očito-hoće li bar idejno priča valjati? Bojim se...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 07/04/2016 : 13:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nastavljam dalje...

Umjesto da se popravlja, Bure samo nezaustavljivo tone!

U nedostatku bilo kakve svježe ideje lik kopira Nollitu sa Skylabom. Lik doslovno besramno ponavlja Nollitinu priču. Samo nije on Nollita te mu je atmosfera nula, ništica, nepostojeća, katastrofa. Hellingen je ispao banalan lik, Zagor je banalan, baza Drugdje je banalna, svi su banalni.

Uvođenje baze Drugdje je dobra ideja ali izvedba je užasna. Nikakve misterioznosti ni napetosti. U bazu se ušetava kako kome paše, čuvaju je najobičniji nepismeni soldati ko da se radi o Fort Pittu. Radnja se slobodno mogla događati u lokalnom trgovištu.

Buratinizmi se nastavljaju, prepričavanje bez kraja i konca, banalni tekstovi, beskrajni fleshbackovi, statika. Lik ne popušta. Sve je tako plošno i drveno, radnja se mehanički valja ispred čitatelja i nemoguće je da vam izazove bilo kakvu emociju.

Bure se odlučio obračunati sa svim prethodnicima koji su radili Hellingena, lik je nevjerojatno iskompleksiran. Sclavija i Bosellija je naprosto prešutio i izbrisao. Nollitu pak mehanički kopira, ne donosi ništa novo a nema taj Nollitijanski dar pričanja priče i građenja atmosfere. Drvenost dodatno pojačava crtački par koji preko indiga kopira Ferrija. Mogu oni to dosta tehnički precizno kopirati, ali nemaaju maestrovo sjenčenje niti znaju prikazati nekakvu emociju na likovima.

Da je bar Bure priču razvijao kao neki blockbuster pa ga nakrcao efektima, akcijom i eksplozijama. Priča je lišena bilo kakve uzbudljivosti i dinamike. Tonninelli bi bar napravio solidan akcić.

Sam Hellingen je pak mrtvo puhalo. Lik je sveden na teškog bezveznjaka.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 07/04/2016 : 14:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Ludi doktor-Ludi Bure

Nevjerojatno, Bure je odvalio skroz!

Buratinizmi su došli do krajnjih granica. Lik je cijelu svesku potrošio na prepričavanje prošlosti i prošlih epizoda. Svoju opsjednutost da mora prepričati i objasniti svaki detalj Bure nije u stanju kontrolirati.

Ubačen je i klišej koji je nedostajao-dvi (ovaj put inovativno tri) lokalne protuhe. Bure nije u stanju osmisliti upečatljive henchmane, on naprosto stavi standardni par lokalnih bitangi. U jednoj potencijalnoj epskoj priči on upotrebljava bezlične bandite

Hellingenova prošlost je burattinijevski banalano objašnjena. Lik nam doslovno prepričava do u detalje. Hellingen je nizozemac rasist. Pih! Hellingen može biti samo nijemac, i to prus-to su ultimativni zlikovci.
Nekakvi protonacisti su zahvalni protivnici (koji bi se dali vrhunski upotrijebiti u nizu epskih priča), no ovo je atak na Nollitu. Glavno je da se svašta predbacuje Sclaviju i Boselliju a ovdje nitko ne primjećuje kako je Bure bezobrazno srušio Nollitinog Hellingena. Totalno je izmjenio karakter ludog znanstvenika i pretvorio ga u nacista. Doslovno je pogazio sve Nollitine postavke i izmislio u potpunosti novu priču. Ovo je "paralelnije" od bilo kojeg Sclavijevog multiuniverzuma!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/04/2016 : 14:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Anger in you I feel
Priznaj da si prerastao Zagora i prestani da sereš

Šalu na stranu, ti si mi falio da se krug kompletira. Sada sam siguran da sav onaj moj gnev pre mesec-dva nije samo do mene. Ponekad se čovek mora zapitati jbg

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 07/04/2016 14:06:00
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 07/04/2016 : 14:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Prerastao sam Buru.

Lik je izgubio sve konce gore od Toninellija i Nizzija. Priča je dno dna i ktome bogohulnija od bilo kakve Sclavijeve subverzije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2016 : 14:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Ponchom.
Najteze mi je pala ta banalizacija i Baze Drugde i Hellingena i Zagora. Ni e od epske price, nista. Bas je podbacio Burattini ovde.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/04/2016 : 14:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mislim da smo ti dali dovoljno tezica za recku ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2016 : 14:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim da smo ti dali dovoljno tezica za recku ;)



I vise nego sto treba! Vecinu stvari sam i ja naveo par stranica unazad.

Sto se tice recenzije uvod o Nolitti i insipariciji za Hellingena je zavrsen(primetio sam da u prethodnim recenzijama za Hellingena o tome nije bilo reci, pa je ovo bila idealna prilika za to), takodje je obradjena i prva sveska. Sad sam malo zapeo zbog priprema za fakultet, a i treba jos jednom da se procita cela prica, pa ce se nastaviti.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 07/04/2016 : 14:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Prerastao sam Buru.

Lik je izgubio sve konce gore od Toninellija i Nizzija. Priča je dno dna i ktome bogohulnija od bilo kakve Sclavijeve subverzije.



Što misliš o deus ex machina završetku?
Neki su ovdje izrazili nadu da je ova sedma pojava Hellingena ustvari samo priprema za nešto stvarno dobro što Burattini priprema za kasnije.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 07/04/2016 : 15:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitah kraj.

Bure se je donekle iskupio priznavanjem Bosellijevog Hellingena. Ali bojim se ne iz nekog rezona već zato što nije znao kako razriješiti priču. Pa je naprosto iskopirao Bosellijev kraj. Totalni debakl i krš od priče.

Jel na kraju Hellinegn nizozemski protonacist? Stvar je malo nejasna zbog kraja koji je po mom mišljenju nakalemljen jer se Bure našao u slijepoj ulici. Jel se ovo on išao igrati sa Sclavijevim multiuniverzumima? Rekao bi mu naš narod da se okane ćorava posla, nije on dorastao takvim zadaćama.

Ova priča je totalni krah Burinih ambicija da bude veći i od Nollite, lik je krasno rasturio i Zagora i Hellingena. U svojoj opsesiji da sve rastumači rastočio je lik Hellingena i totalno obezvrijedio Nollitinu ostavštinu. Ova priča je ona crta od koje ja kažem- Bure dosta je!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 07/04/2016 : 15:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Spomenit ću Burin osjećaj (odnosno odsutnost bilo kakvog osjećaja) za ritam.

Lik uguši priču sa svojim banalnim prepričavanjima te se cijela radnja prokleto sporo odvija. Kažu Boselli zna daviti- pa on daje uvid u povijesno kulturološki kontekst. Bure nas davi banalnostima, njegovi tekstovi su simplificirajući do boli. Ponekad mu tekst doslovno nagovještava da će Zagor posegnuti za kvakom i otvoriti vrata!

Bure ne poštuje osnovna dramska načela a zauzvrat nam ne daje nikakvu avangardnu postavku. On naprosto ispada neznalica u ovakvim pričama. Priča je učmala do boli. Kada je natukao dovoljan broj stranica odjednom radi nagli zaokret (takav koji lomi kičme) i radnju ubacuje u petu brzinu. Ali da se bar onda razmaše (ako ne u stilu Bosellija onda bar u Tonninelli osamdesete akcija) već koristi deus ex machina rješenje. I to ne svoje, već besramno kopira boljeg kolegu (kojem očito beskrajno zavidi). Akcije i dalje nema, sve je tako prokleto statično. Bure je valjda jedini lik kojemu akcijski strip koji sadrži neprijateljsku vojsku sastavljenu od terminatora ispada statično!

A nije da ne može, sjetim se "Zmajevih gusara". Kako je Bure doživio devoluciju iz autora akcijskih uzbudljivih priča do autora statičnih, pasivnih priča?

I jel ovaj klonirani Hellingen zapravo Bure? Gledam taj Hellingenov tinejdžerski prezir prema kolegama, nekako mi baca na samog Buru. Jel on nesvijesno u Hellingenu dao samog sebe?

Bacih oko na ovaj ostatak zadnje sveske gdje počinje nova priča. Scena ide- Zagor sjedi i potpisiva izjavu da neće pričati o događajima vezanih za Hellingena! Zagor u raljama birokracije, ultimativni Burin motiv! Možda nas jednom čeka neka priča koja će se u potpunosti odvijati u uredu- buratinizam na vrhuncu.

Edited by - Poncho on 07/04/2016 15:28:33
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/04/2016 : 16:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Spomenit ću Burin osjećaj (odnosno odsutnost bilo kakvog osjećaja) za ritam....
Bure ne poštuje osnovna dramska načela a zauzvrat nam ne daje nikakvu avangardnu postavku.

To je to. Nije problem u priči odnosno odsustvu epičnosti i koketiranju s božanskim/atlantidom, problem je što se ne potrudi razraditi priču da imaju smisleni uvod razradu, vrhunac i kraj. Ne poštuje osnovne zanatske zakonitosti nego se drži svoje šablone- nebitan/prepričavajuči početak, pa neka random životinja (hajd' da bude malo akcije), a vrhunac napravi tek toliko da od njega može napisati kakav takav kraj, najčešće banalan.

quote:
Originally posted by Poncho
A nije da ne može, sjetim se "Zmajevih gusara". Kako je Bure doživio devoluciju iz autora akcijskih uzbudljivih priča do autora statičnih, pasivnih priča?


Ili najrecentniji primjer- Mumija s Anda. Već sam nekoliko puta napisao kako je to odličan primjer dobro napisane priče (unatoč malo bezveznom kraju).
Sad jedino nije sigurno da li Bure zna kad napiše dobru priču i ima li neki razlog zašto se oko nekih potrudi a neke samo štanca ili funkcionira po principu čorave kokoši svakih 4-5 godina. Zadnji kojeg se sjećam prije Mumije je bio Kameni div, a to je bilo prije ohoho.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 08/04/2016 : 14:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Napokon i sam nađoh vremena za pročitati ovaj 'umjetni' maxi (u paketu sa zadnjim specijalcem, koji je po meni dosta promašene jer se u 96 stranica natrpalo nešto što se moglo razraditi barem u dva-tri broja). Onako, priča je ok, ali nekako ostavlja onaj osjećaj da se moglo i više. Ferri odličan, ni Sedioli nije loš, ali nije crtež ono što mi je manjkavo. Još i nekako to forsiranje Hellingenove Adolfovski bolesne mržnje prema 'nečistima', ali one scene s robotima... Samo sam čekao da odnekud iskoči John Connor s ekipom.

Eh, da, sad Wendigo ima dvojicu kod sebe
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/04/2016 : 14:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Bacih oko na ovaj ostatak zadnje sveske gdje počinje nova priča. Scena ide- Zagor sjedi i potpisiva izjavu da neće pričati o događajima vezanih za Hellingena! Zagor u raljama birokracije, ultimativni Burin motiv! Možda nas jednom čeka neka priča koja će se u potpunosti odvijati u uredu- buratinizam na vrhuncu.

Jest tako je, to sa zaboravio.
Mislim da je u priči koja u Italiji ide poslije ove (crta Russo) Zagor doslovno mora sastavljati izvještaj za američku vladu, prvo mu agenti spomenu kako to mora napraviti pa on kao neće pa mu ovi govore kako je to važno pa onda Zagor uzima papir i olovku i piše... katastrofa.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/04/2016 : 16:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Bacih oko na ovaj ostatak zadnje sveske gdje počinje nova priča. Scena ide- Zagor sjedi i potpisiva izjavu da neće pričati o događajima vezanih za Hellingena! Zagor u raljama birokracije, ultimativni Burin motiv! Možda nas jednom čeka neka priča koja će se u potpunosti odvijati u uredu- buratinizam na vrhuncu.

Jest tako je, to sa zaboravio.
Mislim da je u priči koja u Italiji ide poslije ove (crta Russo) Zagor doslovno mora sastavljati izvještaj za američku vladu, prvo mu agenti spomenu kako to mora napraviti pa on kao neće pa mu ovi govore kako je to važno pa onda Zagor uzima papir i olovku i piše... katastrofa.



Takvo što ni Sclaviju u najzlobnijim trenucima ne bi palo na pamet. Ovo je najjači udar na Zagorovu esenciju svih vremena!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 08/04/2016 : 16:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Možda Burattini sprema neku priču u kojoj će Zagora poslati na pravnički fakultet :))
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1070 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 08/04/2016 : 16:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Moj tata, koji inače čita Zagora, još nije uspio pročitati ovaj maxi, a počeo ga je prije mjesec dana. Ostale maxije pročita u par dana.
Jučer mi je rekao: "Ovakve lude i dosadne djedove mi više nemoj davati" Nisam imao srca mu reći da će opet izaći u redovnoj seriji.
Još mu je ostalo 100 stranica do kraja.

Edited by - Duke Zill on 08/04/2016 16:57:27
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/04/2016 : 17:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

I jel ovaj klonirani Hellingen zapravo Bure? Gledam taj Hellingenov tinejdžerski prezir prema kolegama, nekako mi baca na samog Buru. Jel on nesvijesno u Hellingenu dao samog sebe?



Opasna psihoanaliza.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/04/2016 : 17:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Poncho

I jel ovaj klonirani Hellingen zapravo Bure? Gledam taj Hellingenov tinejdžerski prezir prema kolegama, nekako mi baca na samog Buru. Jel on nesvijesno u Hellingenu dao samog sebe?



Opasna psihoanaliza.



Svjestan sam ispraznosti takvog pristupa, ali ova priča je zamišljena kao ultimativni Burin pečat na serijalu. Ovo je esencija i točka na i Burinom opusu, definitivni Bure. Stoga mislim da je u redu prići priči i sa te strane.

Bure pršti o kompleksa spram Nollite, a bogme i Bosellija i u najanjoj mjeri Sclavija. Ovo je njegov pokušaj da dokaže da je u rangu sa velikim dečkima. E pa nisi Bure !
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/04/2016 : 17:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se rasprave u Divovima dobra i zla kako se povlačila paralela Hellingen-Sclavi. Nešto slično se da uraditi i u ovom nedjelu.

Bure bi htio biti Zagor no on je zapravo Hellingen, i to ovaj klonirani folirant.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/04/2016 : 20:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Bacih oko na ovaj ostatak zadnje sveske gdje počinje nova priča. Scena ide- Zagor sjedi i potpisiva izjavu da neće pričati o događajima vezanih za Hellingena! Zagor u raljama birokracije, ultimativni Burin motiv! Možda nas jednom čeka neka priča koja će se u potpunosti odvijati u uredu- buratinizam na vrhuncu.

Jest tako je, to sa zaboravio.
Mislim da je u priči koja u Italiji ide poslije ove (crta Russo) Zagor doslovno mora sastavljati izvještaj za američku vladu, prvo mu agenti spomenu kako to mora napraviti pa on kao neće pa mu ovi govore kako je to važno pa onda Zagor uzima papir i olovku i piše... katastrofa.



Da, ovo se slazem da je apsolutno uzasno. Vecina novih scenarista ne kapira uopste Zagorov mentalitet koji je Nolitta savrseno osmislio.
Imamo slican primer i u Juznoamerickoj odiseji u epizodi Na putu za Panamu. To je odlicno primetio Mhejl na topiku o JA odiseji, prenosim deo posta ovde:

quote:
Originally posted by Mhejl

[center]

Još jedan detalj koji me je žestoko iznervirao, i koji pokazuje koliko noviji scenaristi, na čelu sa Buratinijem, NE KONTAJU Zagora je njegov komentar kada mu prvi put pričaju o kapetanu Mišnu. Kada mu ispričaju da se radi o čovjeku koji je napadao plantaže i oslobađao robove u vrijeme kada je ropstvo još uvijek bilo legalno u Panami, Zagor kaže nešto u stilu "ha, dobro je to, ali ne opravdava kršenje zakona". Jebote, Zagor to da kaže?! Zagor, koga smo u 1000 priča vidjeli da se bori za pravdu i potlačene, uz zakon sve dok je to moguće, ali i protiv, ako ustreba?! Pa sjetimo se epizoda u kojima je pomogao južnjačkim robovima u bijegu sa plantaža, što je bilo vrlo "nelegalno" u tadašnjem SAD-u! Čovjek ne zna šta da kaže na ovakve scenarističke poteze, koji ga pretvaraju u hodajući zakonik, balvanaša američke administracije, činovničića itd., sem: jebite se.

Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000