forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Predgovor u Ken Parkeru (Strip-Agent / Fibra)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 11/12/2018 : 12:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Prije svega ako već postoji tema ili sam otvorio topic na pogrešnom mjestu, molim Vas prebacite tamo gdje pripada, jer ja se slabo snalazim po forumu.

Dizajn stripa je izvrstan.
Ali ima dvije stvari koje su me kod prvog broja ubole u oko. Jedna je manji problem a druga veći.
Prva je mat korice. Na ovako prekrasan dizajn, one sjajne korice kao što su kod PSDZ, bilo bi puno bolje, ljepše. Samo moje mišljenje. Možda griješim. Ali to je svakako manji problem.

Veći problem je nedostatak predgovora unutar stripa.
Svaka epizoda ima predlist sa pripadajućom c/b naslovnicom, a druga strana tog predlista je prazna!
Već postoje predgovori koji su ubačeni u Libellus/Fibra izdanje. I izvrsni su. Korisni.
Zašto se isti ne ubace i u ovo kiosk izdanje? Podigli bi Kena na još jednu razinu više.
I još uvijek nije prekasno da se u nastavku serijala ubace predgovori.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - solar on 11/12/2018 17:28:51

Markos
Webmaster



Croatia
28897 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/12/2018 : 13:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Moje mišljenje je da su mat korice puno ljepše.

Što se predgovora tiče, ja sam inicijalno bio za da ih stavimo, ali Bernard je bio protiv. "Mora biti razlika između kolekcionarskog i kiosk izdanja". I imao je pravo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/12/2018 : 13:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Što jes jes
Posteno i profesionalno
Da se ne devalvira drugo izdanje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/12/2018 : 13:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
I ja prihvacam obrazlozenje...
Prekrasno izdanje..samo ga jos na tri2 trafike u slo uvesti i drzati mjesecni ritam...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 11/12/2018 : 14:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Marka: Koliko ste zadovoljni prodajom 1.broja?
Sudeći po vrlo pozitivnim reakcijama ovdje na forumu, mislim da za ovo izdanje nema zime
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/12/2018 : 14:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja bi rekao da treba provjerit prodaju nakon jedno 10-ak brojeva, prvi broj će u većini slučajeva ići dobro ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/12/2018 : 14:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Moje mišljenje je da su mat korice puno ljepše.

Što se predgovora tiče, ja sam inicijalno bio za da ih stavimo, ali Bernard je bio protiv. "Mora biti razlika između kolekcionarskog i kiosk izdanja". I imao je pravo.


Stoji. I za mat korice i za kolekcionarsko/kiosk izdanje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28897 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/12/2018 : 14:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemam ja veze s prodajom, moj dio posla je urednički, ali Berni mi je obećao da će ovo ići do kraja, inače se ja ne bih upuštao u cijeli projekt, tako da se svakako ne biste trebali bojati ima li za ovo izdanje zime ili ne.


Trouble will find me
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 11/12/2018 : 14:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da sam u manjini, ali osobno preferiram strip u "sirovom" obliku, dakle bez uvodnih/završnih tekstova, analiza i slič. Jedino što donekle mogu probaviti su bilješke o autorima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/12/2018 : 15:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mat korice su daleko lepše od sjajnih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/12/2018 : 15:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Mat su najbolje
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25728 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/12/2018 : 15:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3051 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 11/12/2018 : 15:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
znamo da se o ukusima ne raspravlja, ali eto moje mišljenje - mat korice su mi inaće ljepše i to mi je drago da je tako na KP-u, ali ja bi osobno stavio predgovor (i to makar u prvi broj kojim bi predstavio serijal, u ostalim brojevima to ne bi forsirao)....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/12/2018 : 15:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Pretpostavljam da sam u manjini, ali osobno preferiram strip u "sirovom" obliku, dakle bez uvodnih/završnih tekstova, analiza i slič. Jedino što donekle mogu probaviti su bilješke o autorima.


iskreno ja ih preskacem
osim u psdz

ona sitma slova u vc uvodnicima su komedija
takodjer sam i preskakao tekstove o nathanu u almanasima
tek kasnije procitam

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 11/12/2018 : 15:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Razlika između kolekcionarskog i kiosk izdanja svakako postoji. Prije svega jer je ovo trobroj i još su k tome meke korice. I dizajn je drugačiji. Kvaliteta je lošija.

Nisam siguran da mu je bolje ostaviti prazan list koji ružno izgleda nego dati ljudima da na tom mjestu čitaju predgovor. Mislim da tim potezom ne ide na ruku nikome, pa ni sebi.

Imam HC komplet i puno sam naučio iz tih predgovora. I obavezno svaki pročitam.
Na žalost nemaju svi novaca za luksuzna izdanja.
Ali ok. Ako je tako odlučio, valjda je u pravu.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29525 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/12/2018 : 16:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Predgovori su odlicni
Vidi se da je pisac unio sebe u tekstove
Oni koji imaju prilike neka obavezno pročitaju navedene predgovore
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 11/12/2018 : 18:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nemam ja veze s prodajom, moj dio posla je urednički, ali Berni mi je obećao da će ovo ići do kraja, inače se ja ne bih upuštao u cijeli projekt, tako da se svakako ne biste trebali bojati ima li za ovo izdanje zime ili ne.




Cenim

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/12/2018 : 19:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Pretpostavljam da sam u manjini, ali osobno preferiram strip u "sirovom" obliku, dakle bez uvodnih/završnih tekstova, analiza i slič. Jedino što donekle mogu probaviti su bilješke o autorima.



Identično (isto i za filmove)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/12/2018 : 20:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ne marim puno za te uvode. Pročitam preko volje da ispoštujem cjelinu. U 90% slučajeva su mi gnjavaža...
Definitivno smatram da kiosk izdanje to ne treba.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 11/12/2018 20:33:28
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7244 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/12/2018 : 20:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Osobno volin dodatne tekstove, primjerene dužine (that's what she said), al me istovremeno boli k za to. Stoga me ne smeta nedostatak istih.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12293 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/12/2018 : 23:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni su fora ti uvodnici u izdanjima VČ-a, DW-a i Čarobne. A ovdje se zaista moglo napravit predgovor samo u ovom prvom broju (u ostalima nema potrebe), čisto da novi čitatelj vidi što ga očekuje i da ga možda taj tekst donekle i navuče na Kena.

Recimo, kao kod Cassidya, onaj kratki uvod kod njega je meni super, kao kratko upoznavanje sa likom: https://s33.postimg.cc/mamqj2de7/image.png - kao neki teaser.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/12/2018 23:02:19
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7583 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 12/12/2018 : 00:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nisam bas neki ljubitelj predgovora, ali opet, ako vec postoje, pa zar ih nije bolje staviti nego ostaviti prazan list...kakva je to logika...jedino, ako su ti tekstovi kostali, to jest ako je autor istih trazio extra iznos i za njih...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000