forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sto ste danas sanjali?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/02/2016 : 19:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Hehe, kupovinu stripova smo svi sanjali :)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2016 : 20:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Moj najgori san je bio onaj u kojem sam bio svjestan da sanjam, a nisam se mogao probuditi. Užasan osjećaj... nekako podsvjesno zarobljen u svom tijelu na granici sna i jave... to mi se dvaput dogodilo... uff...

To stanje se zove paraliza sna.

http://znanost.geek.hr/clanak/zapitajte-mozgove-sto-je-paraliza-spavanja/





meni se to dogodilo više desetaka puta

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 12/02/2016 : 20:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Svi imamo snove i to je normalno, pogotovo kad ste dica i glava (mašta) van radi puno brže i bujnije. Neznan šta je kome to čudno i šta se o tome ima uopće pričat. Kad san se prije 41+ godine doselija u još neizgrađeni dio kvarta Split 3 mašta mi je jednostavno poletjela bez kontrole. Tada su mi govorili da ne gledan previše US filmove i serije jer da ču imat nemiran san (nočne more). I imao san naravno, ali u tin godinama i eri (sredina 70-ih) ko to nije imao? Često bi zna sanjat upravo taj svoj neizgrađeni kvart (s malo betona i asfalta) gdje se baš nađem da od nekog nepoznatog bižin, bez nekog razloga naravno, a nema van ko pomoć jer ste sami u svom snu. I naravno, iako san tada bija strašno brz, u svojoj klasi bez premca u školi šta nije čudo jer smo svi tad bili po dvorovima a ne ispred TV-a i računala (i usput san tražija lovu 25 iljada starih, koji su tad bili velika lova, za moje usluge školi na tadašnjim takmičenjima koja su u Jugi bila stalna, tad su mi zaprijetili izbacivanjem iz škole zbog moje prljavosti?!?), nikako nisan moga pobič od ˝nekog˝ jer su mi se noge umorile pa grčile (ima san puni kolaps tijela, ko zna zbog čega). I naravno iako ste znali, ja san znao nebrojeno puta, da je to san stalno ste se trudili bižat i borit za život (i usput se molili da se probudite več jednom). To nije nikakav problem za priču, pogotovo kad ste mladi i onako puni snova (i nada) kao šta smo mi bili tada 70-ih. Da se vratin filmovima i TV-u, više puta san ima more (šta mi je bilo jasno) zbog filmova i serija koje san gleda, da san sa svojom morom budija i mater i oca da su iz svoje sobe dolazili u moju i budili me tresući mi krevet na kat (jer san vika u snu). Jednog toga se posebno sičan jer je bilo jako stvarno, radilo se o US policijskoj seriji gdje naravno detektivi uvik na kraju uhvate progonjenog, i u tom snu san bija ja i lovili su mene! Upozorili su me i mater i otac da je ne gledan jer ču imat more, nisan naravno sluša jer se US proizvodi ne propuštaju, i naravno u toku noči je počelo i bilo je toliko stvarno da san se probudija spustija niz krevet (7 godina mlađi brat je bija kat niže, prestravljen), i počeja hvatat za glavu i paničarit stvarnom strahu jer će me taj policajac sigurno uhvatit (uvik uhvate). Mater i otac su se digli, jer san ih sve naravno probudija, i pokušali su me smirit a ja san in govorija ˝kako se mogu smirit i ič leč kad me (tad san reka ime tog detektiva, nije T.Savales) lovi joj gotov san ne mogu mu pobič˝. Tražije san robu da je obučen i počnem bižat vanka a ovi su mi naravno uzeli robu i stalno me smirivali (a ja san stalno govorija ˝...će me uvatit˝ i bija san u stvarnom strahu). Na kraju su me smirili i popeli na krevet da spavan ˝jer će sutra bit sve u redu˝ (usput škola mi je bila ujutro). Bio san svjestan kad san se probudija svega, nisan to naravno moga zaboravit, i kao i obično nakon takvih snova san ima uništen dan (fizički san bija izmrcvaren). Nakon tog događaja (nažalost) otac mi je fizički zabranjiva da gledan neke programe i to je trajalo par godina dok taj događaj nije pa u zaborav. Jednom (oko Spielbergovih ˝Ralja˝) san ima rano jutarnji san, mater i otac su ujutro oboje radili (tad nije bilo nezaposlenosti!) i mora san pazit na brata do škole koja je bila popodne. Mater me digla kad je odlazila u 7h ujutro (otac je odlazija u 5h ujutro) i poslala u njihovu sobu da spavan na njihovom krevetu jer je brat još mal i mora ga se stalno pazit (tad je još spava kod njih). I ja san naravno uspija u to kratko vrime sanjat ˝stvarni˝ san. Radilo se o tome da san u moru, blizu obale, i naravno morski pas ide prema meni a ja za očekivat plivan i rukama i nogama da pobignen. Naravno uzalud, jer me prije plićaka dostiga i ˝stvarno˝ ugriza za noge, tad san zavika i probudija se, prvo san vidija brata kako se drži za ogradu zikve i smije se, očito me cilo vrime gleda jer je bije svjestan moje more. Tad san osjetija da mi je jedno stopalo u boli jer san mlatarajuči opalija u dno kreveta i to mi je bilo ono kad me dohvatija (oznojan san polako dolazija sebi i reka san sebi ˝opet onaj san˝). Dakle ništa posebno za čovjeka, mada moran priznat da sa godinama iman sve manje snova koje treba zapantit i na sriču (valjda san star) onih mora iz djetinjstva više ne.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2016 : 20:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sanjam da ne moram na posao. To sanjam svaki dan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 12/02/2016 : 21:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ja se u 99 % slučajeva ne sjećam što sanjam!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 12/02/2016 : 21:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by nagor

Moj najgori san je bio onaj u kojem sam bio svjestan da sanjam, a nisam se mogao probuditi. Užasan osjećaj... nekako podsvjesno zarobljen u svom tijelu na granici sna i jave... to mi se dvaput dogodilo... uff...

To stanje se zove paraliza sna.

http://znanost.geek.hr/clanak/zapitajte-mozgove-sto-je-paraliza-spavanja/





meni se to dogodilo više desetaka puta



A što sanjate kad vam se to događa? Mora li paraliza sna uključiti i noćne more?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2016 : 21:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ne mora. vrlo vrlo rijetko

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/02/2016 : 21:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, nije nužno da sanjaš nešto ružno. Jednostavno nekako dođe do glticha u buđenju ... tu si negdje, nekako na pola svjestan da sanjaš, a ne možeš se probuditi... ne traje to dugo... ali je jako intenzivno...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 12/02/2016 : 21:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Postoji i stanje koje se naziva lucidnim sanjanjem, je li i to netko ovdje doživio?
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/02/2016 : 21:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
ako se probudiš usred sna.onda ostane u sjećanju.ako odsanjaš do kraja.snovi odlete
volim sanjati.čak i kad me ponekad tlači mora.pre bi bežao sad nekako znam da se krećem u snu.zanimljivi su i slatki snovi.moš ispunit fantazije kakve hočeš a opet izgledaju tako realne

čuo sam da oni koji su počinili teške zločine ili težak kamen na duši imaju, nemogu spavati upravo zato jer imaju teške more koje dolaze iznova i iznova.zato se bude jer su snovi strašni

nekažu džaba da je miran san najveće bogastvo
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 12/02/2016 : 21:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Postoji i stanje koje se naziva lucidnim sanjanjem, je li i to netko ovdje doživio?

Ja jednom,jednostavno shvatiš da je to san,i onda možeš radit sta oces,ja sam letio razmišljao sam di ću bio na nekoj planini trco po sumi i probudio se ma nis posebno,dobro je ali kad shvatiš da je to san brzo se probudiš!!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 12/02/2016 : 21:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Moj najgori san je bio onaj u kojem sam bio svjestan da sanjam, a nisam se mogao probuditi. Užasan osjećaj... nekako podsvjesno zarobljen u svom tijelu na granici sna i jave... to mi se dvaput dogodilo... uff...

To stanje se zove paraliza sna.

http://znanost.geek.hr/clanak/zapitajte-mozgove-sto-je-paraliza-spavanja/



Da obično se možeš lako probudio kad si svjestan da sanjas,kad si zarobljen u svom tijelu na granici sna i jave,to je vrijeme kad toneš u san i to ti se događa svaki dan ali rijetko kad si toga svijestan,samo se prepustiš i zaspeš a mozda ti bude i zabavno.Jednom sam tak i ja totalno paraliziran bio nisam se mogo pomaknut ni otvorit oci i onda sam počeo sanjat kao da sam pao u vodu i nemogu doc do daha,zapravo sam mogo ali to se tak činilo.Nista strašno nakon kaj sam se "utopio" probudio sam se!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/02/2016 : 22:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vrlo gadni su oni snovi kada sanjaš da ti je netko blizak umro, i kada se trgneš u pola sna onako okupan znojem u prvi trenutak nisi svjestan da li se to stvarno događa ili ne... meni najgora noćna mora.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 13/02/2016 : 01:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Vrlo gadni su oni snovi kada sanjaš da ti je netko blizak umro, i kada se trgneš u pola sna onako okupan znojem u prvi trenutak nisi svjestan da li se to stvarno događa ili ne... meni najgora noćna mora.

Ja to nikad nisam sanjo,al zato sam sanjo da ja umrem!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/02/2016 : 08:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I kako se uspiješ probuditi nakon toga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/02/2016 : 09:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
meni se par puta ogodilo da sanjam,iako to nije bilo u dubokom snu,već onaj fini trenutak prije nego ću usnut,neka granica sna i jave..vozim auto i odjednom se ispred mene stvori drugi auto iznebuha.ne stignem reagirat,kočit,ništa,idem drito u njega..i milisekundu prije nego ću opičit u njega frontalno,budim se,tj.trznem se i budim.gledam par sekudi oko sebe gdje sam,šta je,i kužim da sam u krevetu i da je to samo san.jeben filing

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/02/2016 : 10:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

neko vrijeme sam se svako jutro probudio uz trzaj, nelagodno, skoro skocio, a vanjsko svetlo mi je izgledalo kao od atomke (imao sam osjecaj da me je to i probudilo), par sekundi sam trebao da sam skuzio da nije jos atomski rat ... jos danas ne znam razlog tome (nekih 20-25 sam imao mislim)




a kao klinac sam cesto sanjao jedan da idem u obliznji Mercator gdje je bilo neko zbunje na uglu, a kad bi se priblizio (tu se islo u trgovinu) iz njega bi na mene skocio neki monstrum crvenih ociju, mozda je bio sav crn ili starac, zaboravio sam

ili kod tetke u kuci, cesto bih sanjao one stepenice i uvijek bi se na jednom te istom mjestu dogodilo nesto strasno, ono bas na tom mjestu ... sigurno se nesto tu i dogodilo, trebao bi mi Dylan Dog :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/02/2016 : 11:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nikako ga nemoj zvati, taj bi ti naplatio 50 funti dnevno plus dodatne troškove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 13/02/2016 : 12:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Moj najgori san je bio onaj u kojem sam bio svjestan da sanjam, a nisam se mogao probuditi. Užasan osjećaj... nekako podsvjesno zarobljen u svom tijelu na granici sna i jave... to mi se dvaput dogodilo... uff...

To stanje se zove paraliza sna.

http://znanost.geek.hr/clanak/zapitajte-mozgove-sto-je-paraliza-spavanja/



da mi ova dodje nekako bih preziveo
jos bi mi bilo i lepo
vec sam gledao vampire zombie & split tongue xxx
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 13/02/2016 : 12:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I to si sve uspio odsanjati u 7 sekundi.
Ja se ujutro ničega ne sjećam i to traje već godinama.


Pa nije ni čudo kad ti je HD krcat pun Bonelli-ja. Riješiš se bar poneke Dylan Dog epizode, oslobosiš tako Gb do dva, i eto ti sjećanja ponovo.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/02/2016 : 17:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nikako ga nemoj zvati, taj bi ti naplatio 50 funti dnevno plus dodatne troškove.


nije li podigao tarifu tekom godina?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 13/02/2016 : 19:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nikako ga nemoj zvati, taj bi ti naplatio 50 funti dnevno plus dodatne troškove.


nije li podigao tarifu tekom godina?




Da sad je 100 funti dnevno!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/02/2016 : 19:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Odspavao sam par sati u poslijepodnevnom terminu jer imam noćnu smjenu, sanjao sam nešto u vezi laptopa (koji me inače zajebava u zadnje vrijeme) ali se ne sjećam točno što.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 13/02/2016 : 19:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Odspavao sam par sati u poslijepodnevnom terminu jer imam noćnu smjenu, sanjao sam nešto u vezi laptopa (koji me inače zajebava u zadnje vrijeme) ali se ne sjećam točno što.

Eto sad znam od kud ti tolko vremena da piskaras po forumu,ubijas vrijeme dok si na poslu?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/02/2016 : 20:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da samo znaš kakva je dosada kod mene na poslu, treba negdje potrošiti 12 sati a također i 2 GB mobilnog prometa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000