forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Napoleon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/02/2016 : 23:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

U najboljem slučaju će ići dvomjesečno a to znači najmanje 9 godina za kompletiranje serijala, koliko je to realno to je već druga stvar.

S tim ritmom bih i mozda mogao da docekam kraj serijala, tromesecnim je vec upitno To bi vec bilo 14 godina
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
667 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 23/02/2016 : 00:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da nece upropastiti ove prelepe naslovne strane, kao kod vecine (svih) svojih izdanja, sa experimentima u pogledu fonta kojim ce pisati naslov epizode, sa setanjem naslova po celoj naslovnoj strani, svaki put na drugom mestu i sl.
Ako je neko poznat po dobrom dizajnu proizvoda koje pravi, onda su to Italijani i nadam se da ce se urednik(ci) opredeliti za oriinalni koncept i dizajn naslovne strane i da ce se, bar ovog puta, osvrnuti na komentare citalaca kada su u pitanju uzasne izmene koje su vrsene na naslovnim stranama drugih izdanja Veselog cetvrtka.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/02/2016 : 07:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Najveći problem kod promjena dizajna naslovnica je to što kad je originalna ilustracija rađena u vidu je crtač imao baš takav položaj naslova i logotipa. Možeš eksperimentirat ali ne baš previše.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 23/02/2016 : 09:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
koji je uopste zanr napoleonea ? o cemu se radi ukratko,osnovne karakteristike junaka i njegovih epizoda ?
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 23/02/2016 : 12:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Imaš obajšnjenja na engleskom na prethodnoj stranici.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/02/2016 : 13:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

koji je uopste zanr napoleonea ? o cemu se radi ukratko,osnovne karakteristike junaka i njegovih epizoda ?



http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/np/napoleone/

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 23/02/2016 : 19:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

Nadam se da nece upropastiti ove prelepe naslovne strane, kao kod vecine (svih) svojih izdanja, sa experimentima u pogledu fonta kojim ce pisati naslov epizode, sa setanjem naslova po celoj naslovnoj strani, svaki put na drugom mestu i sl.
Ako je neko poznat po dobrom dizajnu proizvoda koje pravi, onda su to Italijani i nadam se da ce se urednik(ci) opredeliti za oriinalni koncept i dizajn naslovne strane i da ce se, bar ovog puta, osvrnuti na komentare citalaca kada su u pitanju uzasne izmene koje su vrsene na naslovnim stranama drugih izdanja Veselog cetvrtka.


VČ da uvaži komentare? Im-fucking-possible. Samo će te nazvati wannabe-izdavačem.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/02/2016 : 02:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
koliko vidim na ovom topicu od VČ, već iduće sedmice izlazi prvi broj napoleona.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/02/2016 : 15:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da su promenili štampariju.

https://www.instagram.com/p/BCK8S0puK2a/

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 25/02/2016 15:59:21
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 25/02/2016 : 16:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
I koliko vidim, konačno dobar dizajn.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 27/02/2016 : 14:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
To je to?



Izgleda da će prvi broj koštati 280 dinara, što znači da je redovno izdanje u pitanju.




HOKA-HEY

Edited by - SPQRoma on 27/02/2016 20:43:53
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/02/2016 : 23:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

super za cenu, a u pitanju je tromesecni ritam



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 29/02/2016 : 14:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote

HOKA-HEY
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/02/2016 : 16:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
opa, znaci skace cijena svih VC izdanja...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/02/2016 : 18:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

To je to?







Šta je ovo braćo moja mila?

loading...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/02/2016 : 18:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bas me zanima koliko fanova ce skupiti i hoce li sve skupa uopste dogurati do kraja (ipak treba pregristi 54 brojeva). Mislim, ako ce Napoleone imati vise kupaca nego Dampyr ... nisko smo pali.

A i Ambrosinijev crtez mi smeta, bas mi bode oci. Ajde da smo doziveli barem Jana Dixa (samo 14 brojeva) do kraja ... Na srecu Ambrosini crta tek svaki treci-cetvrti broj, a ne svaki. :D

Za sada preskacem, pa mozda nekada kupim povoljno ako ce mi bas biti dosadno (i ako ce jos izlaziti).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/02/2016 18:32:17
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/02/2016 : 18:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dilan kucko

opa, znaci skace cijena svih VC izdanja...


kiosk izdanja, ne kolekcionarskih

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/02/2016 : 18:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ikada budem imao šansu prelistat ću da vidim o čemu se radi, ali ova tabla odbija na prvi pogled i čisto sumnjam da me strip može zainteresirati barem malo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/02/2016 : 18:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako ikada budem imao šansu prelistat ću da vidim o čemu se radi, ali ova tabla odbija na prvi pogled i čisto sumnjam da me strip može zainteresirati barem malo.



Skužio sam da imamo slične poglede i odbojnost prema nerealnom i SF-u. Tabla gdje glavnom liku izlaze neke karefeke iz glave je neprobavljiva, pa taman to bio san.

loading...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 29/02/2016 : 19:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
skoro sam siguran da se ovo neče dopasti ljubiteljima bonelli westrna ili sličnih junaka (ZS i LMS like).... godinama unazad kad sam pročitao onaj jedini broj Maverika osječaj mi je bio: WTF! :)

baš me interesuju dojmovi kada ovo bude na kioscima :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/02/2016 : 19:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako ikada budem imao šansu prelistat ću da vidim o čemu se radi, ali ova tabla odbija na prvi pogled i čisto sumnjam da me strip može zainteresirati barem malo.



Skužio sam da imamo slične poglede i odbojnost prema nerealnom i SF-u. Tabla gdje glavnom liku izlaze neke karefeke iz glave je neprobavljiva, pa taman to bio san.


Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/02/2016 : 20:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A i Ambrosinijev crtez mi smeta, bas mi bode oci. Ajde da smo doziveli barem Jana Dixa (samo 14 brojeva) do kraja ... Na srecu Ambrosini crta tek svaki treci-cetvrti broj, a ne svaki. :D



Baš nemaš ukusa?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/02/2016 : 21:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.


u stvari ti si fan fantastike jer u bleku,mikiju ima više fantastike nego li u "fantaziranim" stripovima

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/02/2016 : 21:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovisi kako tko gleda, ali meni je lakše ''povjerovati'' da Miki može biti najbrži revolveraš koji u djeliću sekunde metkom izbije protivniku pištolj nego da ovome tipu mogu izlaziti čudne spodobe iz glave.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 29/02/2016 : 22:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
[/quote]
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.
[/quote]

Ne znam, pre neko veče sam uzeo da čitam hvaloopevanu epizodu Zagora - Demon ludila, da vidim i to remek delo Devete umetnosti i odustao posle 100 i nešto strana. Hvala lepo na fantastici u Zagoru, ali ja bih ipak probao sa Napoleoneom.

What a long strange trip it's been

Edited by - C Celtic on 29/02/2016 22:35:48
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000