forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Napoleon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 29/02/2016 : 22:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote

[/quote]
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.
[/quote]


Ne znam, pre neko veče sam uzeo da čitam hvaloopevanu epizodu Zagora - Demon ludila, da vidim i to remek delo Devete umetnosti i odustao posle 100 i nešto strana. Hvala lepo na fantastici u Zagoru, ali ja bih ipak probao sa Napoleoneom.

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 29/02/2016 : 23:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
Navukli me Dragonerom, neću ponoviti greške, Napoleon preskačem
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/02/2016 : 23:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by DODSFERD
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.


Ne znam, pre neko veče sam uzeo da čitam hvaloopevanu epizodu Zagora - Demon ludila, da vidim i to remek delo Devete umetnosti i odustao posle 100 i nešto strana. Hvala lepo na fantastici u Zagoru, ali ja bih ipak probao sa Napoleoneom.


Ni meni ne paše fantastika u Zagoru, može proći samo u rijetkim trenutcima i ako je scenarij kvalitetan.
Serijali koji se puno više baziraju na takvim elementima su ipak previše za nekoga kao ja tko je prije svega ljubitelj westerna.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2016 : 00:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovisi kako tko gleda, ali meni je lakše ''povjerovati'' da Miki može biti najbrži revolveraš koji u djeliću sekunde metkom izbije protivniku pištolj nego da ovome tipu mogu izlaziti čudne spodobe iz glave.




loading...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/03/2016 : 04:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovisi kako tko gleda, ali meni je lakše ''povjerovati'' da Miki može biti najbrži revolveraš koji u djeliću sekunde metkom izbije protivniku pištolj nego da ovome tipu mogu izlaziti čudne spodobe iz glave.






+1
I da postoji rendzer na zapadu koji u salonu narucuje mlijeko.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/03/2016 : 06:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller


I da postoji rendzer na zapadu koji u salonu narucuje mlijeko.



Bilo je i takvih, ali su ih odmah smestali u ustanove predvidjene za takve slucajeve
E da, kupicu Napoleona Mirise mi na dobar strip
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/03/2016 : 09:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Poli


A i Ambrosinijev crtez mi smeta, bas mi bode oci. Ajde da smo doziveli barem Jana Dixa (samo 14 brojeva) do kraja ... Na srecu Ambrosini crta tek svaki treci-cetvrti broj, a ne svaki. :D



Baš nemaš ukusa?


A cuj, znas kako je s ukusima ... o njima se ne raspravlja jer svatko ima svoga.
Meni npr. ni Marcello nije top shit sto se Texa tice, dok drugi svrsavaju na njegov crtez.

Ambrosinijev crtez mi naprosto smeta, bode oci, ima nesto u njegovim crtama sto me nervira, dize mi tlak (). Mada zna biti i solidan (kao i svi drugi).

Ali kako je zabrljao na Texonu, to je neoprostivo. Da ja sam urednik takvo skrpucalo ne bih nikada objavio. Kao da su samo skice u pitanju.



Sto se samog stripa tice, tu mislim da bih pricu mogao progutati, zna biti zanimljivo iskustvo, ali u ocima obicnog Bonelli fana ovih prostora ... sumnjam da ce Napoleone postici "dobar" rezultat.

Ali dobro, nisu se odlucili za Gregoryja Huntera.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 01/03/2016 : 10:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ambrosini je ima par izleta kao scenarist u DD-u i ne moren reći da su mi se baš svidile te filozofske epizode, a ni kao crtač mi nije nešto...
Mislin da ću, unatoč tome, ipak dati šansu Napoleoneu...
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 01/03/2016 : 10:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by DODSFERD
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.


Ne znam, pre neko veče sam uzeo da čitam hvaloopevanu epizodu Zagora - Demon ludila, da vidim i to remek delo Devete umetnosti i odustao posle 100 i nešto strana. Hvala lepo na fantastici u Zagoru, ali ja bih ipak probao sa Napoleoneom.


Ni meni ne paše fantastika u Zagoru, može proći samo u rijetkim trenutcima i ako je scenarij kvalitetan.
Serijali koji se puno više baziraju na takvim elementima su ipak previše za nekoga kao ja tko je prije svega ljubitelj westerna.


Dodo kako ne paše, sjeti se samo epizode Sveti brijeg, meni je vrh. Ovako kad razmišljam kontam šta nije vrh kod zagija

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2016 : 11:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jako dugo je nisam čitao pa se više ne sjećam o čemu se u njoj radi, mislio sam više na fantasy priče tipa Horde zla i Princ vilenjaka koje mi nikako ne odgovaraju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2016 : 11:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Sto se samog stripa tice, tu mislim da bih pricu mogao progutati, zna biti zanimljivo iskustvo, ali u ocima obicnog Bonelli fana ovih prostora ... sumnjam da ce Napoleone postici "dobar" rezultat.

Sigurno neće, ako serijal doživi 20 epizoda to će biti uspjeh.
quote:
Ali dobro, nisu se odlucili za Gregoryja Huntera.


Zar je taj još neobičniji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 01/03/2016 : 12:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

[quote]
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.


Da, Zagor je inace (u onim epizodama koje nisu fantazija) cist realni western.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/03/2016 : 12:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
vjerujem da u VČ imaju i plan b ako ne uspije kiosk prodaja, a to je već dobro isprobano kolekcionarsko izdanje da 3 ili 4 epizode u 1 knjigu, manji tiraž, striparnice..
tako da, ako i prodaja bude nešto slabija, valjda će barem dogurati da pola serijala doživi kiosk izdanje, a ostalo da dobijemo u knjigama i ja bih bio zadovoljan..ipak je to još jedan boneli junak kod nas..ipak, za razliku od dampira ili dragonera, ovdje se zna do kojeg broja ide, nema sporednih edicija, tipa maxi, specijala, magazina, kolor edicije, pa bi mogli da jednog dana doćekamo i kompletan serijal..(jedino ako toliko se dobro bude prodavao kod nas, pa da talijani počnu raditi nove epizode)...

ipak, još jedan razlog da se podrži ovaj serijal je taj što je ovo nakon jako dugo vremena novi junak na KIOSCIMA a da nije iz neke stare škole iz doba ZS i LMS...mislim, bilo je pokušaja ovih manjih sporednih izdavačkih kuća sa kiosk izdanjem kao agarthi sa dixom ili oni makedonci sa dragonerom, ali da neka od ovih dviju, kod nas najjačih kuća, ludens-SA i veseli četvrtak ide sa kiosk izdanjem skroz novog i nepoznatog junaka, se nije desilo još od kad je VČ počeo sa dampirom i brad baronom, a tome ima 10-ak godina..

stoga, ako nije skupo svakih mjesec ili dva dati 20-30 eura za neko, po ko zna koji put reprintovano izdanje zagora, texa, dilana, martija, mister noa, vjerujem da neće ni biti problem odvoji 2 eura svaka tri mjeseca za napoleona..

Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 01/03/2016 : 12:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
bravo, zlatane. ako se hoce i moze. ali se nece, a moze se. vidis da je svima lakse da nep(r)ozvani kritikuju i objasnjavaju pricajuci nebuloze.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2016 : 12:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by DODSFERD

[quote]
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.


Da, Zagor je inace (u onim epizodama koje nisu fantazija) cist realni western.


A gdje sam ja to uopće rekao
Ne bi bilo loše pažljivije pročitati ono što piše a ne skakati u vatru bez potrebe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2016 : 13:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac
stoga, ako nije skupo svakih mjesec ili dva dati 20-30 eura za neko, po ko zna koji put reprintovano izdanje zagora, texa, dilana, martija, mister noa, vjerujem da neće ni biti problem odvoji 2 eura svaka tri mjeseca za napoleona..


Ne znam za druge ali kod mene nije problem u novcima, kada me nešto ne zanima ne bih to uzeo ni da dijele besplatno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 01/03/2016 : 15:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Pa to je normalno. Nećeš kupovati ono što ti se ne sviđa čisto reda radi, da kupi prašinu na polici. Ali glupo je da neko pljuje nešto što se njemu ne sviđa i pokušava ubijediti ostale u svoje mišljenje. Ukusi se razlikuju.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2016 : 16:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nigdje ne piše da se ne smije izreći svoje mišljenje niti je ono ubjeđivanje bilo koga u isto. Uostalom, onaj tko se dade ubijediti u nešto niti nema svoje vlastito mišljenje već se prilagođava najjačoj struji.
Neka svatko procijeni za sebe je li mu nešto dobro ili ne, kao što je recimo zadnjih dana slučaj sa novim Hellingenom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 01/03/2016 : 16:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by DODSFERD

[quote]
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.


Da, Zagor je inace (u onim epizodama koje nisu fantazija) cist realni western.


A gdje sam ja to uopće rekao
Ne bi bilo loše pažljivije pročitati ono što piše a ne skakati u vatru bez potrebe.


Bas tako.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/03/2016 : 16:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ne znam šta da mislim o tome. Ja bih mu dao šansu jer je serijal baš specifičan.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/03/2016 : 18:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ne znam šta da mislim o tome. Ja bih mu dao šansu jer je serijal baš specifičan.



Ako se resis, izdrzi bar 3-4 broja pre procene. Citao sam par pirata posle ovog Maverickovog (a mislim da je i on bio pirat, tad je sve u Srbiji bilo piratski radjeno, od stripova do muzike i filmova) i imao je ono nesto. Vuklo je na dalje citanje. E sad, ili ce da ispadne tesko sranje ili jako dobar strip, sredina neka biti nece

Edited by - Tex Willer on 01/03/2016 18:14:40
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/03/2016 : 19:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer
(a mislim da je i on bio pirat, tad je sve u Srbiji bilo piratski radjeno, od stripova do muzike i filmova)



Bilo je legalnih filomova u bioskopu, a i na video-kasetama te 1998-e (izuzev Diznijevih studija), a 75% sam ubeđen da su i Maverickova Boneli izdanja bila sa kupljenim pravima, bez obzira što možda nisu zabeležena u statistici, kao prebrzo ugašena.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2016 : 21:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ipak, još jedan razlog da se podrži ovaj serijal je taj što je ovo nakon jako dugo vremena novi junak na KIOSCIMA a da nije iz neke stare škole iz doba ZS i LMS...mislim, bilo je pokušaja ovih manjih sporednih izdavačkih kuća sa kiosk izdanjem kao agarthi sa dixom ili oni makedonci sa dragonerom, ali da neka od ovih dviju, kod nas najjačih kuća, ludens-SA i veseli četvrtak ide sa kiosk izdanjem skroz novog i nepoznatog junaka, se nije desilo još od kad je VČ počeo sa dampirom i brad baronom, a tome ima 10-ak godina..

stoga, ako nije skupo svakih mjesec ili dva dati 20-30 eura za neko, po ko zna koji put reprintovano izdanje zagora, texa, dilana, martija, mister noa, vjerujem da neće ni biti problem odvoji 2 eura svaka tri mjeseca za napoleona..





Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/03/2016 : 00:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Bilo je legalnih filomova u bioskopu, a i na video-kasetama te 1998-e (izuzev Diznijevih studija), a 75% sam ubeđen da su i Maverickova Boneli izdanja bila sa kupljenim pravima, bez obzira što možda nisu zabeležena u statistici, kao prebrzo ugašena.



U video klubovima u mom kraju su imali po nekoliko originala za rafove i eventualne inspekcije, ogromna vecina su bili pirati i to uzasnog kvaliteta, a najnoviji hitovi cak snimani u bioskopu - "made by hand".
Bioskopi, npr. Vilin Grad, su radili kad i ako ima struje. Desavalo se da i vise puta prekidaju projekciju u toku filma, pa film koji traje 2 sata gledas i po duplo vise.
Muzika, uglavnom pirati domace proizvodnje. Kasnije su se profinili i krenuli i s bugarskim koji su bili bar na oko lepsi. Potpuno normalno u I.P.S.-u, Happy House, Energy...
Stripovi - pirati su radjeni i u Nisu, sta ti dusa zeli. Firma "Crazy Cow". Pamtim odlicno npr. crno-bele Asterikse. Maverick je bese radio i Cao almanah i Alan Forda gde su u prevod ubacivali cak i stihove pesama genijalne Mire Skoric. Bilo je i Blueberryja (mladost), Zagora, Chico specijala... Pa Chorus. Ne verujem da su mogli uopste legalno da rade u ta vremena. Jedino mi se Vaninni cinio kao ozbiljan izdavac koji je radio legalno SBE izdanja u to vreme. A ima dosta toga i sad bez obzira sto imamo izdavace koji rade po zakonu. I nanose stetu ionako jedva odrzivom strip trzistu. Jos uvek odlicno pamtim to vreme, rado bih ga izbrisao iz secanja ali ne ide... A i ovo bih izbrisao, samo ne ocekujem ni da ce ono sto nas ceka da bude bolje. Malo vise se udaljih od teme, u svakom slucaju nadam se da ce Napoleon naci svoju publiku.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/03/2016 : 08:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gombi

Navukli me Dragonerom, neću ponoviti greške, Napoleon preskačem


Ne vidim usporedbu. Dragonero je obični fantasy za mlađe i/li fanove žanra dok Napoleone zalazi u područje psihoanalize i filozofije s bajkovitim i nadrealističkim settingom.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nigdje ne piše da se ne smije izreći svoje mišljenje niti je ono ubjeđivanje bilo koga u isto.


Za izricanje svog mišljenja je dovoljno samo ˝ne sviđa mi se, ne kupujem ili nešto slično˝. Imaš preko 10 postova o svojim osobnim preferencijama (a koje smo ionako čuli već stotinjak puta) na temi koja te ne zanima.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000