forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Napoleon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/03/2016 : 10:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by DODSFERD
Neki vole što više fantastike ali meni to ne paše (dovoljno mi je i ono što bude u Zagoru), bolje mi je pročitati i najnaivnijeg Bleka, Mikija ili neki prastari western nego razna fantaziranja.


Ne znam, pre neko veče sam uzeo da čitam hvaloopevanu epizodu Zagora - Demon ludila, da vidim i to remek delo Devete umetnosti i odustao posle 100 i nešto strana. Hvala lepo na fantastici u Zagoru, ali ja bih ipak probao sa Napoleoneom.


Ni meni ne paše fantastika u Zagoru, može proći samo u rijetkim trenutcima i ako je scenarij kvalitetan.
Serijali koji se puno više baziraju na takvim elementima su ipak previše za nekoga kao ja tko je prije svega ljubitelj westerna.


A ja sam 100% siguran,da je Zagor baš zbog tih "fantastičnih" priča bio (a koliko vidim i ostao) najpopularniji boneli junak na ovim prostorima.
Dobro se sećam da smo kao klinci baš zbog takvih scenarija davali prednost Duhu sa sekirom u odnosu na klasične vesterne.
E sad,što iz današnje perspektive vidimo koliko su to mahom bile "šuplje" priče,to je druga stvar.Mada je tu bilo i jako kvalitetnih scenarija poput Svetog brega.
A pričati o Zagoru u kontekstu klasičnog vesterna je apsurd.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/03/2016 10:31:32
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2016 : 13:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I kako da ne pišem na temi o stripu koji me ne zanima kada me drugi navlače na to.
Nigdje nisam rekao da je Zagor klasični western, pa čak ni Tex u pojedinim pričama ne ide u tu kategoriju. Samo naglašavam koji žanr mi je najdraži, mogu prihvatiti i kada se više žanrova pomiješa i ubaci određena doza fantastike ali mi ne odgovaraju serijali koji se prvenstveno baziraju na fantastici.
I kod samog Zagor postoje velike razlike u tim ''fantastičnim'' pričama, dok su Teror šeste planete i Crna duša vrlo dobra i odlična ostvarenja, Horde zla, Princ vilenjaka i slično su dno dna, po moje ukusu da ne bude zabune.
Nadam se da smo s ovime riješili sve nepoznanice.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/03/2016 : 14:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Dodsferd, poslusaj me i zajebi se, pa uzmi prvih nekoliko brojeva.
Nije Napoleone ni NN ni Dragonero, to ti je Nick Raider koji je poludeo ali ga jos nisu hospitalizovali
Zanr je u osnovi krimi a on povezuje neke stvari sa snovima ili je mozda pod dejstvom LSD
Ja ga tako pamtim. Ako gresim i ne zasvidja ti se uopste, dodjem ti onoliko piva koliko si potrosio na njega A mozda i vise da ne palimo masinu bezveze
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2016 : 15:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mogu obećati da ću ga prelistati, ako uopće bude dostupan kod nas u SNK.
Vizualni dojam mi je jako bitan, na tu foru sam uzeo recimo Lukasa a nisam planirao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/03/2016 : 15:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD


Vizualni dojam mi je jako bitan.



Srecom Veseljaci pakuju stripove u kesice, a to vizuelno izgleda prilicno lepo
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/03/2016 : 18:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Napoleon je krimi strip.

Nisam čitao više od par epizoda, ali on ima elemente nadrealnog, a ne fantastičnog (u smislu fantasy žanra), što je nešto sasvim drugačije.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1324 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 02/03/2016 : 18:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uzeh Napoleona. Sjajan je strip, bar se meni tako cini.

VC promenio stampariju, nema iritantnog ostecenja boka stripa.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/03/2016 : 20:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Uzeh Napoleona. Sjajan je strip, bar se meni tako cini.

VC promenio stampariju, nema iritantnog ostecenja boka stripa.





Znači izašao je?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 02/03/2016 : 21:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
I jako je dobrog kvaliteta :) A dizajn logoa i naslova je odličan (za razliku od naziva epizoda kod Zagora koje su dno dna!)
Izgleda da su promenili štampariju. U inpresumu piše SD Press doo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2016 : 22:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prenosim tekst sa portala Beta:

http://beta.rs/scena/kultura-likovnaumetnost/26460-psihodelicni-krimic-napoleon-od-sutra-na-kioscima

U Srbiji od sutra počinje da izlazi Napoleon, jedan od najneobičnijih evropskih stripova "glavnog toka" u poslednjih dvadesetak godina, žanra najbolje opisanog kao "psihodelični krimić".

Strip Napoleon delo je italijanskog autora Karla Ambrozinija, a u originalnom izdanju je izlazio dvomesečno za ediciju Boneli. To je priča koja govori u melanholičnom istraživaču, koji je odrastao u Etiopiji i tamo radio kao policajac, ali je posle revolucije utočište našao u Ženevi. Pored posla hotelijera, junak i povremeno pomaže inspektoru Dimi u rešavanju slučajeva.

Napoleon je strip koji je stalno na granici nadrealizma i sumorne stvarnosti, prožet snažnim poetskim i filozofskim motivima, duboko alternativan i na ivici avangardnog. Ovaj strip je od prvog broja, u septembru 1997, toliko oduševio publiku da je izdavač već posle mesec dana rasprodao čitav tiraž prvog broja i uporedo sa drugim morao da objavi reprint.

Napoleon ima ukupno 54 broja, od kojih je velika većina ocenjena najvišim ocenama publike i kritike, a neke epizode su čak proglašavane za najbolje italijanske stripove u poslednjih deset godina. U Srbiji će se na kioscima prodavati za 270 dinara.

Objavljivanje Napoleona kao redovnog izdanja je neobičan potez, pogotovo u Srbiji, u kojoj je umetnost stripa na marginama. Odluka je još čudnija kada se u obzir uzme činjenica da Veseli četvrtak punih osam godina nije ljubiteljima stripa u Srbiji predstavljao nove junake u redovnim izdanjima.

Glavni urednik ove izdavačke kuće, Dušan Mladenović rekao je agenciji Beta da je odluka o objavljivanju ovog stripa svojevrsni revolt.

"Svesni smo da su vremena teška i da je umetnost skrajnuta, kao i da ljubitelji umetnosti često sebi ne mogu da priušte ono što vole, i zato smo odlučili da u redovnom izdanju, po pristupačnoj ceni objavimo skrajnuti onirični biser Bonelijeve ponude. Napoleon je najumetničkiji, najavangardniji i najautorskiji strip-serijal koji dolazi iz matične kuće Zagora i Dilana Doga i verujemo da će novi čitaoci biti oduševljeni", rekao je Mladenović.

Urednik izdanja je Marko Šelić Marčelo, koji je urednik i edicije Dilan Dog. On je kazao da je Napoleon serijal koji "vešto balansira između nadrealnosti i krimića".

"Domaća publika upoznala je Ambrozinija više kao crtača kroz neke od nezaboravnih epizoda Dilana Doga, kao što su, recimo, nezaboravne ‘Kanal 666’ ili ‘Dugi pozdrav’. No, bilo je i priča koje je ovaj autor potpisao i kao scenarista, i one su bile naglašeno setne, ponegde čak lirske. Njegov junak Napoleon je senzibilizovan tim tonom", rekao je Šelić Beti.

Karlo Ambrozini je ocenio da je specifičnost njegovog serijala to što junak živi u svetu koji je predstavljen u dve dimenzije.

"Prva se nalazi na površini stvarnih događaja, a druga je paralelna, dimenzija podsvesnih ideja i fantazija, imaginarna teritorija iza vremena i prostora, u kojoj svi proizvodi podsvesti dobijaju svoj oblik. Misli, snovi i košmari: bizarne, strašne i veličanstvene slike nastanjuju tu teritoriju i skriveni su pokretač ljudskog dejstvovanja. Nadam se da će naš junak i njegove pustolovine zadobiti vašu naklonost", napisao je Ambrozini u izjavi za Betu.

Edited by - going going on 02/03/2016 22:42:12
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/03/2016 : 04:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ako ga negdje vidim i zapazim-kupujem, ali mi nije da bi zbog njega presao brda i doline...
Neznam zasto nebi bar ko remitenda dosao u dezelu na kioske...ko nekad Dampir i Baron..pa ne izdaje Ludens Napoleona da bi to trebao biti neki problem..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/03/2016 : 21:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Obrnuo 4 kisoka da pronadjem Napoleona i nisam ga pronasao.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/03/2016 : 21:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ako ga negdje vidim i zapazim-kupujem, ali mi nije da bi zbog njega presao brda i doline...
Neznam zasto nebi bar ko remitenda dosao u dezelu na kioske...ko nekad Dampir i Baron..pa ne izdaje Ludens Napoleona da bi to trebao biti neki problem..



imaš i ti odlične ideje


ja ču verovatno uzimati iako ne verujem da če mi sjesti. zbog kolekcije.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/03/2016 : 22:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Obrnuo 4 kisoka da pronadjem Napoleona i nisam ga pronasao.



Ja kupio na prvom.
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 04/03/2016 : 20:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
Strip je odličan! Kupio me odmah. Nadam se da će doživeti neko ubrzanje, ili makar da ne uspori kao Dampyr.
Glupo mi je što naziv junaka na naslovnoj nije kao na ostalim izdanjima u originalu. Ovako kad vidim Napoleon, odmah mi u glavi Bonaparta.
Uglavnom, najtoplije preporuke.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/03/2016 : 09:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Joj, ljudi, nekim komentarima ste me doveli u iskušenje. Nije to neka lova i nije to razlog već me onako na kadrove i tu dozu fantasyja i/ili nadrealizma odbio.
Kako sam skužio najbliži je Dylanu i brojevi su redom cjelovite epizode na standardnih 96 stranica? Navucite me. Spamajte malo bar onako žutim slovima, vjerujem da nas ima dosta još neodlučnih

loading...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/03/2016 : 10:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
kombinacija DD/Dix...ja bih rekao da če biti OK ljubiteljima Dilana a da če biti krš ljubiteljima Zagora :)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/03/2016 : 11:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

[quote]Originally posted by alexts


U video klubovima u mom kraju su imali po nekoliko originala za rafove i eventualne inspekcije, ogromna vecina su bili pirati i to uzasnog kvaliteta, a najnoviji hitovi cak snimani u bioskopu - "made by hand".
Bioskopi, npr. Vilin Grad, su radili kad i ako ima struje. Desavalo se da i vise puta prekidaju projekciju u toku filma, pa film koji traje 2 sata gledas i po duplo vise.
Muzika, uglavnom pirati domace proizvodnje. Kasnije su se profinili i krenuli i s bugarskim koji su bili bar na oko lepsi. Potpuno normalno u I.P.S.-u, Happy House, Energy...
Stripovi - pirati su radjeni i u Nisu, sta ti dusa zeli. Firma "Crazy Cow". Pamtim odlicno npr. crno-bele Asterikse. Maverick je bese radio i Cao almanah i Alan Forda gde su u prevod ubacivali cak i stihove pesama genijalne Mire Skoric. Bilo je i Blueberryja (mladost), Zagora, Chico specijala... Pa Chorus. Ne verujem da su mogli uopste legalno da rade u ta vremena. Jedino mi se Vaninni cinio kao ozbiljan izdavac koji je radio legalno SBE izdanja u to vreme. A ima dosta toga i sad bez obzira sto imamo izdavace koji rade po zakonu. I nanose stetu ionako jedva odrzivom strip trzistu. Jos uvek odlicno pamtim to vreme, rado bih ga izbrisao iz secanja ali ne ide... A i ovo bih izbrisao, samo ne ocekujem ni da ce ono sto nas ceka da bude bolje. Malo vise se udaljih od teme, u svakom slucaju nadam se da ce Napoleon naci svoju publiku.



Sve to stoji, bilo je mnogo piraterije. Pored video klubova koji su originale držali samo da malo zavaraju inspekciju, bilo je i onih koji su uzimali sve od originala što se objavi (ne samo u Beogradu).

Ali da ne razglabamo previše i ja "odlično pamtim" jer verujem da sam stariji od tebe - samo da dodam u vezi stripova - Maverik nije izdavao Ćao almanah (izdavao ga je izdavač lista Ćao), a
prava za Boneli izdanja Mavericka su išla preko S.A.F.-a.

Vlasnik i urednik Maverika bio je Slaviša Ćirović, jedan od glavnih ljudi u Dečijim Novinama pre toga, a čak i prvi stripovi koje je Maverick izdao su bili od stripova za koje su DENO kupili prava (i materijale - tzv filmove, u ono vreme), ali nisu stigli da ih objave zbog gašenja stripova. Pomenuti S. Ć. je zadržao kontakte sa svim poslovnim partnerima do tada i nastavio ih.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/03/2016 : 11:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Vlasnik i urednik Maverika bio je Slaviša Ćirović, jedan od glavnih ljudi u Dečijim Novinama pre toga, a čak i prvi stripovi koje je Maverick izdao su bili od stripova za koje su DENO kupili prava (i materijale - tzv filmove, u ono vreme), ali nisu stigli da ih objave zbog gašenja stripova. Pomenuti S. Ć. je zadržao kontakte sa svim poslovnim partnerima do tada i nastavio ih.


OK, ako znas znas, nisam znao za Maverick.
U onoj poplavi malverzacija na sve strane prosto mi je bilo cudno da neko uopste radi ista legalno
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/03/2016 : 11:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Joj, ljudi, nekim komentarima ste me doveli u iskušenje. Nije to neka lova i nije to razlog već me onako na kadrove i tu dozu fantasyja i/ili nadrealizma odbio.
Kako sam skužio najbliži je Dylanu i brojevi su redom cjelovite epizode na standardnih 96 stranica? Navucite me. Spamajte malo bar onako žutim slovima, vjerujem da nas ima dosta još neodlučnih



Ma meni nije bio nalik Dilanu, bas krimi roman (mada, davno je bilo).
A gluplji kadar za predstavljanje stripa nisu mogli da izaberu. Skroz odvlaci u pogresnom smeru. Tesko ga je porediti s nekim stripom, ali ako bas mora onda najpre s Nick Raiderom, samo sto se ne svodi sve samo na cist detektivski strip. Kupi obavezno, ali bar prva 3-4 broja, samo prvi broj ce da te razocara. Mene bar jeste, tad pre cetvrt veka. Ne znam kako cu sad da reagujem, mnogo se toga procitalo u medjuvremenu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/03/2016 : 13:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Joj, ljudi, nekim komentarima ste me doveli u iskušenje. Nije to neka lova i nije to razlog već me onako na kadrove i tu dozu fantasyja i/ili nadrealizma odbio.
Kako sam skužio najbliži je Dylanu i brojevi su redom cjelovite epizode na standardnih 96 stranica? Navucite me. Spamajte malo bar onako žutim slovima, vjerujem da nas ima dosta još neodlučnih



Ma meni nije bio nalik Dilanu, bas krimi roman (mada, davno je bilo).
A gluplji kadar za predstavljanje stripa nisu mogli da izaberu. Skroz odvlaci u pogresnom smeru. Tesko ga je porediti s nekim stripom, ali ako bas mora onda najpre s Nick Raiderom, samo sto se ne svodi sve samo na cist detektivski strip. Kupi obavezno, ali bar prva 3-4 broja, samo prvi broj ce da te razocara. Mene bar jeste, tad pre cetvrt veka. Ne znam kako cu sad da reagujem, mnogo se toga procitalo u medjuvremenu.



Onda i najbolje pričekati da izađu 3-4 pa u paketu. Novi strip (tj. prvi broj novog junaka) ne mogu dugo da držim nepročitanim. Dotad će biti dojmova i s dvice i trice pa ću odlučiti

loading...
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 17/03/2016 : 12:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ovaj prvi broj i meni je tematika zanimljiva - moglo bi se okarakterisati kao psihoanalitički krimić sa svojim ispreplitanjem oniričkog i stvarnog. Uzimaću i dalje.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/03/2016 : 13:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i ja sam ga pročitao i ne izgleda dosadno
zanimljivo je i OK za prvi broj
planiram i dalje kupovati od preprodavača :)

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2016 : 13:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

i ja sam ga pročitao i ne izgleda dosadno
zanimljivo je i OK za prvi broj
planiram i dalje kupovati od preprodavača :)



Od Cara osobno ili ...?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/03/2016 : 13:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nemam pojma neki od ovih lokalnih


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000