forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 50 - Hombre
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 11/06/2016 : 23:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Odlična su oba albuma i cb i kolor. Oba nabavio, kolor nedavno. Sa uživanjem ih pročitao.
Oba izdanja za čistu desetku.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/06/2016 : 18:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

uz c/b http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=46540#1973969 jos jedna masthvusa, mada sam ga citao dozivio kao "jedno izdanje"


Dok se "prvi dio" (c/b) događa vecinom u gradu, ovdje smo skoro cjelo vrijeme vanku, malo na rijeci (Colorado kod Grand Canyona?), pa mocvara te sume i planine.

Kako me je vec c/b odusevio, ovdje je isto bila pasa za oci, plus bujne djevojke ... u boji. Svakako je cjeli Hombre masthevusa samo takva. Zanimljivo da je Markos ipak krenuo samo sa 500 kom. c/b, dok je koloraca vec 600 (ipak premalo? nadajmo se!).


Zbirka kratkih prica (vise manje povezanih) na podrucju devastire Amerike i moralka ljudske animalnosti, kada uobicajena pravila i norme, kao i sigurno utociste, vise ne postoje.


Ono sto mi je smetalo (i u c/b) je to, sto znamo da se prica događa u USA, a svugde vidis napise na spanjolskom. Sta, meksicki karteli su za vrijeme kataklizme naprcili Estados Unidos?
I kako, te zasto!, je to Hombre od New Yorka pjeske dospio do Teksasa? Ili gdje na podrucju USA jos imamo onako "Grand Canyon" style rijeku ... a ona mocvara bi bila ...?


Da postoji jas, ja bih sa zarom citao!





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2016 : 23:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Khm, ako je Grand Canyon, onda je, je li, u Arizoni.

Inače, sasvim se slažem, meni je Hombre (ovaj, ne onaj u Strip reviji ) bio i ostao sjajan. Danas ga čitam na neki drugačiji način, s više pesimizma što je valjda posljedica životne dobi, ali s podjednakim zadovoljstvom. To je to.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/06/2016 : 09:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, istina ... odakle iskopah Texas ... moguce je samo da je prosao kroz nj, ali izgleda da sam mislio da se tamo izlijeva umjesto u Kalifornijskom zaljevu? Uf! :/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 04/07/2016 : 14:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
Jedno glupo pitanje mogu li citati ovog Hombrea bez prethodnog citanja prvog c/b Hombrea?

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/07/2016 : 14:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Moze se. U Orki (c/b price) ti je samo jos dodatno pojasnjena "kataklizma" na pocetku prve price ali nista toliko bitno, da se ne bi skontalo sta i kako dalje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/08/2016 : 11:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Za Hombreove dogodovštine u koloru vrijedi više-manje isto što i za one crno-bijele. U pitanju su zabavne crtice iz post-apokaliptičnog svijeta prikazane Ortizovim vrlo dobrim i, zbog boje, ovaj put nešto veselijim crtežom. Ovdje su doduše priče nešto povezanije pa tako preko pola knjige ima nekakvu kronološku nit, a Hombre ima i suputnicu. Istaknuo bih razrješenje priče s Bičem koje otvara izuzetno zanimljiva pitanja, a kojima se nažalost nije dalo previše prostora. No Hombre je ipak, svim moralnim poukama i kritici društva unatoč, prvenstveno djelo za zabavu i svoj cilj sasvim dobro ispunjava.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/08/2016 : 15:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Odličan! Boja nijenimalo naštetila Ortizovom crtežu premda sam očekivao da hoće. Baš naprotiv! Možda je Atilla mrvicu preuzela priču nad Hombreom što mi se ne dopada jer me previše asocira na Axu ali svejedno, zabavno je gledati kako Hombrea živciraju moralne dvojbe i osjećaji za koje je pomislio da su ostali pod ruševinama starog svijeta.

Crtež odličan, osim u zadnjem albumu gdje izgleda kao da je u originalu crtano u manjem formatu ili je Ortiz tu već bio pri kraju. Nevezano uz razliku u koloru.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/09/2016 : 01:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Gdje je nestala beba iz prve priče?
Na tragu c/b Hombrea, pričice nastavljaju u istom stilu.
Propusta ima i u scenariju i u crtežu (onog jednog punkera naslonjenog na baraku prva strijela pogodi sa leđa i izbije mu na grkljan, a na sljedećoj vinjeti ga druga strijela skupa sa prvom prikuje za zid barake:)
Pričice nisu dosadne...dobra postapokalipstična zabava.
7,7,9,9.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20715 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/10/2016 : 15:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kao što spomenuh u svom osvrtu na crno/belu knjigu Hombrea ( http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=46540#1863527 ),moj ponovni susret sa ovim stripom mi nije baš ispunio očekivanja - scenaristički,to nije bio onaj očekivani "udarac u glavu" kakav sam mislio da će biti,odnosno kakav mi je bio nekada.
Stoga se baš i nisam polomio da, odmah i sad, nabavim i obojenu knjigu Hombrea.

Avaj,kakva greška - ova knjiga Hombrea je ono čemu sam se nadao u c/b albumu.
Da li je u pitanju sjajan Ortizov crtež fenomenalno obojen (definitivno ovo je najbolje obojeni strip kojeg sam držao u rukama) ili mi je trenutno raspoloženje bilo idealno za gstiranje ovako nečega ili su priče prilično bolje nego u prvoj knjizi (a najverovatnije je svo troje),ali Kolorni Ortiz me je prosto oduvao.

Samo gledanje Ortizovih grafičko-kolornih bravura u ovom stripu je priča za sebe.Sve i da je radnja sranje.
A ona to nije,čak naprotiv,priča mi je u odnosu na prethodnu knjigu prilično bolja.Verovatno je to i zbog toga što su ovde duže priče koje čine pet celina,a i one su manje-više povezane.Hombre ovde nije nije onaj amoralan lik bez imalo milosti i skrupula.Promenio se.Ostario i smekšao.Ali samo po pitanju milosrđa i emocija,u svemu drugom je i dalje žestok.

Od pet albuma,prvi mi je pravo malo remek-delo,počev od uvodnog kadra,od prve rečenice pa do zadnje izjave u ovom delu kad kaže "Živimo u čudesnom svetu".
I ostale epizode su sjajne,stvarno sjajne,i jako mi je žao što izdavač od koga je Fibra uzela materijale nije imao peti album (Hodočasnici iz pakla) sa originalnim Ortizovim bojama, i tu se tek vidi koliko dobar kolor može da bude bitan.

Hombre kolorka - totalna preporuka - 10/10
(s tim što su mi priče sa Atilom malčice slabije od prva dva poglavlja).
Definitivno će mi ovaj strip ući u sam vrh pri izboru za strip godine
(mada,kad pogledam Fibrinu novembarsku turu,neće mu biti lako)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/10/2016 16:15:56
Go to Top of Page

RightHandofDoom
Starting Member

14 Posts

Member since 09/12/2014

Posted - 21/01/2017 : 11:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RightHandofDoom a Private Message  Reply with Quote
Danas sam pročitao Hombrea u boji pa ako mi netko može pomoći, kao da se sjećam jedne priče u kojoj nekakva dobro naoružana vojska napada njegov grad, mislio sam da sam to vidio u previewu.

Te priče ipak nema u ovim pričama u boji, a crno bijelog sam isto davno posudio u knjižnici pa sad ne mogu provjeriti.

Postoji li ta priča uopće ili sam ja pomiješao s nečim?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/01/2017 : 11:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa skini privjue pa pogledaj, ali moguce da si pobrkao sa necim. Kolko sam ja shvatio, Hombre bas i nema ''svoj'' grad, on stalno luta ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 21/01/2017 : 14:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RightHandofDoom

Danas sam pročitao Hombrea u boji pa ako mi netko može pomoći, kao da se sjećam jedne priče u kojoj nekakva dobro naoružana vojska napada njegov grad, mislio sam da sam to vidio u previewu.

Te priče ipak nema u ovim pričama u boji, a crno bijelog sam isto davno posudio u knjižnici pa sad ne mogu provjeriti.

Postoji li ta priča uopće ili sam ja pomiješao s nečim?



nije grad nego kvart..a drugi put neki gradić ..ince samo luta pa se brani tam gdje se trenutno nađe

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 21/01/2017 14:51:12
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 09/03/2017 : 23:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
8/10

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/08/2017 : 18:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Hombre u boji je zakon..10/10

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/08/2017 : 20:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Hombre u boji je zakon..10/10



+1

Prije 10-ak dana sam ga konačno pročitao i iznenadio sam se koliko mi je bolji i od odličnog c/b.

Ima mnogo krajnje žestokih dijelova prikazanih na vrlo uvjerljiv način, koji djeluju poput udarca šakom u želudac.

Raskošan crtež upotpunjen odličnim kolorom potvrđuje velemajstorski status autora.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/08/2017 : 15:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Kad na kraju vidiš koj je Hombre dobrica..suza ti iz oko kane....:-)

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/08/2017 : 15:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ne mogu da razumem da je ovaj kolorni bolji od c/b, sta je vama ljudi. prodajete se za saku boje
Go to Top of Page

vertigo00
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 26/09/2016

Posted - 08/08/2017 : 10:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vertigo00 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ne mogu da razumem da je ovaj kolorni bolji od c/b, sta je vama ljudi. prodajete se za saku boje



Nisam ga ima priliku dozivit u c/b al ovaj u boji me se dojmio. Hombre teska dobricina, koliko god surov i pokvaren svijet bio oko njega, onu iskru dobrote u njemu, nije uspio iskvariti. Vjerujem cak da bi u c/b tehnici mozda jos vise dosla do izrazaja "raspolozenje" u stripu. Ovdje se je vidilo itekako, al nekako pastelaste boje nekada su otimale ritam price na malo pozitivnije nego sta je zapravo bilo namijenjeno (bar po meni).
Jos jedna stvar mi se svidila a to je kako se radnja odvija tj vremenski skokovi prema naprijed. bez suvisnih objasnjavanja i pojasnjivanja. Sve sam svatis samo citajuci :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/08/2017 : 10:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vertigo00

quote:
Originally posted by kasper

ne mogu da razumem da je ovaj kolorni bolji od c/b, sta je vama ljudi. prodajete se za saku boje



Nisam ga ima priliku dozivit u c/b al ovaj u boji me se dojmio. Hombre teska dobricina, koliko god surov i pokvaren svijet bio oko njega, onu iskru dobrote u njemu, nije uspio iskvariti. Vjerujem cak da bi u c/b tehnici mozda jos vise dosla do izrazaja "raspolozenje" u stripu. Ovdje se je vidilo itekako, al nekako pastelaste boje nekada su otimale ritam price na malo pozitivnije nego sta je zapravo bilo namijenjeno (bar po meni).
Jos jedna stvar mi se svidila a to je kako se radnja odvija tj vremenski skokovi prema naprijed. bez suvisnih objasnjavanja i pojasnjivanja. Sve sam svatis samo citajuci :)




pa recimo sto je u koloru na 48 strana u c/b stane na 16, bez da se ista izgubi
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/08/2017 : 19:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by vertigo00

quote:
Originally posted by kasper

ne mogu da razumem da je ovaj kolorni bolji od c/b, sta je vama ljudi. prodajete se za saku boje



Nisam ga ima priliku dozivit u c/b al ovaj u boji me se dojmio. Hombre teska dobricina, koliko god surov i pokvaren svijet bio oko njega, onu iskru dobrote u njemu, nije uspio iskvariti. Vjerujem cak da bi u c/b tehnici mozda jos vise dosla do izrazaja "raspolozenje" u stripu. Ovdje se je vidilo itekako, al nekako pastelaste boje nekada su otimale ritam price na malo pozitivnije nego sta je zapravo bilo namijenjeno (bar po meni).
Jos jedna stvar mi se svidila a to je kako se radnja odvija tj vremenski skokovi prema naprijed. bez suvisnih objasnjavanja i pojasnjivanja. Sve sam svatis samo citajuci :)




pa recimo sto je u koloru na 48 strana u c/b stane na 16, bez da se ista izgubi



??' nekužim kaj si mislio ??

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/10/2017 : 15:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hombre je odlična priča koja je naracijom, stilom i radnjom na visokoj razini. Hombre je pravi anti - junak koji iako živi u suludom svijetu bez skoro ikakvog morala uspijeva zadržati dozu ljudskosti. Iako, kada bih ga usporedio sa Juanom Solom, Juan je ipak malo veća faca, iako beskrupuloznija (pritom mislim na starog Soloa, a ne na onog preobraćenog u zadnjem dijelu stripa.)
Scenarij:9/10
Crtež:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/10/2017 : 15:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi bolja usporedba bila Jeremiah-om i Kurdy-em ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/10/2017 : 16:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Mislim da bi bolja usporedba bila Jeremiah-om i Kurdy-em ;)



Što se tiče vremena radnje - da ali kada govorimo o samom liku, onda mi je Hombre sličniji Solou. Inače Naravno da se može uspoređivati i sa ovim dvojcem iako su mi njih dvoje daleko od Hombrea - Jeremiah naročito.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/01/2021 : 20:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Iako simpatije više naginju ka c/b, mora se priznati da je Hombre... dobro obojen. Opet je reč o vizuelno jakom delu, narativ malo drugačiji od prethodnika, dok je ranije bilo poprilično teksta ovde ga i nema toliko puno i crtež je taj koji nosi strip na svojim plećima.
Šteta za materijale poslednjeg albumu jer je kvalitet potonuo za bar tri koplja od ostatka dela

Dok smo u c/b Hombreu ispratili sam početak apokalipse i napore čovečanstva da se prilagodi novonastaloj situaciji, ovde dolazi da drastičnog vremenskog skoka i radnja je smeštena nekoliko decenija u budućnosti gde old skul ljudi kao Hombre dolaze u kontakt sa jedinkama koji su rođeni u ovom novom svetu i koji nemaju nikakvo znanje o tome kako je život na zemlji nekada izgledao

Postoji još jedna malecka razlika... ovde žene ne da imaju bujno poprsje nego ovde sve puca od obnaženih devojaka. Izgleda da je jedna od nuspojava apokalipse hroničan manjak majica jer su likovi konstantno goli od pojasa pa na gore
Najjača replika kada Atila kaže svom saputniku: "slušaj, odjednom mi je vruće, da li će ti smetati ako se skinem i šetam gola?" U jednom momentu više nisam bio siguran da li čitam Hombrea ili Druunu

I ne znam da li je Vinšlus tokom rada na Pinokiju čitao Hombrea ali u jednoj epizodi iskoči pitanje da li su sedam patuljaka ikada napastvovali Snežanu
Ah kakav je prorok bio Segura

Sve u svemu, ima par razlika između kolor i c/b varijante ali ipak je to stari dobri tvrdokožac Hombre, adekvatno štivo za čitanje tokom korone
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000