forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka specijal 27 Slatke godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28970 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2016 : 21:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U gostionici koju često posjećuje, tridesetsedmogodišnja Tsukiko zatiče usamljenog i elegantnog čovjeka dvostruko starijeg od nje. Shvati da ga poznaje: predavao joj je japanski. Ona je sama, on živi sam. Zajednički ih interesi navedu da se povremeno viđaju i neprimjetno, kroz malene geste, grade odnos koji prelazi u duboku privrženost.

U svojoj adaptaciji romana Hiromi Kawakami “Aktovka“, Jiro Taniguchi majstorski obrađuje temu ljubavnih veza. Intimna i profinjena priča puna prolaznih radosti i čari uhvaćenih u letu.

Orka Specijal 27 • Slatke godine • 432 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jiro Taniguchi • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-27-slatke-godine/404/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/11/2016 : 09:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo, da budem prvi. :P

Cimao sam da li da ga uzmem ove godine ili bolje sljedece ... na kraju poslao sve u 3pm i kupio jos Taniguchija uz utege iz teretane (citaj debeljuce). Ionako sam zagazio (pre)duboko ove godine. :s



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2016 : 19:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nice...Okej mi je Jiro. Pogledajte ovu naslovnicu, zar vam ne daje na Hermanna? Isti "mot" boja, I glava malo veca na tjelu, ono kao oni njegovi "izgroteskirani" likovi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/11/2016 : 00:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Već su me u utorak zasvrbjeli prsti... ali ruke pune vrećica, kava s ekipom forumaša iz Slovenije...

No do nedjelje je svakako moje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/12/2016 : 17:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Koji je vrag tom Taniguchiju da me natjera svaki njegov strip pročitati u šusu. Stvarno je demon.
Slatke godine je izuzetna priča o japanskoj luđakinji s halucinacijama koja zbog svoje emocionalne nezrelosti posebnosti razvija platonski odnos sa puno starijim profesorom.
Slatke godine je priča o suptilnosti, simpatičnom neobveznom brbljanju i prekrasnim pizdarijama koje japanci jedu.

O crtežu neću jer već i gliste u zemlji znaju da Jiro=Car a što se priče tiče smatram nepotrebnim zadnja dva poglavlja o tenguima (to se veže na ono ˝luđakinja¨).

Stranica 155 na žalost nije otisnuta ali nije neka velika šteta jer dio sa sisama ionako dolaze tek kasnije.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28970 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2016 : 18:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, stranica 155 je takva kakva treba biti (tj. tu je prazna stranica kompromis zbog naseg dizajna). Ne nedostaje nijedna stranica.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/12/2016 : 18:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Onda sve 5, nije numerirana pa zato tako izgleda.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/01/2017 : 21:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ajme.čitam i sve čekam da se nešto desi ali ono ništa.
sva srića da san ga čita na poslu pa mi nije ža vrimena:)
ajde,barem smo mogli naučiti nešto o japanskoj spizi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/02/2017 : 16:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od Vrha bogova,Dalekog susedstva i Spomenara moga oca, Tanigučijevih stripova koje bih vam mogao najtoplije i mirne savesti preporučiti, ovaj njegov uradak to nikakako ne bih smeo. Ne zato što je loš,već zbog njegove specifičnosti.
Da se odmah razumemo - Slatke godine su mi veoma dobar strip,ali ocenu, do ocenu i po ispod svih ostalih koje sam pročitao od Jira.
Taniguči mi definitivno leži - čak i u ovakvom delu,u kome se na momente čini da se ništa i ne dešava (zato sam i rekao da je specifičan);u ljubavnoj priči između tridesetsedmogodišnje devojke,emocionalno nestabilnije (što se recimo vidi iz načina na koji se razbila njena zadnja veza) i duplo starijeg čoveka,inače njenog profesora japanskog jezika,vrlo konzervativnog i distanciranog,pratimo izuzetno sporu priču,gde se radnja mahom dešava u restoranima,u kojima njih dvoje kroz zajednička obedovanja grade odnos, koji će tokom vremena prerasti u nešto više.
Kod Tanigučija mi se sviđa što se u njegovim delima stvarno oseća ta fascinantna atmosfera zemlje zalazećeg sunca;kod njega obično nema neverovatnih zapleta i vratolomnih akcija,već kroz obične živote običnih ljudi,Jiro nam pripoveda prelepe,polagane,opuštajuće priče.Koje se teško ispuštaju iz ruku.

Prvi deo albuma mi je ipak malo previše sporiji,i baš kad sam pomislio da se će ovo dvoje ceo strip jesti i piti po restoranima,priča postaje konkretnija,i kao takva će teći do kraja koji je jako emotivan.
U stvari,dva poglavlja pre samog kraja;a njih je,po meni,slobodno mogao da preskoči.Prvo sam pomislio da ćemo u njima videti nešto iz perioda zvanične veze profesora i Tsukiko (koji je preskočen),ali tu su ubačeni događaji iz njenog detinjstva,izmišljene vizije koje mi se nisu baš nešto uklopile u ostatak romana.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/02/2017 17:15:14
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/02/2017 : 16:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Žiro


Zanimljivo, nisam znao da se njegovo ime ovako piše/izgovara po Vuku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/02/2017 : 17:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad znaš

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 05/02/2017 : 17:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
U Komikovom izdanju biće transkribovan kao

Điro Taniguči.

Tako je pravilno.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/02/2017 : 17:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
prepostavljam da nešto od ovoga ide sledeće:

http://www.bedetheque.com/serie-14009-BD-Un-ciel-radieux.html
http://www.bedetheque.com/serie-26306-BD-Une-anthologie.html (integralno ili pojedinačno)
http://www.bedetheque.com/serie-9528-BD-Orme-du-Caucase.html

a voleo bih videti i ovo:
http://www.bedetheque.com/serie-21773-BD-Sky-Hawk.html
http://www.bedetheque.com/serie-8440-BD-Kaze-no-sho-Le-livre-du-vent.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/02/2017 : 17:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

U Komikovom izdanju biće transkribovan kao

Điro Taniguči.

Tako je pravilno.


ma znam da je Điro,mada sam ja uvek pisao Jiro,jer sam nekada i negde video da i tako može;ne znam otkud sad napisah Žiro,i to još na dva mesta.

quote:
Originally posted by KOMIKO

U Komikovom izdanju biće transkribovan kao


ček,ček - u Komikovom izdanju??
nešto premijerno ili što je već fibra objavila??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/02/2017 17:24:02
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 05/02/2017 : 17:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by KOMIKO

U Komikovom izdanju biće transkribovan kao

Điro Taniguči.

Tako je pravilno.


ma znam da je Điro,mada sam ja uvek pisao Jiro,jer sam nekada i negde video da i tako može;ne znam otkud sad napisah Žiro,i to još na dva mesta.

quote:
Originally posted by KOMIKO

U Komikovom izdanju biće transkribovan kao


ček,ček - u Komikovom izdanju??
nešto premijerno ili što je već fibra objavila??



Bitje premijera s ove strane Alpa...

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 13/02/2017 : 08:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao jučer......kao i uvijek Jiro mi je majstor Slice of life-a i mogao bih takve stripove čitati svaki dan-cijeli dan.....o crtežu ne moram, sve se zna.

Priča isto ništa revolucionarno, ima i knjiga i filmova na temu milion, ali scene i kadrovi koje imamo ovdje su zaista vrh. No ipak ima malo stvari koje su me smetale.

Dakle nekoliko puta mi se činilo kao da gledam Master Chefa, malo ipak too much, iako je u onom interviewu na kraju knjige malo pojašnjeno

Ima valjda 5 puta u stripu trenutaka kad cura kao mutava kroz cijelu tablu ponavlja "profesore"...."profesore"...."profesore".....malo iritirajuće i ostavlja dojam kao da cura ima kvocijent inteligencije sobne temperture.

SPOILER:



Dakle njegova smrt, tj. sahrana je zaslužila čitavih valjda 2 stranice....wtf???


END SPOILER

Sve u svemu, možda i najlošiji Jiro u izdanju Fibre, ali kao takav i dalje cu ga preporučiti svima....mislim da to dovoljno govori o njegovom radu a manje o ovom stripu samom :)

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/02/2017 : 10:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Sve u svemu, možda i najlošiji Jiro u izdanju Fibre, ali kao takav i dalje cu ga preporučiti svima....mislim da to dovoljno govori o njegovom radu a manje o ovom stripu samom :)





Slažem se, najlošije od Jira što sam dosad pročitao ali i dalje dobro.

Također, ponekad me zbuni način izražavanja likova, izgleda mi neprirodno ali vjerojatno je to do velikih razlika u jezicima i u originalu to zvuči smislenije. A i kad slušaš japanski jasno ti je da se dinamika razgovora baš razlikuje od naše.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/02/2017 : 10:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI POSVUDA

Što su to uopće slatke godine? Arsen ima jednu pjesmu, Njezne godine, u kojoj govori o istoj temi: ljubavi starijeg muškarca i mlađe zene, ali u pjesmi on kaze „tvoje njezne godine“, jasno distingvirajući između (starog) njega i (mlade) nje. Slatke godine radi nešto drugo: njihove su zajedničke godine slatke neovisno o kronološkoj dobi uključenih pojedinaca.

Glavna je junakinja, Tsukiko, duboko neobična osoba: ima 37 godina, a prekinula je sve odnose s ljudima i vikende provodi u samoći; voli toliko popiti da ne moze ustati sa stolice; njen nedostatak ambicije je naprosto frapantan (u kulturi u kojoj bi trebala osjećati makar nekakvu nelagodu zbog svog neznanja, ona s lakoćom prihvaća svoj polozaj). U takvom teškom psihičkom stanju (kojega ni sama nije svjesna), u birtiji susreće profesora.

Osobno mi je najzanimljiviji bio osjećaj koji se kod Tsukiko stalno javlja: Kog vraga ja tu radim? - anksiozna je kad ide s profesorom brati gljive, kada ju profesor zove na zabavu u parku, kada se ponovno zblizi s bivšim kolegom...čak nam i njena sjećanja to otkrivaju (imala je ljubavnika od kojeg se neobjašnjivo distancirala, iako joj je do njega bilo stalo).
Mozda najbolje to ocrtava anegdota naizgled nepovezana: Jednog dana Tsukiko odlazi u večernju šetnju i djetinje mlatara rukama, no neki biciklist je skoro udari i onda se izdere na nju jer ona ne pazi kamo ide (premda je biciklist taj koji nema svjetla), a Tsukiko raspolozenje odmah opadne (Izgrdio me. Ponovno su mi navrle suze. Pozeljela sam sjesti i plakati).

Profesor je ključ razumijevanja Tsukiko: iako je nedvojbeno da bi Freud imao što reći na ovu ljubavnu priču, ja ne zelim dopustiti da psihoanaliza umanji vrijednost te ljubavi. U svijetu u kojem stalno osjećamo neke imperative (imperativ putovanja, imperativ dosezanja svojih ambicija, imperativ imanja standardnog brak - 2.3 djece - stabilan posao zivota), Tsukiko im se stoički opire: ona odabire zivot u kojem vlada sigurnost rutine, ali ne takve rutine koja ubija dušu, nego one koja obogaćuje - i bez koje će neminovno u jednom trenutku ostati. Njen odnos s profesorom ispunjen je ljepotom: počevši od odlaska na trznicu i kupnje namirnica, do izlozbe kaligrafije, sve je zaokruzeno nevjerojatnom ljepotom okoline (i sam Taniguchi u intervjuu na kraju govori o tome koliko mu je vazna scenografija) - sve te svjeze večernje setnje, sva ta divna hrana, priroda u parku... Njihov lijepi zivot čini trećeg ljubavnika u cijeloj priči. Profesor je taj koji zna prepoznati hipersenzibilnu Tsukiko, koji brine za nju na onaj način na koji je to njoj potrebno (Je li vam bilo zanimljivo?, pita ju poslije izlozbe kaligrafije, ali i na samom kraju, kad mu ona ispriča priču o tenguima). Ta rečenica, Je li vam bilo zanimljivo, moze komotno biti i epilog njihove ljubavne priče - bilo je zanimljivo.

I btw, priča o tenguima itekako ima smisla: prikazuje kako je jedna djevojčica bila duboko empatična prema svojoj okolini (ide u prilog onome da je ona preosjetljiva).

Teško mi je riječima iskazati što ovaj strip za mene znači. Mučim se pronaći riječi koje neće biti patetične, koje će biti objektivni vrijednosni sud, no to je nemoguće. Tsukiko je jedan od najvrijednijih likova s kojima sam se imala prilike susresti.
Mislim da je najprikladnije, u nedostatku vlastitih riječi, citirati Rilkea:
You have not grown old, and it is not too late/ to dive into your increasing depths/ Where life calmly gives out its own secret.

I kakvi ste vi to monstrumi kad dajete tako nisku ocjenu? Jesam li ja poludjela? Da baš nitko ne misli da je ovaj strip vrhunac umjetničkog dosega?

U svakom slučaju, opet hvala antu. (Usput, ti si znao da ću se ja oduševiti, jelda? Zato si tako specifično baš taj napisao :) U svakom slučaju, dobro si pogodio.)

10/10

Edited by - Mrkva on 16/02/2017 10:22:33
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2017 : 11:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

I kakvi ste vi to monstrumi kad dajete tako nisku ocjenu? Jesam li ja poludjela? Da baš nitko ne misli da je ovaj strip vrhunac umjetničkog dosega?


Da moram ocijeniti, bilo bi možda 8,5/10, što nikako nije loša ocjena. Nije mi problem u tempu stripa, Šetač me je oduševio a nije ništa dinamičniji od 'Slatkih godina', dapače.

Naprosto, u Dalekom susjedstvu i Spomenaru mog oca lakše sam se prepoznao u glavnom liku, vjerojatno nešto kao ti (barem dijelom) s Tsukiko.

Ovaj dio koji spominješ s okolinom kao glavnim likom u Šetaču je još više izražen jer tu je sva priča interakcija glavnog lika s prirodom koja ga okružuje. Zlobnici će reći da u Šetaču nema priče :)

Zoološki vrt mi je bio zanimljiviji zbog teme stvaranja stripova.

Da zaključim, od svih Taniguchijevih stripova koje sam pročitao, ovaj mi je najslabiji, ali je to više kompliment Taniguchiju nego išta drugo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2017 : 15:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva


Usput, ti si znao da ću se ja oduševiti, jelda? Zato si tako specifično baš taj napisao


pa,bio sam pooooprilično siguran da će te strip gađati direktno u živac.
drago mi je da sam bio u pravu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 19/02/2017 : 02:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Doživih ga slično kao Mrkva i ne bih rekao da mu je ovo najslabije djelo. Ovo je vrhunski strip.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/02/2017 : 20:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Beva, nisam ti odgovorila jer sam prvo išla čitati Šetača i Zoološki (nisam još pročitala Daleko susjedstvo jedino).
Zasad bih rekla da su sve to sjajni stripovi, ali Slatke godine i dalje ostaju vrh vrhova zbog te nevjerojatne njeznosti u crtanju, malo čak i bljutave sentimentalnosti koja me gađa u zivac.
Ta ista sentimentalnost prisutna je i u Zoološkom, samo što je eto...glavni lik već dosta puta viđen (recimo da je on inačica one stare priče o mladom, neiskvarenom liku koji dolazi u veliki grad i upoznaje se s mnogim stvarima po prvi put, a ekipa iskusnjaka ga uzima pod svoje kao "bebu"). Valjda je ta priča klišej zato što je tako česta u stvarnosti, ali ipak mi je Tsukiko mrvicu originalnija :)

Šetač je sjajan, to čak i ja znam prepoznati, ali voljela bih da ima više verbalnih dijelova jer ja...s tugom priznajem, ponekad radije mlatim praznu slamu nego da šutim.

Sad mi samo još preostaje Daleko susjedstvo (Spomenar sam već riješila ranije) - ali naslućujem da ću nastaviti lavlje voljeti Slatke godine :) No, svejedno, hvala svima što ste me svojim komentarima potaknuli da se bacim na Jira, mislim da bih bila puno siromašnija da nisam. S Bevom se slazem u jednom: svi su njegovi stripovi sjajni.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/02/2017 : 21:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Sad mi samo još preostaje Daleko susjedstvo (Spomenar sam već riješila ranije) - ali naslućujem da ću nastaviti lavlje voljeti Slatke godine :) No, svejedno, hvala svima što ste me svojim komentarima potaknuli da se bacim na Jira, mislim da bih bila puno siromašnija da nisam. S Bevom se slazem u jednom: svi su njegovi stripovi sjajni.



Ne bih da imaš prevelika očekivanja, ali Daleko susjedstvo je Jirov najpopularniji strip (koliko sam ja shvatio).

Priča mu je 'najčudnija', zapravo sami okidač radnje je čudan, dalje je to klasični odlični Jiro.

A nije nemoguće da će mi se pozicije njegovih stripova s vremenom mijenjati, planiram ih svako malo ponovo čitati :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 20/02/2017 : 06:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Beva, nisam ti odgovorila jer sam prvo išla čitati Šetača i Zoološki (nisam još pročitala Daleko susjedstvo jedino).
Zasad bih rekla da su sve to sjajni stripovi, ali Slatke godine i dalje ostaju vrh vrhova zbog te nevjerojatne njeznosti u crtanju, malo čak i bljutave sentimentalnosti koja me gađa u zivac.
Ta ista sentimentalnost prisutna je i u Zoološkom, samo što je eto...glavni lik već dosta puta viđen (recimo da je on inačica one stare priče o mladom, neiskvarenom liku koji dolazi u veliki grad i upoznaje se s mnogim stvarima po prvi put, a ekipa iskusnjaka ga uzima pod svoje kao "bebu"). Valjda je ta priča klišej zato što je tako česta u stvarnosti, ali ipak mi je Tsukiko mrvicu originalnija :)

Šetač je sjajan, to čak i ja znam prepoznati, ali voljela bih da ima više verbalnih dijelova jer ja...s tugom priznajem, ponekad radije mlatim praznu slamu nego da šutim.

Sad mi samo još preostaje Daleko susjedstvo (Spomenar sam već riješila ranije) - ali naslućujem da ću nastaviti lavlje voljeti Slatke godine :) No, svejedno, hvala svima što ste me svojim komentarima potaknuli da se bacim na Jira, mislim da bih bila puno siromašnija da nisam. S Bevom se slazem u jednom: svi su njegovi stripovi sjajni.



Hm,nesto nedostaje na listi :-) Za kraj procitas Vrh bogova I samo potvrdis svoje misljenje o njegovim stripovima.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/02/2017 : 07:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Op, kako se samo to dogodilo!
Tenkju Otto :)
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 27/02/2017 : 05:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je riječ o najslabijem Taniguchju koje je Fibra do sada izdala, ali je i dalje riječ o jako dobrom stripu. Nadam se da će ih Markos uskoro objaviti još od neprežaljenog Jire :(

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000