forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 52 - Stakleni mačevi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 28/05/2016 : 17:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Crtez fenomenalan͵prica slaba.


+1

Radnja se prebrzo odvija, odnosno samo je nabacana.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 05/06/2016 : 21:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Na tragu sam Izivkovog izlaganja.
Nije to baš za mene, ni meni namjenjeno, ali crtež je zbilja prekrasan pa bu ostalo na polici za ukras.
Možda mi sa godinama mozak polako krene na kvasinu, pa pronađem nevjerojatnu ljepotu i smisao mačevanja.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 06/06/2016 : 13:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Skoro da nemam što dodati na pomenute postove. Nije da sam serijal u ovom integralu nije imao štofa i "mesa" da se razradilo sve kako treba (pogotovo to skakanje na druge likove, krajnje neubedljivo), ali kompozicija radnji, većina likova plus sama završnica (koja spada u "meh"), izgleda kao jeftina hrana u express restoranima. Sam strip izgleda kao uvod za čitaoce koji tek počinju da čitaju strip, taman da ih prviuče početak priče i lep crtež...ostalo...

Plus moram pomenuti da u albumu Tigran otisak štampe je nekako blurovano, odn. nije čist kao u ostatku albuma, e sad da li je do mog primerka...nemam pojma.

5/10.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 21/06/2016 : 10:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Zadnjih godina teško podnosim i fantasy i ¨lijep crtež¨ zato su me ovaj strip mrvicu iznenadio.
Crtežu fali malo više osobnosti i stilizacije ali i onatoč tome jako dobro funkcionira zbog zanimljivog čušpajza kostimografije i ambijenata zapravo cijele naše stvarne zemaljske kugle. Močvare, pustinje, proplanci i ledeni pakao, kao i Asteci, samuraji, indijanci i vitezovi. Od svega preuzeto pomalo i postavljeno u grandiozni Minas Tirith. Zapravo Megatirith!

Zbrzanost koju spominje više forumaša najviše se osjeća u zadnjem albumu koji djeluje kao a se htjelo pretvoriti veći serijal ali se već i prije polovice olako odustalo.

Ništa kanonsko od Fibre ali svakako preporuka.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2016 : 09:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Smak svijeta, pojedinci "odabrani" da ga spase, danas neizbježna mlada glavna junakinja, potraga za osvetom, nova prijateljstva i stara neprijateljstva sve skupa čine jednu vrlo klišejiziranu priču. Ne pomaže ni što je Corgiat htjela ubaciti puno toga na malo stranica, pa tako pojedini važniji likovi ostaju u potpunosti nerazrađeni, brzina razvoja događaja je izrazito neujednačena i sve skupa djeluje dosta zbrzano. Ono što izvlači strip je vrlo dobar crtež (i kolor) Laure Zuccheri. Doduše, ni on ne donosi ništa revolucionarno po pitanju stila, ali je riječ o znalački odrađenom crtežu kojega možemo nazvati lijepim u najboljem mogućem smislu. Zahvaljujući crtežu Stakleni mačevi su korektan način za ispuniti sat ili dva, no u pitanju je djelo, čini mi se, ipak namijenjeno prvenstveno mlađim uzrastima ili nezahtijevnijim ljubiteljima fantasya.

4/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 20/10/2016 : 22:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
ukupno 7/10 po meni
crtež vrhunski

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/12/2016 : 20:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vknez

ukupno 7/10 po meni
crtež vrhunski



Slažem se. Ukratko, još jedan strip za mlađi uzrast.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/12/2016 : 20:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Moze preview?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/12/2016 : 23:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by vknez

ukupno 7/10 po meni
crtež vrhunski



Slažem se. Ukratko, još jedan strip za mlađi uzrast.



Da li u takve stripove svrstavaš i npr. Zagora? Ako ne, zašto?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/12/2016 : 00:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Moze preview?



Ima na Fibrinoj stranici.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 05/12/2016 : 14:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by vknez

ukupno 7/10 po meni
crtež vrhunski



Slažem se. Ukratko, još jedan strip za mlađi uzrast.



Da li u takve stripove svrstavaš i npr. Zagora? Ako ne, zašto?



Normalno da je...ali...Zagor ima 700ak epizoda, ne jedan integral. Neki zagori zaslužuju status stripa za dicu, neki ni to koliko vriđaju um (prvi i zadnji brojevi amo reć :-) a bome neki...idu na jebeni vrh moj Papa štrumfe!!!

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/12/2016 : 18:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma sve OK. Nemam ništa protiv Zagora, samo mi smeta da se na Staklene mačeve i slične stripove gleda previše svisoka.

Nemam ništa ni protiv slice of life stripova (dapače!), ali ako su oni budućnost stripa (ili bar jedina), onda strip neće još dugo.



Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 05/12/2016 : 20:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ne bi reka da gledam s visoka nego upravo suprotno, radim ono šta godinama je već tribalo bit riješeno, radim balans...
Godinama se ljude ode uvjerava da je Bonelli neki teški šund, evo aktualno pada mi napamet na primjer...član Judo Plesač neki dan govori kako čitajući ostale stripove vidi koliko je bonelli smeće, da ga više ne može čitat...e TO je gledanje s visoka. I to je pogrešno. Ako ćemo generalizirat, šta je opet da kažem, pogrešno, onda bi po toj "ozbiljnosti" i kvaliteti ovako rasporedio stvari, od vrha do dna, neki suma sumarum:

1.Bande dessinée
2.Pojedini strip-albumi od Argentine do Britanije itd.
3. Bonelli
4. Manga (blizu Bonellija je, jako blizu)
5. Američki strip...kojeg smatram stvarno dnom, što ideološki, što kulturološki.

Dok ode sve što ima predznak Bonellija a nije Ken Parker se smatra kvantitetom, a pojedini albumi su art, a u biti su sranje...Evo npr. baš sam završija Halo Jones...mislim, zna da je Alan Moore klasa itd, From Hell mi je u top 10 ikad, al znam masu ljudi koji su odustali od ovog stripa nakon par stranica...a niko neće reć da je strip šund...jer je to Alan Moore (ps. ko uspije pregrmit 1 album, uspit će i ostala dva (drugi je dobar):-)
I to je to, moj Hrga.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 05/12/2016 : 20:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ne bi reka da gledam s visoka nego upravo suprotno, radim ono šta godinama je već tribalo bit riješeno, radim balans...
Godinama se ljude ode uvjerava da je Bonelli neki teški šund, evo aktualno pada mi napamet na primjer...član Judo Plesač neki dan govori kako čitajući ostale stripove vidi koliko je bonelli smeće, da ga više ne može čitat...e TO je gledanje s visoka. I to je pogrešno. Ako ćemo generalizirat, šta je opet da kažem, pogrešno, onda bi po toj "ozbiljnosti" i kvaliteti ovako rasporedio stvari, od vrha do dna, neki suma sumarum:

E, apsolutno se slažem. Ja sam s 12 godina počeo čitati nebonelli stripove i "širiti vidike", te u početku bio obaran upravo s francuzima, no nakon višegodišnjeg čitanja raznoraznih stripova, Bonelli me i dandanas uspijeva iznenaditi na kvalitativnom nivou, pa makar se radilo samo o konceptu, ponekoj sceni ili zanimljivom detalju. Stakleni mačevi su jednostavno preprosječni. K'o da redatelj Hayao Myazaki odustane od nekog projekta pa ga onda preda u ruke Rolandu Emmerichu. Ono, jebeno izgleda, ali to je sve.


quote:


1.Bande dessinée
2.Pojedini strip-albumi od Argentine do Britanije itd.
3. Bonelli
4. Manga (blizu Bonellija je, jako blizu)
5. Američki strip...kojeg smatram stvarno dnom, što ideološki, što kulturološki.

S ovim se ne slažem. Bonelli je više pretendira za drugo mjesto


Go kneel and weep
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/12/2016 : 21:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ne bi reka da gledam s visoka nego upravo suprotno, radim ono šta godinama je već tribalo bit riješeno, radim balans...
Godinama se ljude ode uvjerava da je Bonelli neki teški šund, evo aktualno pada mi napamet na primjer...član Judo Plesač neki dan govori kako čitajući ostale stripove vidi koliko je bonelli smeće, da ga više ne može čitat...e TO je gledanje s visoka. I to je pogrešno. Ako ćemo generalizirat, šta je opet da kažem, pogrešno, onda bi po toj "ozbiljnosti" i kvaliteti ovako rasporedio stvari, od vrha do dna, neki suma sumarum:

1.Bande dessinée
2.Pojedini strip-albumi od Argentine do Britanije itd.
3. Bonelli
4. Manga (blizu Bonellija je, jako blizu)
5. Američki strip...kojeg smatram stvarno dnom, što ideološki, što kulturološki.

Dok ode sve što ima predznak Bonellija a nije Ken Parker se smatra kvantitetom, a pojedini albumi su art, a u biti su sranje...Evo npr. baš sam završija Halo Jones...mislim, zna da je Alan Moore klasa itd, From Hell mi je u top 10 ikad, al znam masu ljudi koji su odustali od ovog stripa nakon par stranica...a niko neće reć da je strip šund...jer je to Alan Moore (ps. ko uspije pregrmit 1 album, uspit će i ostala dva (drugi je dobar):-)
I to je to, moj Hrga.


Ovo za američki strip se ne bih složio.
Imao sam slično mišljenje i smatrao ga smećem ali u međuvremenu sam pročitao masu toga. Ne valja generalizirati, kako kaže Bushido.
Američki strip je vrh, poslije idu Francuzi, Europa općenito pa onda Bonelli....

Have mercy
Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 05/12/2016 : 22:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
Pocnes lijepo:

quote:
Originally posted by izivko
Ne valja generalizirati, kako kaže Bushido.


ali onda odmah, vec u sljedecoj recenici, bum u generalizaciju:

quote:
Američki strip je vrh, poslije idu Francuzi, Europa općenito pa onda Bonelli....



Na svakoj strip sceni ima i dobrih i osrednjih i losih radova.
A ono sto nam se najvise svidja cesto i nije ono sto je objektivno najkvalitetnije, nego ono sto nasem senzibilitetu najvise odgovara.

Edited by - BD on 05/12/2016 22:27:28
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2016 : 02:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto Americki strip vrh! Pod tim najvise mislim na Vertigo i na autorske stripove.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/01/2017 : 19:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Staklene mačeve:)
Već na 36. strani sam naslutio da je ovaj strip malo "ofrlje" i bez truda urađen jer kako objasniti ovako veliki gaf autora poput ovoga..."ekipa" je zbog bijega od Orlanda napustila Miklosov dom na 25. strani, te su godinama živjeli u pećini one zvijeri koju je Miklos ubio, a u toj pećini koja se nalazi u nekoj šumi nisu čak ni vrata imali...
Nakon nekoliko godina obuke na 44. strani se vraćaju u Miklosov razrušen dom iako je u međuvremenu na već spomenutoj 36. strani Miklos Yamu učio čitati upravo u toj svojoj zgradurini (isti stol, stolice i ulazna vrata).
...inače, sviđa mi se ideja za ovu priču, nema što, pravi fantasy svijet, hrpa bajkovitih detalja i pojedinosti, no sve je to nekako zbrzano i na silu urađeno tako da na kraju sve ovo izgleda jako loše, pogotovo sami kraj (nakon ujedinjenja mačeva) zbog kojeg sam na kraju požalio što sam ovaj strip uopće uzeo u ruke...
4,4,9,9.
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 09/01/2017 : 15:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Stakleni mačevi i npr. Green Manor su po mom mišljenju stripovi namijenjeni mlađim čitateljima. Žao mi bude, ali ja to više ne mogu čitati.

Što se tiče crteža u Staklenim mačevima, je li netko zna kako nastaju one šumovite pozadine sa svim tim raslinjem? Je li to sve crtano ili se radi o fotografiji koja se onda pretvori u crtež?

Crtež je nevjerojatan, ali mi je malo sterilan i čini mi se kao stripovski pandam računalno animiranim igranim filmovima. Ne bi volio da jednog dana svi stripovi izgledaju kao ovaj, pozadine obrađene fotografije i na njima nacrtani likovi kako skakuću.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2017 : 15:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Stakleni mačevi i npr. Green Manor su po mom mišljenju stripovi namijenjeni mlađim čitateljima. Žao mi bude, ali ja to više ne mogu čitati.

Što se tiče crteža u Staklenim mačevima, je li netko zna kako nastaju one šumovite pozadine sa svim tim raslinjem? Je li to sve crtano ili se radi o fotografiji koja se onda pretvori u crtež?

Crtež je nevjerojatan, ali mi je malo sterilan i čini mi se kao stripovski pandam računalno animiranim igranim filmovima. Ne bi volio da jednog dana svi stripovi izgledaju kao ovaj, pozadine obrađene fotografije i na njima nacrtani likovi kako skakuću.


Ne. Laura Zuccheri nevjerojatno, ali ZAISTA NEVJEROJATNO slika pejzaže. Kao slikarica godinama izlaže u raznim talijanskim galerijama.

Pogledaj samo ovo

http://www.premioceleste.it/_files/opere/2009_23584_24389.jpg
http://www.premioceleste.it/_files/opere/2009_23584_25971.jpg

itd itd.

http://www.celesteprize.com/laurazuccheri

Trouble will find me
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6583 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/01/2017 : 15:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Stakleni mačevi i npr. Green Manor su po mom mišljenju stripovi namijenjeni mlađim čitateljima. Žao mi bude, ali ja to više ne mogu čitati.



Green Manor sasvim sigurno nije strip za mlađe čitatelje.

To što neki kad vide (polu)karikaturalni crtež pomisle automatski "ovo je za decu" je drugi (njihov) problem.
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 09/01/2017 : 17:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by zarmix

Stakleni mačevi i npr. Green Manor su po mom mišljenju stripovi namijenjeni mlađim čitateljima. Žao mi bude, ali ja to više ne mogu čitati.



Green Manor sasvim sigurno nije strip za mlađe čitatelje.

To što neki kad vide (polu)karikaturalni crtež pomisle automatski "ovo je za decu" je drugi (njihov) problem.



Ne radi se samo o crtežu, naravno, (mada ne pomaže) nego i o priči, njenoj plošnosti, jednostavnoj karakterizaciji likova. Meni ovo definitivno spada u Fibrin odjeljak za mladež poput: Sami, Astronauti iz budućnosti, Jerome Bloch i sl.

A to što je tema ubojstva i sl. to uopće ne znači da ovo ne može biti strip za adolescente. Nisu valjda samo Gluhe laste strip za tinejđere. Što se tiče ubojstava, daleko bolji mi je i odraslima primjereniji Altaribin strip "Ja ubojica" slične tematike kao i Green Manor, ali puno složeniji i razrađeniji.

Naravno, ima djece kojima će i Green Manor biti dosadan, kao što ima odraslih koji otkidaju na njega, ljudi su različiti, različitih afiniteta i dosega, što u našem slučaju znači da izdavači trebaju imati kompleksniji pogled nego fanovi.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6583 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/01/2017 : 18:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju, GM nije - dečiji ili omladinski ili tinejdžerski strip.

Plošnost i jednostavnost karakterizacije su zbog kratke forme (nema se vremena i mesta za posvećivanje likovima - karakteristika kratkih "štos" priča) i ideje morbidnog humora, groteske i poigravanja sa krimi-žanrom kao vrstom zabave sa bogatom istorijom.

Tvoje mišljenje je tvoje pravo, ali mislim da si usamljen u ovakvom (pogrešnom) razmišljanju.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6583 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/01/2017 : 18:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kad bi se Zeleni klub pojavio u obliku zbirke proznih priča ili igrane TV serije (kratkih epizoda - minijatura) nikome ne bi palo ni na kraj pameti da ga kvalifikuje kao sadržaj za decu.

Kao animirana serija - možda, jer govorimo o istom tipu predrasuda.
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 09/01/2017 : 22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

U svakom slučaju, GM nije - dečiji ili omladinski ili tinejdžerski strip.

Plošnost i jednostavnost karakterizacije su zbog kratke forme (nema se vremena i mesta za posvećivanje likovima - karakteristika kratkih "štos" priča) i ideje morbidnog humora, groteske i poigravanja sa krimi-žanrom kao vrstom zabave sa bogatom istorijom.

Tvoje mišljenje je tvoje pravo, ali mislim da si usamljen u ovakvom (pogrešnom) razmišljanju.



Ovdje slično razmišljaju. Vidi tagove za žanr.
https://www.readingcloud.net/item/book/9781905460533

Ili ovdje gdje navode za koju je publiku namijenjeno:
http://www.canalbd.net/canal-bd_catalogue_serie_Green-Manor--Albums

I ne bi ja kratku formu povezivao sa plošnosti i površnosti.
Ima stripova od jedne table koje kratkoća forme ne sprječava da odu u drugu krajnost i pokušaju objasniti cijeli svemir. Npr. stripovi Mirka Ilića. Nadobudni i pretenciozni uglavnom, ali nikako jednostavni. Recimo onaj bijeli konj što mu vijori griva.

Ili onako nesretno obojane Fontove Dark Stories, pa Millerove kraće priče u jednom volumeu Sin Cityja, da ne kopam dalje.

Edited by - zarmix on 09/01/2017 23:31:47
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000