forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Slate
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 23/04/2016 : 21:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Jaki je to vec stavio u Miracle folderu pa evo da bude na pravom mjestu.Strip izlazi u sedmom mjesecu u SAD-u.Crtac je kriticni,scenarist moja malenkost,crtac ove fenomenalne naslovnice Well-bee,izdavac D.J.

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/04/2016 : 21:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Izgleda odličnno. Ako se ne varam već su bile neke table iz ovog stripa na forumu, zar ne?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 23/04/2016 : 21:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Like...

Wtf?
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 23/04/2016 : 21:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Izgleda odličnno. Ako se ne varam već su bile neke table iz ovog stripa na forumu, zar ne?


Je,kacia je kriticni ali dosta tih tabli je i promjenjeno u konacnoj verziji.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 23/04/2016 : 22:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast decki!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/04/2016 : 23:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Moze par slikica za malo bolji uvid?
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 23/04/2016 : 23:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Moze par slikica za malo bolji uvid?


Rado bi stavia ali za to ipak triba i suglasnost D.J.-a kao izdavaca.
Cim on da pristanak zakacit cu par tabli.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/04/2016 : 01:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sjajno i svaka čast svima!

Čekam da D.J. pošalje u Zagreb...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/04/2016 : 15:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je fenomenalna.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/04/2016 : 17:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by supermark

Moze par slikica za malo bolji uvid?


Rado bi stavia ali za to ipak triba i suglasnost D.J.-a kao izdavaca.
Cim on da pristanak zakacit cu par tabli.



onda bacite par informacija o samom izdanju, dok se D.J. ne odlučio
broj stranica?
HC ili SC?
boja ili c/b?
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 24/04/2016 : 19:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by supermark

Moze par slikica za malo bolji uvid?


Rado bi stavia ali za to ipak triba i suglasnost D.J.-a kao izdavaca.
Cim on da pristanak zakacit cu par tabli.



onda bacite par informacija o samom izdanju, dok se D.J. ne odlučio
broj stranica?
HC ili SC?
boja ili c/b?


57 tabli SC,u boji.

Edited by - Torghal on 24/04/2016 21:14:11
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 25/04/2016 : 02:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Kakav bi to bio američki izdavač da u svom opusu nema nekog superjunaka
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 25/04/2016 : 03:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Predobra naslovna,malo na captain america baca
Cijena?

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 25/04/2016 : 18:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Predobra naslovna,malo na captain america baca
Cijena?


Na ovom linku imas sve osnovne podatke pa i cijenu u SADu.Kolika ce bit ako(kad)stigne u nase striparnice to stvarno ne znam.
http://www.previewsworld.com/Catalog/MAY16%201500
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/04/2016 : 21:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da vam se svida Davorova najava!
Inace ovaj strip je suradnja ljudi cije radove ste vec imali prilike vidjeti na forumu, a neke i u papirnatom obliku.
Znaci:

Prica: Davor (Torghal)
Crtez: Nenad (Kriticni)
Boja: Tihomir (Xilrion)
Naslovnica (kompletna): Velibor (Well-Bee, stypic)
Dizajn: Attila
Prijevod: Igor (D.J.)
Upis teksta: Zoran (Legaz)


Bit ce i slika i vise informacija kad zavrsimo upis teksta i jos finaliziramo neke stvari.

Edited by - D.J. on 26/04/2016 22:36:42
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/04/2016 : 22:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Slici mi na Blackbolta iz Marvela.
Bravo za autore i njihov rad!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/04/2016 : 06:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo ljudi..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/07/2016 : 22:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Nenad (Kriticni) mi je bio gost za ovogodisnjem Comic-Con Internationalu koji je zavrshio u nedjelju poslijepodne. Evo i nekoliko slika:

Nenad skechira Slatea, bez olovke, direktno tinta!
(I nije uz kavicu, nego uz vodu i poneku mrvicu od krekera )



Josh malo pa gotovo, "Shljakaj braco, shljakaj, ovo je Amerika!"


Comic-Con guzva preko puta nasheg bootha.









Ajde dobro da ne bi bilo da je Nenad samo shljakao, Natalia-tretji dio ovogodishnjeg Epicenter Comics tima i Nenad shmekerchina.



www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 27/07/2016 : 11:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Hvala na javljanju i fotkama. Pozdrav tebi i Kritičnom i normalno, želja za što boljom prodajom!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/07/2016 : 13:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Super!


Ali daj jos koju fotku Natalie!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 28/07/2016 : 04:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
Khmmm... kriticni ovdje, glavom i malo manje bradom.
Vratio sam se s puta a vidim da je DJ u medjuvremenu iskoristio moj izostanak.

Koga zanima nek cita, koga ne zanima nek preskoci i nek cuti zauvjek... (iskreno ni ja ne volim duge postove, ali... jebi ga, ovaj je izuzetak).

Mozda bi se moglo reci da je ovo neka vrsta putopisa iz prve ruke.
Sto bi rekli braca srbijanci, na stranu moje prdjenje, ELEM, da pocnemo...

Da ne bude zabune, Evropu (Europu) sam presao uzduz i popreko, nisam bio tek u nekolicini zemalja EU (sto ovim - sto onim poslom), sto ce reci da je guzica prosla sito i reseto (ne bas bukvalno) i da donekle imam pravo da kazem sta mislim o novom kontinentu i njegovim domacinima.

Moj prvi dodir s americkim tlom je bio u San Francisco-u, razdvoj amere od ostalih. Dakle US passport na jednu i svi ostali pasosi na drugu stranu. Tu sam se nakon one jadne '95te prvi put osjecao nekako "ugrozen" da ne kazem u manjini (You know what I mean - or not?!!).
Al ajde, takva su pravila, cuti i pusi, stani sa strane i ispuni formular za ulaz. Slikanje, otisci prstiju - nije mi prvi put, kontrola pasosa/putovnica, pitanja i odgovori... i naposljetku izuvanje i detektor, tj. kapsula kao ona iz star trek-a, znas ona za teleport, dignes ruke a oko tebe se vrti skener. Auuuu majku ti, hoce li mi se nakon toga vise dizati bila je moja prva misao?!! Ko je putovao cesce za US - ok- nek me nazove seljakom ali ko putuje prvi put njemu je malo, znas ono - strejndz.
Ali, ono sto me se jos vise dojmilo je sto sam se morao izuti i hodati bos prilikom prolaska kroz detektor... bos nakon -drugih- ljudi (sigurno postoji dijagnoza za ovakve poput mene). Aufff brate, hodao sam na prstima ko neka sluskinja sa dvora...
Da se razumijemo, pod jedan apsolutno nemam nista protiv Hrvata, oni mi prvi dodju ko prva braca, a nadalje nemam nista ni protiv ostalih (crnje, kinezi, meksikanci, zidovi/jeshe, muslimani itd...), ali... ljudi moji, znam da cu zazaliti nakon ove izjave - valjda je to jebeni Radojin "Balkanski gen", meni je valjda sve sto nije srpsko-hrvatsko-bosansko u stvari strano i strano i jebeno prljavo!!!Razumite me ako mozete. Seljacki sindrom, al jebi ga, tako je. Makar sam dovoljno musko da priznam. Nema tu nekog dubokog zakljucka, vjerovatno je problem u mojoj glavi.

Nakon toga hvatam let za San Diego. Nakucao sam nekih stotinjak letova do sada, od vas forumasa - nekom puno a nekom malo, al ovaj je bas bio jadan. Koljena medj ramenima. Tjesno, u tri PM.

Tokom, da ne kazem vecim tijekom puta zamisljao sam moj i D.J.-ev prvi susret. Putem mejla se cinio zanimljivim i ok likom, cak stavise bas je bio druzeljubiv.
I zaista, DJ je tih, miran porodicni covjek, vjeran poslu, crkvi i domu svom.
Sletio sam oko pola sata prije ponoci po njihovom vremenu, DJ me docekao sav sjeban, tek tek - onako poslovno me ugurao u svoj dzip-djip (da, da, dobro ste procitali, gospodin izdavac vozi terenca kao i svaki prosjecni amer) i odvezao u sjeverni dio SDa. Kaze radio je cjeli dan, ne zna gdje je supalj i nije mu bas do razgovora. Ok.
Pomislim/ u sebi jebote ko ce s ovim dosadnjakovicem izdrzati 10 dana.
Al kita Marjanova, vec sljedece jutro me probudio Igor Maricic, covjek koji je susta suprotnost pomenutom DJu.
Rana zora a on vice ustaj srbine. WTF??? I od tad krece zajebancija. Da dragi forumasi (mislim na ultra desnicare-ljevicare), jebena zajebancija koju vi nikad vjerovatno necete dokuciti. Toliko daleko smo isli sa "zekom" da smo skontali da nam se preci okrecu u grobu nakon nasih posalica na racun srba i hrvata.
U tom trenutku sam pomislio jebote ko ce s ovom budalom izdrzati 9 dana!
Kome je dosta ne mora dalje citati.
Nisam pisac poput Davora (Radoje) pa ne mogu slikovito da vam docaram svaki trenutak, ali mogu reci da je ovo bio jedan od mojih boljih poslovnih odmora.

Nekoliko svakodnevnih crtica za one koje zanima (ostali preskocite):
----
DJ: Spreman?
Kriticni: Za comic con spreman! (Zadnji dan sam mu odgovorio za HOME spreman!) Ameri bi rekli da je ovo politikal korekt odgovor s obzirom da sam srbin, stoga admine nema bana za mene!
----
Kritcni: Sefe, gladan sam! (posto se ameri hrane zdravo, nema kruva ni mesine kao kod nas, samo riza i trava).
DJ: Vidi kako si debeo i masan, a znas sta mi radimo sa buckastim srbima?!
Kriticni: Sefe nahrani me pa kolji do mile volje.
----
Kriticni: Jel mi trebaju dokumenti dok se vozamo po zapadnoj obali?
DJ: Sta imas?
Kriticni: Pa ove nase.
Koje nase?
Ja mu pokazem...
Pita me kakvo ti je to sranje sa dvoglavim orlom, ja mu pak pokazem da imam i putovnicu a on mi na sve to izgrebe prvo polje i kaze da kod njih u dijaspori prvo polje mora biti bjelo... nizak udarac za moje krhko pravoslavno srce.
----
Zadnji dan pred put kuci me natjerao da mu potpisem 50 primjeraka naseg stripa ili nece biti dorucka. Kad je vidio kako brzo potpisujem donio mi je jos 50. Zlotvor.
----

I za kraj (ne hronoloski) ono najbitnije. PICKA. Jebi ga, nek proste dame, al to je univerzalna imenica koju razumiju samo muskarci s nasih prostora. Bili oni srbi-hrvari-muslimani! Dakle pi-cka!

Sreda, nulti dan comic cona, i cetvrtak prvi dan... ljudi, Igor je covjek kog mozete pozeliti za brata. Znas ono kad se s nekim srodis u prvih nekoliko minuta, covjek kenja a ti mislis kako ti cita misli i prica ono sto samo tebi pase. E to vam je Maricic. Ljudina. Smijali smo se i zajebavali od jutra do veceri... Ne sumnjam da bi se sa vecinom vas slizao istim intenzitetom. Ali...hmmmm!

Tog kobnog petka... dosla je ona. Ova crna gara, tu gore, ta sa zadnje slike, mala talijanka. I u nama je proradio (opet Radojin) "Balkanski gen".
Dok sam ja slikao po holu, macka je u medjuvremenu sjela na moju stolicu, gazda se naravno ne pomjera iz svoje fotelje. Vratio se ja do naseg "buta", stojim, cutim, gladujem, pravim se mrtav, niko s nikim nit romori nit govori. I tako dva dana.
On je zasmijava, prica s njom, navlaci je na Zagora i ta Bonelijeva...znas vec sta, izdanja! A ti Kriticni, govno jedno debelo, stoj sa strane i gladuj, pari oci i cuti.
Cim se pokusam uvaliti u spiku on mi odvali "we don't get it man, idi nesto radi, zasto sam te doveo ovdje?!"! E pa toliko o meni kao o smekrecini. To je prava istina o zadnjoj slici, koju sam (uzgred budi receno) uspio opaliti dok je gospodin izdavac bio u toaletu. Ovom prilikom se zahvaljujem bradonji sa susjednog pulta.

Sve u svemu, fantasticno iskustvo (osim ovog zadnjeg naravno).
DJ je odlican domacin, porodica mu je divna. Igor je malo vise onako smradina poput vecine nas s ovih prostora, al sta je tu je - nas je.

E da, ako je neko dogurao do kraja pa da sumiram...
Znam da sam najmanje pricao o onom najbitnijem al jebi ga, oprostite.

Dakle, Amerika!
Amerika nije Evropa, tamo je sve el grande, veliko, razbacano i tako to naspram nase Evrope gdje je sve tu na pola sata i gdje ti ne treba auto bas za sve.
Comic con? Prica za sebe. To je MAFEST pa puta jos 100. A MAFEST smatram nasim najvecim "regionalin" festivalom. Eto dje smo.

Nadam se da nisam puno ugusio.
Pozdrav svim ljubiteljima devete umjetnosti

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 28/07/2016 : 15:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Svaka ti dala kriticni :)
Oduvijek me zanimalo, kako funkcionira to sa crtanjem na comic conu, jel se ti to sa D.J.-om dogovoris kad i koliko crtas za fanove? Naplacujes li ista te radove koje nacrtas tamo na standu? Jel te ljudi traze da im nacrtas nesto određeno ili ti sam onako iz glave pa sta ti pukne?
Pitam jer i ja planiram doci dogodine tamo u san diego pa da znam okvirno kako to funkcionira. I jos ako netko mozda zna kako da upadnem tamo, znam da se moraju kupiti kao nekakvi kuponi preko comic con sluzbene stranice, ali nije sve jednako za ulaz opcenito i za pristup gdje se nalaze autori pojedine izdavacke kuce?

Edited by - doom on 28/07/2016 15:23:37
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 28/07/2016 : 17:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

...kad i koliko crtas za fanove? Naplacujes li ista te radove... Jel te ljudi traze da im nacrtas nesto određeno ili ti sam onako iz glave pa sta ti pukne?.... Pitam jer i ja planiram doci dogodine tamo u san diego


Crtas koliko hoces i kad hoces, to sve zavisi kako se dogovoris sa
izdavacem. Naplacivanje? Ma jok, crtas i djelis radove uz kupljene stripove. To je poklon. Al opet, to je sve do tebe, mozes i naplacivati.

Za pass ce ti odgovoriti D.J., ja o tome ne znam puno.

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/07/2016 : 21:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
@ bisley: Hvala na lijepim zeljama!

@ Poli:


@ djubre jedno, ovaj... kriticni: No comment!

@ doom: slijedi duzi komentar..

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/07/2016 : 21:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

Svaka ti dala kriticni :)
Oduvijek me zanimalo, kako funkcionira to sa crtanjem na comic conu, jel se ti to sa D.J.-om dogovoris kad i koliko crtas za fanove? Naplacujes li ista te radove koje nacrtas tamo na standu? Jel te ljudi traze da im nacrtas nesto određeno ili ti sam onako iz glave pa sta ti pukne?
Pitam jer i ja planiram doci dogodine tamo u san diego pa da znam okvirno kako to funkcionira. I jos ako netko mozda zna kako da upadnem tamo, znam da se moraju kupiti kao nekakvi kuponi preko comic con sluzbene stranice, ali nije sve jednako za ulaz opcenito i za pristup gdje se nalaze autori pojedine izdavacke kuce?


Da jos dodam uz ono sto je kolega Kriticni napisao.
Kod standova velikih izdavaca kao npr. DC i Marvel, oni imaju zakazano vrijeme kad potpisuju/crtaju njihovi gosti crtaci. Ti crtaci ti nacrtaju skec ili potpisu sto hoces zabadava.

Onda imas manje standove izdavaca ili samih crtaca koji ti nacrtaju ili potpisu nesto ako npr. kupis nesto njihovo ili ti naplate za crtez, to ovisi o njima samima. Neki od njih poznatijih dobivaju narudbe tokom Comic-Cona pa to crtaju i dobro to naplate.

A sto se tice karata... Prvo imas obicne karte za posjetioce tj. passes za Comic-Con. To ti je naucna fantastika. Znaci, ako nisi bio ove godine na Comic-Conu sanse da kupis pass za 2017 za sva 4 dana su ti ravne nuli. Mozes ubosti jedan dan, maksimalno dva, cetvrtak ili/i nedjelju, ALI ako znas da ces doci slijedece godine ja ti mogu kupiti pass posto sam exhibitor. Pass kosta oko $250, za sva 4 dana (cetvrtak-nedjelja) plus preview night (srijeda).
Hoteli se rasprodaju u cijelom San Diegu u radijusu od vjerovtano 50 milja takoder mjesecima unaprijed. Ja ti takoder mogu rezervirati hotel u downtown San Diegu tako da samo proseces do Comic-Cona. Kostaju oko $200 po noci.

Druga vrsta karata su Professional Pass. To mozes dobiti ako si u toj industriji moze i animacija, televizija i slicno, znaci crtac, pisac, letterrer i slicno. Deadline za tu aplikaciju je 30.9, za manje od dva mjeseca! Ako ti odobre taj pass, dobijes ga zabadava i mozes uci na Comic-Con svaki dan.
http://www.comic-con.org/sites/default/files/forms/Comic-Con%2017%20and%20WonderCon%2016%20Information%20and%20Application%20for%20Professionals.pdf
Slobodno mi se javi na PM.

www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 28/07/2016 22:40:36
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/07/2016 : 22:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast decki...ljubomoran sam malo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000