forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Problem (Paypal, Ebay, banka)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Windwalker
Advanced Member

Croatia
4004 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/05/2016 :  22:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Upravo mi se dogodio ovakav problem.

Naručio sam nešto na Ebayu, platio preko Paypala (skinuo je s deviznog računa) i sve je ok prošlo.

Nakon toga sam išao naručiti još nešto (na sreću jeftinije). I dogodilo mi se sljedeće. Paypal je rekao da kartica (Visa) nije odobrena. Pomislio sam da nemam dovoljno na deviznom računu, otišao pogledati i vidio da je banka obavila transakciju, tj. skinula tu svotu s računa kao da je transakciju obavila.
No, ta transakcija nije zabilježena na Paypalu, niti potvrda narudžbe na Ebayu, niti mailu.

Kamo je sad taj novac nestao i kako ga vratiti?
Je li itko imao sličan problem?

emirem
Advanced Member

7319 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/05/2016 :  23:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Duze vremena obavjestavaju da ce ebay i paypal imati split-up, ali da ce suradjivati i dalje.
Meni su iz centrale za karticu javili za update sigurnosnih podataka da potvrdim karticu zbog evidencije u slucaju daljnjih kupovanja preko ebay-a. A sve zbog odvajanja firmi.
Sad je postupak stizanje potvrde o kupnji malo sporiji izgleda u tvom slucaju, ali pricekaj mozda i serveri nisu registrirali.

Edited by - emirem on 10/05/2016 23:55:46
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member

Croatia
4004 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 11/05/2016 :  18:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ali zašto mi je narudžba od 10 minuta prije prošla?

A ova ništa, nikakve obavijesti na mail, nikakva potvrda u Ebay historyju.
Kao da nisam naručio, a banka je novac isplatila prema Ebay trgovini.

Znam samo da mi je pri kraju te transakcije Paypal rekao da kartica nije odobrena i da unesem drugu.
To nisam napravio, već sam otišao provjeriti račun da nisam prebacio premalo Eura. No nisam. I banka ih je isplatila, ali kao da Ebay nije registrirao.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member

Chile
3046 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/05/2016 :  11:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Zvuči pomalo misteriozno.
A zašto se ne obratiš eBay-u i pitaš ih kako je to moguće?
U krajnjem slučaju, imaš i banku koja ti je dužna saopštiti redni broj naloga za sprovođenje dotične transakcije (ukoliko ga i sam ne vidiš na računu?), pa zatim se, prilikom obraćanja eBay-u, pozoveš na njega?

Bukva, sklepana na bukvi, ostaje za života ipak samo obicna bukva...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

7319 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/05/2016 :  19:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Provjeri si postavke profila da li si ukljucio e-mail obavijesti o kupnji.
Osobno nemam problema sa tim obavijestima, ali mozda je i u tome stvar.
I ako ti kupljeni artikl dodje na adresu onda ces biti ipak malo opusteniji....

E-bay sluzba za korisnike i pitaj, ima mail,chat i cesto postavljena pitanja, ali uglavnom vode do kontakta sa sluzbom.
Javi kako prodje!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member

Croatia
4004 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/05/2016 :  20:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Naravno da imam uključene obavijesti.
Pa narudžba od 10 minuta prije te mi je uredno zaprimljena (sada već i poslana).

Ništa, slat ću im mailove.
Samo me zanimalo je li tko doživio što slično.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12954 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/06/2016 :  09:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da li se razješila situacija?

What failure ... His failure towered over other men's successes.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12954 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/01/2018 :  17:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Odem na ebay kupiti nešto. Odaberem plaćanje Paypal, ukucam potrebne informacije (točno) i piše checking your information... I čekira do beskraja, ne dolazi do paypal stranice za plaćanje nikako. Šta to znači?

Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

3882 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 19/01/2018 :  20:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Znači da si se i njima popeo na vrh glave...

Možda je do njih neki problem sa serverom.

Edit: probaj s drugim browserom, a ne onim kojeg inače koristiš.

Edited by - wolf on 19/01/2018 20:21:35
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12954 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/01/2018 :  20:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Znači da si se i njima popeo na vrh glave...

Možda je do njih neki problem sa serverom.

Edit: probaj s drugim browserom, a ne onim kojeg inače koristiš.

Probao sa svima, uvijek je isto.
Malo sam istražio, javlja se stotine ljudi u zadnjih mjesec dana sa istim problemom i vjerovatno tisuće koji se ne javljaju. Sramota je da eBay to ne zna popraviti.

Edited by - Obi-wan on 20/01/2018 12:50:30
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

3882 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/01/2018 :  16:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Eto, rekoh ti da je vjerojatno do njihovih servera.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
1029 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/02/2018 :  07:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nasao sam rjesenje za taj problem.
U jednom tabu otvoris ebay i napunis kosaricu, onda krenes platit ali ne kliknes jos na PP.
Otvoris jos jedan tab i u njemu odes na PP stranicu i ulogiras se.
Vratis se na ebay tab i krenes placat, sad ce ti proc, tek kad sve uz placanje prodje, odes i odjavis se sa PP stranice koju si otvorio u drugom tabu ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12954 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/02/2018 :  15:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Nasao sam rjesenje za taj problem.
U jednom tabu otvoris ebay i napunis kosaricu, onda krenes platit ali ne kliknes jos na PP.
Otvoris jos jedan tab i u njemu odes na PP stranicu i ulogiras se.
Vratis se na ebay tab i krenes placat, sad ce ti proc, tek kad sve uz placanje prodje, odes i odjavis se sa PP stranice koju si otvorio u drugom tabu ;)

Meni ovo tvoje nije upalilo. Pokušao sam jer mi se činilo logično, ali nije moglo.

Odeš na eBay Canada. Tu ide bez problema...

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000