forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Pad prodaje stripova na balkanu?..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 06/06/2016 : 20:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

Strip je na papiru i samo na papiru, ako me baš nešto zanima, a nisam u stanju doći do tog, samo tad dolazi u obzir da čitam skenove



Govorimo o skenovima koji se placaju i koji dolaze direktno iz SBE.
Tacnije, govorimo o buducnosti stripa.


Edited by - nellesky on 06/06/2016 21:16:49
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 06/06/2016 : 21:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Kako je reka covjek papir je samo medij i on je zastario, drzi se jos, ali novo digitalno doba donosi prakticnije medije.

Dargaud, Casterman, Glenat, Soleil i ostala fr ekipa svaki strip izdaje paralelno na papiru i digitalno.

Francuske novine kao L'Equipe, Le monde ili Figaro na nacionalnoj razini, ali i brojne regionalne i manje novine svako jutro izbacuju novinu na kiosku i novinu u numerique odnosno digitalnom izdanju.

Zasto to rade pitam se?

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 06/06/2016 : 21:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Neki i vode ljubav digitalno,a meni lipse jebat starinski.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 06/06/2016 : 21:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Kako je reka covjek papir je samo medij i on je zastario, drzi se jos, ali novo digitalno doba donosi prakticnije medije.

Dargaud, Casterman, Glenat, Soleil i ostala fr ekipa svaki strip izdaje paralelno na papiru i digitalno.

Francuske novine kao L'Equipe, Le monde ili Figaro na nacionalnoj razini, ali i brojne regionalne i manje novine svako jutro izbacuju novinu na kiosku i novinu u numerique odnosno digitalnom izdanju.

Zasto to rade pitam se?



u zadnje vrijeme, bar po statistikama, američka izdanja se i dalje prodaju daleko bolje na papiru, a oni imaju odličnih ponuda tipa platiš mjesečno i čitaš što hoćeš, kolko hoćeš. Naravno može se i skidati to tako da se nemora nužno svaki mjesc plaćati da bi se čitalo. Naravno to podrazumjeva da se legalno čita online
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 06/06/2016 : 22:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Cinjenica je da se do legalnog citanja u digitalnom obliku doslo bas zbog toga sto se pocelo nelegalno. Izdavaci su se prilagodili i omogucili legalnost da smanje stetu i sve skupa dovelo je do potpuno normalne situacije i drustvenog napretka.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/06/2016 : 05:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Govorim vam da ce ljudi prije ili kasnije zasitit se svih tih ekrana i ponovo vratit dobrom starom papiru...
Bas je uzitak cijeli posao buljit u racunalo i popodne na plazi citat tablicu...
Ima da ako ne ocoravis bar poblentavis..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/06/2016 : 08:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Govorim vam da ce ljudi prije ili kasnije zasitit se svih tih ekrana i ponovo vratit dobrom starom papiru...
Bas je uzitak cijeli posao buljit u racunalo i popodne na plazi citat tablicu...
Ima da ako ne ocoravis bar poblentavis..


E moj telleru, pa tebe je baš pregazilo vreme. Mislim i mene je, al sam ja bar toga svestan.

Pa ko će se zasititi svih tih ekrana i ponovo vratiti papiru? Pa oni su na ekranima odrasli i ne znaju šta je to papir. To samo mi matori volimo da guramo njonje u smrdljivi papir i da se divimo mirisu.

I to što na mladima svet ostaje ne treba da te brine, imamo mi još vremena da ga uništimo pre nego što ga oni preuzmu.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/06/2016 : 09:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
na vrata nam kucaju neviđena čuda virtualne stvarnosti, a teller se kladi na papir....
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/06/2016 : 09:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Svako vrijeme nosi svoje novitete i to je proces koji se ne može zaustaviti, na svakome je da odluči hoće li ih koristiti ili neće.
Meni ne trebaju digitalni stripovi iz jednostavnog razloga što imam dovoljno papirnatih da u svakom trenutku mogu birati što ću uzeti za čitanje. A jednoga dana kada digitalni potpuno prevladaju neće više biti toliko ni važno, jer će se to dogoditi neposredno prije konačne smrti ove grane umjetnosti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 07/06/2016 : 10:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Mudro zboreno Dods.
Dodao bih još samo, to će biti u dobu kad se čovječanstvo vrati okolnostima sličnima onom kamenom. A kako je krenulo, na najsigurnijem je putu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37349 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/06/2016 : 11:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hombre ce vas sve po ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/06/2016 : 15:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/black/clanak/junaci-naseg-djetinjstva-ovo-je-ekipa-uz-koju-su-odrasle-generacije/897917.aspx
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 07/06/2016 : 18:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Kaj, uskoro budemo i guzice brisali ekranima a ne papirom ... ;o))


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6830 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/06/2016 : 19:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Cinjenica je da se do legalnog citanja u digitalnom obliku doslo bas zbog toga sto se pocelo nelegalno. Izdavaci su se prilagodili i omogucili legalnost da smanje stetu i sve skupa dovelo je do potpuno normalne situacije i drustvenog napretka.



Ako se ne varam, svako ko kupi legalno strip u digitalnom formatu, može ga preko internet razmene proslediti još hiljadama ljudi?

Ako se ne varam, to jeste stanje stvari.

Šta je tu normalno i društveno napredno?

Čak i da nema torenta i sl. uvek onaj ko želi da čita digitalno određene stripove, može preko neta naći još bar 100-ak istomišljenika i sebi smanjiti troškove nabavke digitalnih stripova 100 i više puta - time i zaradu izdavaču i autorima, što dovodi do smrti stripa.

Opet, šta je tu normalno, napredno i zašto je budućnost u tome?!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/06/2016 : 20:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako je kod Amerikanaca jer ne poznam dovoljno engleski da mogu citati stripove, ali kod Francuza gdje kupujem digitalne stripove je ovako. Jedan sajt kojih usput ima jako puno suradjuje s izdavacima i oni im dobavljaju svoje stripove. Ti se moras registrirati na sajt odnosno unijeti user name i pass i onda mozes kupovati ovisno o ponudi tog sajta tj. s kojim sve izdavacima suradjuje. Kad kupis to ide u tvoj pretinac kao kupljen strip i odatle ga nebi Bog izvadio. Strip je NEDJELJIV od tvog pretinca do kojeg pristupas preko kompjutera, tableta i telefona kad uneses korisnicko ime i sifru. Ako strip zelis dijeliti, mozes ga dijeliti da nekom das ime i lozinku ili da mu posudis mobitel na kojem je upravo otvoren strip, sta je isto kao da nekom posudis papirnato, ne?

Edit: sad se mislim sto uopce objasnjavam, jel ti samom zvuci nelogicno da ce izdavaci (a francuski svi to rade) izdavati 95% stripova i na papiru i digitalno istovremeno i pritom sebi praviti stetu...

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 07/06/2016 20:13:51
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 07/06/2016 : 20:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Kaj, uskoro budemo i guzice brisali ekranima a ne papirom ... ;o))





Ne,stavljat ce se tvrdi diskovi.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
299 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 07/06/2016 : 20:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ne znam kako je kod Amerikanaca jer ne poznam dovoljno engleski da mogu citati stripove, ali kod Francuza gdje kupujem digitalne stripove je ovako. Jedan sajt kojih usput ima jako puno suradjuje s izdavacima i oni im dobavljaju svoje stripove. Ti se moras registrirati na sajt odnosno unijeti user name i pass i onda mozes kupovati ovisno o ponudi tog sajta tj. s kojim sve izdavacima suradjuje. Kad kupis to ide u tvoj pretinac kao kupljen strip i odatle ga nebi Bog izvadio. Strip je NEDJELJIV od tvog pretinca do kojeg pristupas preko kompjutera, tableta i telefona kad uneses korisnicko ime i sifru. Ako strip zelis dijeliti, mozes ga dijeliti da nekom das ime i lozinku ili da mu posudis mobitel na kojem je upravo otvoren strip, sta je isto kao da nekom posudis papirnato, ne?

Edit: sad se mislim sto uopce objasnjavam, jel ti samom zvuci nelogicno da ce izdavaci (a francuski svi to rade) izdavati 95% stripova i na papiru i digitalno istovremeno i pritom sebi praviti stetu...



najjednostavnije je screenshotat ekran i gotova priča

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 07/06/2016 : 20:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
a gle, gore sam se na gusobrizanje i malo zezao, ali samo: malo ;o))
pa kako radim u toj branši sa knjigama vam i mogu reći iz prve ruke i iskustva ovo:
neće digitalni strip (knjiga) još dosta vremena istisnuti onaj papirnati a razloga ima i više
prvo, mi smo još u nekom dobu prijelaza između jednoga i drugoga, nije digitalno zaživjelo potpuno pa nije ni istisnulo papirno
drugo, dominacija digitalnoga ide do određene razine - čak ni u Japanu nije digitalno uspjelo potpuno istisnuti papirno
razlog je u ljudskoj prirodi kao i prirodi digitalnoga
sama ljudska priroda ima želju za posjedovanjem materijalne stvari a time i želju za nekom vrijednošću
digitalno se nije pokazalo kao neka vrijednost koja se može zadržavati i kasnije i širiti (pa i ono najvažnije i najosnovnije: kolekcionirati!) a slučaj toga je ballerino pokazao
pokazalo se kao prolazno i kao ono što žele da se ne širi okolo, razmjenjuje i nelegalno umnožava
kad razmislim u ovim okvirima mi ništa ne vrijedi ako sam naviknut stripove i razmjenjivati sa drugima kao papirne, neki site koji to onemogućava mi nije ...
papirni strip kao vlasništvo i medij je time druga vrsta priče, uskoro će i digitalno i istisnuti novac kao sredstvo plaćanja, većina komunikacije je mailima - ali papirni novac kod numizmatićara ima veliku vrijednost, slično i marke i dopisnice i ostalo kod filatelista i ... bla bla bla

sa jedne druge strane postoji veći problem za strip sam ako je on nastao na papirnom mediju a to je - nelegalno umnožavanje u digitalnom obliku onih stripova koji su tiskani kao papirni a ne predviđeni da budu digitalni
znam da se to radi pod parolom da strip bude dostupan onima koji ga žele pročitati a ne mogu nabaviti u papirnom obliku
ali opet je to i dvosjekli mač, dobro se radi a opet se i šteta radi pa ljudi ne kupuju stripove
tko zna, možda će i ti skenirani stripovi, AF-i, LMS-i, ZS-i biti ono što će se - digitalno razmjenjivati kao ovi sada....

možda će na kraju sve to i završiti kao - muzika
muzičari od prodaje CD-a i ploča ne zarađuju baš (sve je već na mreži dostupno za skidanje), najviše zarađuju od turneja i live koncerata
predviđam da će se stripovi tiskati u manjoj količini na papiru i biti skuplji ali i publicirati u većoj količini digitalno i biti nerazmjenjivi zbog razloga koje navodim
to ne znači da će prodaja pasti, ona će ostati ista dapaće, samo će se materijalno tiskati mnogo manja količina - jedino što ć ona biti: na papiru


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/06/2016 : 20:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Cinjenica je da se do legalnog citanja u digitalnom obliku doslo bas zbog toga sto se pocelo nelegalno. Izdavaci su se prilagodili i omogucili legalnost da smanje stetu i sve skupa dovelo je do potpuno normalne situacije i drustvenog napretka.



Ako se ne varam, svako ko kupi legalno strip u digitalnom formatu, može ga preko internet razmene proslediti još hiljadama ljudi?

Ako se ne varam, to jeste stanje stvari.

Šta je tu normalno i društveno napredno?

Čak i da nema torenta i sl. uvek onaj ko želi da čita digitalno određene stripove, može preko neta naći još bar 100-ak istomišljenika i sebi smanjiti troškove nabavke digitalnih stripova 100 i više puta - time i zaradu izdavaču i autorima, što dovodi do smrti stripa.

Opet, šta je tu normalno, napredno i zašto je budućnost u tome?!

Digitala ima svojih prednosti:
1) Pristupacnost - nema cimanja. U Americi ne postoji comic book store u svakom gradu pa je mnogo lakse mesecna izdanja pratiti u digitalnom obliku. Rebirth #1 si mogao naruciti vec u utorak u ponoc umesto da vozis ili cekas paket.
2) Skladistenje - i sam znas koliko ti hiljade stripova zauzima mesta u kuci. Lepo ali neprakticno, pogotovo ako se selis kao milioni Amerikanaca svake godine. Digitalni stripovi su svi jedan klik daleko.
3) Novi citaoci - mozda i najvaznija stavka. Prethodne dve se odnose na nas matore drtine, ali nama to i nisu pravi problemi. Naprotiv, mi uzivamo u lovu na neki strip ili volimo da slazemo i vidimo svoje kolekcije. Ali nas prosto nema dovoljno. S druge strane, klinci su odrasli uz kompjutere i najnormalnija stvar je da nedeljno overe svoj omiljeni webcomic. A americki format odgovara smartfonu ili tabletu, koje danas svako ima.

A zasto ne deliti fajlove unaokolo? Pa zato sto hoces da
1) citas legalno
2) podrzis omiljene autore i izdavace

Edited by - Vlaadisha on 07/06/2016 21:13:05
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/06/2016 : 20:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ne znam kako je kod Amerikanaca jer ne poznam dovoljno engleski da mogu citati stripove, ali kod Francuza gdje kupujem digitalne stripove je ovako. Jedan sajt kojih usput ima jako puno suradjuje s izdavacima i oni im dobavljaju svoje stripove. Ti se moras registrirati na sajt odnosno unijeti user name i pass i onda mozes kupovati ovisno o ponudi tog sajta tj. s kojim sve izdavacima suradjuje. Kad kupis to ide u tvoj pretinac kao kupljen strip i odatle ga nebi Bog izvadio. Strip je NEDJELJIV od tvog pretinca do kojeg pristupas preko kompjutera, tableta i telefona kad uneses korisnicko ime i sifru. Ako strip zelis dijeliti, mozes ga dijeliti da nekom das ime i lozinku ili da mu posudis mobitel na kojem je upravo otvoren strip, sta je isto kao da nekom posudis papirnato, ne?
I na Comixology je bilo tako do pre dve godine, kad su ponudili download u pdf ili cbz formatu. Od tada se skenovi gotovo istovremeno pojavljuju i na torentima.

quote:
Edit: sad se mislim sto uopce objasnjavam, jel ti samom zvuci nelogicno da ce izdavaci (a francuski svi to rade) izdavati 95% stripova i na papiru i digitalno istovremeno i pritom sebi praviti stetu...

Prosirivanje trzista. Mislim da se ne ide na vec postojecu publiku.

Edited by - Vlaadisha on 07/06/2016 21:06:57
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 07/06/2016 : 22:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
To je sve drugi svijet, druga pravila, druga tržišta
a ovaj nazivaju: Balkan ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 21/06/2016 : 02:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, nalupano je previše perverznosti oko (skupljanja) stripa u nas.

Pregled kronologije događaja...
Isprva je strip prolazio zlatno doba, 20 stoljeće, vrijeme kad su i čak djedovi čitali Velikog Bleka i sl. Znači medij za mase u svakom pogledu. Zagarantiran opstanak među generacijama koje dolaze s obzirom na trenutnu popularnost.
Rijetki su ga skupljali na način da su ga stavljali na police, okomito, i u folije. Mislim da je takvih slučajeva vrlo malo zabilježeno u narodnoj predaji.
Strip je uglavnom bio skladišten na sve zamislive načine. Ono što jest bilo bitno - to je imati ih što više.
Isto tako, nije bilo puno inicijativa da se isti izdaje u haceu, onomad je bio dovoljan i ve-ce papir. Nikom nije smetalo. Čak ni mrlje od bureka. Isto se odnosi i na blasfemična prtljanja izdavača u format, custom naslovnice, a o pogrešnim bojama na naslovnicama i unutar stripova nikad nije bilo govora. Uglavnom, fušeraj svake moguće i zamislive vrste tada je prolazio nekažnjen.
No, ljudi su uistinu čitali strip, jer drugog logičnog objašnjenja nema. Bio im je važan sadržaj. Što su u tako čudnoj zanimaciji vidjeli, do danas će ostati tajna. Nešto kao one piramide složene prema Orionu na više mjesta svijetu. Paleoantropologija će zasigurno ostati nemoćna pred ovim izazovom.

E onda je došao rat. I mir. Što se tiče stripa.
Zatišje od nekoliko godina. Potom se strip počeo stidljivo pomaljati, u javnosti, kao neko dijete patricija naviklo na lagodan život a sad ga je najedanput netko lišio toga svega i opet bacio da se uzdiže iz redova običnog plebsa, zajedno sa amigama, playstationima itd. pa mu više život nije bio lak.
No kriza tijekom devedesetih je ipak prebrođena, i strip se polako ali sigurno uspio opet nametnuti, samo ovaj put ciljanoj publici, ponajprije "oduvijek vjernima".
Nekako se tu počinje pojavljivati i zanimljivi fenomen a to je glancerizam, vid estetskog, kako će se kasnije pokazati gotovo isključivo FORMALNOG elitizma gdje više nije važno imati "dobar sadržaj" nego je važno imati taj sadržaj u odlično tzv. glancerskoj formi. Posebno se cijene očuvani stripovi predaka, glanceri.

I tako smo polako došli do situacije u kojoj trenutno jesmo... fenomen glancerizma, veličanja opipljivog, formalnog hrčko-skupljačkog hobija je među vjernicima na vrhuncu.
Onaj mali broj nevjernih Galilea koji sramežljivo pokušavaju reći da bi se složili sa kvalitetnim stripom, dok im forma i nije toliko važna je u blagom porastu. Neki od njih idu toliko daleko da čak spominju i digitalije. Pokušavaju nekako puritancima predočiti svoj "back to the roots" stav, znači puteve naših starih, u što boljem svjetlu.
Oni su uzimali što im se nudi, uživali u čemu uživaju, drugo nisu dirali... tako su stari radili, to su bili njihovi putevi. I ako vole Velikog Bleka najviše, rijetko su osuđivali one u kampu Kapetana Mikija.

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 21/06/2016 02:06:50
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 21/06/2016 : 08:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Hajd vi meni recite jeli normalno da je jedan Tex (Libellus) od 3 epizode košta 20-30 eura? To je više od mog mjesečnog računa za električnu energiju. Eto jednog velikog razloga za pad prodaje stripova na Balkanu.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/06/2016 : 08:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Hajd vi meni recite jeli normalno da je jedan Tex (Libellus) od 3 epizode košta 20-30 eura? To je više od mog mjesečnog računa za električnu energiju. Eto jednog velikog razloga za pad prodaje stripova na Balkanu.


pa..nije ni normalno da plačaš za struju samo 20-30 eura...
štedljiv tip a?...
A čuj, za te tiraže (300-400) to je normalna cijena...
ne vidim da su knjige puno jeftinije.
Sve je to normalno ako imaš normalnu platu...za ove naše razmere, to je preskupo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/06/2016 : 08:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Hajd vi meni recite jeli normalno da je jedan Tex (Libellus) od 3 epizode košta 20-30 eura? To je više od mog mjesečnog računa za električnu energiju. Eto jednog velikog razloga za pad prodaje stripova na Balkanu.


Bila jednom tema da li bi da su ta izdanja u SC sa istim papirom iznutra bili jeftiniji. Netko je pisao da bi mozda samo par eura, ali upola manja cijena bi bila izvanredna. Osobno da jeste, vec bi davno sve skupio, ima dosta Texova koji su i sad neprodani i cekam na neku rasprodaju da pokupujem jedan dio.
Kad je krenuo taj elitni dio izdavastva bilo je sad ili nikad i ne zalim sto sam krenuo sa Zagorom i kasnije sa Dylan Dogom. Jer da sam zakasnio ne bi imao kolekciju kako spada. Nazalost, tu je izvisio Mister No. Imam ih sedam komada dalje od toga ne idem.
Nas nema 200-400 kupaca koji redovno kupuju ta izdanja, mozda bi bilo i vise da je cijena upola manja, za sebe znam da bih kupio i Texa, Mnoa i Martya, ali propustio sam taj vlak.
Cuj, kolekcije su se sada zalaufale, otisle daleko i nema promjena.
Vrijeme ce pokazati svoje.
Nakon jednog vremena cemo vidjeti neke promjene, da li ce biti nekih SC knjiga kao kompletne price, reprint ostaje da se vidi.
Nedavno je netko pisao o reprintima tipa Mno, MM i ostalo ih neprodanih, pa tim testom se utvrdilo da nema vise reprinata nekih stripova.
Moja zelja trilogija NN ,prva tri giganta u jednom, a ima ih dosta koji hoce "Zagor pricu"… vidjet cemo.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000