forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 54 - Pero na vjetru
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/06/2016 : 23:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-54-pero-na-vjetru/369/

Leonard Britki, gospodar Kobaca, kazao je na kraju Sedam života kopca: "Da sam samo čovjek, izmislio bih neki sretniji kraj, ali vrag je zarobljenik vlastite reputacije!" Odjevena u kopčevu odoru, Ariane de Troïl predala je bespoštedni dvoboj neznancu. Taj čovjek bio je sam Gabriel de Troïl, Arianein pravi otac. No, sudbina je ponekad unaprijed zacrtana: Gabriel, i sam nekadašnji Kobac, mislio je da je ubio običnog uzurpatora... Međutim, Arianeino srce nastavilo je kucati, grčevito se hvatajući za život, i mlada se žena ponovo rodila pred Božjim (ili vražjim...) pogledom. Ali kakve li tužne sudbine! Napuštenoj, progonjenoj demonima prošlosti, no oslobođenoj biljega Kopca, s Germainovim djetetom u trbuhu, najgore nevolje tek su joj predstojale…

Kolorka 54 • Pero na vjetru • 216 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Patrick Cothias • Crtež André Juillard • Prijevod Ursula Burger Oesch • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2016. • Cijena 220 Kn


Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/06/2016 : 23:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nastavak Sedam života kopca... milina... već mi sline cure...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/06/2016 : 21:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Moj fah..ako je jednako dobar kao kobac vec sad moj favorit za strip godine
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/06/2016 : 18:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
svašta
strip godine!
pored Tvrđa parada!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/06/2016 : 06:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

svašta
strip godine!
pored Tvrđa parada!!


E stvarno cu se naljutiti pa procitati te tvoje Tvrdje
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2016 : 12:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zajebavaš da već nisi ????????????????????

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/06/2016 : 16:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zajebavaš da već nisi ????????????????????


Jok, uzeo prva dva broja jos kad i nikako da stigne na red.
Sta cu kad si me prvo naterao da procitam zekane
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/06/2016 : 16:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Jok, uzeo prva dva broja jos kad i nikako da stigne na red.
Sta cu kad si me prvo naterao da procitam zekane



slusaj sta ti anto prica, manse ti onog tvoj pinokija pa uzmi tvrdje
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/06/2016 : 18:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Jok, uzeo prva dva broja jos kad i nikako da stigne na red.
Sta cu kad si me prvo naterao da procitam zekane



slusaj sta ti anto prica, manse ti onog tvoj pinokija pa uzmi tvrdje


Ocu cim procitas Pinokija jos jednom i povuces rec
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/06/2016 : 18:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Kod kuće sam, sjedim vani na terasi, u jednoj ruci mi palačinka, a prst druge ruke vrti stranice ovog foruma po mobitelu počev od topica reprezentacije došao sam i do ovih fibrinih najava. Taman pročitam da je "Pero na vjetru" svojevrsni nastavak Kopca i onda se dogodi jedna nevjerovatna slučajnost.
Terasa mi je otvorena sa tri strane i jedino mi je iza leđa jedan zid sa prozorom.
Odmah nakon pročitane ove najave iza leđa mi se čuo jedan veliki "doom" kao da je netko glavom drmnuo u staklo prozora.
Otvorih prozor, a ono stvarno netko drmnuo glavom, dolje ispod kobac sa nogama u zraku, leži na leđima raširenih krila sa pogledom kao da je nategnuo litru votke trojke na eks...no brzo se "otrijeznio" i nestao u krošnjama obližnje šume.
Ništa, morat ću ovo pročitati u čast pijanog kopca:)

Edited by - Oki on 27/06/2016 18:56:58
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 27/06/2016 : 20:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Kod kuće sam, sjedim vani na terasi, u jednoj ruci mi palačinka, a prst druge ruke vrti stranice ovog foruma po mobitelu počev od topica reprezentacije došao sam i do ovih fibrinih najava. Taman pročitam da je "Pero na vjetru" svojevrsni nastavak Kopca i onda se dogodi jedna nevjerovatna slučajnost.
Terasa mi je otvorena sa tri strane i jedino mi je iza leđa jedan zid sa prozorom.
Odmah nakon pročitane ove najave iza leđa mi se čuo jedan veliki "doom" kao da je netko glavom drmnuo u staklo prozora.
Otvorih prozor, a ono stvarno netko drmnuo glavom, dolje ispod kobac sa nogama u zraku, leži na leđima raširenih krila sa pogledom kao da je nategnuo litru votke trojke na eks...no brzo se "otrijeznio" i nestao u krošnjama obližnje šume.
Ništa, morat ću ovo pročitati u čast pijanog kopca:)



ma daaaj... zaletil ti se v palačinku i nisi mu je dao!!?
fakat si tak škrt sa slatkim?

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 29/06/2016 : 22:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Oki

Kod kuće sam, sjedim vani na terasi, u jednoj ruci mi palačinka, a prst druge ruke vrti stranice ovog foruma po mobitelu počev od topica reprezentacije došao sam i do ovih fibrinih najava. Taman pročitam da je "Pero na vjetru" svojevrsni nastavak Kopca i onda se dogodi jedna nevjerovatna slučajnost.
Terasa mi je otvorena sa tri strane i jedino mi je iza leđa jedan zid sa prozorom.
Odmah nakon pročitane ove najave iza leđa mi se čuo jedan veliki "doom" kao da je netko glavom drmnuo u staklo prozora.
Otvorih prozor, a ono stvarno netko drmnuo glavom, dolje ispod kobac sa nogama u zraku, leži na leđima raširenih krila sa pogledom kao da je nategnuo litru votke trojke na eks...no brzo se "otrijeznio" i nestao u krošnjama obližnje šume.
Ništa, morat ću ovo pročitati u čast pijanog kopca:)



ma daaaj... zaletil ti se v palačinku i nisi mu je dao!!?
fakat si tak škrt sa slatkim?


Vidiš, vidiš...a možda stvarno ima i istine u ovom.
Krivo sam napisao, terasa mi je otvorena sa dvije strane pošto je s jedne strane kuća...potpuno nevažno, no sjedio sam za stolom u bijeloj majici, a iza mene je taj bijeli pvc prozor na zidu koji je također bijele boje...i što ja radim-žena mi je donjela jedno 5 nafrkanih palačinki koje jedem ljevom rukom dok sam lagano sagnut i čitam ovaj forum na mobitelu. Nakon tri pojedene palačinke dolazim do zaključka da mi se žena drastično popravila u spravljanju ovog najjednostavnijeg specijaliteta jer primječujem da su palačinke onako malo žilavije što omogućava bolje namatanje u formaciju neodoljivog deserta...kada sam to primjetio, ne znam zašto, ali sam onako nalaktio ljevu ruku na stol i lagano protresao smotanu palačinku u visini ljevog ramena kao da ispitujem elastičnost namotane palačinke i upravo u tom trenutku se je čuo onaj DOOM iza mojih leđa. Ovaj kobac je sigurno sletio na najbližu gustu krošnju da vreba par golubova koji su se pojavili nekoliko dana prije i ugnjezdili se na gredi krova uz friško sazidani dimnjak za centralno.
A i taj kobac mi je izgledao mlado i neiskusnuo, tek nešto veći od golubova, pa nije ni čudo da je završio na leđima.
Ono vidjeh preljepu pticu na leđima, pa sam odmah morao pozvati kčer iz kuće da ga dođe vidjeti...prvi je došao moj stari koji je i momentalno konstatirao da je to kobac (meni to na prvu uopće nije ni palo na pamet), a dok sam podignuo kčerku, kobac je već poletio.
Sory na offtopičarenju, ovo je sve od mene za ovaj topic za sada...sljedeći post će biti nakon čitanja Pera na vjetru
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/07/2016 : 16:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
simpatičan nastavak 7 života kopca ali meni ništa više od toga.
lijepo nacrtano,lijepo obojano.
ima li još neko razlivene žute crte po stranicama 62,63,66 i na 71 stranici ljubičasti otisak(kao otisak prsta)?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 15/07/2016 : 17:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

simpatičan nastavak 7 života kopca ali meni ništa više od toga.
lijepo nacrtano,lijepo obojano.
ima li još neko razlivene žute crte po stranicama 62,63,66 i na 71 stranici ljubičasti otisak(kao otisak prsta)?


jaki,ubo' si jedinstven primjerak. moj bez greške
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/07/2016 : 22:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I moj primjerak je OK.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/07/2016 : 17:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

simpatičan nastavak 7 života kopca ali meni ništa više od toga.


Zadnji album je diga ocjenu, a sve ovo prije toga je doslovno nabacano.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/07/2016 : 21:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Četvorotomni,direktni nastavak kultnog stripa Sedam života kopca (ili Žiga sudbine),remek dela francuskog,evropskog i svetskog stripa.
Na kraju prvog ciklusa, Arijana gine od ruke svog pravog oca,Gabrijela de Troila (koji potom odlazi u Novi svet),nosivši u stomaku dete koje je dobila sa Žermenovim detetom (što saznajemo ovde).
Priča započinje u jednoj pariskoj ludnici,gde je smeštena trudna Arijana u teškom psihičkom stanju - tu je nalazi Gaston Orleanski (kraljev brat),koji pokušava da je mučenjem natera da otkrije šta je Kopcem.Ona uspeva da pobegne iz plemićevih ruku i sa Teileferom,ubicom njenog brata (i koji je trenutno plaćeni ubica,a ona njegova lovina) kreće za Ameriku, u potragu za ocem.
A tamo je čeka jedan skroz novi svet i nove nevolje kroz koje će proći ne bi li napokon našla mir.

Perje na vetru mi nisu na nivou Kopca,ali ni mnogo lošije.Prva tri albuma sam prosto slistio;kao što rekoh,scenario nije na nivou genijalnosti,ako se tako mogu izraziti,prvog ciklusa,ali pruža odličnu zabavu,plus što je u pitanju dugoočekivani nastavak sa istom postavom likova.Crtež i boje su mi jednako dobri,ako ne čak i malo bolji.
Četvrti album započinje fenomenalno i tu mi je već bio na nivou Žiga sudbine,ali samo do scene sa pogubljenjem Gabriela i Žermena;ali od tog trenutka pa do samog kraja (nekih 17 stranica),događaji su za moj ukus malo više holivudski obojeni.Šteta,mogla je to da bude fenomenalna završnica koja bi podigla ceo serijal na još viši nivo.

Ovako - 9/10

Za sve koji su pročitali Kopca - masthevuša!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/07/2016 : 13:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo zgotovio i ja. Dosta lošije od kopca. Cothias dobrano podbacio... nezanimljivo i prije svega nezgrapno i isforsirano. Čak i ziheraš Juillard ostavši bez svojih aduta crtanja francuskih dvoraca ovdje izgleda manje kvalitetan, a ne mogu se oteti dojmu da je bio i manje zainteresiran. Cothias kao da je pročitao Indijansko ljeto i napisao priču koja je ni ljeto ni kobac. Kao sam strip nije to toliko loše, kao nastavak kopca nedostojan je spomena. Imam prijatelja kojem sam posudio Sedam života kopca i koji je bio oduševljen, Pero na vjetru mu neću proslijediti... nema smisla da mu kvarim dojam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/07/2016 : 15:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
dopustićeš da ti prijatelj ne uživa u sceni blow job-a by Arijana??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/07/2016 : 18:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

dopustićeš da ti prijatelj ne uživa u sceni blow job-a by Arijana??

Neš ti scene...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 08/08/2016 : 14:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Jao majko,... nakon odličnog Sedam života ova kofuzija. Izgleda, da su Cothias i Juillard nabacali u strip sve, čega su se mogli sjetiti - izgubljenu čerku (možda več veza za buduči treči ciklus), pa zli kraljev brat, pa indijanci, pa udari groma, pa Germain obeliks, pa gej indijanac (i uz to naučnik), pa gusari & robovi... Inače sam pristaš happy end-a ali uz ovo, bolje da je Ariana ostala zaklana.

Ajde potrudili su se oko prikaza indijanaca, i sisa ima malo više ali sve skupa nije više nego 6/10
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 11/12/2016 : 22:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Baš nešto googlao oko tog stripa, i vidim, da je Pero na vjetru tek drugi kod nas objavljeni od ukupno 9 ciklova iz "univerzuma" 7 života kopca, te da je dosad kod nas objavljeno samo 11 od ukupno 53 albuma :)
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 19/03/2017 : 21:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Da je Pero na vjetru izasao kao potpuno novi album bez da je Sedam zivota ikad postojao bilo bi to vrlo dobra prva tri albuma s dosta slabim zavrsetkom u cetvrtom.ovako je tek reciklaza likova iz legendarne price smjestena u ameriku.crtez je fantastican.Juillard je apsolutni svijetskog stripa.dodatci u olovci na kraju knjige mi mozda izgledaju i bolje od konacnog crteza.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 19/03/2017 : 21:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Sad imamo dva vrhunska klasika Sedam zivota kobca i Noseni vjetrom i njihove nastavke smjestene u Ameriku.zrelije nacrtane ali pricom daleko ispod svojih velicanstvenih prethodnika.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 26/05/2017 : 08:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
4/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 07/02/2021 : 09:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Prvo da bude jasno - Sedam života kopca nikad nije trebalo dobiti nastavak. Patrik je tu priču savršeno i minuciozno doveo do svog jedinog mogućeg kraja, te je svako narušavanje finalnih kadrova u ovom nastavku podrivanje originalnog serijala u osnovi.
E sad, ako je već bilo neizostavno da se strip nastavi, a uspeh jednog serijala neretko nametne finansijski motiv za to, priča jeste nastavljena na dobar način. Dve glavne uloge u stripu, Ariane i Gabriel, u novom stripu su novi ljudi, malo šta ih sem sećanja veže za karaktere koji su nekad bili (pokušavam ne otkriti radnju onima koji planiraju to čitati), i ta postavka unekoliko spašava nastavak jer ga čitamo kao drugu priču sa nekim drugim junacima, i oni koji bi od Pera na vjetru da dobiju još malo originalne priče verovatno neće biti u potpunosti zadovoljni. Od ukupno 4 albuma, Patrik odlično vodi priču u prva dva, da bi se u trećem i četvrtom delu priča naprasno razvodnila i usmerila ka nekom utopijskom kraju koji je nepotrebno kvari i banalizuje. Između drugog i trećeg dela je i prošlo 5 godina u objavljivanju, možda to nagoveštava da ni sam Patrik nije znao šta da radi sa pričom, ili je inspiraciju trošio na nešto drugo.
Crtež je standardno dobar, iako sam dojma da je Andre bio maštovitiji u originalnom serijalu te da je ovde samo sam sebe uspešno reciklirao.
Moglo je bolje, ali nije loše. Tako nekako.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000