forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 59 - Časni ljudi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/06/2016 : 23:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-59-casni-ljudi/383/

Danas Philippe slavi rođendan. Već su mu 53 godine. Kuća mu je udobna, djeca su mu odrasla, majka mu je brbljava, novi bicikl mu je divan. Lijepa slika iz života, u svojoj jednostavnosti, iskrenosti. Ali onaj koji će pokvariti rođendansku tortu je Philippeov šef, kada mu obznani da je otpušten. Neizravna žrtva globalizacije, Philippe tone. Gubi sve, čak i krov nad glavom. Ali to će mu poniranje u središte samoga sebe omogućiti da otvori pogled prema ostalima. Kod časnih ljudi ništa nije obično.

Časni ljudi, kronika tragikomedije svakodnevnog života, označava susret dvojice autora koje spaja nježnost koju osjećaju za svoje likove. Jean-Pierre Gibrat, scenarist, i Christian Durieux, crtač, znaju kako jednoglasno učiniti da nedjeljiva čestica stvaranja – ljudskost – zatreperi.

Kolorka 59 • Časni ljudi • 268 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-Pierre Gibrat • Christian Durieux • Crtež Christian Durieux • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2016. • Cijena 250 Kn

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/06/2016 : 23:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kupilo me već sa sjajnom naslovnicom, a priča je nažalost itekako aktualna i univerzalna.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/06/2016 : 21:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Favorit iz senke.Kupljeno
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/08/2016 : 07:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Durieuxovim i Gibratovim Časnim ljudima može se prigovoriti povremena predvidljivost kao i pomalo nerealan razvoj događaja, no je li to zapravo prigovor ako smo zadovoljni načinom i smjerom u kojem se stvari odvijaju? Priča o Philippeu priča je o promjeni, o padovima i usponima koji čine život i nošenju s njima. To naravno nije dovoljno da učini djelo dobrim i zanimljivim, no zato je tu bogata paleta živopisnih likova, neobičnih i intrigantnih ali ipak dovoljno nam bliskih da se možemo prepoznati u njima, kao i svijet koji nastanjuju a koji s lakoćom uvlači i nas. Dogodovštine Philippea i ljudi koji ga okružuju zanimljive su i zabavne, smiješne i tužne i već neko vrijeme nisam osjećao toliko stvari čitajući neko djelo niti toliko živio s njegovim likovima. Durieux i Gibrat ovdje prikazuju život sa svim njegovim dobrim i lošim stranama i za njih je on vrijedan življenja. Koliko god možda nerealna bila, Časni ljudi bude nadu u bolje sutra.

9/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/09/2016 : 19:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.fibra.hr/vijesti/intervju-christianom-durieuxom/38/

Trouble will find me
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 06/09/2016 : 08:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Jako zanimljiv strip.....ne znam zasto al puno me podsjeća na svagdanju borbu.

Možda mi se kraj ne sviđa, ali u smislu da je loše odrađen nego u smislu da je glavni lik "krivo" postupio.

Svaka preporuka.

7.5/10
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/11/2016 : 01:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Očekiva san previše...ipak je to Gibrat (kao pisac, ne cijelog stripa ali prvog dijela). Glavni lik - bezveznjak. Neko ko voli kapljicu i poeziju možda mu može bit ovo i simpatično...meni, iz perspektive brdovitog balkana izgleda ko preseravanje...Francuska koja postoji samo još u ovim provincijama...valjda?
6/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 22/11/2016 01:43:28
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/06/2017 : 10:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Luca_Torelli o stripu:


http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Casni-ljudi-Jean-Pierre-Gibrata-i-Christiana-Durieuxa-obicni-ljudi-suoceni-sa-svakodnevicom





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/07/2018 : 00:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam strip u komadu tijekom dana, po 2 poglavlja. Možda greška ali imam puno zaostataka i nema slobodnih termina.

Solidan strip o običnom čovjeku, njegovim životnim usponima i padovima, razočaranjima koja oduzmu volju za životom i ponekad malim stvarima koje ga mogu pokrenuti i donijeti sreću. Sve se isprepliće, nema sigurnosti, ne ovisimo o sebi, ne ovisimo o drugima, puno se kockica mora posložiti. Otvoren završetak, ta Philippeova nesigurnost čeka li ga Camille iza vrata, kao primjer neizvjesnosti života najbolji način za kraj stripa. Ipak, pouka je da treba razmišljati pozitivno.
Humora ima na kapaljku ali sam se baš nasmijao na te 2-3 scene.

P:7, S: 7, C: 7, N: 8

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 19/07/2018 10:31:18
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/07/2018 : 02:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 19/07/2018 : 07:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
I ja sam procitao. Zadovoljan sam.

sangue navajo
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/07/2018 : 09:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?





I ja sam se iznenadio kad sam našao topic. Ali, evo, ljudima se više ne komentira, nažalost.

loading...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2018 : 10:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?


ja ga namerno izbegavam jer si ga ti nahvalio.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


7/10


e pa ne može tako - ako ocenjuješ stripove jednom ocenom,neka bude jednom ocenom;a ako ih ocenjuješ sa 4 (priča,scenario,crtež,naslovnica) onda na taj način.
Ne može bonelijanu sa 4, a fibre sa 1 parametrom - odluči se

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/07/2018 10:12:53
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/07/2018 : 10:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Naknadno sam to stavio, zaboravio staviti, prvo krepao od umora čitajući, još tamo par stranica prije kraja objašnjavajući ti zašto Rotundu (odnosno Roiu ) bolja ocjena... evo prepravljeno.
Čitam ovih dana kao manijak, na godišnjem sam, samo me vjerno prati.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 19/07/2018 10:33:10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2018 : 10:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Naknadno sam to stavio, zaboravio staviti, prvo krepao od umora čitajući, još tamo par stranica prije kraja objašnjavajući ti zašto Rotundu (odnosno Roiu ) bolja ocjena... evo prepravljeno.
Čitam ovih dana kao manijak, na godišnjem sam, samo me vjerno prati.


bez brige,dišem ti za vratom (iliti,sviđaju mi se tvoji osvrti)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/07/2018 : 10:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Naknadno sam to stavio, zaboravio staviti, prvo krepao od umora čitajući, još tamo par stranica prije kraja objašnjavajući ti zašto Rotundu (odnosno Roiu ) bolja ocjena... evo prepravljeno.
Čitam ovih dana kao manijak, na godišnjem sam, samo me vjerno prati.


bez brige,dišem ti za vratom (iliti,sviđaju mi se tvoji osvrti)



Ehh sad, ja sam mala maca za tebe, a nakon onog tvog copy-pastea za "Oluju nad Galvestonom" sam skužio da si priče komentirao na topicu na kojem su i najavljene, drugim riječima da si ih čitao brzo nakon objave. Ja odlučio svoje staviti u onaj "univerzalni", nisam htio reinkarnirati.
Pretpostavljam da ti je tako i s komentarom na Maxi "Bitka na mostu" ali kud ću sad vaditi to i tu pisati. Tako da ću prvo svoj napisati na "univerzalnom" pa baš da usporedim s tvojim.

Ali da ne off topičarimo...

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 19/07/2018 10:56:55
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2018 : 15:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Naknadno sam to stavio, zaboravio staviti, prvo krepao od umora čitajući, još tamo par stranica prije kraja objašnjavajući ti zašto Rotundu (odnosno Roiu ) bolja ocjena... evo prepravljeno.
Čitam ovih dana kao manijak, na godišnjem sam, samo me vjerno prati.


bez brige,dišem ti za vratom (iliti,sviđaju mi se tvoji osvrti)



Ehh sad, ja sam mala maca za tebe, a nakon onog tvog copy-pastea za "Oluju nad Galvestonom" sam skužio da si priče komentirao na topicu na kojem su i najavljene, drugim riječima da si ih čitao brzo nakon objave. Ja odlučio svoje staviti u onaj "univerzalni", nisam htio reinkarnirati.
Pretpostavljam da ti je tako i s komentarom na Maxi "Bitka na mostu" ali kud ću sad vaditi to i tu pisati. Tako da ću prvo svoj napisati na "univerzalnom" pa baš da usporedim s tvojim.

Ali da ne off topičarimo...


stavljam ih ja i u univerzakni topik i u topik u kojem su najavljeni;bez brige.

end of offtopik!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/07/2018 : 15:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?


ja ga namerno izbegavam jer si ga ti nahvalio.






http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 19/07/2018 15:35:08
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/07/2018 : 15:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?


ja ga namerno izbegavam jer si ga ti nahvalio.




Anto, da li je moguće da nisi čitao ovaj izvrstan strip?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2018 : 15:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uf,izgleda da jeste - ali evo,obećavam ovde,da ću ga nabaviti do kraja godine.
ako ništa,a onda da vidim kakvom to stripu šaner daje devetku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/07/2018 : 16:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Gibrat/Durieux-Časni ljudi

Budući mi Gibrat inače nije osobito drag ovo mi je ugodno iznenađenje.
Šta se mene tiče, može slobodno prestat crtat i samo pisat.
Očekiva san tešku i depresivnu priču ali ovo je jedan jako vedar strip. Kome su se svidili Rabateovi Potočići svidit će mu se i ovo.

Vrlodobro 8/10

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2018 : 17:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja iskreno nemam pojma, da li sam ga kupio i gdje bi trebao biti, ili ga jos trazim.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 19/07/2018 : 21:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?





Ja sam ga kupio i pročitao.
Meni je super i kad mi se život smiluje i podari malo viška slobodnog vremena ponovo bum ga pročitao.

Možda me pere kriza poslije srednjih godina pa mi je strip toliko simpa, a i mi Dalmoši volimo vino pa sam i u tome ponešto pronašao.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/07/2018 : 21:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?


ja ga namerno izbegavam jer si ga ti nahvalio.





Jack the Black.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/07/2018 : 01:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Zar je moguce da je tako malo ljudi procitalo ovaj strip u vise od dvije godine od njegovog objavljivanja?


ja ga namerno izbegavam jer si ga ti nahvalio.





Da, nakon Magnus omnibusa ne virujen mu ništa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/07/2018 : 13:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kakva je ovo sprdnja. zibra je ovo pisao za klijenta antisu, a samo ga on nije procitao
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000