forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 202 - Velika odaliska
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2022 : 08:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U ovoj suvremenoj interpretaciji mita o koketnoj kriminalki upoznajemo Alex i Carole, dvije iskusne provalnice, zavodljive i bez kompleksa, koje mogu doći do bilo koje slike u bilo kojem muzeju. U potrazi za vozačem za sljedeći veliki posao, upoznaju Sam, multitalentiranu prvakinju u motociklizmu. Trio koji se rodio ući će u legendu. Kad zvijezda u usponu francuskog stripa udruži snage s jednim od najboljih dvojaca nezavisnog stripa kako bi zajednički reinterpretirali tri najpoznatije (i najseksepilnije) junakinje japanske animacije, rezultat može biti samo briljantan.

Kolorka 202 • Velika odaliska • 260 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bastien Vivès • Florent Ruppert • Crtež Bastien Vivès • Florent Ruppert • Jérôme Mulot • Prijevod Nataša Medved • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.3.2022. • Cijena 230 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-202-velika-odaliska/756/

Trouble will find me

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 09/03/2022 : 08:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Baš sam htio naručiti.
Gumb za košaricu javlja da je izdanje rasprodano.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2022 : 08:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Evo, više nije:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 09/03/2022 : 08:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Clicky, clicky onda.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/03/2022 : 09:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
opaaa ovo je sve i dosta ranije od najavljenog datuma :)))
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/03/2022 : 10:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Obecava! :)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2022 : 11:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Super. Znacu idemo malo ranije s turom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 22/03/2022 : 11:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Pročitao jutros ok neće sigurno ući u godišnje top liste najboljih stripova, ali je jako šarmantno, zabavno, nepretencionzo i vrlo vrlo sexy, a postane još zanimljivije kad u priču uleti i moj imenjak ostaje u kući definitivno
Baj d vej jedna od junakinja jako baca na jednu poznatu glumicu filmova za odrasle.

Edited by - Chui on 22/03/2022 13:15:32
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5536 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/03/2022 : 10:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Trivia
Vives je generacija onih autora koji papir skoro da nisu ni vidli.
U stripovima mu prevladavaju civilizacijski dosezi u raznim oblicima požude.
"Polina" je super.
"Sestra" je škakljiva, ali izvuče ju izvrstan kraj.

Štosmenetiče, Vives je jedan od najboljih autora iz nove generacije europskih tulipana.



Edited by - frano on 23/03/2022 12:22:02
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/04/2022 : 14:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jedna od najzabavnijih i najseksi Fibri! Akcija, humor, odosi među likovima, senzualnost, sve je najvišoh razini. Sve ono što je Ramirez htio, a nije uspio ima Velika Odaliska. Strip koji vapi za ekranizacijom. Ako ima koja mana, to je što su ponekad akcijske scene malo mlitavo nacrtane ali to je ako baš baš oću bit sitničav. Objektivno je ovo top, top!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/04/2022 : 08:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Odaliska ima 260 stranica, a košta 230 kuna. Ok cijena ako se uzme da takvi integrali budu po 250, a skočila je cijena papira, tiska i plavog dizela. Možda je to zato što nema puno crne pa je tisak jeftiniji? Ili su Ruppert i Mulot podbacili sa Tehnikom međice pa se išlo s nižom cijenom da izdanje ipak ima bolju šansu..
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/04/2022 : 09:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Išao sam maksimalno nisko da bude što prihvatljivije ljudima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/04/2023 : 13:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Jedna od najzabavnijih i najseksi Fibri! Akcija, humor, odosi među likovima, senzualnost, sve je najvišoh razini. Sve ono što je Ramirez htio, a nije uspio ima Velika Odaliska. Strip koji vapi za ekranizacijom. Ako ima koja mana, to je što su ponekad akcijske scene malo mlitavo nacrtane ali to je ako baš baš oću bit sitničav. Objektivno je ovo top, top!



Kod mene u cijelosti (ali baš sve) suprotno!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/04/2023 : 16:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ramirez ti vslja, a Odaliska ne?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/04/2023 : 19:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, nije mi Ramirez nešto posebno, ali ako bi ih uspoređivao Odaliska 4, Ramirez 6,5 od 10.

Ali to je samo moj osobni doživljaj (nikako usmjereno na vrijeđanje tvoga). Nisam ja ni stručnjak ni kritičar.

Vjerujem da će biti mnogo više mišljenja poput tvoga.

Ovdje je mišljenje koje u uvodu kaže (blisko mom viđenju iako zbog toga ne bih da tako nisku ocjenu ovom stripu):
... nije mi se svidjela priča – čak nimalo. Sadrži sve što mrzim: nasilje, uspješne provale, mlade, lijepe, krajnje amoralne lopove, koji ubijaju bez skrupula, a možda i iz zadovoljstva.

https://liratouva.wordpress.com/2014/08/20/la-grande-odalisque-vives-ruppert-mulot-la-bd-du-mercredi/

a u nastavku (za razliku od mene) čovjek hvali ovaj strip.

Znam da ovim citatom pravim ogromnu reklamu, ali sama izvedba u smislu scenarija mi je jako, jako niska razina da ne kažem vrlo plitko. Prvi album mi je užas, a malo se popravlja u nastavku. Punisher je za ovo intelektualni napor.

Nadao sam se da slika na stražnjim koricama ne znači ono što se naslućuje/vidi.

Skoro do samog kraja sam se nadao da će se negdje razotkriti (a u toj nadi sam i surfao) da je ovo samo vrlo gruba i loša parodija na akciće začinjena besmislenim i bespotrebnim vulgarnostima, ali nažalost ništa od toga.

Ako ovo ne pogura prodaju ništa neće .
Pozdrav frendovima kasperu i DiSkAcHu,
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/05/2023 : 10:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Dobar dio foruma je složan s idejom da je Vives jedan od najboljih predstavnika mlađeg dijela BD scene. Polinu sam nažalost propustio, ali Sestra me zato nije baš očarala.
U ovoj kombinacijima s autorima kontroverzne, ali mlake Tehnike međice, nije bilo teško naslutiti na što će ovo sličiti. Ipak, mislio sam po sinopsisu da će u odvažnijem scenariju funkcionirati ta kombinacija.

U konačnici nije ovo loš strip, ali s izrazitim oscilacijama u kvaliteti. Počnimo od lošijeg. Iako ovo ne treba shvatiti kao ozbiljan akcijski strip, ipak su autori se malo zanijeli. Većina pothvata je totalno neuvjerljivo i preuveličano, kao mašta nekog djeteta. Protagonistice harače po Louvreu, kao da je u pitanju neka seoska galerija, a ne najosiguraniji muzej svijeta. Please.
Isto tako, dijalozi su repetetivni i konstantno se vrte iste fore i motivi. Na kraćem stripu bi bilo podnošljivo, ali ovdje postane irelevantno skroz.

Pa onda ajmo na dobro. Artwork je prilično dobar. Ovaj minimalistički crtež je osvježenje u ovom žanru i paše da nemamo bombastične prizore non stop. Paleta boja također jako dobro prati atmosferu. Likovni dio stripa je na razini. Bez obzira na ranije prigovore oko dijaloga i pothvata trojke koju pratimo, ipak su kao likovi relativno dobro osmišljeni i daju jednu uvjerljivu antitezu klasičnim lopovima iz filmova, serija itd. Iako je strip dosta light u svojoj atmosferi i prikazima, ipak ponegdje autori vješto sakriju neku jaču poruku i emocionalni twist. Sami kraj isto tako dobro izveden, baš me se dojmio.

Kad se sve zbroji, ima ovaj strip dosta aduta, ali je izazov ispratiti ga do kraja na istoj razini. Prečesto me nanervirao s nekim pretjerivanjem. No, kad sam zatvorio zadnju stranicu bio sam zadovoljan uglavnom. Ostat će u kolekciji jer je dosta unikatan i možda pozove na drugo čitanje.

3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/11/2023 : 22:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ocean's 8 sa ženskom postavom nema veze s vezom, Odaliska je prava stvar. Tri vitke slatke cica mace se igraju heista po Luvru sa lepom dozom humora i neozbiljnosti. Totalno seksi strip.

Moram napomenuti da je naslovnica užasna jer uopšte ne prikazuje koliko se zabavan strip krije unutar korica.

Edited by - naker on 17/11/2023 23:00:43
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000