forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Politička (ne)korektnost
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 81

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2019 : 19:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Sad si malo fulao fudbal. Pusti sad Trumpa. Tražio si primjer. Dao sam ti ga. Novinarka otvoreno vrijeđa bijelce. Nikakvih sankcija. Kako sad to? Zašto za nju ne vrijede ista pravila tog istog časopisa. Ako si pročitao članak, lijepo piše da je jedna njihova novinarka dobila otkaz jer je retwitnula komentar u kojemu se pojavljuje riječ nigger.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2019 : 19:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

Stripić je manje više preslika ovog stvarnog primjera s novinarkom koja može pljuvati bijelce bez sankcija kojeg sam ti zalimao iznad. Da toj novinarki baciš kontru da je ona problem, ti si taj koji je rasist jer ako nisi za #cancelwhitepeople onda to znači da mrziš manjine. Jebiga.



Tako je i Bujanec tužio newsbar zbog satire i dobio. Društvo koje kažnjava satiru je zaostalo i zadrto. Je li #cancelwhitepeople ozbiljan i legitiman politički projekt? Ako je zajebancija, onda se opusti i pusti je da piše.



Čekaj malo. Satira? Super. Ajmo za foru pisati #cancelblackpeople ili još bolje zalijepiti par plakata s "It's OK to be white". Sigurno će svi shvatiti da je to samo satira i nitko neće dobiti otkaz.

Kako ne vidiš da tu postoji jasna dvoličnost.

Edited by - nagor on 13/03/2019 19:41:01
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/03/2019 : 20:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

Stripić je manje više preslika ovog stvarnog primjera s novinarkom koja može pljuvati bijelce bez sankcija kojeg sam ti zalimao iznad. Da toj novinarki baciš kontru da je ona problem, ti si taj koji je rasist jer ako nisi za #cancelwhitepeople onda to znači da mrziš manjine. Jebiga.



Tako je i Bujanec tužio newsbar zbog satire i dobio. Društvo koje kažnjava satiru je zaostalo i zadrto. Je li #cancelwhitepeople ozbiljan i legitiman politički projekt? Ako je zajebancija, onda se opusti i pusti je da piše.



Čekaj malo. Satira? Super. Ajmo za foru pisati #cancelblackpeople ili još bolje zalijepiti par plakata s "It's OK to be white". Sigurno će svi shvatiti da je to samo satira i nitko neće dobiti otkaz.

Kako ne vidiš da tu postoji jasna dvoličnost.



Svaka zemlja ima povijest i svoj vlastiti kontekst koji treba uzeti u obzir. To spada u tu pozitivnu diskriminaciju. Ne mogu se Nijemci baš zajebavati oko Hitlera, ali na Židove koji se zajebaju s holokaustom se nitko neće naljutiti.

Kažem, ne možeš sad nakon stoljeća fizičkih kažnjavanja, ubijanja i iskorištavanja reći 'smeta mi što me zajebajete'. Otrpi, oni su trpili puno gore stvari. Ponavljam, kad ti predsjednik otvoreno podržava neonaciste, najmanje što možeš je zajebavati se s tim.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/03/2019 : 21:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Nagore, s Bevom nećeš nikad na zelenu granu što se tiče ovih tema, on je primjer iz knjige što se tiče ljevičarskog pogleda na svijet. Ovo ne mislim kao uvredu Bevi, samo govorim da se nećete nigdje složiti jer ste daleko u pogledima na te stvari.
Beva, meni je ovo sve što ti pišeš teška pizdarija. Mislim, SAD je daleko i puca mi ona stvar za njima, ali bubnuti tako nešto kao "nek bijelci otrpe", to je za ne povjerovati. Ja da sam bijelac u SAD i trpim takve gluposti da meni neki crnac može reći šta hoće, govoriti da sam privilegovan i da sve što postižem nije moja zasluga već zasluga boje moje kože i daje slične debilne izjave, a da ja moram dobro paziti kako da uzvratim jer će me SJW, mediji, rukovodstvo firme razapeti, osjećao bih se poprilično ugroženo i obespravljeno, i nikakav grijeh bijelaca od prije 50 ili 100 godina ne daje pravo nikome da meni sere zbog toga.
Da ne pričam o nepravdi kod upisa na koledže u SAD gdje crnci zbog boje kože (dakle, ne provjerava se da li su siromašni i slično) dobijaju dodatne bodove. Zamisli da ideš na fakultet i budeš bodovno bolji od nekog lika, ali on dobije dodatne bodove i prešiša te zato što je ćelav, a zna se da je ćelavost bila neprihvatljiva prije 50 godina, pa su ljudi navlačili nekih 5 dlaka preko te ćele. Mora se zbog toga ispraviti ta nepravda, dodatni bodovi za sve ćelavce!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2019 : 21:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Beva je barem gospodin u raspravi. Nećemo se složiti ali barem se da malo kulturno debatirati.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/03/2019 : 21:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Beva je barem gospodin u raspravi. Nećemo se složiti ali barem se da malo kulturno debatirati.


To stoji
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/03/2019 : 09:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

Beva, meni je ovo sve što ti pišeš teška pizdarija. Mislim, SAD je daleko i puca mi ona stvar za njima, ali bubnuti tako nešto kao "nek bijelci otrpe", to je za ne povjerovati. Ja da sam bijelac u SAD i trpim takve gluposti da meni neki crnac može reći šta hoće, govoriti da sam privilegovan i da sve što postižem nije moja zasluga već zasluga boje moje kože i daje slične debilne izjave, a da ja moram dobro paziti kako da uzvratim jer će me SJW, mediji, rukovodstvo firme razapeti, osjećao bih se poprilično ugroženo i obespravljeno, i nikakav grijeh bijelaca od prije 50 ili 100 godina ne daje pravo nikome da meni sere zbog toga.



Ponavljam, povijesni kontekst uvijek igra ulogu. Nedavno je Filip Andronik kod nas dobivao prijetnje smrću zbog ove karikature:



Meni je nepojmljivo ljutiti se zbog humora, kakav je da je. Otvoreno vrijeđanje je jedna stvar, tu se imaš svako pravo braniti, ali humor i satiriziranje konkretnih stvari (pa i povijesnih) ne bi se trebali zabranjivati. Društvo koje se ne zna nositi s zajebancijom na svoj račun nije dovoljno slobodno i zrelo.

E sad, ako se bijelac u Americi uhvati zezati oko ropstva ili naziva crnce niggers, to podsjeća na konkretne događaje koji su se stoljećima događali na štetu onih kojima se ruga. Nije isto kad se ismijava žrtva i počinitelj, jebiga. Bit će kad prođe dovoljan vremenski period i ako se svi državljani budu osjećali ravnopravno, ali dok god u Americi rasizma ima koliko ima, te će teme biti osjetljive.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 14/03/2019 09:07:30
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2019 : 11:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Pa prite i onoj novinarki iz Beha. Sopta se preziva čini mi se.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 14/03/2019 11:20:00
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/03/2019 : 11:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

Nagore, s Bevom nećeš nikad na zelenu granu što se tiče ovih tema, on je primjer iz knjige što se tiče ljevičarskog pogleda na svijet. Ovo ne mislim kao uvredu Bevi, samo govorim da se nećete nigdje složiti jer ste daleko u pogledima na te stvari.
Beva, meni je ovo sve što ti pišeš teška pizdarija. Mislim, SAD je daleko i puca mi ona stvar za njima, ali bubnuti tako nešto kao "nek bijelci otrpe", to je za ne povjerovati. Ja da sam bijelac u SAD i trpim takve gluposti da meni neki crnac može reći šta hoće, govoriti da sam privilegovan i da sve što postižem nije moja zasluga već zasluga boje moje kože i daje slične debilne izjave, a da ja moram dobro paziti kako da uzvratim jer će me SJW, mediji, rukovodstvo firme razapeti, osjećao bih se poprilično ugroženo i obespravljeno, i nikakav grijeh bijelaca od prije 50 ili 100 godina ne daje pravo nikome da meni sere zbog toga.
Da ne pričam o nepravdi kod upisa na koledže u SAD gdje crnci zbog boje kože (dakle, ne provjerava se da li su siromašni i slično) dobijaju dodatne bodove. Zamisli da ideš na fakultet i budeš bodovno bolji od nekog lika, ali on dobije dodatne bodove i prešiša te zato što je ćelav, a zna se da je ćelavost bila neprihvatljiva prije 50 godina, pa su ljudi navlačili nekih 5 dlaka preko te ćele. Mora se zbog toga ispraviti ta nepravda, dodatni bodovi za sve ćelavce!


sjećam ga se ja iz nekih prijašnjih rasprava kad je uspoređivao tijelovsku procesiju i gej paradu
kao jedni mogu drugi ne mogu u hercegovini iskazivati svoje ljudsko pravo
ima tome 10-ak godina već... čovječe kako vrijeme leti

uglavnom potezanje pištolja patnje indijanaca DANAS je revizionizam jer o povijesnim događajima ne možemo suditi iz današnjeg vremena

nekoć u rimu robovlasništvo nije bilo nezakonmito
ili pedofilija u staroj grčkoj
ili nabijanje na kolac i danak u krvi u vrijeme osmanlija

analizirati te događaje iz današnje perspektive se zove revizionizam

što ćemo s pojmovima white trash
ili kad u filmovima bude da je serijski ubica uglavnom BELAC 35 GODINA i živi sam ili s mamom u kući i nema posao...i glasa za buša nekoć a sada za trumpa i sudjeluje u službi riječi prve baptističke crkve
nikad se na to nisam uvrijedio i smatram da u zemlji sa lupam 85% bijelaca najveća vjerovatrnoća je da će bijelac biti serijiski ubica a da će crnac biti ubijen u pucnjavi u čikagu... to je statistika

i onda iskoči onaj crni ubica 77 žena :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/03/2019 : 11:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by Beva







problem licemjera koji reagiraju na ovo što je nacrtano
nije u tome što oni reagiraju na ovo
nego ne reagiraju na nešto drugo i smiju se kad su nečije tuđe "svetinje" povrijeđene
tad su najveći liberali, građani svijeta naprednjaci dok su ostali zatucani :D

svi smo mi liberalni u stvarima koje nas se ne tiču

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/03/2019 : 11:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

sjećam ga se ja iz nekih prijašnjih rasprava kad je uspoređivao tijelovsku procesiju i gej paradu
kao jedni mogu drugi ne mogu u hercegovini iskazivati svoje ljudsko pravo
ima tome 10-ak godina već... čovječe kako vrijeme leti


Ne sjećam se toga, ali ako sam to govorio, stojim i dalje pri tome. Ako mogu jedni u procesiju, trebaju moći i drugi. Sve ostalo je nepošteno i nedosljedno.

quote:
Originally posted by zeljko

uglavnom potezanje pištolja patnje indijanaca DANAS je revizionizam jer o povijesnim događajima ne možemo suditi iz današnjeg vremena


To bi bilo tako da se posljedice ne osjećaju i danas. Indijanci su i dalje u rezervatima, ne možeš im sad reći ajmo svi biti isti od danas.

quote:
Originally posted by zeljko

nekoć u rimu robovlasništvo nije bilo nezakonmito
ili pedofilija u staroj grčkoj
ili nabijanje na kolac i danak u krvi u vrijeme osmanlija

analizirati te događaje iz današnje perspektive se zove revizionizam

što ćemo s pojmovima white trash
ili kad u filmovima bude da je serijski ubica uglavnom BELAC 35 GODINA i živi sam ili s mamom u kući i nema posao...i glasa za buša nekoć a sada za trumpa i sudjeluje u službi riječi prve baptističke crkve
nikad se na to nisam uvrijedio i smatram da u zemlji sa lupam 85% bijelaca najveća vjerovatrnoća je da će bijelac biti serijiski ubica a da će crnac biti ubijen u pucnjavi u čikagu... to je statistika

i onda iskoči onaj crni ubica 77 žena :D



Jedno je fikcija, ja se ne vrijeđam na ništa fiktivno.

Ja sam uvijek za onu Isusovu: Čini drugima kako bi htio da i oni tebi čine :) Ja bih htio da me poštuju i da smijem raditi što hoću dok ne škodim nikome. Jednostavno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 14/03/2019 11:59:04
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2019 : 12:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Haha,ko o čemu željkec o Indijancima. Ako ćemo tako gledat onda je onaj brazilski indios napravija pravu stvar kad je pokojnom I.P. 2.zabija Bibliju u papamobil prilikom posjeta Riu ili Sao Paulu,ne sičan se sad točno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/03/2019 : 13:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
indijanci su ovaplocenje... najlakse mi je reci indijanac... kad kazem indijanac ne mislim samo na indijance...

neće niko reći arap je bio robovlasnik kao i bijelac

zašto se teza o poraženima koji moraju sutjeti kao nijemci ne sporovodi nad indijancima :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2019 : 13:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Ala ga nalupetaš u tako malom postu. kako se ne zna za Arapsku trgovinu robljem? Pa bilo je više i duže je trajala od zapadnoeuropske. I šta sad? Misliš da ih u Africi vole više od evropljana?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/03/2019 : 13:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ajd dobro... da preformuliram iako znaš o čemu mislim...

u svome životu se nisam 3 puta susreo s podatkom da neko optužuje arape za robovlasništvo... pojam robovlasnik je uvijek vezan za belce...
osobno sam i sam prekasno naučio da su robovlasnici bili i arapi... a o robovlasništvu smo učili u nižim razredima osnovne :D


da se vratimo na indijance :D

Odvjetnici učenika Nicholasa Sandmanna iz Katoličke srednje škole Covington zatražili su 250 milijuna dolara u parnici protiv „Washington Posta“ jer su novine lažno informirale da je Sandmann, idući na "Marš za život", šikanirao američkog Indijanca.
:D



Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2019 : 13:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Sad san ti ja kriv šta si loše školovan? . Btw Indijanci žive u obe Amerike ako nisi zna.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/03/2019 : 13:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

indijanci su ovaplocenje... najlakse mi je reci indijanac... kad kazem indijanac ne mislim samo na indijance...

neće niko reći arap je bio robovlasnik kao i bijelac

zašto se teza o poraženima koji moraju sutjeti kao nijemci ne sporovodi nad indijancima :D




Mi smo zapadnocentrični, i ne zanima nas puno toga van zapadne kulture. I nagor kad vodi ovu temu bazira se isključivo na Kanadu/Ameriku i zapadnu Europu. To ne znači da on SJW-e osuđuje samo na zapadu, a drugdje ih podržava. Tako isto tko je za jednakost, za jednakost je i na zapadu i na istoku. Valjda je to logično. Nama je zanimljiva Amerika i zapadna Europa jer su to kulture koje su nam dovoljno slične, dok su nam bliski istok, Afrika i Azija egzotični pa samim tim i manje zanimljivi. Neću sad moralizirati je li to dobro ili loše, to je jednostavno tako.

Kad bi sad počeli o arapskom svijetu imali bi o čemu pričati, tamo ima puno više diskriminacije nego u Americi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 14/03/2019 : 15:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Prvo hvala zeljku za novu definiciju revizionizma, čudo jedno taj internet

Što se tiče upoređivanja američkih crnaca sa azijcima je totalno pogrešno na više razina. Kao prvo, "azijci" kao etnička grupa ne postoje, postoje kineski, japanski, vietnamski,... amerikanci. Istina, što se tiče opisa postoji pridjev "azijski" u smislu vanjskog izgleda (za popis stanovništva ili opis tražene osobe), dok su kao etničke skupine različiti u pogledu kulture, jezika i svega ostalog. I sve te grupe su migrirale u SAD svojevoljno i više manje organizirano i zadržale su svoju kulturu, i što je još važnije, društveni sistem i hierarhiju (slično kao npr Židovi, Italijani ili Poljaci). Kod crnaca je stvar drugačija - u Ameriku su dovoženi robovi različitih etničkih grupa i izmješani međusobno, tako da su več u prvoj generaciji nestali kultura i preostali tragovi socialnog sistema. Zbog ograničenosti kretanja robova i preprodaje, nije bilo mogučnosti da se stvori nekakva etnička skupina. Uz to su i unutar SAD bila dva veča geografska i socialna premještanja crnačke populacije(najprije iz obalnih djelova na tzv duboki jug, a nakon građanskog rata na sjever) koja su još dodatno utjecala na to, da je etnogeneza afroamerikanaca počela tek u sredini 20 vjeka. I repovi tih procesa se još debelo vuku u današnje vrijeme, tako da to nije nekakva "davna povjest". Suprotan primjer su recimo Zulu i druga autohtona plemena u Južnoj africi, koji su unatoč (bar na papiru) oštrijem režimu, uspjeli ne samo održati več i razvijati svoj društveni sistem. Na kratko rečeno - uporedbe položaja crnaca sa "azijcima" je obično pseudointelektualno sranje, i to poprilično malog kalibra.

U trgovini robljem, računano "po glavi" robova i vremenskom razdoblju, arapi su definitivno "u vodstvu", ali je treba napomenuti dvije stvari - Arapi su u osnovi bili okrenuti prema profitu i iskorištavanju, kao što su i dandanas, samo što su crnce zamjenili indijcima i filipincima, i što je još važnije, ne pretvaraju se i ne skrivaju za fasadom nekave milosrdne religije. Dok su sa druge strane pripadnici religije, kojoj je navodno osnova ljubav i milosrđe, i to svuda i debelo deklariraju, veselo uključili u kolo, i to još grublje i svirepije od najgorih Arapa.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/03/2019 : 17:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by swamp thing

Beva, meni je ovo sve što ti pišeš teška pizdarija. Mislim, SAD je daleko i puca mi ona stvar za njima, ali bubnuti tako nešto kao "nek bijelci otrpe", to je za ne povjerovati. Ja da sam bijelac u SAD i trpim takve gluposti da meni neki crnac može reći šta hoće, govoriti da sam privilegovan i da sve što postižem nije moja zasluga već zasluga boje moje kože i daje slične debilne izjave, a da ja moram dobro paziti kako da uzvratim jer će me SJW, mediji, rukovodstvo firme razapeti, osjećao bih se poprilično ugroženo i obespravljeno, i nikakav grijeh bijelaca od prije 50 ili 100 godina ne daje pravo nikome da meni sere zbog toga.



Ponavljam, povijesni kontekst uvijek igra ulogu. Nedavno je Filip Andronik kod nas dobivao prijetnje smrću zbog ove karikature:



Meni je nepojmljivo ljutiti se zbog humora, kakav je da je. Otvoreno vrijeđanje je jedna stvar, tu se imaš svako pravo braniti, ali humor i satiriziranje konkretnih stvari (pa i povijesnih) ne bi se trebali zabranjivati. Društvo koje se ne zna nositi s zajebancijom na svoj račun nije dovoljno slobodno i zrelo.

E sad, ako se bijelac u Americi uhvati zezati oko ropstva ili naziva crnce niggers, to podsjeća na konkretne događaje koji su se stoljećima događali na štetu onih kojima se ruga. Nije isto kad se ismijava žrtva i počinitelj, jebiga. Bit će kad prođe dovoljan vremenski period i ako se svi državljani budu osjećali ravnopravno, ali dok god u Americi rasizma ima koliko ima, te će teme biti osjetljive.


Ma ja ni ne govorim o šprdanju, karikaturama, ja sam prvi za to da se šprdam sa drugima i da se drugi šprdaju sa mnom. Govorim o ozbiljnim stvarima, o satanizaciji bijelaca i činjenici da bijelci tamo moraju hodati kao na jajima zbog nečega što su radili neki likovi prije 70, 100, 200 godina, dok druge rase mogu reći šta hoće, srati o privilegovanosti, biti raisisti i opravdavati se da to nije rasizam jer su oni nekad bili robovi, mislim lupetanja teška. I još mediji, Holivud, muzička industrija, svi oni koji imaju najveći uticaj na mozgove kroz filmove, muziku, tv, se pridružuju toj satanizaciji, iskrivljuju istinu i slično. Ako to ne primjetiš, slijep si pored očiju.
Crnci traže jednaku zastupljenost u filmovima npr., iako ih ima daleko manje u populaciji od bijelaca. Žene traže ravnopravnost u platama, iako su već ravnopravne, ali iskrivljuju činjenice da bi ispale žrtve zločestih bijelih muškaraca itd. To je sve jebeno sumanuto.
Ja prvi ne želim društvo u kom ću moći bez problema opaliti svojoj ženi šljagu zato što je presolila večeru, već želim društvo koje bazira svoje funkcionisanje na činjenicama i realnosti, a ne na imaginarnim zločincima i žrtvama.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/03/2019 : 17:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Top mi je ono što je onaj malac kakosevećzvaše kog su provukli kroz kanalizaciju medija zbog toga što je sa smiješkom gledao nekog indijanca na nekom protestu, tužio CNN za 250 miliona dolara. I treba, kakav god da je taj lik, nije napravio apsolutno ništa da ga onako isprozivaju, još neki balavac u pitanju, možda i maloljetan. Da im hoće izvući dobar komad para, govnarima.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/03/2019 : 18:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
beva, tek sad vidim ovo
bolje da nisam ni vidio:)

kakve gluposti ti pišeš, ajoj čovječe. kao "otrpite malo, oni su trpili". ne da mi se ni pratiti o čemu to pričate, vidim da spominjete neke satire ovo ono. ali tako nešto izjaviti i to ozbiljno, pa to je debilno. još veći debilizam povlačiti paralele između crkvenih proslava i pederisanja.

da ti sad kažem: "ali ne mogu peškići tražiti ništa, jer nisu trpili. kršćani su trpili klanja u bestijalnim amfiteatrima, bili pečeni i rezani - eto zato imaju pravo raditi procesije", sve mi se čini da to ne bi baš primio blagonaklono.

a to je tvoj vlastiti argument.
pa eto, budi dosljedan, kad se već pozivaš na dosljednost.

ne, mali moj beva, ti još nisi pohvatao stvari da bi ih mogao sagledavati.
nikakav crnac nema se pravo zajebavati sada niti mu mi trebamo honorirati njegove ispade kao neki dug. time bi zapravo priznali da je on još nezreo, da nije osoba (osoba je odgovorna, jer joj priznajemo samostalnost) i da ga poput nekog djeteta treba tetošiti.

on se može zajebavati, ali onda mora biti spreman i snositi poslejdice. posljedice mogu biti svakakve: od nadjebavanja do krajnjeg sukoba na život i smrt. sve ovo je sasvim jasno i tom tvom fantomskom crncu zajebantu, pa tu ne treba biti veći papa od pape. ali ima takvih čudnih ljudi (ti si jedan od tih) koji se mazohistički samooptužuju i izmišljajau svakakva opravdanja za kojekakve morone i kretene.
nema opravdanja tog tipa kakvo ti navodiš, eventualno se može biti svetac, pa ljubiti i one koji su loši---- možda je to i najbolje, jer ih tako preobraziš naposljetku---- ali za to treba imati snage kakvu malo tko ima, to je samo kao izuzetak prisutno u svijetu, takva nadmoć.


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/03/2019 : 19:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

Prvo hvala zeljku za novu definiciju revizionizma, čudo jedno taj internet

Što se tiče upoređivanja američkih crnaca sa azijcima je totalno pogrešno na više razina. Kao prvo, "azijci" kao etnička grupa ne postoje, postoje kineski, japanski, vietnamski,... amerikanci. Istina, što se tiče opisa postoji pridjev "azijski" u smislu vanjskog izgleda (za popis stanovništva ili opis tražene osobe), dok su kao etničke skupine različiti u pogledu kulture, jezika i svega ostalog. I sve te grupe su migrirale u SAD svojevoljno i više manje organizirano i zadržale su svoju kulturu, i što je još važnije, društveni sistem i hierarhiju (slično kao npr Židovi, Italijani ili Poljaci). Kod crnaca je stvar drugačija - u Ameriku su dovoženi robovi različitih etničkih grupa i izmješani međusobno, tako da su več u prvoj generaciji nestali kultura i preostali tragovi socialnog sistema. Zbog ograničenosti kretanja robova i preprodaje, nije bilo mogučnosti da se stvori nekakva etnička skupina. Uz to su i unutar SAD bila dva veča geografska i socialna premještanja crnačke populacije(najprije iz obalnih djelova na tzv duboki jug, a nakon građanskog rata na sjever) koja su još dodatno utjecala na to, da je etnogeneza afroamerikanaca počela tek u sredini 20 vjeka. I repovi tih procesa se još debelo vuku u današnje vrijeme, tako da to nije nekakva "davna povjest". Suprotan primjer su recimo Zulu i druga autohtona plemena u Južnoj africi, koji su unatoč (bar na papiru) oštrijem režimu, uspjeli ne samo održati več i razvijati svoj društveni sistem. Na kratko rečeno - uporedbe položaja crnaca sa "azijcima" je obično pseudointelektualno sranje, i to poprilično malog kalibra.

U trgovini robljem, računano "po glavi" robova i vremenskom razdoblju, arapi su definitivno "u vodstvu", ali je treba napomenuti dvije stvari - Arapi su u osnovi bili okrenuti prema profitu i iskorištavanju, kao što su i dandanas, samo što su crnce zamjenili indijcima i filipincima, i što je još važnije, ne pretvaraju se i ne skrivaju za fasadom nekave milosrdne religije. Dok su sa druge strane pripadnici religije, kojoj je navodno osnova ljubav i milosrđe, i to svuda i debelo deklariraju, veselo uključili u kolo, i to još grublje i svirepije od najgorih Arapa.



Pseudointelektualno sranje? Krivo. Ovo s azijatima je čista empirija. Također su počeli na dnu, šikanirani, diskriminirani, zatvoreni u geta, a danas s njima nema večih problema. Neovisno jesu li došli iz Kine, Vijetnama ili Koreje.

Ovo tvoje je pa stvarno na klimavim nogama. Nacionalni odnosno, kulturno-etnički identitet je po tebi ključan da se ispliva iz dna? Po kojem to ključu?

Etnogeneza crnaca? Pa upravo to da su im sudbine iste (afričko porijeklo i robovska životna priča) je nešto što ih i je izdiferenciralo u posebnu etniju - afroamerikance i nije im previše pomoglo. I ne samo zato jer su ih bijelci diskriminirali. Američki WASP-ovi su tu dosljedni. Diskriminirali su sve, pa svejedno jedino kod crne populacije danas vrijedi: 13 posto populacije, a 52 posto nasilnog kriminala u SAD-u. Za američke Kineze i Korejce to ne vrijedi, iako su i oni počeli u getima.

Da, kultura tu igra ključnu ulogu. Ali to da je glavni afroamerički problem to što su zaboravili kojem su se plemenskom bogu molili na starom kontinentu je stvarno promašen argument. Čovjek bi pomislio da su Zuluji onda prava Wakanda jer su oni kao spasili svoje bogate kulturno naslijeđe (čitaj: leopard pokrivala za genitalije) od zločestih bijelaca. Bogove si nisu spasili jer su danas uglavnom krščani.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/03/2019 : 22:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

kao "otrpite malo, oni su trpili".


Mislio sam to u smislu otrpi malo zajebancije na svoj račun. Valjda nisu američki bijelci neke mimoze koje se vrijeđaju na malo jaču šalu.

quote:
Originally posted by stinky

još veći debilizam povlačiti paralele između crkvenih proslava i pederisanja.

da ti sad kažem: "ali ne mogu peškići tražiti ništa, jer nisu trpili. kršćani su trpili klanja u bestijalnim amfiteatrima, bili pečeni i rezani - eto zato imaju pravo raditi procesije", sve mi se čini da to ne bi baš primio blagonaklono.

a to je tvoj vlastiti argument.
pa eto, budi dosljedan, kad se već pozivaš na dosljednost.


Ja ne bih zabranjivao crkvene procesije, tako da argument stoji. Ja samo kažem, ako jedni mogu raditi procesije, moraju moći i drugi.

quote:
Originally posted by stinky

ne, mali moj beva, ti još nisi pohvatao stvari da bi ih mogao sagledavati.
nikakav crnac nema se pravo zajebavati sada niti mu mi trebamo honorirati njegove ispade kao neki dug. time bi zapravo priznali da je on još nezreo, da nije osoba (osoba je odgovorna, jer joj priznajemo samostalnost) i da ga poput nekog djeteta treba tetošiti.

on se može zajebavati, ali onda mora biti spreman i snositi poslejdice. posljedice mogu biti svakakve: od nadjebavanja do krajnjeg sukoba na život i smrt. sve ovo je sasvim jasno i tom tvom fantomskom crncu zajebantu, pa tu ne treba biti veći papa od pape. ali ima takvih čudnih ljudi (ti si jedan od tih) koji se mazohistički samooptužuju i izmišljajau svakakva opravdanja za kojekakve morone i kretene.
nema opravdanja tog tipa kakvo ti navodiš, eventualno se može biti svetac, pa ljubiti i one koji su loši---- možda je to i najbolje, jer ih tako preobraziš naposljetku---- ali za to treba imati snage kakvu malo tko ima, to je samo kao izuzetak prisutno u svijetu, takva nadmoć.






Ja se ne samooptužujem, ja se samo za razliku od vas ne poistovjećujem s američkim bijelcima. Zašto bih, zbog boje kože? Vi ste tu subjektivni i branite 'svoje', ja tu nemam svojih. Sve su to ljudi.

A očigledno je da imamo drukčiji pogled na sve to. Ja manjine u Americi vidim kao ljude koji su (uglavnom, ne 100 %) u podređenom položaju u odnosu na većinu, koji su u ovom slučaju bijelci. Vi ih vidite kao zločince.

Što se tiče statistika, u Austriji više kriminala naprave Balkanci od Austrijanaca iako ih (nas) je manje. Znači li to da su Balkanci lošiji ljudi od Austrijanaca? Mogu li se takvi zaključci iznositi iz statistika? Ili statistike pokazuju posljedice, a ne uzroke problema?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/03/2019 : 00:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Pseudointelektualno sranje zato, jer se izjednačuje dvije različite stvari: pojam izgleda odnosno rase (crnci) i pojam etničke grupe, samo na osnovu toga jer su i jedini i drugi "nebjelci" što je valjda iz bjelačke perspektive jedina važna karakteristika.

Još jednom - "niže rase", osim crnaca (azijski i dio evropski migranata), doselili su sa sa cijelim "paketom" svoje kulture. Iako diskriminirani i u getu, UNUTAR svoje grupe su funkcionirali na isti način kao u svojim matičnim zemljama, sa svim elementima društva - postojale su elite, nekakvi oblici sudstva, redarstva, socialne pomoči, školstva, ekonomske regulacije... zato su se prije ili kasnije sa svim svojim običajima, te etničke grupe uspjele uključiti u američko društvo. Možda svi (još) ne u potpunosti, ali svakako brže i bolje od puno duže prisutne crnačke populacije.

Kod crnaca je stvar drukčija, izvorne afričke etničke grupe su razbijene i izmješane, ničega od gore nabrojanog afrički robovi nisu uspjeli održati. Stvorena je amorfna populacija bez bilo kakvih društvenih struktura i pravila. Društveni odnosi, koji su se za vrijeme ropstva razvili unutar crnačkog društva su bili primitivni i dosta nasilni, što je bijelcima odgovaralo, jer je s jedne strane potvrđivalo predstavu o životinjskoj prirodi robova, a sa druge im omogučavalo lakšu kontrolu. Za razliku od drugih ne-bijelaca, crnci nisu imali niti poglavica, ni mafije, ni kontakta sa starom domovinom, koji bi nekako uspjeli usmjeravati društvo. Čak i to nikakvo crnačko društvo još se dvaput raspalo u tih par sto godina ropstva. I u takvom disfunkcionalnom društvu, u kombinaciji sa drugim faktorima (siromaštvo, dostupnost oružja,...) idealni su uvjeti za kriminal. Napomenuti je treba još i to, da je večina crnačkih nasilnih zločina izvršena unutar crnačke zajednica. I baš zbog tog zaostatka u društvenom razvoju, crnačko društvo danas ne možemo upoređivati sa bjelom Amerikom danas, nego sa bijelom Amerikom divljeg zapada od prije 150 godina. A zašto je interes vladajuče klase u SAD, da tako i ostane, to je sasvim druga priča...

Još nekoliko footnota
- vjere, bogova takvih i onakvih, nisam pominjao, jer u ovom slučaju ne igraju nikakve uloge, možda jedino kao potvrda moje tvrdnje, da su ostali ne-bijelci uz sve ostalo zadržali svoju vjeru, dok su crnački robovi i na tom podrućju bili resetirani do absolutne nule.
- statistika. Tipičan primjer kako se može okrenuti i najbolja statistika na osnovi krivih predpostavki. Svi ti brojevi su prikazani, kao da je jedini uzrok nasilja boja kože, dok se socialno-ekonomske kriterije totalno ignorira. Ako bi počinitelje segmentirali prema dohodku, udio kriminala po glavi siromašnog crnca bi bio bliže siromašnim bjelcima, nego dobro stoječim crncima. Da ponovim: američko crnačko društvo (iako bi bilo pravilnije podjeliti ga u tri društva, ali da ne kompliciramo previše) zaostaje za bijelačkim 50 ili 100 godina i tu se ne može upotrebljavati ista metrika.
- Zulu. Šteta što nisi razumio šta sam htio reči, pa ču pokušati još jednom malo jednostavnije. Želio sam uporediti dvije rasno slične populacije, sa jedne strane Zuluje, koji su do prije stotinjak godina živjeli sa krpom oko guzice, ali su zato usprkos 150 godina pod bijelcima zadržali svoje kraljeve, zakone, kulturu... i nakon promjene vlasti u okviru jedne generacije uspjeli se na svim razinam integrirati u društvenu strukturu Južne Afrike. U istom vremenskom razdoblju u SAD je ukinuto ropstvo, 7 ili 8 generacija je intenzivno radilo na uključivanju crnaca u američko društvo, ali kao što kaznena statistika pokazuje, znatan dio crnačkog stanovništva još uvijek nije društveno funkcionalan. To samo pokazuje, koliko je psihički i socialno bio razoran američki pristup robovlastništvu.

Edited by - GGG on 15/03/2019 00:27:53
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2019 : 07:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Uglavnom nisu zadržali oblike starih religija di su im vlasnici bili protestanti. Di su bili Francuzi , Španjolci i Portugalci sinkretizam. Uglavnom vudu,na Kubi santeria,u Brazilu kandomble itd.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 15/03/2019 07:48:04
Go to Top of Page
Page: of 81 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000