forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Politička (ne)korektnost
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 81

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/09/2019 : 15:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Njihovi 6 teza (za one kojima se neda čitati)

Zatopljenje ide znatno sporije nego se predviđalo

Koji su faktori zatopljenja
- "Geološki arhiv" nam jasno govori da je Zemlja u prošlosti prolazila različite faze...

Vladajuća klimatska politika oslanja se na kvalitativno nedostatne modele

CO2 je temelj biljne ishrane koja je jedan od temelja svega života na Zemlji

Globalno zatopljenje nije pojačalo prirodne katastrofena Zemlji
- Ne postoje statistički dokazi da je zatopljenje Zemlje utjecalo na učestalost prirodnih katastrofa kao što su poplave, hurikani, suše i sl.

Pri donošenju odluka politika mora imati u vidu znanstvene i gospodarske stvarnosti
- Potpisnici ne vide razlog za paniku i strah

Have mercy
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 26/09/2019 : 15:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mladjo


Nego Krugeru, ako vjeruješ samo u ono što vidiš vlastitim očima, kako to da onda vjeruješ u npr. teorije o potopu? Pa njega valjda nisi doživio, nisi toliko star:))



Što se tiče potopa, svi stari spisi različitih religija koje se nisu susretale ga spominju. Kako to da ga spominju ljudi koji nikad između sebe nisu komunicirali?






Mit o velikoj poplavi je popularan diljem svijeta zbog toga što je u svijesti tih prapovijesnih ljudi ostala činjenica da su sela u kojima su odrastali njihovi djedovi i bake nekako "odjednom" završili pod morem. Znanstvena činjenica je da se je prije 10 000 godina razina mora dosta naglo digla. Dakle, činjenica je da je to bilo vrijeme dosta naglog otopljenja odnosno završetak ledenog oba. To nije bila nikakva božja kataklizma nego jedan proces koji je trajao stotinu godina i više.

Svejedno u kojem dijelu svijeta si živio jasno je bilo da su sela uz more u kojima su živjeli tvoji pradjed i prabaka završili pod morem. Pradjed ti je pričao kao je selo u kojem je on odrastao sada duboko pod morem. To su priče koje su se prenosile iz roda u roda. I dok je ta priča o potopljenima selima ispod mora došla do kultura koje su imale pisma (dakle 6-7 tisuća godina kasnije) to se je već putem "pokvarenog telefona" pretvorilo u božje kataklizme odnosno u Epove o Gilgamešu.

Evo, zar nije to što sam napisao vjerodostojnije i smislenije od božje kazne i arke sa životinjama? ;)


Spisi ipak govore o kataklizmičkim događajima, stoga bih prije rekao da je riječ o jakim potresima s posljedičnim razornim tsunamijima, a ne o procesima koji su trajali stotinama godina. Manifestacija tsunamija upravo i jest poplava golemih razmjera, jer je u podlozi mehanizam premještaja velikog volumena vode. Takve prirodne katastrofe i danas ostavljaju dubok trag (vidi potres i tsunami u Indijskom oceanu 2004 god).
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/09/2019 : 16:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by tinton

Ne znam kako ti zamišljaš Zemlju za 80 godina.
Pol svijeta možda hoće biti pustinja, ali pitanje je kada.




Ako temperatura do 2100. godine bude 3,66 stupnjeva viša u prosjeku, to znači (ako je vjerovati prognozama) da će na kopnu biti i do dvostruko viša od tog, znači nekih 7-8 stupnjeva, dok će nad oceanima povećanje biti manje. Ako se to ostvari (a kažem, nadam se da neće), većina će čovječanstva seliti na arktički pojas i eventualno Novi Zeland. Ekvatorijalni pojas bi bio nenastanjiv. Ako nas bude 9 milijardi, ja ne vidim načina da to funkcionira.


Pa bilo bi interesantno na čemu temeljiš svoja predviđanja i brojke.
Mislim, pretpostavljam da ne samo na svojoj intuiciji.
Također, ne znam zašto mi nisi odgovorio na pitanje zašto ignoriraš posljedice zaustavljanja rasta koje bi odmah stupile na snagu. Nije da su male.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/09/2019 : 17:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Pa bilo bi interesantno na čemu temeljiš svoja predviđanja i brojke.
Mislim, pretpostavljam da ne samo na svojoj intuiciji.
Također, ne znam zašto mi nisi odgovorio na pitanje zašto ignoriraš posljedice zaustavljanja rasta koje bi odmah stupile na snagu. Nije da su male.



Temeljim na člancima koje sam pročitao. Pitanje je samo tko ima preciznije modele, ja sa nadam da su svi strahovi preuveličani.

Neću ti lagati, nisam stručnjak za ovu temu, ali kad vidim da se netko zalaže za održivi razvoj i obnovljive izvore energije neću biti protiv. Svjestan sam da je to lakše reći nego učiniti i da su možda postavljeni rokovi prekratki, ali odnekud se mora početi. Bolje postaviti nerealne rokove i ispuniti pola nego ne postaviti nikakve ciljeve. Sve i da su strepnje oko klime neopravdane, održivi razvoj nije nešto loše, dapače. S tim da smatram da razvijene ekonomije trebaju prednjačiti u razvoju čistih tehnologija, ali ni ekonomije u razvoju se ne bi trebale ponašati neodgovorno kao primjerice Brazil trenutno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/09/2019 : 17:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Pa kojim člancima?
Ja sam voljan sve pročitati. I naravno, nisam ni ja stručnjak, ali se slažem da stručnjake trebamo slušati.
Naravno, slušati kada govore o činjenicama, a onda sami odlučiti što raditi po pitanju toga.
Ne kažem da me nije uopće strah klimatskih promjena, ali daleko me više strah ovih mračnjaka koji dolaze po naše slobode i uvodili bi diktaturu pod okriljem slušanja znanosti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/09/2019 : 17:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Pa kojim člancima?
Ja sam voljan sve pročitati. I naravno, nisam ni ja stručnjak, ali se slažem da stručnjake trebamo slušati.



Evo, ovdje ima o onome što sam napisao da prosječno povećanje temperature ne znači ravnomjernu raspodjelu povećanja:

https://climate.nasa.gov/news/2865/a-degree-of-concern-why-global-temperatures-matter/

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/09/2019 : 20:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by tinton

Pa kojim člancima?
Ja sam voljan sve pročitati. I naravno, nisam ni ja stručnjak, ali se slažem da stručnjake trebamo slušati.



Evo, ovdje ima o onome što sam napisao da prosječno povećanje temperature ne znači ravnomjernu raspodjelu povećanja:

https://climate.nasa.gov/news/2865/a-degree-of-concern-why-global-temperatures-matter/


Evo, napokon pročitao članak, oprosti što mi je toliko trebalo.
Da, tu piše da povećanje temperature neće biti ravnomjerno (i da će se kopno zagrijavati više od oceana), ali nisam našao podatak u članku da će temperatura na kopnu biti zagrijavana duplo od prosjeka. A u članku nema ni toga da će 2100. jedino Arktički pojas biti nastanjiv.
Mislim, poznato je da se more sporije zagrijava i hladi, ali mene su više zanimale konkretne projekcije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/09/2019 : 20:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Evo, napokon pročitao članak, oprosti što mi je toliko trebalo.
Da, tu piše da povećanje temperature neće biti ravnomjerno (i da će se kopno zagrijavati više od oceana), ali nisam našao podatak u članku da će temperatura na kopnu biti zagrijavana duplo od prosjeka. A u članku nema ni toga da će 2100. jedino Arktički pojas biti nastanjiv.
Mislim, poznato je da se more sporije zagrijava i hladi, ali mene su više zanimale konkretne projekcije.



Ovdje sam pročitao to o Arktičkom pojasu i Novom Zelandu:

https://www.theguardian.com/environment/2019/may/18/climate-crisis-heat-is-on-global-heating-four-degrees-2100-change-way-we-live

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/09/2019 : 20:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Čekaj, pa otkad su Patagonija, Skandinavija, Sibir, Kanada dio Akrtičkog pojasa? Potonji jesu, u manjem dijelu.
Ali čak i u tvom članku (iz krajnje lijevog Guardiana) kažu da bi na ta područja bilo moguće smjestiti populaciju od 11 milijardi ljudi, a kamoli ne od 9 milijardi.
Ipak, članak ne navodi (ili sam ja propustio) znanstveni izvor za tvrdnju da će, npr. SAD biti nenastanjiv 2100. godine. A ja ne bih uzimao ništa što u Guardianu piše zdravo za gotovo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/09/2019 : 21:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Čekaj, pa otkad su Patagonija, Skandinavija, Sibir, Kanada dio Akrtičkog pojasa? Potonji jesu, u manjem dijelu.
Ali čak i u tvom članku (iz krajnje lijevog Guardiana) kažu da bi na ta područja bilo moguće smjestiti populaciju od 11 milijardi ljudi, a kamoli ne od 9 milijardi.
Ipak, članak ne navodi (ili sam ja propustio) znanstveni izvor za tvrdnju da će, npr. SAD biti nenastanjiv 2100. godine. A ja ne bih uzimao ništa što u Guardianu piše zdravo za gotovo.



Ja ništa ne uzimam zdravo za gotovo, i ponavljam po stoti pu da se nadam da nam ne prijeti scenarij opisan u ovom članku.

Kad sam napisao Arktički pojas, malo sam karikirao, granica bi bila malo južnije.

Guardian naginje lijevo, ali nipošto nije nepouzdan izvor vijesti.
https://mediabiasfactcheck.com/the-guardian/

Ja pokušavam sagledati stvari iz svih kutova, ne isključujem nipošto mogućnost da je strah prenapuhan (ustvari se nadam da je), ali opet ne bih imao ništa protiv da se prema okolišu ponaša odgovornije.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/09/2019 : 21:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Ma jasno je meni da se ti nadaš. Moja poanta je da postoji znanstveni konsenzus oko toga da je globalno zagrijavanje antropogeno, ali ne postoji konsenzus da su posljedice u našem životnom periodu katastrofične.
A ja se nisam spreman odreći sloboda i prosperiteta za račun ljudi koji viču "Kraj je blizu!".
Pogotovo što se protiv klimatskih promjena možemo boriti i bez tog odricanja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/09/2019 : 21:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Pogotovo što se protiv klimatskih promjena možemo boriti i bez tog odricanja.



Misliš na nuklearnu energiju? Osobno nemam ništa protiv. Da nas Černobil nije tu zeznuo, mislim da danas ne bi imali nikakvih problema s tim.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/09/2019 : 21:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Definitivno.
Čista, efektivna, sigurna.
Ali cijela ova četa boraca za okoliš su protiv. A pročitao sam isto i za Gretu.
U Njemačkoj su gasili nuklearke, pa kad su zakazali obnovljivi izvori, morali nadoknaditi ugljenom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/09/2019 : 21:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by tinton

Pogotovo što se protiv klimatskih promjena možemo boriti i bez tog odricanja.



Misliš na nuklearnu energiju? Osobno nemam ništa protiv. Da nas Černobil nije tu zeznuo, mislim da danas ne bi imali nikakvih problema s tim.



A što je sa nuklearnim otpadnom? Nisam baš upućen u te stvari i koliko se napredovalo na tom polju.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/09/2019 : 17:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
https://www.nei.org/fundamentals/nuclear-waste?fbclid=IwAR0X8d7A_GkwS_bKEw3Jf72_2kVUIj6EbZSBfTR45fiVqx5yu2uWHA9sVhw

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 30/09/2019 : 15:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Kad smo kod nuklearnog odpada, da li bi Hrvatska, kao polovični vlasnik Krškog i potrošač pola energije, trebala preuzeti i pola nizko isrednje radioaktvnog odpada, koji tamo nastaje?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/09/2019 : 15:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Pojma nemam.
Postoji li neki ugovor između zemalja u kojem bi to pisalo?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 30/09/2019 : 16:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

Kad smo kod nuklearnog odpada, da li bi Hrvatska, kao polovični vlasnik Krškog i potrošač pola energije, trebala preuzeti i pola nizko isrednje radioaktvnog odpada, koji tamo nastaje?

s obzirom da hrvatska vlada pliva u novcu davkodajalca, ja sam za onu ideju da mi vama platimo traženu cifru, pa da se vi s tim ukvarjate. Varnije je

Go kneel and weep
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/09/2019 : 20:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by izivko

Pjev spolova



Majka odlučila tužiti berlinski državni zbor jer su odbili njeno
dijete.
Problem je što se radi o zboru dječaka a njeno dijete je djevojčica, pa njena boja glas nije onakva kakva se traži a koju imaju samo dječaci.

Odluka suda očekuje se u petak.

https://www.faz.net/aktuell/feuilleton/debatten/berlin-mutter-verklagt-knabenchor-wegen-gender-diskriminierung-16331447.html





Sud je odbacio tužbu majke kojoj ostaje da se žali Višem sudu. Jadno dijete s ovakvom materesinom.

Ovdje obrazloženje. https://www.welt.de/kultur/article198657915/Berliner-Domchor-muss-kein-Maedchen-aufnehmen.html


Nastavak: Mama ne odustaje
https://www.welt.de/kultur/article201192486/Aufnahme-in-Thomanerchor-Maedchen-soll-erst-Knabenchorklang-erlernen.html


Mama, inače odvjetnica u Berlinu, žalila se na presudu. Hoće po svaku cijenu kćerku ubaciti u zbor dječaka.

Grad joj je dopustio da dijete dovede na probno pjevanje 30 rujna ili 1 listopada, mama je pak tražila da se termin pomjeri za 4 mjeseca jer njena kćerka mora tek "naučiti dječački zvuk glasa"

U gradu su joj odgovorili da jedno takvo "preodgajanje glasa" između ostalog nije dobro po zdravlja djeteta te da se mora pojaviti u zakazano terminu inače se cijeli postupak okončava.


Komentar: I uspije li mama u svom zahtjevu, na koncu njena kćerka nikad neće biti član zbora dječaka.
Jer upadne li djevojčica, to postaje mješoviti zbor, te nije više zbor dječaka.
Jadno dijete

Zašto mu ne dopustiti da bude tigar?

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/09/2019 : 22:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Nije dijete krivo što mama ima pišu.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/09/2019 : 22:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
izivko
meni ovo baca na news bar

i podsjetilo me na obrnutu situaciju, gdje je drugarica malog mišu lijepog lica, smjestila u red djevojčica

uživajte u ovom remek djelu

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 30/09/2019 22:59:23
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 01/10/2019 : 00:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by GGG

Kad smo kod nuklearnog odpada, da li bi Hrvatska, kao polovični vlasnik Krškog i potrošač pola energije, trebala preuzeti i pola nizko isrednje radioaktvnog odpada, koji tamo nastaje?

s obzirom da hrvatska vlada pliva u novcu davkodajalca, ja sam za onu ideju da mi vama platimo traženu cifru, pa da se vi s tim ukvarjate. Varnije je



Nekakvi načelni dogovori se vuku od 2001, sa sastancima na svake 2-3 godine. Očito je ta Hrvatskoj ovakva "privremena" situacija paše, pa vuče noge. Slovenija je u međuvremenu šaltala u višu brzinu i u zadnje 3 godine dobila dozvolu za skladište. Kapacitete postoje i za hrvatski dio odpada (vjerojatno za nekakvu konkretnu "ležarinu") ali se Hrvatska opet izmaknula sa izgovorom, da bi u skladište odlagali i tzv institucionalni odpad (bolnice, instituti...), jer su dobro znali, da se to kosi sa slovenskom dozvolom... Sad ide priča, da če Hrvatska napraviti svoje skladište (hrvatski odpad na hrvatskoj zemlji!) u Dvoru na Uni, na veliku radost tamošnjeg stanovništva i BiH...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/10/2019 : 09:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
GGG, Hrvatska i Slovenija imaju nekakve neriješene odnose sa ljubljanskom bankom i tko zna sa čime još. Ne znam jel to razlog ili sami strah od tog otpada.
Đej sad Beva da to objasni?
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/10/2019 : 09:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

GGG, Hrvatska i Slovenija imaju nekakve neriješene odnose sa ljubljanskom bankom i tko zna sa čime još. Ne znam jel to razlog ili sami strah od tog otpada.
Đej sad Beva da to objasni?


Da, sigurno je to razlog. Mi nismo u stanju zbrinuti normalni otpad, a kamoli radioaktivni. Vjerojatno bi ga spalili u onom odlagalištu kod Bandićevog frenda na Jankomiru.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/10/2019 : 09:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Tko to "mi"?
Ti si, druže, prešao na drugu stranu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 81 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000