forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako da strip ostane glancer ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2016 : 18:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

glancer je u biti nečitani/neotvarani strip?


Ne.
Nečitan i neotvoren strip može imati, a često i ima, nedostatke. Npr: utori od uveza, neodštampan list, kriv hrbat, oštećen u transportu, isprljan u kiosku, požutio od sunca. Dakle to što niko nije čitao nije garancija ničega. Također, ako se strip pažljivo čita, on može biti kao nov i poslije toga.

Glancer je mit o savršeno očuvanom stripu. Dakle strip koji nema nikakvih grešaka nastalih u proizvodnji ili tijekom korištenja.
Glancer NE POSTOJI. Svaki strip ima manu ma koliko mala ona bila. Kroz moje ruke je prošlo tisuće stripova i nisam vidio glancer do sada.
S obzirom da glanceri ne postoje, potraga za glancerima je suluda i nerealna. Najbolje je zadovoljiti se stripovima koji su po strogim kriterijima očuvani za 5 (to postoji) i 5-, prihvatiti i 4.5 kada je teže za nabaviti. Osobno mi je važno da je strip čist i da nema većih nedostataka. Ostalo je traćenje života.

Na kraju, moram priznati da ponekad koristim termin glancer na moju vječnu stamotu. Naime, u moru "glancera" na aukcijama, prinuđen sam moje stripove očuvane za 5 nazvati tim imenom da bih imao ikakvu šansu za prodaju. To što su moji 5- bolji od bar pola "glancera" ne pomaže. Ljudi volje pročitati glancer pa su onda sretni, mada je to uvijek laž.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 31/07/2016 18:35:24
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/07/2016 : 18:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako se strip čita u ginekološkim rukavicama pod kutem od 45 stupnjeva njegovo stanje može ostati blizu savršenog glancera, pod uvjetom da je takav bio kada je izašao iz proizvodnje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2016 : 18:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako se strip čita u ginekološkim rukavicama pod kutem od 45 stupnjeva njegovo stanje može ostati blizu savršenog glancera, pod uvjetom da je takav bio kada je izašao iz proizvodnje.


Baš tako. Degradacija nakon pažljivog čitanja čistim rukama je zanemariva.
Ako vas ima koji skupljate samo savršene stripove, kažem vam odustanite. Smanjite kriterije na 4.5, 5- i 5. Vrijeme će svakako dohvatiti vaše skupo plaćene savršene stripove, to je neizbježno. U grob ih nećete ponijeti sigurno. A uvijek bude i usputnih faktora: suhog zraka, vlažnog zraka, požara, poplave, selidbe, prašine, svjetlosti, nevaljale djece, nevaljalog prijatelja koji gužva, krađe, pada na zemlju, gravitacije koja vuče knjižni blok, bubica, zapinjanja za policu itd.
Ne možete pobjediti, ništa nije vječno pa ni stripovi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 31/07/2016 18:44:35
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 19:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Obi-wan jeli ti držiš stripove u kesicama ,kartonskim kutijama ... da li držiš uvijek prozor otvoren itd. reci meni koji je rekao žalosnu priču o tužnom kolekcionaru.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2016 : 22:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Obi-wan jeli ti držiš stripove u kesicama ,kartonskim kutijama ... da li držiš uvijek prozor otvoren itd. reci meni koji je rekao žalosnu priču o tužnom kolekcionaru.


Ništa posebno.
Držim u zatvorenim ormarima. Otvaram ih par sati tjedno da se provjetri. Stripove ne dira nitko osim mene. Zimi stavljam posude sa vodom na radijatore. Ako to ne napravim stripovi se počnu sušiti i izvijati. Vrećice ne koristim.
Stripovi naravno vremenom dobijaju određene nedostatke, ali ni ne trebaju trajati vječno. Samo dulje od mene.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 22:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
meni soba nije grijana zimi pa sam imao problema sa vlagom ,doduše prozori od sobe su mi bili zatvoreni ,pošto tu ne živim ,zbog prašine rijetko otvarani-Dali ih je bolje i zimi držati(staklo) otvoreno pa makar padala i kiša.Doduše uz more sam pa je i vlaga manja nego u unutrašnjost.U fazi sam naručivanja kesica za stripove pa se informiram o iskustvima drugih jer sam se opekao.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2016 : 22:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

meni soba nije grijana zimi pa sam imao problema sa vlagom ,doduše prozori od sobe su mi bili zatvoreni ,pošto tu ne živim ,zbog prašine rijetko otvarani-Dali ih je bolje i zimi držati(staklo) otvoreno pa makar padala i kiša.Doduše uz more sam pa je i vlaga manja nego u unutrašnjost.U fazi sam naručivanja kesica za stripove pa se informiram o iskustvima drugih jer sam se opekao.


Grijanje prostorije bi sigurno pomoglo. Također, prostoriju treba redovito prozračivati. O vlažnosti na moru i kesicama na žalost ne znam ništa.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2016 : 22:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Znam da je ovo nekima smijšno ali dok se meni nije pojavija problem s vlagom ni ja se nisam obazirao jer mi je bilo bitno od sunca,tama i od prašine u kutije pa u ormar a iznenadila me vlaga najopasnija od svega.


Nije to nikome smiješno. Svi mi imamo noćne more u kojima nam stradaju stripovi... A vlaga jest najopasnija od svih štetnika po stripove.
Sjećam se kada sam jednom davno u djetinjstvu otvorio svoju kutiju starih stripova koji su stajali u verandi nakon nekog vremena neotvaranja i na moje zaprepaštenje, stripovi su odnekle povukli vlagu i propao dobar dio kolekcije. Srce mi se pocjepalo. Sjećam se još i danas kako se Meč stoljeća mrvio kada sam ga uzeo u ruke.
Mislio sam da je povuklo vlagu iz poda i zida jer se veranda nije grijala. Godinama kasnije, saznao sam da je obližnji zamrzivač procurio i otud nesreća.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 22:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
razmišljam da kupim i odvlaživać, ali u svakom slućaju prozračivat ću .
Fala na informacijama poslat ću ti večeras jednu zgodnu vampiricu.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2016 : 22:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

razmišljam da kupim i odvlaživać, ali u svakom slućaju prozračivat ću .
Fala na informacijama poslat ću ti večeras jednu zgodnu vampiricu.


Ne treba, već imam jednu što mi pije krv na redovnoj osnovi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 31/07/2016 : 23:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

glancer je u biti nečitani/neotvarani strip?






Baš tako! Samo što se dosta švercera tu po aukcijama prosipa tim pojmom (opisom) a kvazi stručnjaci padaju na fore, rokaju silnu lovu, pune im džepove i tako im održavaju stalnu požudu za sve više takvih primjeraka.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 01/08/2016 : 00:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ili se vrte isti stripovi ili su doštampani pa odakle toliko glancera ZS/LMS ?
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 01/08/2016 : 00:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Moguće i jedno i drugo.

Nedavno sam privatno ramijenio neka iskustva s jednim članom koji je malo detaljniji u praćenju aukcija, pa je potvrdio neke sumnje koje imam, ali otkrio i detalje za koje nisam znao. Nije vezano za tiskanje piraterije, ali za neke druge stvari svakako.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 01/08/2016 : 00:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Pa da ,po forumima je već spominjano .
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/08/2016 : 16:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Moguće i jedno i drugo.

Nedavno sam privatno ramijenio neka iskustva s jednim članom koji je malo detaljniji u praćenju aukcija, pa je potvrdio neke sumnje koje imam, ali otkrio i detalje za koje nisam znao. Nije vezano za tiskanje piraterije, ali za neke druge stvari svakako.


Daj neke natuknice da znamo na što da pazimo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 01/08/2016 : 16:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
wolfe može i na pp ako ti je bed javno na forumu.




Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/08/2016 : 19:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
baš zanimljivo da ima toliko glancera po aukcijama.
nije tu sve čisto.
wolfe može i meni na pm

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/08/2016 : 21:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nek jedan dobije na PM pa neka napiše na forumu :P
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 01/08/2016 : 21:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
strip je da se čita a ne da se čuva i ne čita... mislim da samim autorima je draže da se ćitaju stripovi :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 01/08/2016 : 21:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

strip je da se čita a ne da se čuva i ne čita...


https://youtu.be/QRPP34qzlAo


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/08/2016 : 22:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pravi edukativni video za sve koji žele sačuvati glancere u kolekciji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 02/08/2016 : 07:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nek jedan dobije na PM pa neka napiše na forumu :P



....i nek' napiše anonimno...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 02/12/2016 : 11:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Netko je spomenuo da se u vrećicama stripovi uvijaju. Pretpostavljam da se to događa samo kad su previše stisnuti, odnosno na knap ugurani u vrećicu. Ili???

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/12/2016 : 17:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Netko je spomenuo da se u vrećicama stripovi uvijaju. Pretpostavljam da se to događa samo kad su previše stisnuti, odnosno na knap ugurani u vrećicu. Ili???

U ovih 12 godina, otkad sam se vratio stripovima, nikad mi se to nije dogodilo. Ima ih i bez vrecica i kompletno u vrecicama i djelomicno(hrbat slobodan)... i nikad se nijedan nije izvio.
Moguce da to ovisi od sobne temperature, odnosno gdje se drze: u podrumu, na tavanu, sad ugrijana, sad hladna soba.
Moji su uvijek na 21-22°C. Ljeti i zimi.
Go to Top of Page

miskod66
New Member



Serbia
170 Posts

Member since 13/04/2010

Posted - 02/12/2016 : 18:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send miskod66 a Private Message  Reply with Quote
Najvašnija stvar- ne dirati ih, zaboraviti da postoje : ))
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000