forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Rani i kasniji radovi Corrada Roija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 18/09/2016 : 21:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Radovi pomenutog autora iz kog perioda su vam bolji?

Ako neko ima vremena, neka da primere u vidu nekih vinjeta.

Choices:

Ranog
Kasnijeg


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 18/09/2016 : 21:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Definitivno ranog.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/09/2016 : 21:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Prvi radovi, kasnije je počeo fušariti
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/09/2016 : 22:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Rani, naravno, ali ni kasniji mi nije mrzak.

Za razliku od mijena u stilovima drugih Dylanovih crtača, recimo Casertana pa i Marija u odnosu na rad na Nathanu, Roi se mijenjao sasvim prihvatljivo.

Još uvijek je majstor u stvaranju specifičnog ozračja fatalizma i začudne, nadnaravne, gotovo metafizičke tragike.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/09/2016 : 22:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Za razliku od mijena u stilovima drugih Dylanovih crtača, recimo Casertana pa i Marija u odnosu na rad na Nathanu, Roi se mijenjao sasvim prihvatljivo.




Dodao bi i DallAgnola
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 18/09/2016 : 23:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Za razliku od mijena u stilovima drugih Dylanovih crtača, recimo Casertana pa i Marija u odnosu na rad na Nathanu, Roi se mijenjao sasvim prihvatljivo.




Dodao bi i DallAgnola



Koji je najviše nazadovao od svih što se tiče promjene stila.
Zapravo, svi koji su mijenjali stil su, što se mene tiče, bolji bili u prvotnim verzijama. Možda jedino Mari je sada oku ugodniji no prije...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 18/09/2016 : 23:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Unaprijed se izvinjavam za veličinu nekih slika

Dylan Dog 09 "Alfa i Omega" 1987


Dylan Dog 20 "Iz Dubine" 1988


Dylan Dog 49 "Sto godina posle/Misterij Temze" 1990


Dylan Dog Special 4 "Mefisto" 1990


Dylan Dog 66 "Igra sa smrću" 1992


Dylan Dog Special 8 "Labirint straha" 1994


Dylan Dog 126 "Crvena smrt" 1997


Dylan Dog 129 "Kilexov Povratak" 1997


Dylan Dog 249 "Sahranjena sećanja" 2007


Dylan Dog 259 "Iz daleke galaksije" 2008



Nisam čitao Brandona, UT, Texa i MM, pa neka neko nakači koju sliku iz drugih serijala.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."

Edited by - RadioClash on 19/09/2016 14:25:01
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2016 : 23:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dobro izgledaju i kasniji radovi, ali ipak nešto bolji oni raniji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/09/2016 : 00:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Rani.
Prvi je bio "Duh Anne Never".
Majstor koji se uspjesno poigrava svjetlom i tamom.
A te sjene izmedju potonjih elemenata su vrhunac atmosfere.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/09/2016 : 05:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nikad mrzak, dapače.
Ali ako biram, rani period

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/09/2016 : 08:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Raniji period je sigurno bolji i vještije nacrtan, ali samo zato što se tad dokazivao i sigurno mu je bilo "gušt", pslije nadođe "zamor materijala" i fuširanje. Tako je kod svih, prvo si jako zainteresiran a poslije, tijekom predugih serijala, postaneš zanatlija i odrađuješ posao... Moj je problem,recimo što mi je Dylan prejak lik pa imaju kredita i bezvezne epizode s banalnim scenarijem i "odrađenim" crtežima. A sasvim je sigurno da ne možeš ni crtati ni pisati isto, nakon, evo sad već 30 godina, kao što si entuzijastićno na samom početku.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/09/2016 : 14:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako već dođe do gubitka motivacije onda je bolje posao prepustiti nekom drugom. Kada ni to ne pomaže može se povući krajnji potez sa gašenjem cijelog projekta, samo što ga nitko neće napraviti sve dok mu taj projekt donosi nekakvu zaradu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/09/2016 : 16:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Eto, moram biti iskren, pa reći da mi je kao klincu naviknutom na standardne (zs i lms) crtače poput Ferria, Donattelia, trojke EsseGesse i sl. pojava crtača poput Roia u dnevnikovim Dilanima bila vrlo neugodna jer je bio totalno drukčiji crtač od svega uobičajenog na što sam u djetinjstvu bio navikao...
Danas, Roiev crtež obožavam i nije mi bitno jel su to rani ili kasniji radovi, pa eto, ne mogu glasati na ovom pollu jer volim i jedno i drugo Roievo razdoblje.
Kao što je netko spomenuo iznad, Roieve radove nebi trebalo konzumirati na žučkastom papiru lošijeg otiska jer njegov crtež otisnut na čistom bijelom papiru ima najbolji efekt.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/09/2016 : 16:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od Roia, Piccatto mi je nekada bio fantastičan, a danas mi je neprobavljiv.
No...svatko ima drugačiji ukus pa mu je možda i današnji Piccatto odličan;)
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 21/09/2016 : 12:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni se vise svidja kasniji roi...u svakom slucaju obozavam njegov crtez
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/09/2016 : 15:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Rani,ali dobar je i kasniji,kako taj covjek crta smrt to je strašno,a ne Picatto boze dragi užas,po meni Roi je trebao crtat epizodu "S druge strane zrcala",iako i Casertano odlično crta!!

Roi je uz Fehrigerija,Brindisija,Casertana definitivno najbolji crtač Dylan Doga!!

Bilo je još dobrih ne mogu se sjetiti nekih,neki su malo crtali ali recimo Picatto,Ambrosini,Mari su mi užasno loši,pogotovo Picatto!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/09/2016 : 16:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Rani,ali dobar je i kasniji,kako taj covjek crta smrt to je strašno,a ne Picatto boze dragi užas,po meni Roi je trebao crtat epizodu "S druge strane zrcala",iako i Casertano odlično crta!!

Roi je uz Fehrigerija,Brindisija,Casertana definitivno najbolji crtač Dylan Doga!!

Bilo je još dobrih ne mogu se sjetiti nekih,neki su malo crtali ali recimo Picatto, Ambrosini, Mari su mi užasno loši,pogotovo Picatto!!


Uh, Ambrosini mi je bio loš čak i u svojoj početnoj fazi kada većina crtača inače bude dobra.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/09/2016 : 16:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U početnoj fazi Ambrosini je bio najbolji crtač Dilana Doga.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/09/2016 : 16:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Svi periodi su mi vrhunsk a početni ipak bolji . Roi je stvoren za Dilana , teme smrti ,mraka , tjeskobe , crta lica ,okoline do savršenstva........
Moram ga malo proučiti ,jer navodno su neki crtači Dilana tjeskobni i depresivni,povučeni,te poučeni iskustvom pakla kojeg imaju u sebi lakše,vjerodostojnije,bolje to prikazuju na papiru kao da prenose svoju bol i zlokobnost življenja.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/09/2016 : 17:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

U početnoj fazi Ambrosini je bio najbolji crtač Dilana Doga.



Mozda tebi...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/09/2016 : 17:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Svi periodi su mi vrhunsk a početni ipak bolji . Roi je stvoren za Dilana , teme smrti ,mraka , tjeskobe , crta lica ,okoline do savršenstva........
Moram ga malo proučiti ,jer navodno su neki crtači Dilana tjeskobni i depresivni,povučeni,te poučeni iskustvom pakla kojeg imaju u sebi lakše,vjerodostojnije,bolje to prikazuju na papiru kao da prenose svoju bol i zlokobnost življenja.




U jebote,od kud to
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/09/2016 : 18:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by alexts

U početnoj fazi Ambrosini je bio najbolji crtač Dilana Doga.



Mozda tebi...



Bez "možda", meni sigurno, ali i za mnoge druge - u tome je suština mog posta.

A Roi, zna se - ranija faza, novija je dobra ali rutinirana.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/09/2016 : 18:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zapravo - Kasertano, Stano i Ambrosini, a za njima i Roi - najbolji na početku serijala.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/09/2016 : 18:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zapravo - Kasertano, Stano i Ambrosini, a za njima i Roi - najbolji na početku serijala.



Meni su Roi i Casertano puno bolji od Stana i Ambrosinija,Stano mi nije los ali ova dvojica su mi bolji,tu su još i Freigheri,Brindisi,Venturi recimo,još neki crtači koji uskoče tu i tamo a ne mogu se sad sjetiti!!

Picatto,Mari,onaj D'Angol(ne znam sad točno kak se piše) i takvi slični totalno upropaštavaju Dylana!!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/09/2016 : 19:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Svi periodi su mi vrhunsk a početni ipak bolji . Roi je stvoren za Dilana , teme smrti ,mraka , tjeskobe , crta lica ,okoline do savršenstva........
Moram ga malo proučiti ,jer navodno su neki crtači Dilana tjeskobni i depresivni,povučeni,te poučeni iskustvom pakla kojeg imaju u sebi lakše,vjerodostojnije,bolje to prikazuju na papiru kao da prenose svoju bol i zlokobnost življenja.



Čita sam o tome ,ali moram još pročačkat.Dovoljno se sitit Eduarda Alana Poa veliki čovjek i depresivaca s vrhunskim mračnim temama i djelima koja su dolazila iz njegove ranjene duše(na sahrani , mislim u Njujorku mu došla 2 čovjeka) .Isto s Van gogom i njegovim slikama.

U jebote,od kud to


Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/09/2016 : 15:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Meni je Roi vazda dobar, ali ako moram birati izabrao bih rani period. Ipak, mislim da Roi ima jos jedan period, trenutni, koji je puno bolji od kasnijeg perioda, ali i od ranog. Naime, svi koji su u rukama drzali UT vjerovatno znaju o cemu pricam. Imam osjecaj da mu je rad na Dylanu presao u rutinu, pa je poceo da "odradjuje" posao. Na UT-u je radio onako "za svoj cejf", vidi se da se potrudio i da je uzivao. Jos kad tome dodamo originalnu talijansku stampu (korice stampane na papiru slicnom akvarel papiru, print unutra savrsen, stranice nisu 100% bijele, sto daje jos bolji smek) imamo (po meni) nekog novog, boljeg, Roija. Evo link za temu UT, tu ima dosta skenova, ali fakat se ne moze porediti s fizickim izdanjem:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47523

Novo izdanje Viva Valentina (nisam siguran sta je ovo tacno) takodjer pokazuje "novog Roija":

https://www.facebook.com/EdizioniBD/photos/a.190092191766.137478.21121011766/10153802272081767/?type=3&theater

Od starijih radova ovo se moze porediti samo sa vrhunskim tablama Dylan Doga - "Vamp", gdje je prisutan slican pristup (odlican suhi kist i sfumato efekat, koje on inace koristi, ali su ovdje dovedeni do savrsenstva):

http://blog.tenebrouskate.com/dylan-dog-vamp/

Uglavnom, tema se vjerovatno odnosi samo na Dylana, pa se ovo moje mozda i "ne pika". Svejedno, nadam se da ce se Roiju vratiti elan i za naseg old boya, pa da ce nas u buducim radovima na Dogu pocastiti ovakvim remek djelima...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8

Edited by - CZdravko on 22/09/2016 15:15:40
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000