forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 BOB DYLAN DOBIO NOBELA ZA KNJIŽEVNOST!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/10/2016 : 00:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni je, međutim i nažalost, sve jasno.

I to da se recimo Dylana mrtvo-hladno uspoređuje s Nives Celzijus, i to da se primjerice nad njegovim Nobelom zgražaju ljubitelji Paula Coelha.

Hebi ga...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/10/2016 : 00:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

bob dylan je jedan od najvećih umjetnika našeg doba
i ne znam zašto se neki čude da su mu dali nobela
šta poezija nije književnost
stvarno ne razumijem
da li je nobelova nagrada nekakvo mjerilo vrijednosti? o tome se već da raspravljat
ali, da li ga dylan zaslužuje ili ne, to nije za rasprave

sad smo dobili glazbenika, rokera nobelovca
za svog života očekujem da i neki stripaš dobije



Ma volim je Boba, al da sad ne idem u teoriju i da ne pilam.

Dylan nema ni jednu važnu knjigu. It's simple as that.

A to da Nobel za književnost nije ko zna kakvo objektivno mjerilo vrijednosti i da je već dugo politički "kompromitiran" (još od Steinbecka, a da i ne spominjemo Churchilla) to je drugi par postoli. Ponekad se dogodi da ta politiziranost ima veze sa književnošću, a ponekad ne.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 14/10/2016 : 06:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni je, međutim i nažalost, sve jasno.

I to da se recimo Dylana mrtvo-hladno uspoređuje s Nives Celzijus, i to da se primjerice nad njegovim Nobelom zgražaju ljubitelji Paula Coelha.

Hebi ga...




Ne, Dylana se u književnom smislu uspoređuje s Nives, a ne glazbenom.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/10/2016 : 06:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni je, međutim i nažalost, sve jasno.

I to da se recimo Dylana mrtvo-hladno uspoređuje s Nives Celzijus, i to da se primjerice nad njegovim Nobelom zgražaju ljubitelji Paula Coelha.

Hebi ga...





To sa Coelhom smo već apsolvirali. Manekenke ga navode kao omiljenog pisca da ne bi ispale glupe, snobovi ga navode kao lošeg pisca da ne bi ispali glupi. A ni jedni ni drugi nisu nijednu njegovu knjigu pročitali.
Ti si negde između. Kao kada bih ja kudio nekog režisera da je loš, a da nisam pogledao ni minut njegovih filmova.

Meni kod ovog izbora "smeta" što mislim da je nagradu zaslužio neko ko se bavi književnošću, a ne pisanjem tekstova za pesme. Ne radi se o kvalitetu, Dylan ga nesumnjivo ima, ali ako ja nekoga upitam "koju si KNJIGU pročitao od ovogodišnjeg dobitnika Nobela za KNJIževnost"? šta će mi reći. Da se vratim na jadnog Coelha: možda je i on zaslužio Grammy za životno delo, pošto se bavio muzikom ranije?

Dylan sad stoji, ni kriv ni dužan, pored Hessea, Camusa, Pamuka, Llose, Mahfouza i drugih. Jeste on "bard", kako ga sad nazivaju da bi dali na poetici, ali ima toliko tekstopisaca na ovom svetu...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 14/10/2016 07:53:15
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/10/2016 : 07:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Predlazem lwoodovo pisanje na forumu za Nobela u kat. knjizevnost.
Lwoode, sve sto ti jos za nagradu treba je americki pasos.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/10/2016 : 07:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Iwood je zaslužio Oscara, Nobela i Zlatni Dildo za doprinos ovom forumu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4607 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/10/2016 : 08:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Combatrock

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Combatrock

I Marti Ahtisari i baja Kolumbijac

To treba da se ukine i ostane samo za fiziku



jel to tebi smeta šta je Santos pokupija nagradu?



Ma kakvi smatram je zasluzenom i malo zakasnelom.



a ko je po tebi triba dobit?


PA Santos je trebalo da dobije a da mu ove godine bude recimo treca nagrada za mir. A iduce moze Hilari Klinton ili Basir El Asad mada imam puno lokalnih favorita koje necu spominjati.

sangue navajo
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/10/2016 : 08:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Iwood je zaslužio Oscara, Nobela i Zlatni Dildo za doprinos ovom forumu.


I zlatnu malinu i maslinu da bude u skladu sa podnebljem.

Kako to biva sutra ce poslikati pande u Guanzhou zooloskom vrtu i novi tweet ce prikazati neko glupiranje i pasti ce u zaborav.
Bob je obiljezio kao muzicar jedno doba u eri okupacije Vijetnama, malo dignuo generaciju oko ljetnih festivala, otisao u legendu, a sve ostalo na tamburanju i zivotu na staroj slavi.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/10/2016 : 09:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni je, međutim i nažalost, sve jasno.

I to da se recimo Dylana mrtvo-hladno uspoređuje s Nives Celzijus, i to da se primjerice nad njegovim Nobelom zgražaju ljubitelji Paula Coelha.

Hebi ga...





To sa Coelhom smo već apsolvirali. Manekenke ga navode kao omiljenog pisca da ne bi ispale glupe, snobovi ga navode kao lošeg pisca da ne bi ispali glupi. A ni jedni ni drugi nisu nijednu njegovu knjigu pročitali.
Ti si negde između. Kao kada bih ja kudio nekog režisera da je loš, a da nisam pogledao ni minut njegovih filmova.

Meni kod ovog izbora "smeta" što mislim da je nagradu zaslužio neko ko se bavi književnošću, a ne pisanjem tekstova za pesme. Ne radi se o kvalitetu, Dylan ga nesumnjivo ima, ali ako ja nekoga upitam "koju si KNJIGU pročitao od ovogodišnjeg dobitnika Nobela za KNJIževnost"? šta će mi reći. Da se vratim na jadnog Coelha: možda je i on zaslužio Grammy za životno delo, pošto se bavio muzikom ranije?

Dylan sad stoji, ni kriv ni dužan, pored Hessea, Camusa, Pamuka, Llose, Mahfouza i drugih. Jeste on "bard", kako ga sad nazivaju da bi dali na poetici, ali ima toliko tekstopisaca na ovom svetu...




Vjerujem da zbirku poezije, pa makar bila prethodno otpjevana, smatraš književnošću.
Isto pretpostavljam vrijedi i za autobiografije, jer bi u protivnom recimo Grassu morali otpisati Ljušteći luk.


https://www.amazon.com/Tarantula-Bob-Dylan/dp/0743230418

https://www.amazon.com/gp/product/0743244583/ref=pd_sim_14_1?ie=UTF8&pd_rd_i=0743244583&pd_rd_r=BPYHCGW4C00XMC7VKN8J&pd_rd_w=ysuLK&pd_rd_wg=scyXD&psc=1&refRID=BPYHCGW4C00XMC7VKN8J

https://www.amazon.com/gp/product/1451648766/ref=pd_sim_14_4?ie=UTF8&pd_rd_i=1451648766&pd_rd_r=BPYHCGW4C00XMC7VKN8J&pd_rd_w=ysuLK&pd_rd_wg=scyXD&psc=1&refRID=BPYHCGW4C00XMC7VKN8J




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/10/2016 : 09:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Dogodine, vjerojatno J.K.Rowling, za Harryja Pottera. Šteta što je davno umro Mato Lovrak. Iza Ive Andrića, imali bi još jednog književnika nobelovca, obzirom na evoluirajuće kriterije skandinavske vrhuške!



Ivo Andrić je srpski nobelovac!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/10/2016 : 09:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
@Johnny
Nobelova nagrada za književnost se nikada ne daje za jedno delo, već za celokupno stvaralaštvo. Znam za ovu zbirku, to je sad glavni adut u ovim raspravama. Ali to nije dovoljno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/10/2016 : 09:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni je, međutim i nažalost, sve jasno.

I to da se recimo Dylana mrtvo-hladno uspoređuje s Nives Celzijus, i to da se primjerice nad njegovim Nobelom zgražaju ljubitelji Paula Coelha.

Hebi ga...





To sa Coelhom smo već apsolvirali. Manekenke ga navode kao omiljenog pisca da ne bi ispale glupe, snobovi ga navode kao lošeg pisca da ne bi ispali glupi. A ni jedni ni drugi nisu nijednu njegovu knjigu pročitali.
Ti si negde između. Kao kada bih ja kudio nekog režisera da je loš, a da nisam pogledao ni minut njegovih filmova.

Meni kod ovog izbora "smeta" što mislim da je nagradu zaslužio neko ko se bavi književnošću, a ne pisanjem tekstova za pesme. Ne radi se o kvalitetu, Dylan ga nesumnjivo ima, ali ako ja nekoga upitam "koju si KNJIGU pročitao od ovogodišnjeg dobitnika Nobela za KNJIževnost"? šta će mi reći. Da se vratim na jadnog Coelha: možda je i on zaslužio Grammy za životno delo, pošto se bavio muzikom ranije?

Dylan sad stoji, ni kriv ni dužan, pored Hessea, Camusa, Pamuka, Llose, Mahfouza i drugih. Jeste on "bard", kako ga sad nazivaju da bi dali na poetici, ali ima toliko tekstopisaca na ovom svetu...




Dakle, dijelom sam snob, ali ipak ne sasvim jer sam pročitao nepune dvije Coelhove knjige.

A da bih o njemu imao pravo govoriti, pa još reći da njegove knjige u cjelini smatram bezvrjednima, morao bih pročitati koliko, 10, 20... sve njegove knjige?

Ali za mene je to mučenje usporedivo s čupanjem noktiju na živo, pa zašto bih se mučio. Razumijem da u određenim životnim okolnostima i situacijama svatko od nas može pronaći utjehu ili već nešto u djelima svakakvih pisaca, recimo Cecilije Ahern, Sidneya Sheldona pa čak i Vere Čudine, ali to ipak ne znači da životne poruke s bočica mineralne vode moram smatrati lijepom književnošću. Ili da takvom moram smatrati misli kao "ako u nečem uistinu želiš uspjeti. čitav svemir će se urotiti da to i ostvariš".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/10/2016 : 09:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh.

A tema ovde nije Coelho.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 14/10/2016 : 10:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Čovek je pesnik, veoma značajan za svetsku kulturu. Što se mene tiče, može neko da mu skupi sve pesme i objavi knjigu poezije da bi se zadovoljila forma.

Edited by - Jasko on 14/10/2016 10:01:09
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/10/2016 : 10:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
dajte malo izađite izvan okvira
pišete tu po internetima, guglate, cijelo dylanovo pjesništvo vam je na dohvatu
pristupačniji je od bilo kojeg drugog pjesnika
jedino nije na papiru i nema nsk isbn
zar je papir mjerilo u današnjem svijetu?
a što je s gaimanovim nagradama za književnost, dobivenim za strip
oćemo i to preispitat

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 14/10/2016 10:30:20
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 14/10/2016 : 10:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Sve postoji na papiru, ako bas hocete.

Onima koje to ne zanima i koji poznaju samo download i mp3 je to nepoznato,

ali postoje predmeti kao sto su gramofonske ploce i i njihovi unutarnji omoti sa tekstovima.

Kad bi se ti Dylanovi tekstovi tako skupili i uvezali, dobila bi se najbolja americka knjiga poezije u zadnjih 50 godina.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 14/10/2016 : 11:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ako bi već neki naš (uslovno ili ne, kako kome) dobijao nagradu za svoje pesništvo u pop kulturi, Arsen je tu bez premca.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/10/2016 : 11:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
O tome se i radi, da bi ga neki mogli smatrati književnikom, važnim piscem i vrijednim dobivanja Nobela, mora imati knjigu s tvrdim koricama i na finijem papiru, zapravo i više njih jer se najprije tvrdi da knjige nema, pa kad ju se navede (plus još nekoliko), onda se za to zna, ali se to ne računa

Dakle, da bi se Dylana smatralo pjesnikom i književnikom mora biti otisnut na papiru i među koricama, a ako toga nema, ili pak nema u dovoljnom broju (koliki je dovoljan broj objavljenih knjiga da bi se nekoga smatralo i kvantitativno relevantnim piscem?) onda nije ni pjesnik ni književnik.

Zaludu mu sva (uglazbljena) poezija uz koju smo odrastali i koja nam je obilježila živote (OK, kako kome), kad istu u dovoljnom broju ne možeš staviti na policu i uzeti u ruke.

Zapravo, možeš je uzeti u ruke, kako surfer kaže na omotima ploča i CD-ova, ali i opet fuck - to nije dovoljno vrijedna i valjda na primjereni način publicirana umjetnost.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 14/10/2016 11:25:58
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/10/2016 : 11:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
a oni kojima ne smeta što nema na papiru
pitaju se ima li većih poetskih opusa, ima li boljih 'tekstopisaca'
valjda ga uspoređuju s vjekoslavom
ima i onih koji kažu, dobar je on, ali bolje da su mu dali nagradu za mir
pa u biti su i mogli, zalužuje oba
dobra je to ideja za nagradu za mir, ionako nemaju kome to dodjeljivat
umjetnici jedini promiču mir
pogotovo oni koji imaju moć prenositi poruke velikom broju ljudi
springsteen ga zaslužuje prije svih
iako se bono s tim redoslijedom ne bi složio :)

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 14/10/2016 : 11:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Poezija uopce nema nikakve veze s papirom.

U povijesti postoji vise poezije koja je usmeno prenosena i koja se i dan danas tako prenosi nego one koja je objavljena na papiru.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/10/2016 : 11:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Ako bi već neki naš (uslovno ili ne, kako kome) dobijao nagradu za svoje pesništvo u pop kulturi, Arsen je tu bez premca.


arsen je naš najveći pjesnik
i jedan od najvećih umjetnika koje smo imali
njegov opus je vrijedniji i važniji od ujevića, tadijanovića, matoša, cesarića...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/10/2016 : 12:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

dajte malo izađite izvan okvira
pišete tu po internetima, guglate, cijelo dylanovo pjesništvo vam je na dohvatu
pristupačniji je od bilo kojeg drugog pjesnika
jedino nije na papiru i nema nsk isbn
zar je papir mjerilo u današnjem svijetu?
a što je s gaimanovim nagradama za književnost, dobivenim za strip
oćemo i to preispitat



reko da je to (da nema ni jednu relevantnu knjigu) simplifikacija.

Dylan nikad nije stvarao u književnom mediju. Ono što je stvarao u istom, je, ha slabo. (Tarantula je grozna, Kronike su okej al to im je maksimum).

Neko spominje da se mogu uvezat tekstovi Dylanovih pjesama s omota ploča pa da bi se dobila najvažnija i njabolja zbirka američke poezije. Ne bi. Dosta Dylanovih pjesama ne funkcionira bez muzičkog konteksta. Pogledajte samo te pjesničke domete (malo cherry pickinga nikad nije na odmet):

Lay, lady, lay, lay across my big brass bed

Honey, just allow me one more chance
To get along with you

I'm not the one you want, babe
I'm not the one you need

Everything passes
Everything changes
Just do what you think you should do
.
.
.


Slijedeći logiku kojom je Dylan dobio Nobela za književnost, dogodine bi je možda trebalo dat Woodyju Allenu. I on je dosta utjecajan i ko i Dylan će relativno brzo umrit. A može i Papi. Svaka njegova propovijed je spoken word performance i utječe na daleko veći broj ljudi nego Dylanova poezija.

A književne nagrade za strip (ko i kod nas stipendije stripašima koje spadaju pod književno stvaralaštvo) nemaju veze s logikom nego imaju veze sa nekim strukturalnim manama cijelog tog kulturnog establišmenta. I u Gaimanovom se slučaju ne bi bunio da dobije Nobela (tj. bi, al iz drugih razloga). Čovik je osim stripa pisao i romane.

E, a uz sve to meni je Dylan jedan od tri najdraža lika u povijesti muzike Samo što književnik nije.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/10/2016 : 12:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Zaludu mu sva (uglazbljena) poezija uz koju smo odrastali i koja nam je obilježila živote (OK, kako kome), kad istu u dovoljnom broju ne možeš staviti na policu i uzeti u ruke.

Zapravo, možeš je uzeti u ruke, kako surfer kaže na omotima ploča i CD-ova, ali i opet fuck - to nije dovoljno vrijedna i valjda na primjereni način publicirana umjetnost.





Ajde bogareti nemojmo sad izmišljat stvari koje vuku vodu na naš mlin. Dylan nije radio uglazbljenu poeziju. Njegove pjesme nisu uglazbljene na isti način ko što su naknadno uglazbljene Matoševe ili Ujevićeve. Nije to ista kategorija nit isti medij. I sam Dylan je svojedebno pizdio protiv 'poetskog' tumačenja njegovog rada.

I nije - kad si zadnji pur rekao 'baš bi mogao malo čitat Dylana' (ne računajući biografiju i Tarantulu) i dohvatio omot ploče ili CD-a?

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/10/2016 : 12:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by surfer

Poezija uopce nema nikakve veze s papirom.

U povijesti postoji vise poezije koja je usmeno prenosena i koja se i dan danas tako prenosi nego one koja je objavljena na papiru.



I ništa od takve poezije nije književnost.

I Homer bi ti se smijao da si ga u ono doba zvao književnikom.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 14/10/2016 : 12:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Ne razlikujes neke najosnovnije pojmove, tako da ih stvarno nema smisla objasnjavati.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000