forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 62 - Potez kredom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 25/01/2017 : 13:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by zarmix

Pa zato što se ovi mekih korica kad su većeg formata savijaju
Kao onaj Omnibusov. Još ako su lijepljeni, a ne šivani, ne možeš pošteno ni vidjeti stranicu.


i ja sam uvek pre za HC opciju,ali ovde je Omnibus stvarno uradio sjajno izdanje.Samo što je preskupo.
Fibrin Prado,iako tvrdokoričen,prilično je jeftiniji.


Omnibus je objavio niz kvalitetnih stripova sasvim solidnog izgleda. Imam sva njihova izdanja inozemnih autora, zatim "Dnevnik Ane Tank" Istoka Sitara, kratke stripove Nine Bunjevac (hc) i Lavriča, pa i onu kvazienciklopediju "Stripovi koje smo voljeli" (hc). Dok mi za manji format meke korice ne smetaju, za veći mi nisu legle. Kad ih slažeš u police ima problema jer je hrbat tj. dio stripa koji se lijepi deblji, za razliku od hc izdanja koja su svuda iste širine, osim toga ne mogu stajati na polici okomito kao hc stripovi ako ih se ne podupre s obje strane.

Inače Omnibus je uvijek bio skuplji od ostalih izdavača, valjda je zato i riknuo. Njegov sljednik Modesty Comics za sada nije na istom levelu. Osim Obate i Setha nisam našao ništa drugo što me zanima. Btw. oba izdanja su A5 formata i hc, ali na lošijem papiru i s jeftinijim koricama.

Edited by - zarmix on 25/01/2017 14:29:05
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 21/02/2017 : 00:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
7/10. Ok je, al po komentarima i preporukama očekiva san puno više...nije ono wow, već protumači-kako-oćeš.
Ne slažem se da je stvar u Raulu, prije klasična prostor-vrime priča...a od takvih priča puno mi više leži lagana priča tipa povratak u budućnost nego Benjamin Button djir.
I ne sviđa mi se Raulov odnos prema domaćici...nekako isforsirano, to nije on.
Veliki je plus šta se strip čita u jednom dahu, to je uvik forte.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/02/2017 : 07:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

7/10. Ok je, al po komentarima i preporukama očekiva san puno više...nije ono wow, već protumači-kako-oćeš.
Ne slažem se da je stvar u Raulu, prije klasična prostor-vrime priča...a od takvih priča puno mi više leži lagana priča tipa povratak u budućnost nego Benjamin Button djir.
I ne sviđa mi se Raulov odnos prema domaćici...nekako isforsirano, to nije on.
Veliki je plus šta se strip čita u jednom dahu, to je uvik forte.



Ja sam bila ambivalentna oko ovog stripa, jako, ali mislim da je caka u tome što zapravo, iako je Raoul "pripovjedač", pripovjedač je Ana.

Ona je ta koja je napisala knjigu i koja je namjerno stvorila sve te likove upravo zato da pokaze suprotnost između sebe i domaćice - i upisala nešto svojih kompleksa, nešto svjetonazora, nešto beznadne romantike itd.

Sve skupa jako zanimljivo, ali i dalje me nije osvojilo.

@ zarmix i anto
Na mom prijašnjem radnom mjestu radili smo mape, zbornike i slično, a to moje iskustvo ukazuje da nema neke velike razlike između cijene tvrdoukoričenog i mekoukoričenog izdanja. Razliku u cijeni čini broj izdanja (zbog čega su naše mape bile skupe ko svetog Petra kajgana).

Uglavnom, smatram da je biranje mekih korica čista glupost jer se na tome ne moze niti lihvariti, a stripovima se smanjuje zivotni vijek barem upola.
S druge strane, imaju neki psihološki efekt te tvrde korice...stalno imam osjećaj da sam luda burzujka kad si pogledam na police - nije ugodno razmišljati o sebi kao o pretencioznoj i privilegiranoj :)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/03/2017 : 20:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Očekivao sam mnogo od ovog stripa, ali nisam dobio ništa...za mene najveće razočaranje među izdanjima iz prošle godine.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/07/2018 : 17:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
sjećam se jednog članka na Indexu gdje su bila rangirana najbolja izdanja iz 2016.godine i nekim čudom ovaj strip je izbio na sam vrh te liste, što je dakako veliko postignuće obzirom na konkurenciju
ovaj strip sam uzeo nakon što sam vidio najavu za Deliričnu svakodnevnicu te sam odlučio vidjeti kakav je taj Prado
i mogu reći da sam prilično zadovoljan, strip nije dugačak ali vrijedi se zadržati na svakoj stranici i promatrati te sjajne tablice, ovo je baš prelijepo nacrtano
ovo je možda najbolji strip za dokazati da stipovi nisu samo neka djetinjasta umjetnost gdje se likovi naganjaju i preživljavaju svakakve situaciju, ovdje je strip vrlo umjetnički i osobno napravljen, ovdje je strip sjajna ekspresija ideja i vizualno nagrađivanje čitatelja
što se same radnje tiče, prilično minimalistički i metafizički, pravo značenje se ne nudi na pladnju i podložno je slobodnoj interpretaciji, trebalo se nakon ovog stripa dobrano zamisliti i nakon dugog razmišljanja još nisam dokučio pravi smisao, ali možda ni ne trebam jer sva ta jednostavnost me se dojmila, ipak ovdje vrijedi da je slika više od 1000 riječi
ocjena? e sad da je samo stvar crteža bila bi 6ica, ovako dajem 4/5, stvarno mi se svidjelo ovo i drago mi je što sam se posvetio stripu, ali cijela ta radnja i konflikt među likovima kao da je preolako završio, nisam očekivao nešto burno i dramatično, ali ispalo mi je možda prebanalno i neuvjerljivo
no u svakom slučaju ovo vrijedi imati u kolekciji

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 13/07/2018 17:30:07
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/07/2018 : 17:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ključni za razumevanje stripa jesu oni dodaci između poglavlja. I naravno, sama završnica stripa.


Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 24/06/2019 : 08:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Ah, kakav strip. Ne može se više tražiti od stripa i od umetnosti uopšte. Ne znam kako je Migelančo Prado ceo ovaj strip napravio sam. Ako mene pitate, trebala su mu dva života, tri kolonije slikara, trebao mu je i Mone i Van Gog, trebala su mu decenije usamljenog lutanja u potrazi za Lepotom i Smislom, trebalo je da se razočara u život, dva puta umre, tri puta bude ubijen, i da onda samouvereno sedne i saopšti istinu u nekoliko reči, u jednostavnu priču o Njemu i Njoj, o Sudbini koja se igra sa svima nama i koja nam retko dozvoli da budemo na pravom mestu u pravom trenutku sa pravom osobom, ceo život je jurnjava da se jednom približimo tome i bar na tren budemo spokojni i sretni.
Kakav kakav strip.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/06/2019 : 12:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovaj i je njegov najbolji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/06/2019 : 13:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ovaj i je njegov najbolji.



Crtežom vjerojatno.

Ardalen mi je puno bolja priča (što ne znači da mislim da je ova loša).

Tri puta sam čitao Potez. Prije 20-ak godina na engleskom i ovo izdanje.

Neku posebnu dubinu, metaforu i misaonost nisam našao.

Po meni pretenciozan strip, ali čak ne ni toliko u izvedbi koliko u tumačenju drugih.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/06/2019 : 19:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
od onih šta je fibra objavila ovaj je najbolji. To san mislija.
Delirična sv. se da pročitat , a Ardalen mi se nije niti pr. svidija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/06/2019 : 22:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

od onih šta je fibra objavila ovaj je najbolji. To san mislija.
Delirična sv. se da pročitat , a Ardalen mi se nije niti pr. svidija.



Eto vidiš kako se ukusi razlikuju.

Još da spomenem, prijatelju mi je Delirična vrh vrhova. Meni su neke priče odlične, a neke onako niš' posebno.

Divim se Pradou kao crtaču, manje kao scenaristu (još nisam pročitao Manuela Montana ne znam kako će mi se on svidjeti).
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/06/2019 : 22:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Delirična bi bila puno bolja da je bilo čitat prije nekih 15 godina.
a ukusi se naravno razlikuju i to je ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2020 : 19:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dva puta sam u zadnjih par godina pročitao ovaj strip i moram priznati da mi se sviđa. Djeluje baš smirujuće i sanjivo, a radnja je baš intrigantna. Zanimljiva je cijela ta postavka s ovako čudnim, nemogućim protokom vremena, no ne bih se usudio reći da me povlačilo da detaljnije preispitujem zbog čega je to tako. Nije mi se zbog toga Potez Kredom svidio, već zbog enigmatičnih likova i samog štimunga na otočiću u sred ničega. Drago mi je da ponovljenim čitanjem strip nije izgubio niti malo na privlačnosti te mi se čini da ću ga prije ili kasnije još koji put okrenuti. Crtež perfektan, Pradova upotreba boja je naprosto prelijepa i strašno upečatljiva. Naizgled kratak strip, ali ima tu materijala za čitanje ispočetka i ispočetka.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 28/11/2020 : 20:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Potez kredom jedan od omiljenih stripova - na poklon sam čak i dobio neke uramljene kadrove u jednoj slici (ne original naravno ). To što kažeš, atmosfera ostrva usred ničega je sjajna, propraćeno prelepim crtežom i fenomenalnom bojom. No mene je baš priča lupila, tragična a realna, taj kraj koji nekako posebno ističe melanhoniju čitave situacije i nihilizam u pozadini svega. Verovatno ću opet obrnuti strip i ove godine, baš se sećam kako me je prvog puta odalamilo posle čitanja i kakav je utisak ostavio danima posle.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/11/2020 : 21:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jeste li citali Ardalen? Sve to sto spominjete ovde, pa puta 5.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2020 : 21:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam još, al volio bi

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 28/11/2020 : 22:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Jeste li citali Ardalen? Sve to sto spominjete ovde, pa puta 5.


Ni ja još nisam, čekam neko posebno raspoloženje kako bih najviše uživao.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2020 : 22:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da bih mogao da se slozim. Vec mi je kreda bila ok, ali Ardalen... wow! No, to je recimo ta soj stripa, ali oni ostali mi se sviđaju mozda jos malcice vise (ili ajmo reci, na drugaciji nacin), mislim na Deliricnu svakodnevnicu i one srpske. Ma, Prado je veli car samo takav!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/11/2020 : 00:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je Potez kredom jači od Ardalena, iako je i potonji odličan, naravno.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 29/11/2020 : 01:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je Potez kredom jači od Ardalena, iako je i potonji odličan, naravno.



+1
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/11/2020 : 07:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Oba stripa su prelepa i zaslužuju preporuku
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2020 : 10:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je Potez kredom jači od Ardalena, iako je i potonji odličan, naravno.




+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/11/2020 : 10:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mislim da bih mogao da se slozim. Vec mi je kreda bila ok, ali Ardalen... wow! No, to je recimo ta soj stripa, ali oni ostali mi se sviđaju mozda jos malcice vise (ili ajmo reci, na drugaciji nacin), mislim na Deliricnu svakodnevnicu i one srpske. Ma, Prado je veli car samo takav! [^


Nazalost Prado jos nije uradio nikakve srpske stripove :D ali od svih procitanih Ardalen daleko najbolji, i vjerojatno neka od narednih rasprodanih fibri...Potez kredom nudi deo toga, ali nije toliko kompleksan, zivotan, slojevit...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/11/2020 : 11:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I meni je Ardalen najbolji. Možda i zato što mi se čini da ima više topline iljudskosti, a manje cinizma i ljudske sebičnosti nego neki drugi njegovi radovi.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/11/2020 : 11:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Svi Pradovi radovi su mi uglavnom odlični a najbolji su mi Delirična svakodnevnica, Stratos i Ardalén.

U središtu njegovih djela je čovjek a Prado je izuzetan promatrač kojeg krase oštro oko i bistar um.
Nadam se da će Fibra objaviti još poneko njegovo djelo.

Have mercy

Edited by - izivko on 29/11/2020 11:29:48
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000