forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2022 : 11:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jebiga upali smo malo kasno na koncert tako da nisam puno iša tamo-vamo, stacionirali smo se negdi po sredini prostora i tu sam bija skoro cilo vrime. Kasnije nisam nigdi primjetia ovoga tvoga iz benda, a ne znam kako te drugačije pripoznat. Drugi put, nadam se da će bit još svirki u Splitu.




To si bija kraj Boze Tiptona iz Putnika
Bili su inace cili Kosturi s boljim polovicama, minus pivac Zoka. Jedno vrime san i ja bija tu, po sredini ali vecinu veceri na oni mali stol blizu sanka.
Naravno. Moze. Do drugog puta!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/06/2022 : 12:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Zadnjih dana ili tjedana osim Rival Sonsa slusam najvise:



Malo drugaciji novi rock. Moctar kaze da se jako inspirira ranim Van Halenom.





3.8. u Zagrebu :)

http://www.mochvara.hr/program/info/africki-hendrix-u-mocvari-220803

(a i Rival Sons za 15ak dana)

Edited by - vukozec on 06/06/2022 12:48:47
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/06/2022 : 11:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/06/2022 : 12:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec




Jel ovo Zoran Vulić skroz livo?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/06/2022 : 20:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Rock je… back!

Kupio napokon nakon dvije godine karte za koncerte!
Ovaj mjesec "Judas Priest" i "Simply Minds".
U planu je ici u sedmom na Stingov u Nancyu (95€) Nick Cave opet 2.08 u Luxu.
U 11om "Uriah Heep","Sepultura" i "Simply Red".
Zao mi GnR u Groningenu,NL malo mi daleko oko 500km i kusur. Iron Maiden u Kölnu… al' ne mrem sve.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 09/06/2022 20:29:37
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/06/2022 : 14:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Rock je… back!

Kupio napokon nakon dvije godine karte za koncerte!
Ovaj mjesec "Judas Priest" i "Simply Minds".
U planu je ici u sedmom na Stingov u Nancyu (95€) Nick Cave opet 2.08 u Luxu.
U 11om "Uriah Heep","Sepultura" i "Simply Red".
Zao mi GnR u Groningenu,NL malo mi daleko oko 500km i kusur. Iron Maiden u Kölnu… al' ne mrem sve.


Sve mlađarija.
Mislin da više nema benda bez baren 2 plastična kuka i 3 kompetno nova zubala.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/06/2022 : 18:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by emirem

Rock je… back!

Kupio napokon nakon dvije godine karte za koncerte!
Ovaj mjesec "Judas Priest" i "Simply Minds".
U planu je ici u sedmom na Stingov u Nancyu (95€) Nick Cave opet 2.08 u Luxu.
U 11om "Uriah Heep","Sepultura" i "Simply Red".
Zao mi GnR u Groningenu,NL malo mi daleko oko 500km i kusur. Iron Maiden u Kölnu… al' ne mrem sve.


Sve mlađarija.
Mislin da više nema benda bez baren 2 plastična kuka i 3 kompetno nova zubala.



Malo wd-40,naštelavanje šerafa i rokaj miško!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 13/06/2022 : 08:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by fandango


Zadnjih dana ili tjedana osim Rival Sonsa slusam najvise:


Malo drugaciji novi rock. Moctar kaze da se jako inspirira ranim Van Halenom.





3.8. u Zagrebu :)

http://www.mochvara.hr/program/info/africki-hendrix-u-mocvari-220803

(a i Rival Sons za 15ak dana)



Rival Sonsi vec "odradjeni" Vidim da dolaze na InMusic pa ih preporucam, svirka je bila odlicna. Moctara cu propustiti, a ovo ljeto i Hr, za godisnji odlazimo kod zeninih.

Gledam bas malo koga su sve zadnjih godina primili u Rock and Roll Hall of Fame, mislim ono... Treba imat siroko poimanje rocka za Duran Duran i Dzej-Zija.

Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
842 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 17/06/2022 : 22:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Rock je… back!

Kupio napokon nakon dvije godine karte za koncerte!
Ovaj mjesec "Judas Priest" i "Simply Minds".
U planu je ici u sedmom na Stingov u Nancyu (95€) Nick Cave opet 2.08 u Luxu.
U 11om "Uriah Heep","Sepultura" i "Simply Red".
Zao mi GnR u Groningenu,NL malo mi daleko oko 500km i kusur. Iron Maiden u Kölnu… al' ne mrem sve.



Judase ću i ja pogledati 12 jula u Lj...Inače moram da ovde ostavim još preporuku za najnoviji album Def Lepparda - Diamond star Halos Zaista su neuništivi.

Edited by - giant on 17/06/2022 22:49:52
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/06/2022 : 02:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Maloprije dosao sa koncerta "Judas Priest"-a bilo je fenomenalno!
Predgrupa je trebala biti "Saxon",ali otkazali i bili su "The Dead Daisys".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/06/2022 : 02:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Maloprije dosao sa koncerta "Judas Priest"-a bilo je fenomenalno!
Predgrupa je trebala biti "Saxon",ali otkazali i bili su "The Dead Daisys".



Ti Dead Daisies ne vride ni pare. Gleda sam ih jednom, strašno sterilan bend.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 26/06/2022 : 12:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec




Jel ovo Zoran Vulić skroz livo?


Anthony Kiedis iz RHCP-a, ali ima neke sličnosti

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/06/2022 : 08:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sinoc bio na koncertu "Simple Minds".
Bilo je izvrsno.
Bubnjarka nalik na Tinu Turner najjaca, mlada i energicna i dobila je najjaci pljesak.
Back vokal ima dobar glas.
70% posjetitelja u dobi od 50-65 godina.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 00:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Maloprije dosao sa koncerta "Judas Priest"-a bilo je fenomenalno!
Predgrupa je trebala biti "Saxon",ali otkazali i bili su "The Dead Daisys".



A kako ce i biti...
Jesi li ih vec gledao prije?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 06:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Sinoc bio na koncertu "Simple Minds".
Bilo je izvrsno.
Bubnjarka nalik na Tinu Turner najjaca, mlada i energicna i dobila je najjaci pljesak.
Back vokal ima dobar glas.
70% posjetitelja u dobi od 50-65 godina.



Ja sam se zajebao pa nisam isao u Zagreb tridesetog, nekidan...
Pricali su mi da su 'zapalili' Šalatu. I to par dana nakon Placiba koji je svirao sat i deset na istom mjestu. Da se i Kerr osvrnuo na to izjavom na pocetku koncerta; culi smo da su neki sugavci svirali ovdje nesto sitno nekidan, mi cemo vam veceras svirati dugo. I da jesu. Dva ipo sata skoro.
Bas zalim sto nisam isao, set lista je za pppizdit dobra...
Ali ne mozes sve fizicki stici sto bi htio i morao sad kad se otvorila koncertna 'spina'...
U dva mjeseca 6 puta sam isao u Zagreb. Supersuckers, Eagle of Death Metal, Willagers of Ioannina City, Iron Maiden, Nick Mason, Nick Cave.
Jbg. ja moram gore-dolje svaki put, min. 800 km jer u Splitu nema nicega osim glupog nogometa. Blago se Zagrebackoj publici. Lagano koncert pa doma. Sutra napunjenih baterija za posao. Stvarno su ih razmazili kakvo su veliko ime na koncertnoj mapi Europe. Ali nema veze, ovako je jos rockerskije, Split-Zg-koncert-nazad doma.
Valjda cu sad na Kiss kad je Whitesnake otkazan,a Judas hvatam u Ljubljani dvanaestog...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 03/07/2022 06:19:14
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 06:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nego, bas gledam kako sam zaboravio da je u petak i subotu bio Trilj (thrill) blues festival i nisam isao???
Skroz zaboravio, evo citam bilo je odlicno kao i uvijek.
Prosle godine sam gustao kao prasac, bio je to i jedini mi strani koncert u vremenu Korone, a eto zaboravio ove godine. Steta, toliko je to blizu Splita, da zaista steta...
Ugodaj je vrhunski, u gradskom parku na obali Cetine. Sami izvodaci kazu da imaju dojam svirke na Mississipiju. A besplatan je'upad' i parking. Svaka cast Borisu Hrepicu Hrepi koji je ovo sve izaranzirao i napravio od ovoga svjetski festival. A sve, svake godine BESPLATNO!!! Ako ikako mozete posjetite Trilj tokom ovog Blues festivala i cinit ce vam se da niste u Hrvatskoj, vec u Delti, u swampu na jugu Amerike. Carobna atmosfera i svirka.
I ja se zajeben ove godine.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 03/07/2022 06:41:42
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 03/07/2022 : 16:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Prošlu noć u Kragujevcu sam konačno dočekao da vidim Majke i Barea uživo. Malo je reći da je bilo spektakularno i da ću tih sat i nešto pamtiti dok sam živ.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 17:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Prošlu noć u Kragujevcu sam konačno dočekao da vidim Majke i Barea uživo. Malo je reći da je bilo spektakularno i da ću tih sat i nešto pamtiti dok sam živ.



Bogati!!!
Sta nije bio drogiran?
Zadnjih par puta u Splitu, proslih godina, covjek ne moze odrecitirati svoje stihove, kamoli otpjevati ista. Ne moze ni stajati na nogama. Frflja. Vrijeda. Bulazni. Strahota ga je vidjeti, kamoli cuti. Heroinska teska old school, nazalost. Ja se cudim kako je ziv uopce...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 03/07/2022 : 19:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Živ je Bare i živahan bio juče. Retko dolaze u Srbiju, u Nišu mislim da nisu bili nikad, i uvek je zajebano kad ideš na koncert nekog ko ti je značio pre xy godina, može da ispadne tezga, može da bude sranje, ali ovo juče je bilo vredno čekanja četvrt veka.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/07/2022 : 19:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Drago mi da ti je bilo dobro
Zadnjih 6-7 godina kad god sam gledao Majke, koncert je bio užasan. Sve ovo šta Ivanl kaže je istina tako da sam s vremenom jednostavno prestao ići jer bi se svaki put razočarao.

Šta se tiče Thrill Blues Festivala, pohodim ga zadnjih nekoliko godina i svaki put bude super. Baš dobar štimung, odlična lokacija i atmosfera, ima taj "močvarni" ugođaj koji savršeno paše blues muzici... Međutim, ove godine sam ga preskočio, ne slučajno već namjerno, zato šta se u istom terminu (1-3.7.) nedaleko od Slunja, na Mrežnici održavala prva inkarnacija Bear Stone festivala na kojem su nastupila vrhunska imena domaće i europske stoner/desert metal i rock scene. Ljudi moji, bilo je fantastično!

Lokacija prva liga, organizacija još bolja, bendovi fenomenalni... Neke od njih sam prvi put slušao i moram priznati da sam više nego ugodno iznenađen! Recimo za engleze Mother Vulture nikad nisam čuo prije, a bili su fe-no-me-nal-ni! Takva energija, takav cirkus od svirke, uf! Ma bilo je gomila dobrih bendova, no kao vrhunce bi (uz Mother Vulture) stavio naše domaće snage She Loves Pablo i Stonebride koji su napravili fantastičan štimung i odsvirali baš onako svjetski... Bude li i dogodine ovog festivala, definitivno ću se potruditi otići. Tri dana kampiranja, vrhunske muzike i prelipe prirode.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 03/07/2022 19:55:38
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 21:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ajd, nek je bilo dobro. Bas mi je drago. I meni je taj festivalcic zapeo za oko...
No, ne mozes sve.
Stonebride iz Zagreba sam gledao prije desetak dana u Kastelima, skupa s Mortom i Screaming Wheelsima.
Dobri su bili. Dva Gipsona ubijaju. No nastupili su nakon Screaming Wheelsa iz Labina mislim, a to je ljudi moji ludilo od benda. Necu vam nista piskarati 'udrite' ih na 'Yubitu'. Usput, Mort nikad gori uzivo...pijani u napuseni, promasenog zvuka, mota i dira.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/07/2022 : 08:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote

Mene uglavnom nije briga za svirke/koncerte čak i da sam ih u stanju pohoditi ali za ovaj Bearstone festival zaista zavidim svakome tko je išao, premda uopće nisam nekakvi fan stonerčine. Mislim da skoro cijeli život davim ljude s tlapnjama da je ambijent višestruko bitniji i od slike i od zvuka a kad pročitam doživljaje i vidim slike s festivala poput ovog to mi samo potvrdi da sam u pravu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/07/2022 : 09:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da je ovaj Bearstone dobro prošao. Jučer sam prošao kroz Slunj, da je potrajao dan duže, možda bi ostao na kojoj svirci.

I ja sam razmišljao o ovome što Cromwell piše, da pokrećem festival prvo bih pronašao lokaciju, a onda ostalo, lokacija je sve. Nema gore nego kad mi stave festival na parking i slično.
Recimo Terraneo mi je imao razočaravajuću lokaciju, kao na moru, a zapravo na asfaltu i betonu kasarne.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2022 : 10:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, lokacija je sve, a ova je srićom bila stvarno vrhunski pogođena. Još da nisam toliko zimogrozan, možda bi se i okupao u Mrežnici, al bila je bar 10 stupnjeva prehladna za moje navike
Ali da, nisam ni ja neki preveliki fan stonera, ali ovo je sve skupa ispalo odlično.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 11:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu, glazba se prvenstveno prima i dozivljava uzivo. Zato i postoji. Sve je to lijepo poslusati na vrhunskom uredaju i pravim zvucnicima, ali svirka uzivo je sve. Kad ti vidis doslovno performans, vjestinu i radost muziciranja pred sobom i svojim usima.

Naravno da je lokacija i mjesto bitna. Lijepse je odslusati i vidjeti recimo Morcheebu u parku Dr. Franje Tudmana, nego Deep Purple na parkiralistu iza Jazina, da uzmem prvi primjer koji mi pada na pamet.

Ali, nije svaka turneja benda ista. Nije svaki koncert benda na istoj turneji, isti. A ta spoznaja i iskustvo dode vrlo brzo s ekvivalentom odslusanih zivih svirki. Ima svasta, naravno nema veceg gusta nego ubosti pravi gig, pravo raspolozenje artista i publike. To je neprocijenjivo. I to nije samo zabava, to postane stil zivota. Hodocasce.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000