forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2022 : 11:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U načelu se slažem, međutim za mene postoje i bendovi koji jednostavno ne funkcioniraju uživo. Katatonia npr, gledao sam masu njihovih live svirki na youtubeu i sve to tehnički super zvuči, no live svirkom gube taj intimni štih koji tako jebeno funcionira kad ih slušaš u zamračenoj sobi. Neki bendovi su za mene baš za individualno iskustvo, drugi bi mi ljudi samo smetali. To je muzika za samoću koju treba slušati sam. Ima ih još takvih, al Katatonia mi je prva pala na pamet.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 12:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

U načelu se slažem, međutim za mene postoje i bendovi koji jednostavno ne funkcioniraju uživo. Katatonia npr, gledao sam masu njihovih live svirki na youtubeu i sve to tehnički super zvuči, no live svirkom gube taj intimni štih koji tako jebeno funcionira kad ih slušaš u zamračenoj sobi. Neki bendovi su za mene baš za individualno iskustvo, drugi bi mi ljudi samo smetali. To je muzika za samoću koju treba slušati sam. Ima ih još takvih, al Katatonia mi je prva pala na pamet.



Jbg. Katatonia. Uf lipo su ime odabrali... mozda je stvarno bolje u tom stanju bit sam.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/07/2022 : 12:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa da, ali pazi, ti imaš situaciju da grupa krene na turneju i onda ti dođeš na neki 15. koncert negde i očekuješ da vidiš ono što očekuješ da vidiš, a bend se jednostavno zasitio... Ne može da se očekuje da oni imaju istu energiju na 1. i 20. koncertu.

Ja sam se mnogo razmišljao da li da idem na koncert Rage Against the Machine i prelomio sam da to ipak moram da vidim uživo. Mislim da mi nijedan strani bend nije toliko značio u životu kao oni (ok, možda Tool... ok, možda i Suede... ok, možda i...)
I onda ja treba da se mlatim do Beča (lakše mi nego da dolazim u Zagreb) i da se nadam da će da bude to to...
A ako ne bude?
Mislim, boli me dupe i za cimanje i za vreme i za pare, ali ono, imaš neku sliku tog nekog bedna u glavi i onda to zbog jednog lošeg dana nekog iz benda treba da ti se uruši ceo jedan svetonazor...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 12:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da. To je lutrija. Moze se desiti da ti ne bude to-to. Desavalo se i meni, ali minimalno na ogromnu kolicinu koncerata koje sam odgledao. Neki bend cak i vise puta na istoj turneji.
Recimo, Maideni gledao sam ih tocno deset puta, i njih na istoj turneji ne trebas gledati dva puta, ama bas svaku turneju ne mjenjaju ni jednu jedinu pjesmu. Od prvog do zadnjeg grada.
Dok recimo Springsteen kojem pohodis dva koncerta iste turneje pruzi ti u dvije veceri ne kompletno drugaciju set listu vec cak i razlicite kompletno cijele odsvirane albume.
O tome sam pricao.
A lutrija je uvjek moguca...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 12:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E da, zaboravih...
Svima najtoplije preporucam uzivo vidjeti Rage Against the Machine! Ludnica od koncerta! Prvenstveno Tom Morello, ali i sve skupa.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/07/2022 : 13:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sve u svemu, glazba se prvenstveno prima i dozivljava uzivo. Zato i postoji. Sve je to lijepo poslusati na vrhunskom uredaju i pravim zvucnicima, ali svirka uzivo je sve. Kad ti vidis doslovno performans, vjestinu i radost muziciranja pred sobom i svojim usima.

Ne.
To je isto kao i da kažeš da se piva prvenstveno pije samo u birtiji dok na televizoru igra repka. Piva se duhovno doživljava i u hladu ispod oraha/smokve nakon što pokosiš travu i podšišaš živicu, tak da- neke strasti su multinamjenske i tu nema ispravnog i neispravnog.
Evo KuntaKinte spomenuo Suede i Tool. Od oba benda jako volim prva tri albuma ali ne bi ih otišao pogledat u neku cementnu koncertnu dvoranu za ništa na svijetu. No ovako u prirodi uz večernju ljetnu sparinu bi to bilo jedno sasvim sexy duhovno iskustvo.

@Paka: kakvo ti je onda tek bilo jutro(ako ste spavali u šatoru)? Ja se sjećam da je nama jedne godine bilo toliko hladno od jutarnje magle da smo išli grijat jaja u nekoliko stupnjeva topliju Mrežnicu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2022 : 13:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ledeno, spava sam u vrići u dugom rukavu sve je bilo mokro ko da je cilu noć padala kiša. Srića pa imam dobar šator, ne mogu ni zamislit kako je bilo onima koji su spavali u hammocku

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/07/2022 : 13:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Headphone music. Uz ekrane izvan dohvata ruke. Nema boljeg načina. Sve drugo ima previše distrakcija.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 13:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pizdarije!
Live music! Ziva glazba! Pokazi ti to meni uzivo kako radis. Daj da vas cujemo/vidimo. Zvonka radost instrumenata pred publikom. Interakcija autor/umjetnik/glazbenik-auditorij. Kolektivno ludilo. Euforija. Zvuk uzivo. Zivot uzivo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2022 : 13:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije svaka muzika za uživo, to je jednostavno tako. Neke stvari ne funckioniraju u live okruženju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 13:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Parite onaj jedan koji mi je kazao da sta citam toliko knjiga, jer da i jedna vridi po njoj bi vec snimili film. Pa ako nisu, znaci i da ne vridi.
To mi je bilo jedini put kad nisam ima sto odgovoriti...
Totalno me je usutkao. Ono, ludilo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/07/2022 : 14:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam kao tinejdzer imao svoj "rek", da su albumi bolji od koncerata jer taj album (ako je dobro napravljen, narafski!!) mozes slusati kad god hoces i koliko puta hoces, ali koncerat je taj jedan put i na tim memorijama, osjecajima ne mozes zivjeti, ne mozes tako slusati muziku, a i nece ti taj band svirati svaki dan ili svaki petak (ako nije domaci birc band :D pa da to moze zamjeniti album.

Naravno da je ne samo dobro, nego i odlicno ako taj band i uzivo zvuci tako dobro kao na ploci, ali barem u metalu bandovi precesto zele i uzivo da zvuce potpuno isto kao na albumu, cak i sviraju potpuno isto kao na albumu (minutaza pjesme je skoro identicna), a to je barem meni bezveze. Puno raje vidim stari 60's i 70's approach gdje je ploca (ili single) bio tek appettizer da si dosao na koncert koji je bio tek prava stvar, a i pjesme tamo su cesto bile bolje nego na albumu, pa i puno duze, drukciji pristup, solaze drugacije, dodatki, prehodi, mix max drugih stvari i tako dalje... Ali ako zelis i na koncertu da zvucis potpuno, ali potpuno isto kao na ploci, meni je to prije minus nego plus. Pri cemu naravno ne mislim da sad treba u zivo da fusaju samo da bude drugacije :D ali barem danas se neki bandovi toliko naoruzaju u studiju da je to kasnije skoro pa nemoguce postici uzivo, pa cemu onda i pokusavati. To jest, ako zvuce kao njesra uzivo, onda je mozda cak bolje da to pokusavaju. :D

Sjecam se da je Jim Morrison rekao da su pjesme bile zive sve dok nisu bile stavljene na ploci, onda je to bilo to, i ljudi ce ih kao takve zapamtiti, zato i albumi nisu bili tako vazni kao svirke u zivo. Ali da si dosao do ugovora i koncerata, turneja, reklame, para... trebao si nesto pokazati prvo.
Recimo Led Zeppelin su neke svoje pjesme potpuno "promjenili" uzivo, drugi tempo, dodavali djelove drugih pjesama, duge solaze itd., a to je prolazilo. Naravno nisu jedini, samo kao primjer. A tek sa Deep Purple, meni su verzije pjesama uzivo negdje deset puta bolje od onih na plocama gdje su cesto imali salabajzersku produkciju (pretjerujem ali zbog efekta :D).


Danas mislim da se ponovno vracaju koncerti kao ona glavna stvar, ali to je prije do toga da je prodaja ploca pala toliko nisko... pri cemu ne mislil na vinile, ti su u porastu posljednjih ajmo reci 20 godina, cak se i kazete vracaju u underground, limited edition al na kazeti. :D Istok i dalje fura to, cak i neki na Zapadu.


No, i dalje mi je odlican album ta prava stvar, jer je tu s nama zauvijek.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 10/07/2022 : 13:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=magazin&id=2378765&index_ref=naslovnica_magazin_prva_m
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/07/2022 : 14:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dobro su i rekli ovi iz Metallice. Nema mi većeg snobizma od tog kurčenja sa stažom. Svatko je uvijek krenuo od nule i nije bitno kada je i kako otkrio nekog izvođača.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 10/07/2022 : 14:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Ja bi rekao da je snobizam i jedno i drugo. Pa podrazumijeva se da moze sve slusati, cemu sad to posebno isticati.

Ja cu reci samo ovo, sjecam se jednog intervjua iz 80-ih gdje su novinari pitali Hetfielda zasto metallica ne poradi jos vise na imidzu i brendingu, a on im odgovori nesto u stilu; sto bi ja sad trebao, da stavim na sebe 30 lanaca koji ce visjeti sa mene kao da sam bozicno drvo i odem se slikati za novine?

Da mogu samo ti momci koji su bili prije 35 godina vidjeti sto su postali mislim da bi se sramili.

Edited by - doom on 10/07/2022 14:27:07
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/07/2022 : 16:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
A što su postali? I zašto bi se sramili?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/07/2022 : 17:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Po meni je to normalan odgovor normalnog čovika.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/07/2022 : 21:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo i RATM poslije 2011...
https://www.revolvermag.com/music/rage-against-machines-first-show-11-years-see-video-and-setlist



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/07/2022 : 22:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

A što su postali? I zašto bi se sramili?


Pa postali su sve ono šta su pljucali osandesetih.
Da su osandesetih šutili, možda bi na kraju ispali manje p...
Ja san in nakon Black albuma udrija ignore.
Dovoljno mi je bilo vidit onih par spotova da nikad ne poželin to slušat.
Znan da je blesavo s moje strane, al meni onaj Load/Reload, St.Anger ka da ne postoje.
And justice, i nakon toga crna rupa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 12/07/2022 22:10:11
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/07/2022 : 22:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni su recimo Load i Reload su fenomenalni albumi. Nije thrash? Šta ima veze, ne smeta. Ima tu nevjerojatno kvalitetnog materijala... Uf šta bi dao da udare jednu turneju di sviraju većinom stvari iz tog perioda!

Ovo mi je recimo za naježit se koliko je dobro. Stvar bez greške.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/07/2022 : 22:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
No na kraju krajeva, to ionako nije bila tema
Ko šta sam reka prije, nema mi većeg snobizma od tipova koji misle da imaju neki autoritet po pitanju govorancije o muzici samo zato šta nešto slušaju duže od nekoga drugoga. Daj ono, sjaši bokte. Pa šta šta je neko možda otkrija Metallicu priko Stranger Thingsa? Meni se skoro pa cijeli glazbeni ukus formirao preko soundtrackova za GTA: Vice City i Tony Hawk's Pro Skater 3... Kao da je bitno gdje je netko počeo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 12/07/2022 : 23:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Metallica je nastala iz bunta prema tom načinu života, glamur, šminka, naslikavanje. A sada nose šljokice na gitarama i dodvoravaju se Britney Spears fanovima preko instagrama i tik toka pod ovim licemjernim parolama "svatko je dobrodošao u našu metallica obitelj". Samo daj klikova i lajkova.
Izrodi, eto šta su postali. A prije 40 godina su se ismijavali tome.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/07/2022 : 23:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Na prve 3-4 stranice topica sve piše.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/07/2022 : 23:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/07/2022 : 23:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Šljokice na gitarama?! Isuse, skandalozno!!

Pa šta bi tribalo, da cili život budu buntovni tinejdžeri?
I ja sam sa 16 godina mislio da su ljudi koji nose majice na bendove koje ne slušaju budale i gadilo mi se to. Danas me živo zaboli briga. I tako za puno toga...

Licemjerne parole "svatko je dobrodošao u Metallica obitelj" ?
Pa zar nije svatko dobrodošao? Postoji li neki autoritet koji odobrava tko smije slušati neki bend, tko ne? Važi li to za svaku umjetnost? Ima li svatko pravo čitati sve stripove ili su neki samo za odabrane?

Sad kad razmislim, možda i nemam pravo slušati neke bendove, samo mi to eto nitko nije rekao do sada.


Slažen se da je snobovski staž stavljat na prvo misto ali ne priznajen nekome ko nije doživija Metallicu u osandesetima pravo da raspravlja o istoj.
Meni je njihov đir dno. Da mi sviraju isprid kuće ne bi otiša na koncert. Dapače, prikinija bi in struju.
Nisu tribali ostat tinejđeri, al se nisu morali ni besramno prodat.
Odrast ne znači postat pizda.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000