forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Best of Bonelli - Top Ten
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/11/2016 : 09:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Sajt www.ubcfumetti.com nudi top ten epizode pojedinih junaka, na sajtu www.stripovi.com se takodje moze videti ocena pojedinacnih epizoda po misljenju odredjenog broja citalaca kroz dodatnu statistiku.

Ipak...

Vrlo se cesto cuju optuzbe na racun ove kuce u vezi kvaliteta izdanja (scenario, crtez, naslovna) koja nuzno stradaju usled kvantiteta stripova koje izdaju godisnje, ali ono sto mene zanima je kojih (barem) deset njihovih stripova su po vama sam vrh stripa uopste?

Koja izdanja mogu bez ikakvog problema da stanu u sam vrh svetskog stripa?

Koja izdanja biste mogli da preporucite nekome ko nikada nije citao Bonelli, a jeste nesto drugo?

Koja su to izdanja revolucionarna u bilo kojem smislu?

Koja prica, koji crtez, koja naslovna?

Koji junak, edicija, godina?

Sta je po vama crème de la crème?

I zasto, naravno?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 06/11/2016 09:37:37

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 06/11/2016 : 09:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
fibrin ken parker 1-80 bi svakom zaljubljeniku stripa preporučio da pročita a koji ga još nisu pročitali.iako ne vjerujem da ima takvih.
i bez frke stane u sam vrh svjetskog stripa i to većina epizoda.

i naravno jedan i jedini,neponovljivi šumski duh sa sjekirom zagor te nay




Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15041 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/11/2016 : 09:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Magični vjetar i Priče s divljeg zapada...vrh vrhova

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/11/2016 : 09:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
momci, hvala na postovima, ali niste mi odgovorili.
quote:
Originally posted by igor 12

fibrin ken parker 1-80 bi svakom zaljubljeniku stripa preporučio da pročita a koji ga još nisu pročitali.iako ne vjerujem da ima takvih.
i bez frke stane u sam vrh svjetskog stripa i to većina epizoda.

i naravno jedan i jedini,neponovljivi šumski duh sa sjekirom zagor te nay


quote:
Originally posted by risbozg

Magični vjetar i Priče s divljeg zapada...vrh vrhova


kojih top 10 epizoda biste preporucili? koje su epizode the best of?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/11/2016 : 09:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
1. Ken Parker: Adah
2. Zagor: Demon ludila
3. Nathan Never: Dvostruka budućnost
4. Martin Mystere: Mač kralja Arthura
5. Ken Parker: Lovčeva Lily
6. Tex Willer: Carsonova prošlost
7. Magični Vjetar: Olovno nebo
8. Mister No: Mister No ide u rat
9. Dylan Dog: Dok vas Smrt ne rastavi
10. Nathan Never: Babilonska biblioteka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/11/2016 : 10:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote

Vrlo se cesto cuju optuzbe na racun ove kuce u vezi kvaliteta izdanja (scenario, crtez, naslovna) koja nuzno stradaju usled kvantiteta stripova koje izdaju godisnje, ali ono sto mene zanima je kojih (barem) deset njihovih stripova su po vama sam vrh stripa uopste?

- 1. Demon ludila - Sclavi/Ferri
2. Američka odiseja - Nolitta/Ferri
3. Sveti brijeg - Capone/Ferri
4. Ukleta zemlja - Toninelli/Ferri
5. Hagotova moć - Capone/Ferri
6. Zagor protiv vampira - Nolitta/Ferri
7. Mortimer: Posljednji čin - Burattini/Verni
8. Fanta Chico - Nolitta/Ferri
9. Morska strava - Boselli/Andreucci
10. Zagor protiv Supermikea - Nolitta/Ferri

Koja izdanja mogu bez ikakvog problema da stanu u sam vrh svetskog stripa?
- Demon ludila stoji na samom vrhu svjetskog stripa!

Koja izdanja biste mogli da preporucite nekome ko nikada nije citao Bonelli, a jeste nesto drugo?
- Tesko reci, sve zavisi od toga sta je do sada citao, ali za svaki ukus se moze naci nekoliko Zagorovih epizoda.

Koja su to izdanja revolucionarna u bilo kojem smislu?

- Revolucionarna izdanja ne znaci nuzno da su i dobra. Malo je toga originalnog u SBE. Ima stvari koje su originalne u okvirima SBE, ali ne i na svjetskoj razini.

Koja prica, koji crtez, koja naslovna? Koji junak, edicija, godina? Sta je po vama crème de la crème?
- Zagor! Ferrijev crtez iz sedamdesetih.

I zasto, naravno?
- Kako zasto?! Zasto je nebo plavo? Trava zelena? Upravo zato je i Zagor najbolji strip.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2016 : 10:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zagor Sedam gradova Cibole
Dylan Dog Nojev let
Dylan Dog Broj 200
Dylan Dog Dok vas smrt ne rastavi
Ostalo su Ken Parkeri
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 06/11/2016 : 11:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
1.Ken Parker: Lovčeva Lilly
2.Dylan Dog: Dugački pozdrav
3.Zagor: Demoni ludila
4.Ken Parker: Duga puška
5.Zagor: Crna duša
6.Dylan Dog: Igra sa smrću
7.Ken Parker: Balada o Pat O'Shane
8.Dylan Dog: Morgana
9.Tex: Sedmorica ubojica
10.Zagor: Zagor protiv vampira

Po meni su ovo definitivno najkvalitetniji Bonelli stripovi.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2016 : 11:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zagor protiv Vampira?
ono kad jedan strašni vampir ne može ubiti Chica nego mu se ovaj slučajno izmiče po kuhinji dok traži hranu?
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 06/11/2016 : 12:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
"Divovi dobra i zla" iliti "Demon ludila" kako je kod VČ preveden je bez konkurencije!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/11/2016 : 12:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sve od KIT TELLERA alias MALOG RENDZERA....
Junak koji JEDINI ima kroz cijeli serijal odlican crtez...
Ostali kvazijunci Texic,Zagorcic,Bleki,Kenic,Mikic,Markic,Martic,Nevercic,Raidercic,
MNojic...mogu da najboljem renzeru peru gace i ciste pistolje...
Sve ostalo sto pisete je pristransko,nerealno i nema veze sa vezom....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/11/2016 : 12:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Sad si kao, sarkastičan. Bolje ponovi staru mantru ovdašnjih mudraca i zagorologa - "sve je stvar ukusa". To zvuči pametno i demokratično.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/11/2016 : 13:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Zagor Sedam gradova Cibole
Dylan Dog Nojev let
Dylan Dog Broj 200
Dylan Dog Dok vas smrt ne rastavi
Ostalo su Ken Parkeri


koji? navedi nekoliko za svoj top ten
quote:
Originally posted by vronski 3

"Divovi dobra i zla" iliti "Demon ludila" kako je kod VČ preveden je bez konkurencije!


jedini bonelli koji valja?
quote:
Originally posted by teller

Sve od KIT TELLERA alias MALOG RENDZERA....
Junak koji JEDINI ima kroz cijeli serijal odlican crtez...
Ostali kvazijunci Texic,Zagorcic,Bleki,Kenic,Mikic,Markic,Martic,Nevercic,Raidercic,
MNojic...mogu da najboljem renzeru peru gace i ciste pistolje...
Sve ostalo sto pisete je pristransko,nerealno i nema veze sa vezom....


daj top ten epizoda, onako po svom ukusu.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 06/11/2016 : 14:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Zagor protiv Vampira?
ono kad jedan strašni vampir ne može ubiti Chica nego mu se ovaj slučajno izmiče po kuhinji dok traži hranu?



Dobro, ima epizoda naive i gluposti(poput onog s Jugoslavijom u 19 st.), no ipak predstavlja Zagora s odličnim i jezovitim scenarijem. Dok sam čitao imao sam osjećaj kao da čitam Stokerov roman, a ne onog istog Zagora koji skače po lijanama i zaustavlja prodavače vatrene vode.
I ispravak, Chico nije tražio hranu već si je htio očistiti ranu nakon što se porezao.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1698 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 06/11/2016 : 15:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Sajt www.ubcfumetti.com nudi top ten epizode pojedinih junaka, na sajtu www.stripovi.com se takodje moze videti ocena pojedinacnih epizoda po misljenju odredjenog broja citalaca kroz dodatnu statistiku.

Ipak...

Vrlo se cesto cuju optuzbe na racun ove kuce u vezi kvaliteta izdanja (scenario, crtez, naslovna) koja nuzno stradaju usled kvantiteta stripova koje izdaju godisnje, ali ono sto mene zanima je kojih (barem) deset njihovih stripova su po vama sam vrh stripa uopste?



Teško ili nikako da Bonelli spada u vrh stripa uopće.
Bonelli je (ovo je isključivo moje mišljenje) izdavač koji radi stripove uglavnom za određenu populaciju djece, tako da bi kategorija u kojoj bi se Bonelli mogao natjecati samo dječji strip, a ne strip uopće.

Iznimke su Ken Parker (kojem ciljana publika nije bila ispod 14-15 godina, nego za malo stariju populaciju koju ne zanima samo akcija i humor) i Lilith (koja ipak traži jedan određeni dio poznavanja opće povijesti i kulture).

Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije...

Bonellijevi stripovi su popularni jedino u Italiji, zemljama bivše Juge i ostalom dijelu JI Europe i Turskoj.

Francusko-belgijska i američka škola je poznata po cijelom svijetu.

I za kraj samo da napomenem da kad govorim Bonelli ne mislim na cijelu talijansku školu stripa, nego samo isključivo na Bonellijeva izdanja.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/11/2016 : 15:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy



Teško ili nikako da Bonelli spada u vrh stripa uopće.
Bonelli je (ovo je isključivo moje mišljenje) izdavač koji radi stripove uglavnom za određenu populaciju djece, tako da bi kategorija u kojoj bi se Bonelli mogao natjecati samo dječji strip, a ne strip uopće.

...

Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije...



Malo si se sapleo...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 06/11/2016 : 15:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Zagor protiv Vampira?
ono kad jedan strašni vampir ne može ubiti Chica nego mu se ovaj slučajno izmiče po kuhinji dok traži hranu?



Ne samo i najbolja vampir epizoda na zagorovom serijalu,nego i najbolja prica o vampiru ili vampirima uopce,meni barem.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 06/11/2016 : 15:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
MARTIN MYSTERE TOP 10
Gigant 1: Tajna Svetoga Nikole
15-16: Mač kralja Arthura
2-3: Osveta boga Ra
Gigant 2: Ksanadu
5-6: Kuća na kraju svijeta
94-96: Paladin Roland
181-182: Vitezovi hrama/Palenque
88-89: Tajna Templara
244-246: Osveta Lokija
212-213: Odbrojavanje: Minus Jedan

DYLAN DOG TOP 10
43 Priča ni o Kome
25 Morgana
Gigant 1 Totentanz
7 Zona Sumraka
41 Golconda!
46 Paklovi
66 Igra sa Smrću
Specijal 7 Snovi
Specijal 2 Uzas iz drugog Kad
Specijal 4 Mefisto

NATHAN NEVER TOP 10
Gigant 3 Nova budućnost
7-8 Zabranjena zona/Ljudi sjene
Gigant 1 Dvostruka budućnost
Gigant 2 Odiseja u budućnosti
9 Oči Neznanca
18-19 U ponoru pamćenja/Jedanaesta zapovijed
46-47 Bratstvo Sjene/Egzodus
Specijal 4 Duhovi u Veneciji
29 Posljednji val
99 Selenina Osveta

ZAGOR TOP 10
275-280 Demon ludila
376-379 Sjene nad Darkwoodom
206-209 Velika zavera
120-122 Bijes ratnika Osaga
386-389 Morska strava
88-89 Američka odiseja
187-189 Povratak vampira
289-291 Sveti breg
356-357 Sedam gradova Cibole
96-99 Kapetan zmija

* MM/DD procitano 90%. NN procitano 60%, Zagor procitano 40-50%

PS: Tesko da nesto od ovo gore moze biti u vrhu stripa (uopste). :D

Edited by - agochkov on 06/11/2016 15:31:40
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 06/11/2016 : 16:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by morski

Sajt www.ubcfumetti.com nudi top ten epizode pojedinih junaka, na sajtu www.stripovi.com se takodje moze videti ocena pojedinacnih epizoda po misljenju odredjenog broja citalaca kroz dodatnu statistiku.

Ipak...

Vrlo se cesto cuju optuzbe na racun ove kuce u vezi kvaliteta izdanja (scenario, crtez, naslovna) koja nuzno stradaju usled kvantiteta stripova koje izdaju godisnje, ali ono sto mene zanima je kojih (barem) deset njihovih stripova su po vama sam vrh stripa uopste?



Teško ili nikako da Bonelli spada u vrh stripa uopće.
Bonelli je (ovo je isključivo moje mišljenje) izdavač koji radi stripove uglavnom za određenu populaciju djece, tako da bi kategorija u kojoj bi se Bonelli mogao natjecati samo dječji strip, a ne strip uopće.

Iznimke su Ken Parker (kojem ciljana publika nije bila ispod 14-15 godina, nego za malo stariju populaciju koju ne zanima samo akcija i humor) i Lilith (koja ipak traži jedan određeni dio poznavanja opće povijesti i kulture).

Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije...

Bonellijevi stripovi su popularni jedino u Italiji, zemljama bivše Juge i ostalom dijelu JI Europe i Turskoj.

Francusko-belgijska i američka škola je poznata po cijelom svijetu.

I za kraj samo da napomenem da kad govorim Bonelli ne mislim na cijelu talijansku školu stripa, nego samo isključivo na Bonellijeva izdanja.



Dobro primjećuješ ovo da su Bonellijevi stripovi prije svega za djecu,odnosno za mladu populaciju 10-16,17 godina otprilike,u tim sam godinama najviše uživao u Zagoru,Texu,Dylanu,Martinu,Mister Nou i nešto sitno Nathanu,nažalost Kena nisam nikad čitao ali budem,kad dođem do neke love krenut cu sa sakupljanjem Fibrinih izdanja(ako mi se svidi strip).Medutim niti Asterix niti Talicni Tom,odnosno Lucky Luke meni osobno se nisu mogli mjeriti sa recimo Zagorom ili Dylan Dogom,to su bili prije svega simpatični stripovi,zanimljivi,čak nekad(rijetko) i smiješni,nešto kao sto mi je bio i Alan Ford.
Sto se tiče Američkih stripova čitao sam Usagija,sve sto je izašlo u Hrvatskoj i mogu reci da mi se taj strip izuzetno svidio i da mi je i dan danas jedan od omiljenih stripova i također kad dođem do nekih para morat cu pokupovat ovo sto je izašlo kod nas.Citao sam još Spidermane i X-Mane koji su izasli kod nas i to mi je stvarno bilo užasno lose,opcenito ne podnosim super heroje.

Ne mislim da ja mogu govorit o tome koji stripovi zaslužuju biti među najboljima a koji ne jer nisam pročitao ni 5 % stripova u svijetu.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1698 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 06/11/2016 : 16:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam
Ne mislim da ja mogu govorit o tome koji stripovi zaslužuju biti među najboljima a koji ne jer nisam pročitao ni 5 % stripova u svijetu.



Slažem se s tobom.
Svoje sam mišljenje temeljio na stripovima koje sam pročitao i kao takvog ga i iznio. Ne mogu, npr. reći da li mi se sviđa ili ne sviđa 100 Bullets, kada ga još nisam pročitao.

Naravno da sam i ja bio luđački opsjednut Zagorom kao klinac, pravio majice, sjekire... ali danas, iz današnje perspektive moram se natjerati da pročitam jedan Zagorov strip.

Npr. Divovi dobra i zla ili Demoni ludila - Zagorova saga koju je mnoštvo proglasilo najboljom Zagorovom epizodom - meni je danas užasno dosadna, a kad sam bio klinac bila mi je vrh (doduše nikada nisam došao do one epizode u kojoj Zagor 534 puta sanja da sanja).

Iz čiste nostalgije sam kupio izdanje Veselog Četvrtka i ponovno (kompletno) čitao Demone ludila ali jednostavno sam morao preskakati one dosadne dijelove i na kraju opet nisam pročitao strip do kraja.

Danas, nažalost, u Bonellijevim stripovima ne mogu pronaći ništa zanimljivo (izuzetak su Ken Parker, Gea, Lilith i poneki Tex), dok npr. u amerikancima i francuzima ima toliko elemenata kojima se možeš zabaviti, diviti, proučavati, analizirati...

Iako moram priznati da poneki serijali iz Bonelli radionice izlaze iz do sada utabanih puteva i pokušavaju osvojiti malo širu publiku... konkretno mislim na ove novije serijale: Greystorm, Gea, Lilith, Skriveno Lice, Shanghai Devil, Demian, Siročad i Cassidy.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2016 : 17:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je;
Magicni vjetar odlicno nacrtan i smisljen serijal od pocetka do kraja. Vrhunski crtaci, tema zanimljiva u kontinuitetu, lik iskace iz uobicajenih kliseja stripovske naracije.
Dylan Dog; u samim pocecima intrigantan i sasvim drukciji od drugih. Masa dobrih crtaca i scenarista... "Zamor materijala" koji se sad osjeca, je posljedica kao kod svih dugotrajnih serijala.
Natan Never; malo sto je tako kompleksno kao taj serijal. I van granica Italije i Europe. Dugi i zamrseni scenariji kod kojih se ispreplecu buducnost, proslost, tehnologija i masa razlicitih svjetova. O unutrasnjim dilemama i stanjima duha glavnog lika da ne govorim... Ogroman broj fantasticnih naslovnica.
Ken Parker;
Vrh vrhova, skoro sve... malo toga moja malenkost moze reci a sto vec nije rasclanjeno i objasnjeno o ovom serijalu. Tvorac i glavni crtac genijalci! Naslovnice prava remek djela.
Tex; po meni vrijedan zbog genijalnih Willinih naslovnica. U Italiji se kaze da nisi pravi Talijan ako nemas par Texova u kuci. Giganti su mu genijalni zbog vrsnih crtaca gostiju. Prestiz je nacrtati Texa giganta.
Dragonero; nevideni detalji u crtezu. Meni se svida masu. Uzbudljiv Fantasy...
Marti Mystere; zamisljen kao "pametan" strip sa referencama na povijest i mnoga djela koja morate poznavati da vam je sve lako pratiti...Steta ponekad naivnog crteza. Serijal se malo razvodnio kao i svaki drugi dugovjecni...
Zagor je uvjek prisutan svojom nadaleko poznatom famom...Svasta je tu bilo,al svi ga volimo...
Ja osobno volim i Dempyra. Zanimljiv mi je i dobro nacrtan. Mracan. Volim takve teme...
Svidaju mi se Bonellijevi kratki serijali kao Brad Baron, Caravan, Lilith, Greystorm, Gea i drugi. I uopce mi se svida uvodenje ideje i politike raznovrsnih kratkih serijala koji zavrsavaju.
Toliko otprilike, ne nuzno ovim rasporedom.


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2016 : 17:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by supermark

Zagor Sedam gradova Cibole
Dylan Dog Nojev let
Dylan Dog Broj 200
Dylan Dog Dok vas smrt ne rastavi
Ostalo su Ken Parkeri


koji? navedi nekoliko za svoj top ten



uf... stvarno teška dilema
ovako na prvu mi pada na pamet eskimska trilogija, Štrajk, Balada...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/11/2016 : 19:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Teško ili nikako da Bonelli spada u vrh stripa uopće.
Bonelli je (ovo je isključivo moje mišljenje) izdavač koji radi stripove uglavnom za određenu populaciju djece, tako da bi kategorija u kojoj bi se Bonelli mogao natjecati samo dječji strip, a ne strip uopće.
Iznimke su Ken Parker (kojem ciljana publika nije bila ispod 14-15 godina, nego za malo stariju populaciju koju ne zanima samo akcija i humor) i Lilith (koja ipak traži jedan određeni dio poznavanja opće povijesti i kulture).
Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije...
Bonellijevi stripovi su popularni jedino u Italiji, zemljama bivše Juge i ostalom dijelu JI Europe i Turskoj.
Francusko-belgijska i američka škola je poznata po cijelom svijetu.
I za kraj samo da napomenem da kad govorim Bonelli ne mislim na cijelu talijansku školu stripa, nego samo isključivo na Bonellijeva izdanja.


Tvoj stav se bazira samo na... Hmmm... Cemu? Ni na cemu osim na tvom misljenju te stoga nema neku preteranu snagu. Nikakav argument, nikakva cinjenica. NHF.
quote:
Originally posted by agochkov

MARTIN MYSTERE TOP 10
DYLAN DOG TOP 10
NATHAN NEVER TOP 10
ZAGOR TOP 10
* MM/DD procitano 90%. NN procitano 60%, Zagor procitano 40-50%
PS: Tesko da nesto od ovo gore moze biti u vrhu stripa (uopste). :D


hajde, od svega toga napravi neki top 10 uopste, ne pojedinacno po junacima, toga imamo
quote:
Originally posted by Rahazlam

Ne mislim da ja mogu govorit o tome koji stripovi zaslužuju biti među najboljima a koji ne jer nisam pročitao ni 5 % stripova u svijetu.


i ne treba da govoris o tome, vec o svojih top 10 bonelli stripova i o razlogu zasto
quote:
Originally posted by ivanl

Mislim da je;
Magicni vjetar
Dylan Dog;
Natan Never;
Ken Parker;
Tex;
Dragonero;
Marti Mystere;
Zagor
Dampyr
Svidaju mi se Bonellijevi kratki serijali kao Brad Baron, Caravan, Lilith, Greystorm, Gea i drugi. I uopce mi se svida uvodenje ideje i politike raznovrsnih kratkih serijala koji zavrsavaju.
Toliko otprilike, ne nuzno ovim rasporedom.


...i u tvoj top 10 ulaze koje epizode...?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 06/11/2016 : 20:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by supermark

Zagor protiv Vampira?
ono kad jedan strašni vampir ne može ubiti Chica nego mu se ovaj slučajno izmiče po kuhinji dok traži hranu?



Ne samo i najbolja vampir epizoda na zagorovom serijalu,nego i najbolja prica o vampiru ili vampirima uopce,meni barem.


Slažem se, meni je Nollitin vampir deset puta bolji od Bosselijeog.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 06/11/2016 : 21:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by supermark

Zagor protiv Vampira?
ono kad jedan strašni vampir ne može ubiti Chica nego mu se ovaj slučajno izmiče po kuhinji dok traži hranu?



Ne samo i najbolja vampir epizoda na zagorovom serijalu,nego i najbolja prica o vampiru ili vampirima uopce,meni barem.


Slažem se, meni je Nollitin vampir deset puta bolji od Bosselijeog.



Meni nije 10 puta ali mi je bolji,Bosellijev vampir mi je isto odličan dok mi je Castellijev pomalo dosadan.
Della Monica crta odlično vampire ali u prvom vampiru Ferri jednostavno vlada.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2016 : 21:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Bez nekog redosleda, onako kako mi je padalo na pamet:

Zagor- Vuk samotnjak
Dylan Dog- Gospodar tišine
Mister No- Rio Negro
Mister No- Atlantic
Dylan Dog- Morgana
Martin Mystere- Mač kralja Artura
Magični Vetar- Wendigo
Martin Mystere- Agarthi
Zagor- Demoni ludila
Dylan Dog- Dama u crnom

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000