forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MAFEST 2017. - jubilarni 10!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/01/2017 : 21:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Udaljenost nije toliki problem kada se nađe ekipa od 3-4 stripaša koji će podijeliti troškove, ako moraš ići sam na takav put onda se jednostavno ne isplati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/01/2017 : 21:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ma na Mafest se dolazi makar iz Australije.

Jack the Black.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/01/2017 : 22:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi oživjeti stari običaj fizičkih obračuna, koji se u dane Mafesta odvijaju u Makarskoj između forumaša koji imaju određene razmirice ili gaje međusobnu netrpeljivost...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/01/2017 : 22:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Udaljenost nije toliki problem kada se nađe ekipa od 3-4 stripaša koji će podijeliti troškove, ako moraš ići sam na takav put onda se jednostavno ne isplati.


Dodo imaš vlak , pa neće ti firma naplatit valjda kartu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/01/2017 : 22:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/01/2017 : 22:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.

ma ti češ lepo u kabini sa mašinistom đabe do kraja...
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 09/01/2017 : 22:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by bubo

ček ček, a ona BOMBA od novosti da mafesta neće biti?? Mogoroviću???



Nisam nikad rekao da ga neće biti, nego da nema sredstava za njega u proračunu Grada Makarske, pa ga ne bi, možda, moglo biti. Bože daj da ga bude! Bolje ikakav, nego nikakav! No, ako se ostvari, bez tih sredstava, onda padaju u vodu svi oni prošlogodišnji argumenti (bijednih 5.000,00 kuna) zbog kojih se "navodno" nije održao. Jer sada je u proračunu - 0,00 kuna, a obećavala se maksimalna podrška, članak je bio objavljen i na ovom forumu!

opet griješiš naravno, sredstva će biti od grada Makarske i planirana su , to što ti ne znaš ih naći a objavljuješ Bombe od novosti samo govori kako si pouzdan informer....



Bumo videli, dečec! Svakako bi mi bilo drago da je transparentno financiran!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/01/2017 : 22:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.


Mislija sam da s obzirom da si zaposlenik firme imaš pravo na besplatnu kartu, znači sve je postroženo
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/01/2017 : 22:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Trebalo bi oživjeti stari običaj fizičkih obračuna, koji se u dane Mafesta odvijaju u Makarskoj između forumaša koji imaju određene razmirice ili gaje međusobnu netrpeljivost...


Predlažem sljedeće mečeve:

lwood vs. Tonka24
kosinusoid vs. Markos
mladjo vs. Kruger (revanš)
kiky vs. profina žena


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 09/01/2017 : 23:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Mi ostali ćemo se kladit na ove dvoboje. Kad stižu kvote?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/01/2017 : 23:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Moramo prvo vidjeti hoće li se ovi stvarno boriti.
Npr. vidio sam kako je mladjo podvio rep kad ga je Krugi sačekao na interliberu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/01/2017 : 23:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.


Mislija sam da s obzirom da si zaposlenik firme imaš pravo na besplatnu kartu, znači sve je postroženo


Do nedavno je postojala takva besplatna karta, sada je to ukinuto i daje se nekakva novčana naknada (manje vrijednosti) plus iskaznica za popust.
Uglavnom, kako vrijeme ide prava su sve manja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 09/01/2017 : 23:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Moramo prvo vidjeti hoće li se ovi stvarno boriti.
Npr. vidio sam kako je mladjo podvio rep kad ga je Krugi sačekao na interliberu.


Ako potvrde mečeve, kladimo se u stripove
A mogao bih se i ja s nekim zakačit do Mafesta pa tipovat na sebe. Što je sigurno, sigurno je
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 10/01/2017 : 22:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by bubo

ček ček, a ona BOMBA od novosti da mafesta neće biti?? Mogoroviću???



Nisam nikad rekao da ga neće biti, nego da nema sredstava za njega u proračunu Grada Makarske, pa ga ne bi, možda, moglo biti. Bože daj da ga bude! Bolje ikakav, nego nikakav! No, ako se ostvari, bez tih sredstava, onda padaju u vodu svi oni prošlogodišnji argumenti (bijednih 5.000,00 kuna) zbog kojih se "navodno" nije održao. Jer sada je u proračunu - 0,00 kuna, a obećavala se maksimalna podrška, članak je bio objavljen i na ovom forumu!

opet griješiš naravno, sredstva će biti od grada Makarske i planirana su , to što ti ne znaš ih naći a objavljuješ Bombe od novosti samo govori kako si pouzdan informer....



Bumo videli, dečec! Svakako bi mi bilo drago da je transparentno financiran!

??? pa zar može nekako drugačije se dobiti sredstva od grada nego transparentno..
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/01/2017 : 22:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Naravno da može.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 10/01/2017 : 23:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Naravno da može, tinton je pametan dečko pa to zna! Osobito kada je kristalno jasno da u proračunu Grada Makarske tih sredstava za MaFest 2017. godine - NEMA! (Vidljivo svakoj babi koja zna baratati internetom, prema linku i uputi koju sam postavio par stranica ranije, na ovom topicu)
Malo je forumaše zavarao dobronamjerni bisleyev post (i bubina rugalica meni!), u kojem on apostrofira samo, nažalost, staru objavu sa Facebooka, postavljenu 10. studenoga 2016. godine, samo dva dana poslije nego što sam otvorio ovaj topic, a puno prije usvajanja proračuna Grada Makarske za 2017. godinu.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 10/01/2017 : 23:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Naravno da može, tinton je pametan dečko pa to zna! Osobito kada je kristalno jasno da u proračunu Grada Makarske tih sredstava za MaFest 2017. godine - NEMA! (Vidljivo svakoj babi koja zna baratati internetom, prema linku i uputi koju sam postavio par stranica ranije, na ovom topicu)
Malo je forumaše zavarao dobronamjerni bisleyev post (i bubina rugalica meni!), u kojem on apostrofira samo, nažalost, staru objavu sa Facebooka, postavljenu 10. studenoga 2016. godine, samo dva dana poslije nego što sam otvorio ovaj topic, a puno prije usvajanja proračuna Grada Makarske za 2017. godinu.



http://www.makarsko-primorje.com/?p=85510

usput malo se raspitaj na koji se način sada finansiraju kulturna desavanja u makarskoj ,možda je u pitanju neka novina za koju svaka baba ne zna,
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 10/01/2017 : 23:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Krasan reklamni članak, koji ne govori o tome da će MaFest grad financirati, nego samo da će biti održan. Novcem TZ-a i tko zna čijim, ako ga bude. Da se odmah razumijemo, i ja volim da se MaFest održi (bez obzira na moju kritičnost njegove sadržajnosti), ali poučen bogatim iskustvima (kao negdašnji čelnik mnogih kulturnih i javnih udruga) sumnjam i pušem na hladno uvijek kada ne vidim jasno izražena sredstva u proračunu. Sva ostala obećanja i tzv. netransparentni oblici financiranja tek su - tlapnja...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/01/2017 : 23:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.


imaš popust 50% i to ti nije dosta?
koliko mi smrtnici koji nemamo sreću radit u državnoj tvrtci imsmo popusta?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 10/01/2017 : 23:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Krasan reklamni članak, koji ne govori o tome da će MaFest grad financirati, nego samo da će biti održan. Novcem TZ-a i tko zna čijim, ako ga bude. Da se odmah razumijemo, i ja volim da se MaFest održi (bez obzira na moju kritičnost njegove sadržajnosti), ali poučen bogatim iskustvima (kao negdašnji čelnik mnogih kulturnih i javnih udruga) sumnjam i pušem na hladno uvijek kada ne vidim jasno izražena sredstva u proračunu. Sva ostala obećanja i tzv. netransparentni oblici financiranja tek su - tlapnja...

da ti ne bi kvario užitak i zadovoljstvo neću se upuštati u daljnju raspravu..ali kako ti već navedoh gore prije nemoj se sekiratihttp://makarska.hr/clients/1/documents/2980.pdf

Edited by - bubo on 10/01/2017 23:40:06
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/01/2017 : 23:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.


imaš popust 50% i to ti nije dosta?
koliko mi smrtnici koji nemamo sreću radit u državnoj tvrtci imsmo popusta?


Dosta je ako imaš 2-3 putovanja godišnje, 15-ak mjesečno je već druga priča.
Što se tiče običnih smrtnika mogu ti reći jedan primjer; od kolege žena radi kod privatnika i ima oko 1900 kn mjesečne naknade za prijevoz a on 650 kn, pa sad ti vidi kolika je pogodnost raditi u državnoj firmi.
Pričaš o stvarima u koje nisi upućen, današnje stanje nije isto kao ono prije 5-10 i više godina.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2017 : 01:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ja radim u privatnika i imam nula kuna putnih troškova a nemam popusta 50% u HŽu.a ni 650 kuna.
kome je bolje?
i kad ti je loše u državnoj odi u privatnu tvrtku pa uživaj.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/01/2017 : 02:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U mojoj okolici su propale sve privatne firme tako da ništa od toga.
Uvijek se mogu pronaći bolji i lošiji primjeri u ovakvim stvarima. Ja govorim o vidljivim razlikama u svojoj firmi, zašto bi mene zanimalo kako je nekom drugom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/01/2017 : 08:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.


imaš popust 50% i to ti nije dosta?
koliko mi smrtnici koji nemamo sreću radit u državnoj tvrtci imsmo popusta?


Dosta je ako imaš 2-3 putovanja godišnje, 15-ak mjesečno je već druga priča.
Što se tiče običnih smrtnika mogu ti reći jedan primjer; od kolege žena radi kod privatnika i ima oko 1900 kn mjesečne naknade za prijevoz a on 650 kn, pa sad ti vidi kolika je pogodnost raditi u državnoj firmi.
Pričaš o stvarima u koje nisi upućen, današnje stanje nije isto kao ono prije 5-10 i više godina.



ima 1900kn prijevoz jer je jeftinije isplaćivati prijevoz nego plaću
zar ti misliš da bi privatnik isplaćivao toliki prijevoz? umanji joj plaću za 1500kn i isplati prijevoz 1900kn i uštedi 500kn
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/01/2017 : 09:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
prošle godine je problem bio u novcu, jer nisu dobili 5000 kuna (pet tisuča!) od strane grada, a ove godine neče dobiti ništa, pa če festival biti održan, tko je ovdje lud?
Znači može se organizirati festival i bez tog novca, zašto ga onda svejedno nisu organizirali več prošle godine?

Čemu praviti ovakve stanke? (pa je mafest, pa nije mafest,...)

Podržavam odluku grada da ne daje ništa za Mafest, jer ionako "Mafestovci" imaju sponzore, koji im davaju novac, onda za njih rade dobrovoljci/studenti/hostese BESPLATNO,....pa ionako ne trebaju previše novca za organizaciju ili održavanje, kada je sve ono na nekakvoj dobrovoljskoj razini.
Jedini trošak su avionske karte, smještaj, prehrana,...za crtače, što se može lako riješiti da se tih crtača pozove manji broj, a ne da se zove svakog poluamatera a ovdje ga se prikaziva kao največeg svijetskog majstora. Največi su ionako več mrtvi (Sergio, Ferri, Lavezzolo, Gamba, Donatelli, Disney...) sve ovo ostalo nije dosta vrijedno....ako ne pozovete Meratija, Millaza, Berardija,...onda ne trebate se više truditi sa Mafestom, jer to postaje smijurija na amaterskom nivoju sa amaterskim crtačima
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000