forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MAFEST 2017. - jubilarni 10!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/01/2017 : 09:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Moze li meni netko malo objasnit zasto bih trebao doci na MAFEST?
Novi sam u svemu ovome (nije da stripove citam od jucer, ali sam se bacio na skupljanje tek pred 2mj), pa ako moze malo netko rec cega sve ima?
Dakle vidim da dolaze poznati crtaci. Prodaju li se stripovi sa popustima kao na Interliberu?
Prodaju li i kolekcionari stripove (nesto ala strip burza), ili (ako) samo izdavaci/striparnice?
Jel ima rakije i cevapa :D ?
Mislim da cu svakako ici ako me posao ne sprijeci, a volio bi ici i na CRŠ, doslo mi da placem kad sam vidio da je prosle godine gost bio Hermann (obozavam Jeremiah-a), samo me posao sexa :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/01/2017 : 09:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da hoće naplatiti kartu, zaboli njih za djelatnike, jedino što možeš izvući je 50% popusta.


imaš popust 50% i to ti nije dosta?
koliko mi smrtnici koji nemamo sreću radit u državnoj tvrtci imsmo popusta?


Dosta je ako imaš 2-3 putovanja godišnje, 15-ak mjesečno je već druga priča.
Što se tiče običnih smrtnika mogu ti reći jedan primjer; od kolege žena radi kod privatnika i ima oko 1900 kn mjesečne naknade za prijevoz a on 650 kn, pa sad ti vidi kolika je pogodnost raditi u državnoj firmi.
Pričaš o stvarima u koje nisi upućen, današnje stanje nije isto kao ono prije 5-10 i više godina.



ima 1900kn prijevoz jer je jeftinije isplaćivati prijevoz nego plaću
zar ti misliš da bi privatnik isplaćivao toliki prijevoz? umanji joj plaću za 1500kn i isplati prijevoz 1900kn i uštedi 500kn


A tek koliko love ide preko "putnih naloga" (ne znam da li se i kod vas tako kaze?) - to jest, putnih troskova koji nisu povezani sa dolaskom na rad i odlaskom doma. Znaci sve kobajagi posjete potencialnih kupaca, partnera, obilaskom ovoga onoga vezano za svoj rad itd.

Barem kod nas je tako, da u principu (na papiru) izgleda da je privatni sektor bolje placen sto se tice regresa za godisnji odmor, regresa za ishranu, prijevoza ... ali je sama zaposlenost manje sigurna (prije ces dobiti otkaz u privatnom sektoru nego u javnoj upravi - jedino ako stvarno nesto zaseres ili se djelomicno zatvara).
Mi smo tek prosle godine po prvi put dobili regres za godisnji u visini koji nalaze zakon kao minimalni iznos regresa (a i tu ne svi, oni sa vecim placama su dobili manji postotak), prije je to uvijek bilo puno manje zbog kolektivnih ugovora sindikata i ministarstva.

Regres za ishranu i prijevoz je jos uvijek manji od privatnog sektora (naravno, pitanje je ako te u privatnom sektoru uopste prijace, placaju li ti osiguranje/doprinose), a i jos ce ga smanjiti (posljednje sto se govori je da nece vise vaziti najnizi iznos mjesecne karte nego kilometrina za cjeli put, sto u praksi mislim da vecini znaci manje para).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nedim__
New Member



Bosnia and Herzegovina
122 Posts

Member since 25/12/2014

Posted - 11/01/2017 : 10:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit nedim__'s Homepage  Send nedim__ a Private Message  Reply with Quote
Samo dodji :)
Bude sve sto zelis, crtaci, crtezi, stripovi, burza, rakija, cevapi i naravno ljudi opsjednuti stripovima (najbolja stavka).
A buduci da imas strip desavanja na kapaljku ne vidim razlog da ne dodjes :)

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moze li meni netko malo objasnit zasto bih trebao doci na MAFEST?
Novi sam u svemu ovome (nije da stripove citam od jucer, ali sam se bacio na skupljanje tek pred 2mj), pa ako moze malo netko rec cega sve ima?
Dakle vidim da dolaze poznati crtaci. Prodaju li se stripovi sa popustima kao na Interliberu?
Prodaju li i kolekcionari stripove (nesto ala strip burza), ili (ako) samo izdavaci/striparnice?
Jel ima rakije i cevapa :D ?
Mislim da cu svakako ici ako me posao ne sprijeci, a volio bi ici i na CRŠ, doslo mi da placem kad sam vidio da je prosle godine gost bio Hermann (obozavam Jeremiah-a), samo me posao sexa :(


Comication & Comication fb


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/01/2017 : 10:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Jedini trošak su avionske karte, smještaj, prehrana,...za crtače, što se može lako riješiti da se tih crtača pozove manji broj, a ne da se zove svakog poluamatera a ovdje ga se prikaziva kao največeg svijetskog majstora. Največi su ionako več mrtvi (Sergio, Ferri, Lavezzolo, Gamba, Donatelli, Disney...) sve ovo ostalo nije dosta vrijedno....ako ne pozovete Meratija, Millaza, Berardija,...onda ne trebate se više truditi sa Mafestom, jer to postaje smijurija na amaterskom nivoju sa amaterskim crtačima


Moraš čitati više stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2017 : 10:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
Ja govorim o vidljivim razlikama u svojoj firmi, zašto bi mene zanimalo kako je nekom drugom.


zato jer plaćeš da nemožeš dobiti besplatnu kartu nego "samo" 50% popusta a radiš u državnoj tvrtci koju svi mi građani RH financiramo a mi nemamo tolike(nikakve) popuste.
to je bezobrazno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/01/2017 : 11:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by 1Euro

Jedini trošak su avionske karte, smještaj, prehrana,...za crtače, što se može lako riješiti da se tih crtača pozove manji broj, a ne da se zove svakog poluamatera a ovdje ga se prikaziva kao največeg svijetskog majstora. Največi su ionako več mrtvi (Sergio, Ferri, Lavezzolo, Gamba, Donatelli, Disney...) sve ovo ostalo nije dosta vrijedno....ako ne pozovete Meratija, Millaza, Berardija,...onda ne trebate se više truditi sa Mafestom, jer to postaje smijurija na amaterskom nivoju sa amaterskim crtačima


Moraš čitati više stripova.



Ovo je i meni palo napamet, izjavit da vise nema kvalitetnih crtaca...a dobro

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/01/2017 11:02:02
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/01/2017 : 11:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moze li meni netko malo objasnit zasto bih trebao doci na MAFEST?
Novi sam u svemu ovome (nije da stripove citam od jucer, ali sam se bacio na skupljanje tek pred 2mj), pa ako moze malo netko rec cega sve ima?
Dakle vidim da dolaze poznati crtaci. Prodaju li se stripovi sa popustima kao na Interliberu?
Prodaju li i kolekcionari stripove (nesto ala strip burza), ili (ako) samo izdavaci/striparnice?
Jel ima rakije i cevapa :D ?
Mislim da cu svakako ici ako me posao ne sprijeci, a volio bi ici i na CRŠ, doslo mi da placem kad sam vidio da je prosle godine gost bio Hermann (obozavam Jeremiah-a), samo me posao sexa :(




uf, MAFEST je zakon
ako imaš ljepšu polovicu uzmete godišnji i odete tjedan dana na more dok još nije gužva (a ni cijene smještaja nisu visoke)
uz to hrpa strip događanja i hrpa super ljudi koje upoznaš
naravno, popusti na burzi stripova su obavezni

p.s. tko dođe može se i fotografirati sa supermarkom
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/01/2017 : 13:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by DODSFERD
Ja govorim o vidljivim razlikama u svojoj firmi, zašto bi mene zanimalo kako je nekom drugom.


zato jer plaćeš da nemožeš dobiti besplatnu kartu nego "samo" 50% popusta a radiš u državnoj tvrtci koju svi mi građani RH financiramo a mi nemamo tolike(nikakve) popuste.
to je bezobrazno.


Ako sam ja bezobrazan ti onda pucaš od zavisti. Ja sam jedino odgovorio čovjeku koji me je pitao u vezi putovanja, prije bi se reklo da ti plačeš jer postoji netko kome nije lošije od tebe. Koji si se kurac uhvatio tih 50% popusta, da si imalo upućen znao bi da to postoji 100 godina, samo što nekad taj popust bijaše 75% plus besplatna karta za dolazak na posao.
Izgleda da ne znaš kako skoro svaka šuša može ostvariti popust za putovanje vlakom. Koliko samo ima kategorija koje ostvaruju 30-40%, ako ti ne spadaš niti u jednu od njih onda to ne znači da nema nitko drugi.
Jebiga, što nisi išao u školu u koju i ja pa bi imao ''pogodnost'' rada u državnoj firmi. Ovakvi izljevi zavisti nisu rješenje za liječenje frustracija, a moram priznati da me je iznenadilo jer to nisam očekivao od tebe.
Što se mene tiče ovaj slučaj je završen, nemoj me više uvlačiti u ovakve nepotrebne rasprave.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2017 : 13:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nisam ja zavidan nego si ti bezobrazan.
i to s mojom lovom.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/01/2017 : 14:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moze li meni netko malo objasnit zasto bih trebao doci na MAFEST?
Novi sam u svemu ovome (nije da stripove citam od jucer, ali sam se bacio na skupljanje tek pred 2mj), pa ako moze malo netko rec cega sve ima?
Dakle vidim da dolaze poznati crtaci. Prodaju li se stripovi sa popustima kao na Interliberu?
Prodaju li i kolekcionari stripove (nesto ala strip burza), ili (ako) samo izdavaci/striparnice?
Jel ima rakije i cevapa :D ?
Mislim da cu svakako ici ako me posao ne sprijeci, a volio bi ici i na CRŠ, doslo mi da placem kad sam vidio da je prosle godine gost bio Hermann (obozavam Jeremiah-a), samo me posao sexa :(




uf, MAFEST je zakon
ako imaš ljepšu polovicu uzmete godišnji i odete tjedan dana na more dok još nije gužva (a ni cijene smještaja nisu visoke)
uz to hrpa strip događanja i hrpa super ljudi koje upoznaš
naravno, popusti na burzi stripova su obavezni

p.s. tko dođe može se i fotografirati sa supermarkom



fotografiranje je besplatno?
Budeš i crteže crtal, kao crtači ili barem dijelio autograme?
Jel trebam neki broj (za stati u red) ili kako to ide?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/01/2017 : 15:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

nisam ja zavidan nego si ti bezobrazan.
i to s mojom lovom.


Ma vidi momka kako je samo pametan. S tvojom lovom? A ja kao nisam porezni obveznik?
Kada bi sve stavili crno na bijelo ispostavilo bi se da ja plaćam puno više poreza nego ti. A to što meni država uzima 2 poreza da bi ti ili netko drugi dobio dječji doplatak ili porodiljnu naknadu nikome ništa? Koliko samo ima takvih u mojoj firmi koji ne plaćaju ni kune poreza jer su natukli nekoliko djece. Zašto takvi ne bi uzdržavali djecu potpuno o svom trošku a ne uzimati od nekoga tko želi živjeti miran život bez da mu netko visi o vratu?
Nemoj mi pričati takve gluposti da ja imam koristi od tvoje love, prije će biti da ti imaš od moje.
Kraj priče.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2017 : 17:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nije stvar koliko ko plaća poreza već da ti imaš koristi od moga plaćanja poreza a ja od tvoga plaćanja ne .

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/01/2017 : 18:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by jaki

nisam ja zavidan nego si ti bezobrazan.
i to s mojom lovom.


Ma vidi momka kako je samo pametan. S tvojom lovom? A ja kao nisam porezni obveznik?
Kada bi sve stavili crno na bijelo ispostavilo bi se da ja plaćam puno više poreza nego ti. A to što meni država uzima 2 poreza da bi ti ili netko drugi dobio dječji doplatak ili porodiljnu naknadu nikome ništa? Koliko samo ima takvih u mojoj firmi koji ne plaćaju ni kune poreza jer su natukli nekoliko djece. Zašto takvi ne bi uzdržavali djecu potpuno o svom trošku a ne uzimati od nekoga tko želi živjeti miran život bez da mu netko visi o vratu?
Nemoj mi pričati takve gluposti da ja imam koristi od tvoje love, prije će biti da ti imaš od moje.
Kraj priče.



ovo si 100 % u pravu.
bilo je likova po tv-u, opale gomilu dice onda u plač prid kamerama da nemaju ništa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 11/01/2017 : 18:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

nije stvar koliko ko plaća poreza već da ti imaš koristi od moga plaćanja poreza a ja od tvoga plaćanja ne .



Hoćeš prosvjedovati protiv kupnje novih borbenih aviona tvojim novcem?
Ovdje sereš čovjeku što mu firma daje popust na putovanje od 100-200 kn koje je on ionako zaradio jer je potplaćen, a za prave pljačke ćeš šutiti kao i svi drugi kokošari u ovoj državi.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/01/2017 : 18:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Po čemu je potplaćen?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/01/2017 : 18:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
I još čita Zagore u boji za vrijeme radnog vremena.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 11/01/2017 : 18:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Po čemu je potplaćen?



Svi su u ovoj državi potplaćeni. Ti nisi?
Drago mi je zbog tebe
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/01/2017 : 18:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moze li meni netko malo objasnit zasto bih trebao doci na MAFEST?




zato što globinjo uvijek sve časti.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/01/2017 : 18:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo više bez spama i offtopica.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/01/2017 : 18:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by tinton

Po čemu je potplaćen?



Svi su u ovoj državi potplaćeni. Ti nisi?
Drago mi je zbog tebe


Ja nisam uopće plaćen.
A definitivno se ne slažem da su svi u ovoj državi potplaćeni.
Pogotovo ne neki ljudi u državnim firmama.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/01/2017 : 18:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moze li meni netko malo objasnit zasto bih trebao doci na MAFEST?




zato što globinjo uvijek sve časti.



I zato što ćeš imati jedinstvenu priliku da vidiš kikyja i mene na kavici.
Onu koju Globinjo plaća.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/01/2017 : 18:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
na kavici? nadam se da češ biti raspoložen i za nešto žešće...
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 11/01/2017 : 19:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by tinton

Po čemu je potplaćen?



Svi su u ovoj državi potplaćeni. Ti nisi?
Drago mi je zbog tebe


Ja nisam uopće plaćen.
A definitivno se ne slažem da su svi u ovoj državi potplaćeni.
Pogotovo ne neki ljudi u državnim firmama.



Koliko je tih? 2-3%
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/01/2017 : 19:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Westakse, menopauza? :)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 11/01/2017 : 19:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

Westakse, menopauza? :)



Idi pa pitaj Kolindu koliko je tvog novca potrošila u SAD-u!
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000