forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Veselo bilje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 13/11/2016 : 09:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Da ne spamam MojStrip topic, šibnut ću ovdje prošlotjedno, ovotjedno i sljedećotjedno Veselo bilje za moje kartaše da kritiziraju ako su još uvijek voljni







* napomena za kojekakve Davore: znam da je u hrv. jeziku planet muškog roda, ali kaj sad... u razgovornom često koristimo ženski oblik i već je bilo upisano tušem na papir kad sam skužio da bi valjalo ispraviti.

** napomena za kojekakve Markove: vidiš da bi bolje bilo da koristim računala jer bih ono pod * lako ispravio da nije ručni upis!

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 13/11/2016 : 11:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
Ha-Ha! Odlično!
Veselo, ludo i hiperaktivno bilje.

Imamo nešto slično kući, s tim da je naše pored svega još i vrlo proždrljivo.

Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 13/11/2016 : 11:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Joj, baš mi se sviđa.

Ne sekiraj se oko pravopisa, sasvim si pismen.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1955 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 13/11/2016 : 16:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Cisto da se zna "kojekakvi Davori" se ne odnosi na mene.Ja sam zadnji koji bi ikome dijelia ikakve pravopisne savjete.Ali mislim da znam na kojeg Davora se odnosi...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 13/11/2016 : 17:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ekipo!

Tato i sine, imao sam prilike nedavno "poigrati" se s jednom od tih biljčica (nahraniti je komarcem) i super-simpa su mi. Doduše, klinci su mi je se smrtno uplašili, koliko god malecna bila

A ovo s "kojekakvim Davorima" je interna pošalica s tim drugim Davorom, jer mi je nedavno poslao na Fejsu PM da me podsjeti na jedno pravopisno pravilo, pa da ga preduhitrim. Nipošto nije zlonamjerno. Drago je meni kad god me netko upozori na greške - bilo u jeziku, bilo u crtežu!

Edited by - jurica on 14/11/2016 20:00:14
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 13/11/2016 : 23:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo i inovativno Jurice Tata i sin gdje nabaviste ovu biljkicu

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 14/11/2016 : 08:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
Muholovku smo nabavili u jednoj cvećari u Subotici, preko jedne poznanice koja je tamo zaposlena. Konkretno, ova jedinka je uvežena iz Nemačke (tako barem piše na deklaraciji), ali verovatno da postoje uzgajivači rasada i na našim prostorima. Inače, jedino prirodno stanište ove vrste su močvare na jugoistoku SAD-a.

Jurice, izvini ako smo malo skrenuli sa teme.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/11/2016 : 19:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
dapače! i sam razmišljam da pokušam pribaviti jednu takvu :-)
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 14/11/2016 : 20:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nemoj, i ovako ti je serijal preagresivan.
Nasilje nije rješenje.


Probaj nabaviti božićnu zvijezdu u skladu sa nadolazećim događanjima.
Božićka i Tuljupka special za blagdane.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam

Edited by - ivi skoj on 14/11/2016 20:40:20
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 27/11/2016 : 14:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Namjeravao sam, naravno, i ove nedjelje nabaciti novi broj Veselog bilja na MojStrip, ali ga je zavidljivo uredništvo odbilo objaviti i zamijenilo uškopljenijim pseudoautobiografskim geg-stripićem koji nikoga neće posebno uvrijediti (http://www.mojstrip.com/blog/odjeb-u-dativu).



Srećom, u Autorskom izlogu nema cenzure i "arbitara dobrog ukusa" (o kojima mi je baš frend ovih dana svašta lijepo ispričao)!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1955 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 27/11/2016 : 20:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Urednistvo ga je odbilo objavit?Oces rec da si ga sam sebi zabrania?:)
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/11/2016 : 23:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Krasna sradba naslovnog lika!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/11/2016 : 15:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
i autocenzura je oblik cenzure
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 11/12/2016 : 08:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/12/2016 : 10:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Jurice, kada bih se ja mogao razočarati, onda bih rekao nešto kao: "Jurice, ti si moje najveće razočaranje."

Ne da mi se drugo gledati, nego gledam ovaj luk.
Pa čemu to. Što hoćeš s time. Što to uopće znači.
Mislim, ti si ovdje "predvidio" da ćeš izaći iz podzemlja, a onda će doći Veliki Svijet i poklopiti te. I evo velikog svijeta.

"... nezadovoljstvo te mlakosti i slabosti = proizvoljna negativnost prazne sujete ..."

Zašto? Čemu?

Baudelaireov Albatros.

Donekle shvaćaš da Svetište gori i umjesto da radiš Krug, ti radiš Antikrug: skupinu mlakih ciničnih "autoironičnih" talenata i antitalenata koji ne prelaze sami sebe (polazište: (anti)talent => završetak: (anti)talent).

Užas. Užas.

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 25/12/2016 : 16:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
na internetu se htio-ne-htio prije ili kasnije svatko susretne sa "etičkim darvinistima". onom ekipom, jelte, koja smatra da zato što je nešto nastalo prirodnim putem, u pravilu selekcijom najprilagođenijih - da je to automatski ili:
a) dobro, jer priroda je dobra, ili
b) neminovno.

ali ljudi su evoluirali kroz tisuće generacija da uživaju u žderanju šećera i masti (stihovima Carter USM-a "survival of the fittest: the fattest and the richest"), pa opet, neki od nas ne smatraju da je etički najispravnija odluka držati se onoga što je, eto, prirodni odabir nama namijenio, nego se volimo makar samozavaravati da je kultura koju naša vrsta posjeduje u stanju nadjačati makar dio poriva koji su bili prilagođeniji nekom drugom vremenu, nekom drugom okružju, a i - zašto ne? - nekim drugim etikama.

zašto pišem ovo što pišem?

ne zanimaju me propovijetke, ne utvaram si da nekoga zanima što ga ja mogu podučiti, nije moja misija prepisati sebe, svoj život i svoje filozofije na papir. čak i kad crtam samoga sebe, rijetko crtam stvari onako kako su se stvarno događale. ponekad, ali rijetko.

ako mi se učini zabavno prikazati neko ponašanje/razmišljanje koje sam primijetio bilo kod sebe ili kod nekoga drugoga (što je, kad već ne pitaš, ovdje slučaj, a "underground artist" koji je strip inspirirao čak ni ne crta stripove) - to ne znači da promoviram ili smatram to i takvo ponašanje dobrim ili nužnim. jedino što to znači je da mi se to ponašanje učinilo - zabavnim.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/12/2016 : 17:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica


ali ljudi su evoluirali kroz tisuće generacija da uživaju u žderanju šećera i masti (stihovima Carter USM-a "survival of the fittest: the fattest and the richest"), pa opet, neki od nas ne smatraju da je etički najispravnija odluka držati se onoga što je, eto, prirodni odabir nama namijenio, nego se volimo makar samozavaravati da je kultura koju naša vrsta posjeduje u stanju nadjačati makar dio poriva koji su bili prilagođeniji nekom drugom vremenu, nekom drugom okružju, a i - zašto ne? - nekim drugim etikama.




Ovdje bih se osvrnuo na riječ "samozavaravanje". Ako koristiš tu riječ, onda u biti ne vjeruješ da je moguće "ići protiv prirode", jedino da je moguće - lagati. Tj. pretvarati se.
To već ide u skladu s tezama da je cijela civilizacija prijevara, gluma, da je nastala da se pobjegne od divljeg.
Također, ne slažem se da ti kao autor možeš samo neobavezno prikazivati samo ono što ti se čini zabavno i da tvoja "filozofija" nema ništa s tim. Ti si slobodan tako uraditi, ako ti je volja - ali puno je jače kada tvoj rad nagoni na razmišljanje i na samoispitivanje, onoliko koliko je to moguće i to ovisi i o čitatelju također.
Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 25/12/2016 : 17:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
Kao sto Eric Idle jednom rece: 'Do go on, this is most interesting!'.
Sretan Bozic i sve najbolje!

He lived, he loved, he laughed, he left.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 25/12/2016 : 18:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx


Ovdje bih se osvrnuo na riječ "samozavaravanje". Ako koristiš tu riječ, onda u biti ne vjeruješ da je moguće "ići protiv prirode"



istina, ali malo širi kontekst te riječi je bio "volimo makar samozavaravati", što je bilo mišljeno otrpilike kao "ja vjerujem da je tako, ali čak i ako nije tako, još uvijek bih radije vjerovao u to".

znači: ja nipošto ne mislim da Ego ne može nadjačati Id. samo ne želim svoje mišljenje nametnuti kao apsolutnu činjenicu (da sam, npr. napisao "kultura će uvijek nadjačati genetiku"). nekad hoće, nekad neće. barem ja tako mislim.

***

a za osobnu filozofiju ti ne znam što reći... nisam u tvojim stripovima primijetio da neki svjetonazor guraš u prvi plan. meni je skoro u pravilu antipatično kad netko gradi strip iz filozofije prema priči (npr. nepotrebni kadar gdje seljobeljo od djece traži da pjevju HRVATSKU božićnu pjesmu u inače odličnoj Dješkinoj božićnoj Crnoj Željki).

svaki izbor teme, pristupa, likova itd. na neki način je odraz osobnih razmišljanja itd. ali ja obično nastojim izrezati moraliziranje u ich-formi kad god ga primijetim. ako išta - makar u duljim stripovima - mislim da se moja OSOBNA filozofija najlakše može iščitati kao ono što nedostaje, ono što niti jedan lik ne zastupa.

zašto?

probat ću objasniti na primjeru Dalibora Cvitana. sjajni hrvatski pisac. vjerojatno ga nisi čitao, ali nema veze - napisao je dva i pol sjajna romana koji su me odmah očarali, ali cijelo sam vrijeme bio u zabludi da su svi likovi lirski subjekti i da njegovo osobno mišljenje o stvarima koje se događaju namjerno nije upisano.

onda sam posegnuo za njegovim knjigama eseja. i shvatio da on zapravo MISLI ono što glavni lik, Ervin, govori.

i dalje su to sjajni romani, ali... Cvitan mi više ne djeluje kao mudar čovjek. njegova razmišljanja se umnogome ne podudaraju s mojima. a ja bih htio da kad nešto nacrtam - da dobronamjerni čitatelj ne bude išamaran mojim zabludama (kojih sigurno ima). pisci koje volim (najočigledniji po tome bi bio Updike koji baš uživa u tome da su mu svi likovi antipatikusi) ne pišu iz perspektive seoskog učitelja koji podučava svoje čitatelje.

takvi teško i traju! jer mišljenja se mijenjaju, povijesne perspektive sve obrću, a Hamletova neodgovorena pitanja i dalje su jednako živa.

danas je jako popularno sve tekstove čitati iz nekakvih marksističkih, feminističkih, dekonstrukcijskih, strukturalističkih ili pitaj boga kojih "diskursa". to je vjerojatno glavni razlog zašto se više ne bavim kritikom uopće.

meni su ta ideološka čitanja u pravilu površna. kao što je površno i stinkyevo čitanje. soc-realistički (ili platonovski, ako je kome tako draže) pristup djelu kao nečemu što treba podučavati glupe seljake da znaju čemu naša borba teži promašena su. zapravo su karakteristična za totalitarne režime, što je i antička Atena u svojoj osnovi bila, a i suvremeni akademski establišment danas jest.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 25/12/2016 : 18:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BD


Sretan Bozic i sve najbolje!



hvala i sretan i tebi i ostalima, slavili ili ne. sreća nikome ne smeta
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/12/2016 : 18:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by Zoroasterixx


Ovdje bih se osvrnuo na riječ "samozavaravanje". Ako koristiš tu riječ, onda u biti ne vjeruješ da je moguće "ići protiv prirode"



istina, ali malo širi kontekst te riječi je bio "volimo makar samozavaravati", što je bilo mišljeno otrpilike kao "ja vjerujem da je tako, ali čak i ako nije tako, još uvijek bih radije vjerovao u to".

znači: ja nipošto ne mislim da Ego ne može nadjačati Id. samo ne želim svoje mišljenje nametnuti kao apsolutnu činjenicu (da sam, npr. napisao "kultura će uvijek nadjačati genetiku"). nekad hoće, nekad neće. barem ja tako mislim.

***

a za osobnu filozofiju ti ne znam što reći... nisam u tvojim stripovima primijetio da neki svjetonazor guraš u prvi plan. meni je skoro u pravilu antipatično kad netko gradi strip iz filozofije prema priči (npr. nepotrebni kadar gdje seljobeljo od djece traži da pjevju HRVATSKU božićnu pjesmu u inače odličnoj Dješkinoj božićnoj Crnoj Željki).

svaki izbor teme, pristupa, likova itd. na neki način je odraz osobnih razmišljanja itd. ali ja obično nastojim izrezati moraliziranje u ich-formi kad god ga primijetim. ako išta - makar u duljim stripovima - mislim da se moja OSOBNA filozofija najlakše može iščitati kao ono što nedostaje, ono što niti jedan lik ne zastupa.

zašto?

probat ću objasniti na primjeru Dalibora Cvitana. sjajni hrvatski pisac. vjerojatno ga nisi čitao, ali nema veze - napisao je dva i pol sjajna romana koji su me odmah očarali, ali cijelo sam vrijeme bio u zabludi da su svi likovi lirski subjekti i da njegovo osobno mišljenje o stvarima koje se događaju namjerno nije upisano.

onda sam posegnuo za njegovim knjigama eseja. i shvatio da on zapravo MISLI ono što glavni lik, Ervin, govori.

i dalje su to sjajni romani, ali... Cvitan mi više ne djeluje kao mudar čovjek. njegova razmišljanja se umnogome ne podudaraju s mojima. a ja bih htio da kad nešto nacrtam - da dobronamjerni čitatelj ne bude išamaran mojim zabludama (kojih sigurno ima). pisci koje volim (najočigledniji po tome bi bio Updike koji baš uživa u tome da su mu svi likovi antipatikusi) ne pišu iz perspektive seoskog učitelja koji podučava svoje čitatelje.

takvi teško i traju! jer mišljenja se mijenjaju, povijesne perspektive sve obrću, a Hamletova neodgovorena pitanja i dalje su jednako živa.

danas je jako popularno sve tekstove čitati iz nekakvih marksističkih, feminističkih, dekonstrukcijskih, strukturalističkih ili pitaj boga kojih "diskursa". to je vjerojatno glavni razlog zašto se više ne bavim kritikom uopće.

meni su ta ideološka čitanja u pravilu površna. kao što je površno i stinkyevo čitanje. soc-realistički (ili platonovski, ako je kome tako draže) pristup djelu kao nečemu što treba podučavati glupe seljake da znaju čemu naša borba teži promašena su. zapravo su karakteristična za totalitarne režime, što je i antička Atena u svojoj osnovi bila, a i suvremeni akademski establišment danas jest.



Počnem čitati odgovor i vidim nešto mi je čudno. Ili ja imam amneziju, ili si me pobrkao s nekim tko zaista radi stripove :)
Inače, nisam baš mislio na podučavanje u maniri seoskog učitelja koji se obraća djeci, više sam mislio da postoji neka ideja vodilja iza djela, koja nije izravno i direktno izrečena već se ogleda kroz pisanje, likove, atmosferu.

Edited by - Zoroasterixx on 25/12/2016 18:07:38
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 25/12/2016 : 18:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
pobrkao sam te sa Zoxom!

Zo - pa niz znakova -x

praktički isto :-)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/12/2016 : 18:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

pobrkao sam te sa Zoxom!

Zo - pa niz znakova -x

praktički isto :-)



Nema veze
Ali postoji razlika između moraliziranja (dosadno) i poticanja na razmišljanje, prvo direktno govori čitatelju kako treba misliti, a drugo se neprimjetno odražava kroz samo djelo.
Meni je to malo čudno što tako nastojiš potpuno isključiti svoja razmišljanja iz svojih stripova.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/12/2016 : 20:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

ne zanimaju me propovijetke, ne utvaram si da nekoga zanima što ga ja mogu podučiti, nije moja misija prepisati sebe, svoj život i svoje filozofije na papir.



Ali ti radiš upravo - to.
Ovaj "luk", pa to je gotovo pamflet. Iz njega se meni, ne iščitava, nego vrištiš ti. U luku nema ničega do tebe samog.

Da se razumijemo, protiv toga nemam ništa. Nego protiv tvoje filozofije - pa tek posredno onda protiv tebe.
Ja ne pratim tvoje radove. Ali te znam, ne u dušu, ali tvoju "pojavu". Kroz tu pojavu, zaključujem na bit, koja mi se pokazuje kao "prozvoljna negativnost prazne sujete", čemu u prilog ide i tvoj odgovor, gdje se ti opravdavaš da se "ne želiš nikome nametati".

Ne želiš se nikome nametati, a:

1. osnivaš nekakav pokret Mojstrip
2. izlažeš vlastite radove

U obje ove stvari postoji gotovo monolitnost svjetonazora. Recimo, nisam vidio da ti, koji se, kako tvrdiš, samo zabavljaš opservirajući život, kulturu, bez ich-moraliziranja, dakle nisam vidio da ti daješ perspektivu u kojoj bi, uzmimo, žrtve bili pederi, marginalci, isključeni, manjine i ujedno da je stvar razvijena tako da je to i pravedno: da su žrtve.

Ne, kod tebe će UVIJEK biti underground luk, a ironija će biti izlika da se pokaže NADMOĆNOST vlastite pozicije.

A što ako je underground luk zasluženo podzemni tip: mali sroljo, slabić koji mašta da zaslužuje bolje, bez ikakve podloge izvan te čisto mentalne negacije svijeta?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/12/2016 : 20:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
ali ja obično nastojim izrezati moraliziranje u ich-formi kad god ga primijetim. ako išta - makar u duljim stripovima - mislim da se moja OSOBNA filozofija najlakše može iščitati kao ono što nedostaje, ono što niti jedan lik ne zastupa.




Morao sam ponovo pročitati, jer ne mogu vjerovati da sam vidio to što sam vidio. Da si ti ovo ZAPRAVO napisao.

Pa, jurice, jedini gori od tebe po pitanju moraliziranja, sa meni odbojnih, ružnih pozicija, je Radoja. A obojica dolazite iz istog kružoka. Tako da to što pišeš, to zvuči nestvarno.

Vidiš, tek je ovo, kada dobiješ odgovor od nekoga tko otvoreno kaže da je iz suprotnog tabora, tek je to mjerodavno za tebe da se smjestiš, moraliziraš li ili ne. Ne ono što ti kažu tvoji istomišljenici.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 25/12/2016 : 21:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Recimo, nisam vidio da ti, koji se, kako tvrdiš, samo zabavljaš opservirajući život, kulturu, bez ich-moraliziranja, dakle nisam vidio da ti daješ perspektivu u kojoj bi, uzmimo, žrtve bili pederi, marginalci, isključeni, manjine i ujedno da je stvar razvijena tako da je to i pravedno: da su žrtve.
***
A što ako je underground luk zasluženo podzemni tip: mali sroljo, slabić koji mašta da zaslužuje bolje, bez ikakve podloge izvan te čisto mentalne negacije svijeta?



fascinira me tvoja sposobnost za površnost i nerazumijevanje kako jezika, tako i iole složenijih koncepata.

kako se to biva "žrtvom" "pravedno"? sama riječ "žrtva" podrazumijeva "nepravednu patnju". ako ne vjeruješ meni, provjeri sa nekim jezikoslovcem.

a na ovaj drugi dio, što reći nego - jebiga, komplicirano ti je, nisi shvatio. nema veze. nije sve za svakoga.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000