forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor klasik 43 - Tiranin s jezera
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/11/2016 : 19:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ja sam sasvim zadovoljan i prezadovoljan svojom extra i redovnom kolekcijom.sve sam nabavio,sad samo pratim nove epizode.ne ganjam klasik,libelus i ostale fensi šmensi izdanja.to je za stripaše metroseksualce i one koji se tako osjećaju.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/11/2016 : 19:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip prije svega, Donatelli ovdje odličan.
Ako u slijedećem broju strpaju Segnu i Ferrija u iste korice, to će stvarno biti autogol.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/11/2016 : 20:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Dobar strip prije svega, Donatelli ovdje odličan.


A Gamba, je li on u toj kategoriji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/11/2016 : 20:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

Dobar strip prije svega, Donatelli ovdje odličan.


A Gamba, je li on u toj kategoriji.



U kombinaciji sa Donatellijem to sasvim solidno izgleda,još je bolje u boji.
Nego ti bi Dodsferd mogao znati kakve su ono edicije zlatna serija u boji?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/11/2016 : 21:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jedino što znam da je izašlo od ZS u boji je Prokleto blago.
Gdje si vidio takve stripove, može biti da su pirati koje je netko radio za svoje potrebe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/11/2016 : 22:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

Dobar strip prije svega, Donatelli ovdje odličan.


A Gamba, je li on u toj kategoriji.



Ako me nešto može odbiti od stripa to su Gamba i Cassarovi
Iako im to sa Zagorom nije uspjelo
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/11/2016 : 22:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

Dobar strip prije svega, Donatelli ovdje odličan.


A Gamba, je li on u toj kategoriji.



Ako me nešto može odbiti od stripa to su Gamba i Cassarovi
Iako im to sa Zagorom nije uspjelo


+1
A pored toga i Chiarolla na Zagoru plus, naravno, moja vječita "antipatija" na Texu, gospodin J. K.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/11/2016 : 22:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jedino što znam da je izašlo od ZS u boji je Prokleto blago.
Gdje si vidio takve stripove, može biti da su pirati koje je netko radio za svoje potrebe.



Pa na jednoj stranici na internetu,posto ovdje ne smijem stavljat linkove takvih stranica,necu stavljat.
Ja isto mislim da je to neko radio za svoje potrebe.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/11/2016 : 23:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Pa zalijepi ga na topicu "Smiješne aukcije" itd., a imaš i onaj sa piratima. ;)

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 22/11/2016 : 17:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Pa zalijepi ga na topicu "Smiješne aukcije" itd., a imaš i onaj sa piratima. ;)



Stavit cu sutra.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 26/11/2016 : 18:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Jel samo kod mene na ovom klasiku na hrbatu nema žutih točkica ispred i iza naslova broja?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/11/2016 : 19:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Viš' vraga, nisam ni skužio da točkica nema ni na mojem primjerku, možda je to neka nova moda.
Ma sve je dobro dok ne miču Zagorov znak sa zadnje korice i ubace neke nepotrebne reklame.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/11/2016 : 22:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Da, dizajn korica kod klasika je odličan.
Za razliku od extra i redovnog s onim Asterixom.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4809 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 26/11/2016 : 22:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Da, dizajn korica kod klasika je odličan.
Za razliku od extra i redovnog s onim Asterixom.



Treba bi se Asteriks uskoro maknit s zadnje korice ,tako je rečeno od Bernarda.

Pročita sam klaska posli dosta godina , priča je vrhunska kao i crtež.
Sama tema oklopnog ratnog broda koji dominira jezerom i potapa sve što pluta mi je dobitna kombinacija .Ulazi mi među 15 najboljih priča definitivno.

Edited by - RAKOSI4 on 26/11/2016 23:01:06
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/11/2016 : 05:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Da, dizajn korica kod klasika je odličan.
Za razliku od extra i redovnog s onim Asterixom.



Dizajn je zaista odličan, s ovim ostacima 'tuttoZagor' trake što proviruje centimetar lijevo i desno od predimenzioniranog logoa 'Zagor'.

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/11/2016 : 06:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by velka031

Da, dizajn korica kod klasika je odličan.
Za razliku od extra i redovnog s onim Asterixom.



Dizajn je zaista odličan, s ovim ostacima 'tuttoZagor' trake što proviruje centimetar lijevo i desno od predimenzioniranog logoa 'Zagor'.




tu se slazem, te trake su bezvezne..a logo Zagor malo veci mi i ne smeta..ionako naslov epizode ide i okvircic...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/11/2016 : 11:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by velka031

Da, dizajn korica kod klasika je odličan.
Za razliku od extra i redovnog s onim Asterixom.



Treba bi se Asteriks uskoro maknit s zadnje korice ,tako je rečeno od Bernarda.

Pročita sam klaska posli dosta godina , priča je vrhunska kao i crtež.
Sama tema oklopnog ratnog broda koji dominira jezerom i potapa sve što pluta mi je dobitna kombinacija. Ulazi mi među 15 najboljih.




Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/11/2016 : 11:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma sigurno je pogriješio i htio reći da ulazi u 35 najboljih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/11/2016 : 11:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
to je nebitno. mene je zapanjilo da mu ulazi

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/11/2016 : 13:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Šalite se malo, to je ok :)
Meni ta epizodica svakako ne ulazi ni u top 50, ali nije loša. I ima tu sentimentalnu nit, kao i sve Nolittine priče.
Danas da izađe tako što, redom bi ga pokopali, ali tako je to. Nostalgija je zajebana.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/11/2016 : 13:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je malo koji Zagor loš, da se razumijemo. Između meni "dobrog Zagora" i "odličnog Zagora" ogromna je razlika.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4809 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/11/2016 : 13:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

to je nebitno. mene je zapanjilo da mu ulazi



Curunir pravi si vražićak i lovac na greške .

Aj dobro u 25 TOP sigurno.Teme u koje su uključeni brodovi ,mora,jezera ,ratna mornarica ...su mi prioritetne (Američka odiseja,Ocean,Podvodno čudovište .......) pa ipak sam ja čovjek s mora .
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/11/2016 : 23:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Tek sam pročitao pola epizode, a već standardne nelogičnosti i povijesni anakronizmi. Kod prvog čitanja 1980. godine to, naravno, nisam primjećivao, kao niti većina školaraca. Pozivanje na, tada aktualnu, vladavinu kralja Georgea IV, koji je umro 1830. godine, stavlja Zagora u jako, jako, jako rani period 19. stoljeća. Odmah mi se zgadi vidjeti engleske časnike u husarskim odorama, sa koltom mirotvorcem, kojeg su tada mogli sanjati. Kao i Zagor, naravno. Uz to i oklopljena topovnjača, u doba, jedva malo iza Fultonovih pokusnih parobroda! A, onda još i na prvoj stranici, na karti Velikih jezera, označeni gradovi koji te 1830. nisu ni postojali, poput Chicaga ili Millweauke-a, koji su osnovani malo kasnije, 1833. godine. Objektivno su mogli postojati u Zagorovo doba, smješteno u vrijeme sredine 30-ih godina 19. stoljeća, ali u kombinaciji sa Georgeom IV to sve pada u vodu! Zatim još, vjerujem prevoditeljičina pogreška, opjevani eksploziv AZ-119, postoje odjednom AZ-179! Hajde, priznajmo, ta jedinica, često upisana rukom, kakao to Talijani rade, u balone, nesmotreno se može pročitati kao sedmica. Moguće da se Ani Gašpar, upravo takva pogreška potkrala. No, dokle tako, obzirom da i otac Malog rendžera odjednom više nije Moses!?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/11/2016 : 07:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Tek sam pročitao pola epizode, a već standardne nelogičnosti i povijesni anakronizmi. Kod prvog čitanja 1980. godine to, naravno, nisam primjećivao, kao niti većina školaraca. Pozivanje na, tada aktualnu, vladavinu kralja Georgea IV, koji je umro 1830. godine, stavlja Zagora u jako, jako, jako rani period 19. stoljeća. Odmah mi se zgadi vidjeti engleske časnike u husarskim odorama, sa koltom mirotvorcem, kojeg su tada mogli sanjati. Kao i Zagor, naravno. Uz to i oklopljena topovnjača, u doba, jedva malo iza Fultonovih pokusnih parobroda! A, onda još i na prvoj stranici, na karti Velikih jezera, označeni gradovi koji te 1830. nisu ni postojali, poput Chicaga ili Millweauke-a, koji su osnovani malo kasnije, 1833. godine. Objektivno su mogli postojati u Zagorovo doba, smješteno u vrijeme sredine 30-ih godina 19. stoljeća, ali u kombinaciji sa Georgeom IV to sve pada u vodu! Zatim još, vjerujem prevoditeljičina pogreška, opjevani eksploziv AZ-119, postoje odjednom AZ-179! Hajde, priznajmo, ta jedinica, često upisana rukom, kakao to Talijani rade, u balone, nesmotreno se može pročitati kao sedmica. Moguće da se Ani Gašpar, upravo takva pogreška potkrala. No, dokle tako, obzirom da i otac Malog rendžera odjednom više nije Moses!?


za zapažanja kod Zagora i Tellera...
laka lektira je to, to ne znaći da jih opravdava ali te stripove treba ko laku lektiru i uzimat.
Ja kod Zagora več dugo ne tzražim logičnosti...nek me zabavi i to je to...
Slažem se da bi spoj logičnosti, realnosti i povjesnih tačnosti uz zabavu bio idealan..ali malo je takvih stripova...
Priče sa divljeg zapada su najbliže tome ali nisu ni one ta vrsta stripa...fali zabava, što recimo ima B&B...
Ali je tu Donatelli nas vrhu stvaralačkog naboja...vrhunski.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 28/11/2016 07:56:59
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/11/2016 : 12:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kako nije postojao Chicago ???? Zagor već desetak godina ranije u Akt nasilja šetao ulicama toga grada ????
Nije Zagor udžbenik iz povijesti da bi sve trebalo biti pedantno. Darkwood ne postoji,lijane ne postoje u Sjevernoj Americi,koliba bi im poplavila poslije svake kiše,Chicago ne postoji 1830-e... koga briga.Jel tko rekao ovima iz DC Comicsa da Gotham City i Metropolis ne postoje ? Imamo 40 godina u guzici i tražimo logiku u Zagoru :)
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000