forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Koliko vrijedi ovaj prsten?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/11/2016 : 14:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Eto, da vidim, kako ljudi razmišljaju. Pogledajte fotografije ovog prstena:






podatci od ovog prstena su sljedeči:

-mjere prstena su 2,3 cm x 1,6 cm
-teža je 4,2 grama
-kamen unutra je 2 karatni ametist
-čistoča zlata je 15 karata
-unutra ima ugravirana godina 1862 (što znači da je izrada ovog prstena u Viktorijansko doba)
-ova plava boja je emajl

Ovo meni izgleda ženski prsten, iako su ga u to doba možda nosili i muškarci, npr svečenici itd,....to ne bi znao, meni izgleda ženski prsten, ali mi je zanimljiv zbog starosti i očuvanosti, može poslužiti kao zaručniki prsten ili obitelsjko nasljeđe,....kako ovaj prsten izgleda vama? Da li vam se sviđa i koliko mislite da je vrijedan?

Prodava se na Ebayu, razmišljam da ga kupim, pa me zanima koliko biste ga vi platili (ako vam se uopšte sviđa) da imate novac odnosno da tražite neki prsten za vašu djevojku, ženu, kčer,..

Ja več imam neku sumu u glavi koliko ču ponuditi, samo me zanima kako drugi ljudi vidite ovaj prsten, pa da vidim ima li ovdje uopšte mijesta za zaradu, ako ga slučajno usvojim na aukciji

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/11/2016 : 14:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

sesnaes hiljadarka


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 17/11/2016 : 14:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
5 milijuna dolara
To je prsten iz vrlo ograničene serije , nosila ga je i Marija Terezija ,
Priča se da ga nosi i Angela Merkel u specijalnim prigodama .
Budi oprezan ........

Edited by - RAKOSI4 on 17/11/2016 14:40:04
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/11/2016 : 15:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vrijedi puno!

Have mercy
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 17/11/2016 : 15:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
jel to iz Međuzemlja možda..?

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/11/2016 : 16:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ako je taj koji nudi prsten na Ebayu pametan, tražiće mnogo para.
Prsten je sa austrijskog dvora, provereno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/11/2016 : 16:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Je li taj prodavač naveo neku određenu početnu cijenu ili je krenulo od najniže moguće (kao što je ovdje 1 kn za stripove).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 17/11/2016 : 16:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
da to nije ovaj?

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/11/2016 : 18:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Je li taj prodavač naveo neku određenu početnu cijenu ili je krenulo od najniže moguće (kao što je ovdje 1 kn za stripove).



krenulo je od 0,99 centa, sada je na oko 250 usd ali ima još dva dana do kraja.
Prodavač je iskusna osoba ima više od 40.000 pozitivnih komentara, ja uvijek pratim njegove aukcije ali ima jedan problem.
Ovaj prodavač se služi "private listingom" što znači da se nikada ne odkriva tko bida za njegove aukcije, a problem je u tome, jer ja mislim kako netko za njega bida cijenu a to sumnjam zbog toga, jer ja njegove aukcije pratim više od godinu dana i često vidim kako se neki njegovi artikli koji su "kao" več bili prodani vračaju na njegove aukcije opet sa početnom cijenom 0,99 centa. Ja sam njega par puta pitao zašto nije npr prodao taj neki predmet, pa ga opet prodava, pa mi uvijek kaže jednu te istu foru "kupac je odustao", a ja sam siguran kako on sam sebi (ili netko to čini za njega) diže cijenu, pa ako cijena nije postignuta kakvu on želi, on taj prsten zadrži za sebe, pa ga onda kasnije nakon par mijeseci vrača na aukciju itd,...ima stvarno dobru robu, pa sam zapamtio nekoliko primjeraka , pa ih opet vidio na aukciji kod njega,...tako da to nije slučajno. Jedino ne znam kako mu se isplati sa provizijom, koju ipak mora plačati Ebayu na kraju, jer Ebay traži 10 posto od prodate cijene.
Ili ima neki dogovor sa Ebayem kao dobra mušterija (40.000 komentara!!) pa so mu snizili proviziju ili mu se svejedno više isplati plačati tu proviziju, nego da proda ispod svoje neke zamišljene cijene.
Sve u svemu, teško se kod njega kupi jeftino.....a pošto ga pratim dulje vrijeme, sumnjam u njegovu poštenost odnosno mislim da sam sebi diže cijenu, što nije fer.....baš me zanima da li ču uspjeti ovaj prsten kupiti (ili netko drugi) ili če se kasnije OPET pojaviti....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/11/2016 : 18:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako je taj koji nudi prsten na Ebayu pametan, tražiće mnogo para.
Prsten je sa austrijskog dvora, provereno.





odakle ti to?

Gdje si dobio tu informaciju?
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 17/11/2016 : 18:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako je taj koji nudi prsten na Ebayu pametan, tražiće mnogo para.
Prsten je sa austrijskog dvora, provereno.


Ako ga je nosila Sisi vrijedi mnogo,ako je bio na Kurzovom prstu ne vrijedi ni za Sebastiana.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/11/2016 : 18:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako je taj koji nudi prsten na Ebayu pametan, tražiće mnogo para.
Prsten je sa austrijskog dvora, provereno.




baš me zanima jesi li u pravu. Poslao sam mail na Dorotheum pa da vidim šta če mi oni reči
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/11/2016 : 19:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To je baš sumnjivo što on iste stvari prodaje po više puta, izjave tipa ''kupac je odustao'' su izlizane i nimalo uvjerljive.
U tom slučaju će jako teško netko kupiti ovaj prsten za povoljnu cijenu, ako isti ima veliku vrijednost a prodavač je toga svjestan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/11/2016 : 19:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MD72

quote:
Originally posted by manhunter

Ako je taj koji nudi prsten na Ebayu pametan, tražiće mnogo para.
Prsten je sa austrijskog dvora, provereno.


Ako ga je nosila Sisi vrijedi mnogo,ako je bio na Kurzovom prstu ne vrijedi ni za Sebastiana.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 17/11/2016 : 19:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Da mu je stavit plastičnu dršku više bi sličija na lizalicu nego na prsten .
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 17/11/2016 : 19:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

To je baš sumnjivo što on iste stvari prodaje po više puta, izjave tipa ''kupac je odustao'' su izlizane i nimalo uvjerljive.
U tom slučaju će jako teško netko kupiti ovaj prsten za povoljnu cijenu, ako isti ima veliku vrijednost a prodavač je toga svjestan.


Upravo tako.
Od prodavaca sa 40.000 komentara kupit nesto dragocijeno za malo novca - nemoguca misija.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/11/2016 : 11:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako je taj koji nudi prsten na Ebayu pametan, tražiće mnogo para.
Prsten je sa austrijskog dvora, provereno.



da li možeš da mi objasniš ovo? Odakle ti ta informacija, jer iz Dorotheuma su mi javili ovo:

Dear Mr. Fidler,



the ring looks nice and interesting. The stone in the middle is a garnet, I think it is not an amethyst.

Normally in Austria no jewels are made in 15ct gold, only in 14ct or 18ct, so that is a little bit strange for me. Are there any hallmarks in the ring?

Without seeing it, it is not possible to make an estimation.

Maybe you could make an appointment and show it to me.



Kind regards





Alessandra Thornton

Schätzmeisterin/ Juwelenabteilung

Gemmologin

Diamantgutachterin

Goldschmiedemeisterin

Dorotheum GmbH&CoKG

Dorotheergasse 17

A-1010 Wien

Tel.:+43- (1) 51560-204

Fax.:+43-(1) 51560-555


Znači oni kažu kako u Austriji nisu radili nakit iz 15 karatnog zlata nego oni su radili samo iz 14 in 18 karata,a prodavač kaže da je testirao zlato pa da je to 15 karatno zlato (čistina 625) a 14 karata je 585 a 18 karata je 750,....

Znači odakle tebi ta informacija, da je to sa Austrijskog dvora?

Pitanje je da li se prodavač usitinu dovoljno pozanimao jer i meni taj kamen više liči na garnet nego na ametist, jer garnet je više crvenkast dok je ametist više pink (roza), tako da je meni to jako sumljivo ali istina je da prodavač ima 40.000+ komentara pa bi čovjek mislio da on zna sve o tim stvarima,....
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 18/11/2016 : 15:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Ako stvarno ima toliku vrednost, prodavao bi se npr. u kuči Kristi aukciji ili neki slični u Britaniji a ne na Ebayu. A moraš paziti, veliko je danas ponaredkov, kao i slika i ostalih stvari, več kod nas puno rade takve stvari-odlične ponaredke, tu moraš biti vrlo pazljiv... Srečno

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/11/2016 : 09:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
prsten prodat za 499 funti što dođe po današnjem kursu 581,64 eura.

Baš me zanima, da li če se opet nači na aukciji kod istog prodavača (što se često događalo kod tog prodavača), jer pitanje je, da li je prodavač zadovoljan ovim iznosom odnosno da nije sam sebi dizao cijenu,...ako nije, onda je to cijena koja je postižena za ovakav prsten.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 20/11/2016 : 21:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Imas takvih u Capljini za 5 bosanskih maraka koliko hoces.Ima i lancic,sve skupa za 8 maraka.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/11/2016 : 22:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma daj, tko će ići u Čapljinu samo zbog toga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2016 : 23:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 21/11/2016 : 08:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Imas takvih u Capljini za 5 bosanskih maraka koliko hoces.Ima i lancic,sve skupa za 8 maraka.



"...prsten i zlatni lanac slovencu dat će bosanac..."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2016 : 09:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

"...prsten i zlatni lanac slovencu dat će bosanac..."


Valjda Slovenki?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 21/11/2016 : 16:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
pa vidiš da je euro taj koji kupuje prsten,a ne dekla,a od kog bu ga dobio tko zna...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/11/2016 : 18:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

pa vidiš da je euro taj koji kupuje prsten,a ne dekla,a od kog bu ga dobio tko zna...



pa nije da baš kupujem prsten za sebe, ovaj je ionako bio ženski prsten, nego često pratim aukcije na Ebayu pa ponekad kupim nešto i prodam dalje (i zaradim usput), no ovaj prsten mi je preskup, jer sumnjam da bi ga ja mogao prodati za više, a ionako sam siguran da če se opet pojaviti na aukciji....prsten je lijep i zanimljiv ali preskup.
Ionako več imam ogledane neke druge stvarčice na kojima bi se moglo zaraditi.
Trebao bi otvoriti novi topik: blago sa Ebaya, pa bi mogli ljudi tamo stavljati linkove do zanimljivih avkcija, jer ima svega i svačega.

Tko je za?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000