forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tom King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 02/02/2023 : 20:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što drugari, štovatelji lika i djela Toma Kinga misle, ali ja smatram da je 11. broj The Human Targeta savršen. Od premise i dijaloga do bolesno dobrog Smallwoodovog crteža koji otkriva svaku nijansu emocija protagonista. Već dugo nisam uživao u takvom stripu. Čitatelja cijelo vrijeme odvlači u neko sjetno raspoloženje i spušta tenziju, a onda na kraju završi s krešendom. Molim dva Eisnera za dečke. :)

Offtopic @KuntaKinte: I u Killing Time je bilo Morrisonovo krilo u Arkhamu, ulica Boba Haneya, neboder Boba Kanea, zlatarnica Edwarda Nelsona Bridwella itd. Hoće to King tako. :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/02/2023 : 20:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čekam Fibru da se odlijepi od Batmana...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/02/2023 : 20:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čekam da izađe i posljednji broj Human Targeta pa se onda lijepo bacam na čitanje u kompletu

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 02/02/2023 : 20:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Čekam Fibru da se odlijepi od Batmana...



Tebi se ovo neće svidjeti. Nemoj se ni mučiti.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/02/2023 : 21:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa ni ne mučim se

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/02/2023 : 21:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
U početku mi delovalo kao krimić, pa malo superherorštine, pa mi se posle učinilo da Toma piše čisto da Smallwoodu omogući da nam da vizuelno savršen strip. A onda vidiš poslednja dva broja i sve emocije koje je provlačio od početka počinju da se kovitlaju i da se ovim preokretima poigrava sa nama. Osećaj u stomaku kad čitam mi je kao da sam ja Chance.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 02/02/2023 : 21:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
@KuntaKinte

Odlično si rekao. Baš to, osjećaj se iz stripa na čitatelja prenosi samo tako. I ja sam cijelo vrijeme imao neki melankolični osjećaj.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/02/2023 : 15:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam čitati Human Target, nisam više mogao odoljevati...
Dva broja sam tek pročitao, ali bokte ovo je... Ne znam. Fenomenalno. Prelijepo. Grlo mi se steglo par puta na neke scene iz drugog broja i skoro pa se bojim što me čeka u nastavcima. Prekrasan strip za sada.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/02/2023 : 08:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
@Paka01 Ma, ni nemaš više što čekati, u utorak izlazi zadnji dio. U cijelom serijalu nema oscilacija, jednako vozi od početka do kraja. Vidio sam da se dijelu američke publike nije dopalo to što nema akcije, kao priča je prespora, ali mislim da su oni potpuno fulali u očekivanjima. Ovo nije superherojski strip nego drama, a King je napisao neke od svojih najsnažnijih dijaloga (i monologa kroz lik Chancea). Jučer sam pročitao preview prve 4 stranice zadnje sveske, i tu se tek grlo steže... ;)
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/03/2023 : 14:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Izašla i poslednja sveska. Aj nek pročita još neko, pa da diskutujemo.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/03/2023 : 20:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pročitao trećinu Human Targeta, kad sam vidio da nahvalište
Sve što mogu da kažem je
Wow
Koliko me smorio

Nije King za mene, definitivno
Na uzorku 4 nahvaljena djela, samo mi Vision bio dobar
Omega men, Killing time, sad HT
Ništa me to ne radi
Odsad ga zaobilazim
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/03/2023 : 21:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
@KuntaKinte, pročitao. Dvaput. Gorko k'o sam otrov. Onaj iz stripa, naravno. :)

Ja sam jako zadovoljan, ali ovo nije strip za široku publiku. Ponajmanje američku. Ne znam za koju publiku DC radi ovako dobre stripove u ovako zatupljujućem dobu, ali drago mi je da postoje, ako ništa drugo onda zbog nas dvojice-trojice.

Drugi fantastičan strip koji trenutno izlazi je Gotham Nocturno, u kojem se Ram i Spurrier natječu čiji će dio biti bolji. Kao da danas na jednom stripu zajedno rade Gaiman i Moore.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/03/2023 : 22:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja Kinga volim, neke stripove baš baš, neke onako. Retki su ti koje neću da čitam ponovo.
Ovih dana sam se "raspravljao" sa drugarom koji je potpuno razočaran sa Strange Adventures, meni je pak ok, naročito mi je dobra vožnja do neke 7, 8 sveske. Čekam da mi vrati knjigu koju mi je drpio pre nego što sam je pročitao, pa da čitam ponovo, ali sad na papiru.
On mi je i skrenuo pažnju za Supergirl da je bukvalna posveta filmu True Grit braće Koen. Opet, ja to nisam prepoznao, kaže da je način izražavanja upravo kao u vesternima.
Kiling Time mi je odličan, a Human Target jeste hermetičan, daleeeeeeko je to od bilo kakve standardne superherojštine. Kraj je onakav kakav sam i očekivao, samo mi je malo krivo što sam ga nekako predvideo. Vizuelno mi je savršen. Savršen! Čak je mi zbog jarkijih boja bolji kad sam ga čitao na tabletu, nego na papiru. Nema veze, kupujem i drugu knjigu kad izađe.
Danger Street sam nekako pregurao i 3. svesku, ali mislim da ću da preskočim ostale dok ne bude objavljen ceo, pa da čitam u cugu. Ovako na po mesec dana ne mogu da pohvatam šta tu King hoće.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 01/03/2023 22:33:25
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/03/2023 : 23:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam trenutno na petom broju Targeta, nadam se da ću uskoro dovršiti za sada mi je odličan.
Spominje Zveles Gotham Nocturno. Čekam da se nakupi više brojeva pa da imam dovoljno "mesa" za čitanje, al zadovoljan sam ovim do sada pročitanim.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/03/2023 : 23:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
@Paka01, početak Nocturna je limunada, a kad se scenaristi razmašu (od prvog čina) počinje krešendo dvojice scenarista i njihovih odličnih verbalnih eskapada. Obavezno čitaj back-up priče Spurriera. Iako se na svom blogu ne hvali njima (onako kako je to svojevremeno činio sa svojim runom na Hellblazeru), ovo je najbolje što je zasad napravio. "Priča o tri polovice" (o Dentu i Two-Faceu) slobodno može stati uz bok Killing Joke.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/03/2023 : 10:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Trenutno sam na šestom broju Human Targeta i naiđem na ovo.
Ne znam je li namjerno, ali želim vjerovati da se ovdje King referira na priču "Dark Side of Green" iz serijala Green Lantern Corps (koji je išao paralelno s Johnsovim runom na Green Lanternu) u kojem Guy Gardner postaje dio korpusa The Corpse, ajmo reći tajne black-ops organizacije unutar Green Lantern Corpsa za koje praktički ne zna nitko osim Guardiansa. Kad je išao na misije s The Corpse, Gardner bi praktički nestao i bilo bi ga nemoguće pronaći.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 02/03/2023 : 10:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Moguće Paka01, ali čak i nama koji nismo to čitali dobro se uklapa u naraciju ovog stripa i totalno zvuči kao nešto što bi Guy napravio, s obzirom na njegovu tvrdoglavost i glupost u svakoj prilici.

PS. Na toj tabli, meni je najbolja reakcija Ice...

Edited by - zveles on 02/03/2023 10:32:02
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/03/2023 : 22:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Života ti, ovaj broj 9 u kojem nema Batmana.
Prva liga, gospodine King! Batman nikad nije djelovao strašnije nego u priči u kojoj se uopće nije pojavio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/03/2023 : 22:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao kompletan Human Target.
Generalno gledano ovo bih postavio među bolje Kingove stripove. Ima tu stvari koje su naprosto fenomenalne, no ima i stvari koje mi nisu nikako sjele. Crtež savršen, od prvog do zadnjeg kadra. Sutra ću probati napisati malo duži osvrt.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 08/03/2023 : 00:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
što ti nije sjelo?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/03/2023 : 07:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Karakterizacija Guya Gardnera.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/03/2023 : 09:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Jes ga napravio na ljubomornog opsesivnog seronju.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 08/03/2023 : 09:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Karakterizacija Guya Gardnera.



Hahaha... Meni je to bilo među najboljim stvarima.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/03/2023 : 13:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Od ljeta King preuzima relaunch regularne serije Wonder Woman. Moglo bi biti zanimljivo iako nisam oduševljen crtačem, Sampereom, jer će WW vjerojatno izgledati kao Godzilla.

https://bleedingcool.com/comics/tom-king-daniel-sampere-relaunch-wonder-woman-1-for-dawn-of-dc/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/03/2023 : 21:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Krenuo sam lagano s Gotham City: Year One.
Prva sveska sasvim korektna, priča obećava. Zahuktale su se stvari vrlo brzo, ali sviđa mi se način pripovijedanja i smjer u kojem stvari idu. Mogao bi ovo (napokon) biti malo prizemniji King. Što se Hestera tiče, nisam nešto oduševljen... Baš mi je žao vidjeti kako mu se srozao crtež u odnosu na dane kad je s Kevinom Smithom radio na Green Arrowu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000