forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tom King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

izivko
Advanced Member



Germany
11677 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/04/2022 : 14:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Swamp Thing (Panini 2021, 208 str. )

Svezak Priče iz močvare sadrži 10 priča među kojima je i ova od Toma Kinga i Jasona Faboka “The Talk of the Saints". 2019 dobila je Eisnera u kategoriji Best Short Story.
Autori su je posvetili Lenu Weinu i Bernieju Wrightsonu.

Radnja: Swamp Thing kroz zimsku pustoš vodi izgubljenog dječaka. U stopu ih prati krvoločno čudovište...

Priča o strahu, tami i svjetlosti... Meni se jako svidjela. Kratko ali slatko.



- Okrivljuješ drugoga? Pogledaj u ogledalo, čovječe! I što vidiš?



- Nema ništa čega se trebaš bojati. Okay? Jedino čudovište si ti.


Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6832 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2022 : 15:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Bolje da su je posvetili Nestoru Redondu, više liči na njega. A naslovna, kao da je Korben?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11677 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/04/2022 : 16:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovu gore je nacrtao Greg Capullo.

A ovo je prava naslovnica njemačkog izdanja (Capullo)



Ovo bi bila originalna naslovnica US izdanja. (Fabok)




Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/04/2022 : 10:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Batman/Catwoman c1-11 od 12 (2020-, DC) s Tom King, c Clay Mann i Liam Sharp

Ne vredi... Želeo sam da mi se MNOGO dopadne ovaj strip, ali ne vredi... Čak sam i odlagao čitanje, hteo sam da sačekam i poslednju svesku za donošenje ispravnog suda.
Ono što je trebalo da bude poslednja priča o Batmanu (i Catwoman), epsko remek-delo koje sam očekivao od Kinga je ostalo na nivou očekivanja. Počinje furiozno, prvih par (3?) sveski su odlične, dobro zakuvano, dobro osmišljeno, dobro ispričano, odlično nacrtano... A onda shvatite posle pročitanih još x sveski da praktično King vrti jedno isto i priča odmiče brzinom polumrtvog puža dalje.
Dobro, ostaje nada da će se kroz razjašnjenje u poslednjoj svesci šta se tačno desilo te kobne noći koja je Cat prelomila da uradio ono što je uradila, ali male su šanse da King nadoknati propuštenu priliku.
Očigledno se i on mučio, inače se ne bi ovoliko razvukao ceo serijal. A očigledno se mučio i Clay Mann, pa je kao crtač uleteo i Liam Sharp koji nije iskoristio te tri sveske koje su mu dali i bio prilično zbunjen da li želi da radi nešto svoje (što i nije nešto) ili da kopira Sienkiewicza.
Nema veze, dobro je bilo dok je trajalo, ne može sve od Kinga da bude spektakularno, može i ovako, korektna priča, ali nepotrebno prerazvučena na 12 sveski, da stavi tačku na ceo Kingov run na Batu.
Čitamo dalje za sada odlični Killing Time i još bolji Human Target i čekamo nešto spektakularno...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 20/05/2022 : 10:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
U novom Batman Black&White pričica dvojca sa kormilarom Kinga i Geradsa "The Unjust Judge".
Nije baš remek-delo, ali... Ili možda jeste?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/05/2022 : 10:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To će sve Fibra objaviti za par godina pa mi se ne čita sken.
Ali nabavit ću🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/06/2022 : 11:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Killing Time je sve bolji i bolji. Još dve sveske...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 10/06/2022 : 12:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Killing Time je sve bolji i bolji. Još dve sveske...



Baš sam neki dan pročitao dvojku i oduševila me je. Jokerov monolog o zatvorenim gubicama, Pingvinovo rješavanje viška ljudi u prostoriji, Verino ucjenjivanje Batmana, Batmanova nonšalantnost vezana uz nanošenje boli kriminalcima i, naravno, stare Grkinje koje su otkrile vino, pa su za njega spremne žrtvovati i vlastitog sina... Hard boiled do jaja. King je opet kralj.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/06/2022 : 09:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Batman/Catwoman c1-11 od 12 (2020-, DC) s Tom King, c Clay Mann i Liam Sharp

Ne vredi... Želeo sam da mi se MNOGO dopadne ovaj strip, ali ne vredi... Čak sam i odlagao čitanje, hteo sam da sačekam i poslednju svesku za donošenje ispravnog suda.
Ono što je trebalo da bude poslednja priča o Batmanu (i Catwoman), epsko remek-delo koje sam očekivao od Kinga je ostalo na nivou očekivanja. Počinje furiozno, prvih par (3?) sveski su odlične, dobro zakuvano, dobro osmišljeno, dobro ispričano, odlično nacrtano... A onda shvatite posle pročitanih još x sveski da praktično King vrti jedno isto i priča odmiče brzinom polumrtvog puža dalje.
Dobro, ostaje nada da će se kroz razjašnjenje u poslednjoj svesci šta se tačno desilo te kobne noći koja je Cat prelomila da uradio ono što je uradila, ali male su šanse da King nadoknati propuštenu priliku.
Očigledno se i on mučio, inače se ne bi ovoliko razvukao ceo serijal. A očigledno se mučio i Clay Mann, pa je kao crtač uleteo i Liam Sharp koji nije iskoristio te tri sveske koje su mu dali i bio prilično zbunjen da li želi da radi nešto svoje (što i nije nešto) ili da kopira Sienkiewicza.
Nema veze, dobro je bilo dok je trajalo, ne može sve od Kinga da bude spektakularno, može i ovako, korektna priča, ali nepotrebno prerazvučena na 12 sveski, da stavi tačku na ceo Kingov run na Batu.
Čitamo dalje za sada odlični Killing Time i još bolji Human Target i čekamo nešto spektakularno...


Evo i famozne duuuugo iščekivane poslednje sveske.
Pa, ono, ok, bolje (lepše?) završeno nego što sam očekivao.
Kralj je izvukao još jednu foru iz rukava, još jedan vic, i samo venčanje začinio, napravio ga kakvo jedino i može i treba da bude, tako da vam ipak izmami osmeh.

"It's too early to be this sober."

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/07/2022 : 11:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
5. sveska Killing Time je WOOAAU!
Ugrizao sam se za jezik (za prste) da ne spojlujem ovde...
Čitajte Killing Time!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/07/2022 : 00:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

5. sveska Killing Time je WOOAAU!
Ugrizao sam se za jezik (za prste) da ne spojlujem ovde...
Čitajte Killing Time!



Sve je bilo savršeno na vrijeme.

Stvarno je King majstorski poentirao ovaj broj.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/08/2022 : 13:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Drugog avgusta tačno u 13:12 sam završio čitanje poslednje sveske Killing Time.
18 sekundi kasnije sam ušao u Whislist na Bookpositori i kliknuo na dugme Pre-order.
133 dana kasnije će odštampani primerak biti spreman za slanje.
Nakon 14 dana ću u svojim rukama imati još jedno remek delo maestra Kinga.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 02/08/2022 23:10:36
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/08/2022 : 23:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
147 dana je dovoljno vrimena da nekoliko puta promijeniš mišljenje o stripu😄

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 02/08/2022 23:18:36
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 02/08/2022 : 23:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Nisam dugo čitao ništa od Kinga, jer mi se bio smučio sa otezanjem na redovnom Batmanu... Kunta me je baš zainteresovao za Killing Time i ima pravo. Pročitah prva dva broja i jako je dobro i sadržajno, onako kako je King odavno počeo i redovnu seriju, samo je taj potencijal ovde mnogo bolje kanalisao; valjda poučen iskustvom, šta li.

Mladi Batmanovi dani, odlično poigravanje s njegovim detektivskim njuhom, odličan scenario i lep crtež. Napišem nešto više kad završim...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 03/08/2022 : 07:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ima dosta grešaka koje američki urednik izdanja uopće nije skužio (nećemo kriviti Kinga što je bio brzoplet). Druga i treća sveska se događaju 5.03., a ne 4.03. itd. Barem desetak grešaka...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 03/08/2022 : 08:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Uuu ti si to baš detaljno i pažljivo čitao.
Taj način prikaza vremenskih tokova mi je fenomenalan i sve je jasno kad se šta i gde dešava, tako da se ja nisam toliko udubljivao i proveravao da li ima grešaka. Par puta sam pogledao, istina, ono koji je datum, da li je nešto pre nečega, kog se meseca šta dogodilo, ali nisam primetio te greške. Možda će da ih isprave za trejd. Ali, iskreno, meni nije to toliko ni bitno.
Meni je ovo apsolutno remek-delo! Uživao sam od prve do poslednje scene.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/08/2022 : 08:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Triba reć Marku za te greške kad bude na redu Kingov Batman.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 16/08/2022 : 19:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
One Bad Day - Riddler, starih drugara Kinga i Geradsa je napolju.
Teška i mučna priča o postanku Riddlera ostavlja utisak udarca direktno u stomak.
Obavezna lektira.
Verovatno ću ispratiti i ostale delove, iako ih rade drugi autori, koji me baš i ne interesuju.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/08/2022 : 11:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Supergirl je završio i to mogu da kažem božanstveno! Još jedan njegov koji postaje "must" i koji ide na listu za kupovinu.



Eh... Brojevi 1-7 su mi za ocjenu otprilike 8.5/10 ili 9/10, dok zadnji broj (kod mene) ne može dobiti više od 7/10.
Nadam se da ću ovih dana uhvatit vrimena za napisat malo duži osvrt.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/09/2022 : 21:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako je ostatak štovatelja Kingovih djela doživio The Human Target specijalku, ali meni je bila užitak za čitanje. Drama u kojoj su likovi iz glavne serije dodatno razrađeni; priče o Chanceu ispričane iz njihovog ugla, bez okolišanja i uvijanja, s puno humora. A Kingovo tekstualno poentiranje na kraju svake stranice polako postaje njegov zaštitni znak.

Edited by - zveles on 01/09/2022 21:27:53
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/09/2022 : 10:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja sam i sebi dosadio sa hvaljenjem Kinga, a kamoli drugima.
Tales of HT je lagano letnje štivo, simpatični intermeco dok čekamo nastavak serijala, naročito duhovit u delu Booster Golda.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 14/12/2022 : 12:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Da li i dalje neko čita stripove ili svi samo gledamo i razmišljamo o fudbalu?
Enivej, TK je krenuo sa dva nova serijala, nisam guglao da vidim koliko toga će biti, ali:
- Gotham City - Year One je već dogurao do trećeg broja i to je neki klasični noir, za sada dobro vozi, mada se još uvek privikavam na crtača Phil Hestera. Priča vuče na stereotipe, čekamo da se odmakne od njih i da nam Tom ponudi nešto novo i više.
- Danger Street (crta Jorge Fornés koga znamo po Rorschachu) opet kreće veoma zanimjivo, opet kao stilska vežba iz pripovedanja, poput Killing Time. Nadam se samo da neće da se uguši u samom sebi poput pominjanog Rorschacha.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/12/2022 : 12:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Phil Hester kažeš? Sjećam ga se od nekad davno s Green Arrowa na kojem mi je bio jako dobar, al nedavno sam vidio neke njegove nove radove i nisam pretjerano oduševljen.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/12/2022 : 14:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Teoretski čita. A u praksi gomila zaostatke.

Ni ja nisam oduševljem kombinacijom Hester/Gapstur, a i Fornes kao da malo fuša u Danger Street. Nisam još počeo s čitanjem, samo sam prelistao, ogromna količina teksta u Gotham City me nekako odbija.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/01/2023 : 12:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
King često odaje počast kolegama dajući delovima grada ili ulica njihova imena. Ovde u Gotham City - Year One smo već imali Millerovo groblje, a koga ovde sve prepoznajete?
Kakva šetnja gradom, a?


Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000