forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tom King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/11/2021 : 13:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, SA traži malo truda, ali i daje ponešto. Realno je najbolje što daje upravo crtež, obojice crtača, ali i priča nije loša, osim što ima uzlet do recimo 7. sveske, a onda lagano pada u predivljivost.

Enivej, prva sveščica Human Target-a je napolju. Isto lepo nacrtano, ali evo jednog mog razmišljanja:

!!!!PAŽNJA VEROVATNO SPOJLERI!!!!

Kingu je izgleda počelo veoma da se sviđa do ubija (glavne) likove po svojim stripovima. Evo već treći serijal za redom...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 02/11/2021 13:48:25
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/11/2021 : 13:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pogledat ću sada ovaj Vision.

Trenutno stanje:
Rorschach +
Strange Adventure -

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/11/2021 : 14:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Pogledat ću sada ovaj Vision.

Trenutno stanje:
Rorschach +
Strange Adventure -



Vision je korak u pravom smjeru, ali mislim da bi onaj tko tek počinje s Kingom svakako trebao pročitati The Sheriff of Babylon.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2021 : 14:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Završio sam maloprije s čitanjem Strange Adventures i moram priznati da sam više nego zadovoljan! Napisati ću malo duži osvrt kad se slegnu dojmovi, ali ovako mi se sad na prvu čini da ide direktno na popis stvari za naručiti s Bookdepositoryja

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/11/2021 : 15:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vision (Panini Comics 2016)

Kunta Kinte je sve rekao, i o Kingu i o stripu. Nema se tu šta pametno dodati.
Složena društvena kritika koja postavlja mnoga pitanja. Ja bih izdvojio ona o smislu života i umjetnoj inteleginciji i njenom mogućem mjestu u društvu.
Nitko ne piše kao King! Posao u CIA-i izgleda donosi veliko iskustvo.

Crtež je pravo osvježenje. Pun je emocija. Grom gromova!



- Selfie s Visionima - neprocjenjivo.



- Roditelji se žrtvuju za djecu. Djeca postanu roditelji i žrtvuju se. Sve same žrtve, nigdje dobitka.



- Kakav li je sex kod šuko jeba#%a?



Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/11/2021 : 16:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Znači sada je 2:1.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/11/2021 : 16:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
2-1 ali pročitat ću još jednom Strange Adventurs. Ovaj put s više strpljenja.

Have mercy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/01/2022 : 20:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Čita li još netko The Human Target? Meni je to vrhunski, King u svom najboljem izdanju. Noir tragedija (još se nadam da neće tako i završiti) te naslovi epizoda iz Kralja Leara (da nije simpatično bilo bi pretenciozno, gospodine King), sve upakirano u izrazito duhovit sarkazam glavnog junaka i detektivsku priču koja je za sada dostojna Christophera Chancea.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/01/2022 : 20:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Svašta! NARAVNO da se čita!
Ovo za kralja Lira nisam primetio, eh, ali za sada priča ide odlično.
Mene ne čudi ta blaga tragedija koju nagoveštava i HT, to je King radio u skoro svim svojim poslednjim stripovima (pa čak i u Batmanu!) - ono ubije glavnog junaka na tvoje oči!
Crtež je p-r-e-l-e-p! Tj crtež u kombinaciji sa dizajnom i kolorom.
Ne znam ko Kingu bira crtače, ali ko god da to radi, radi posao za 10.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/01/2022 : 20:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Potpuno se slažem. Crtež je M-E-G-A!
Kao da namjerno (ne kao, nego baš) ruši najstarije pravilo superherojske strip produkcije da glavni junak ne može umrijeti. Ne znači to apriori da će i umrijeti, ali nekad davno je bilo nezamislivo da može čak doći u situaciju u kojoj bi bio "gotov".

Smallwood je prije radio za Marvel, ne znam kako je sad stigao u DC, možda King ima prste u tome.

Edited by - zveles on 11/01/2022 20:57:13
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/01/2022 : 21:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Opet da gnjavim malo: čitaj i Supergirl, odličan strip.
Priča je odlična, ali način pričanja... Uf, opet ću da upadnem u patetiku... Ali, ovde King tako lepo priča priču, tako lep jezik koristi, tako lepo pripoveda. Ja kad pročitam tu jednu svesku mesečno, ono, sednem i gledam u x neko vreme i neko vremen ne mogu da čitam ništa više.
Crtež nije na taj način lep kao u Strange Adventures i Human Target ali je isto odličan.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/01/2022 : 21:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Meni crtež kod Supergirl odgovara, ali nikako uhvatititi vremena. Nego to što kažeš o načinu pisanja, lijepo oblikovanim rečenicama/dijalozima, to me pali. Uzet ću na čitanje čim uhvatim malo vremena, ali nemoj da Marko vidi ovaj post, još imam jedan veći prijevod za napraviti u ovoj sezoni za Fibru.

Edited by - zveles on 11/01/2022 21:18:01
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/01/2022 : 21:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ima jedna njegova kratka priča u knjizi DC Celebration: Catwoman, 8 stranica. Crtež je od Mikela Janína.

- Nije rak! Što bi moglo biti?


Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/01/2022 : 21:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/01/2022 : 22:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
"Ukrala si, i po tom sam znala da si moja...", tako nekako.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/01/2022 : 20:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Bat Cat Special je…
Čitajte ga.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 30/01/2022 : 03:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Bat Cat Special je…
Čitajte ga.



10 od 10, što bi se reklo.

A zanimljivo je i kako maxi serija nakon specijala dobiva novu dimenziju i postaje bolja. Totalno je digao cijelu ovu svoju Bat/Cat priču. Zapravo Cat/Bat... Promašili su naslov.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/02/2022 : 20:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote


Svakog mjeseca potpuno free, cbr ili pdf, na službenim stranica Kinga i Else. Boja Holligsworth.

So that’s the breakdown. If you’d like to pay, pay. If you just want the comic and the newsletter, that’s cool too. We’re not here to pressure you, we’re here to entertain you.


https://everlastingproductions.substack.com/p/welcome-to-everlasting-productions
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/02/2022 : 09:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa nije baš nešto ovaj Love Everlasting, a i ne obećava nešto.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/03/2022 : 09:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Toma nikako da završi Bat/Cat, ali zato kreće novi one shot Bat: Killing Time.
Javim utiske kad pročitam prvu sveščicu koja je napolju.

Supergirl je završio i to mogu da kažem božanstveno! Još jedan njegov koji postaje "must" i koji ide na listu za kupovinu.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/03/2022 : 20:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da ne čitam ponovo cijeli topic, kakav je ovaj Batman: Rebirth? Mislim, znam da valja.
Serijal je završen i ima toga par tisuća stranica i ako se ne varam sve je napisao King?

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/03/2022 : 22:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Sve je napisao King: 85 sveski plus sad Bat-Cat 12 svesku (za sada objavljeno 10).
Meni lično je to sve fenomenalno. Ne može da se poredi sa DK po značaju, ali je savršeno napisano, opet, po meni remek-delo. Kako čitaš sve bolje i bolje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/03/2022 : 23:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Vrtim sad ceo ovaj topik i ne mogu da verujem da nisam sebe uspeo da nateram da napišem neki hvalospev o Batu. Znam samo da kad sam ga prošle godine čitao (po drugi put) od početka pisao sebi neke beleške, ali eto… Ni volje ni vremena, a treba. Treba, jer mora.
Ljudi (pa i ja) imaju predrasude: to je Batman, sve je već rečeno, napisano, Miller ga je redefinisao, Moore ga je secirao, drugi su ga mecvarili i rasturali u komadiće, analizirali, psihoanalizirali… A King ga je ubacio u ljubavnu priču. I to kakvu…
Uskoro od mene više o ovome…

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/04/2022 : 15:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Batman (2016) 1-6

Kakav početak! Furiozan!!

Crtež uglavnom odličan, najviše mi se svidio Mikael Janin.
Neke scene su gromovite! King je uspio nadmašiti i Millera.







Have mercy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/04/2022 : 15:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
To je ona I Am Gotham priča? Meni je to bilo dno dna kad sam čitao kad je izašlo

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000