forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tom King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 02/07/2021 : 20:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ja strašno volim noir kao (pod)žanr i baš uživam u dobrim pričama tog tipa. Pway For Me mi je fantastična priča upravo zbog toga što tako dobro pogađa tu noir-astu atmosferu i unatoč tome što koristi već dobro poznate klišeje (veliki grad, kišna noć, zadimljeni bar, unutarnji monolozi, ovo, ono...) ostavlja dojam vrhunskog hommagea žanru.



Žanr se sastoji od klišea, ili ajde da kažem tropa ili, na najbazičnijem nivou, arhetipova.

Hm, čudi me onda da nikad nisi bio zainteresovan za Bendisov rad. Njemu noar leži mnogo bolje nego superheroji, i beskrajno bolje nego timski superheroji. Uprkos tome što se pogubio u ovom drugom, daleko više ga povezujem sa tim žanrom nego Kinga.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 10/07/2021 : 08:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
w00t!



https://www.gamesradar.com/dc-to-launch-new-human-target-title-by-tom-king-and-greg-smallwood/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/07/2021 : 15:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm... Ne znam. S jedne strane mi djeluje prirodno da se King uhvatio ovog naslova i recimo da se nadam da će biti u rangu Sheriff of Babylon, no s druge strane mi se čini da je sa zadnjih nekoliko naslova previše otišao u neke metafizičke vode i da bi ovo moglo biti još jedno takvo djelo. Sudeći po ovom rukama lijevo izgleda da će Human Target (opet) biti dio DC univerzuma, šta mi se iskreno i ne sviđa previše.

Milliganov run (originalna grafička novela i ovo kasnije) mi je baš super i nadam se da će Kingov run biti barem jednake kvalitete.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 10/07/2021 : 17:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
S obzorom na to što piše na linku ja očekujem da će biti dio DC universuma na isti način kao i Strange Adventures. Uz dodatak da je Christopher Chance puno zahvalniji lik za takvu vrstu stripa od Adama Strangea.

Edited by - zveles on 10/07/2021 17:19:48
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/07/2021 : 19:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Supergirl može da postane jedan veooooma zanimljiv stripić.
Prva sveska je uvod, pomalo razvučena, jer očigledno premisa nije baš morala da bude na dvajs i kusur strana, moglo je to na petnaestak, a druga nam nudi neki poluomaž Vodiču kroz galaksiju.
Supergirl i dalje obećava dobru zabavu.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 29/08/2021 : 21:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Toma Kinga žvačem na Batmanu, kupujem sveske, nije to loše i ne smeta mi toliko dekompresija kao kod Visiona. Otpočetka zamišljen u dvanaest sveski ovaj miniserial obećava mnogo a isporučuje jedva dovoljno. Vision je začudan stroj koji gradi (doslovce) obitelj i pokušava se uklopiti u mirno američko predgrađe. Pratimo vrtoglavo brz Visionov pad uz ugodno funcionalan crtež. Kolor je na mahove ambiciozan.



Ako se već moralo povući rasizam, moglo se baš i nadograditi. Vision ne samo da je drukčiji od svega viđenog, već je dručkiji od svega što običan čovjek može zamisliti. Nije King prolio mnogo znoja gradeći kompleksne konflikte, klipovi ulijeću niotkuda u Visionove kotačiće, ali stvar lijepo teče niz grlo. Još jedna tabla jer slike podižu osvrtiće...



Moglo je biti više SF. Moglo je biti više superherojski. Možda je King mislio da jedno isključuje drugo? Svidjelo mi se što otkriva kraj na samom početku, determinizam, hladne jednadžbe itd. Palac gore za P=NP problem kojeg je pokušao uguziti u radnju, iako misao nije otišla nikamo ideja je sama po sebi fantastična i zaslužuje da je netko ukrade.

Isplati se pročitati, kratko je, nije zamorno i dovoljno je dobro kao što rekoh.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/09/2021 : 23:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao Kinga, ovo je moj prvi susret s njim. Prvi album od 2 koliko je Panini dosad objavio.
Jako zanimljiv i napet noir-krimić. Čovjek stvarno umije pripovijedati.




Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/09/2021 : 08:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Rorschach je malo komplikovaniji, priča mi je malo nejasna. O čemu se radi, šta hoće King da ispriča? Ja sam par puta počinjao da ga čitam. Pročitam do tad objavljene sveske, pa kad izađe sledeća sveska, shvatim da se ničega ne sećam, pa ponovo… Onda sam kod 7. odustao i rekao da ću da sačekam da bude završen, pa da pročitam u cugu. Ostala je samo još jedna sveska, treba da se pojavi za nedelju, dve…

Ako hoćeš da kreneš sa Kingom, a da nisu superheroji, čitaj Sheriff of Babilon.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 14/09/2021 : 13:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Izašla i poslednja sveska Rorschacha. Vreme je za čitanje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/09/2021 : 10:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Rorschach (crtež Jorge Fornés)
Pokušaj Kinga da napravi pandan filmu Svi predsednikovi ljudi na kraju ostavlja mlak utisak. Ne mogu tu da se nađu neke ozbiljnije zamerke, ali zanimljiv početak u prvih par sveski se ipak nije razvio u nešto što bi opravdalo dodatno maltretiranje likova iz Watchmena. Od svih prežvakavanja Mooreove ideje, i dalje ostaje utisak da su jedino Darwin Cookeovi Minutemen ostavili nešto u rangu samog originala.
Enivej, King opet radi po zadatku i praktično politički triler koji je želeo da ispriča smešta u poznati milje i samo koristi poznatu pretpostavku sveta koji je stvorio Moore. Priča prati neimenovanog detektiva koji pokušava da rasvetli pokušaj političkog ubistva i sve vreme je to napeti krimić. Priča je dobro vođena, opet je to mozaik koji King sklapa pred vama i delić po delić vam stvara "veliku sliku". I sve funkcioniše, i tera vas da čitate dalje, i sve se zaokruži, ali opet se postavlja ono "Zašto? Čemu sve ovo?"
King i kad tezgari odradi korektan posao, ali se ovde vidi da mu tu nije srce. Za razliku, recimo, od Supergirl. Čitajte bolje Supergirl, a ovo ako baš hoćete, kao ja, da ispoštujete Kinga i da pročitate sve što napiše.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 12/10/2021 19:58:26
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 03/10/2021 : 12:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by Paka01

Strange Adventures


Ja čekam da netko prevede Pykkt jezik.


Čitam ponovo Strange Advantures u iščekivanju poslednje sveske.
U četvrtoj svesci na 14 strani Mr. Terrific kaže dve rečenice na jeziku Pykkta, a odmah dole isto to na engleskom. Na osnovu toga može da se dešifruje šta pričaju:

4. sveska, 5. strana
- Time to activation, sargent?
- Seven seconds, general.
- Very good.
...
- Sargent?
- We're ready, general.
- Excellent, on my count. Three, two, one.

6. sveska, 9. strana
- You might have surrendered and lived as slaves.
- But you have chosen conflict.
- As such the only limitation set upon of this warfare is how quickly you will die.
...
- Aw beans!
...
-Lakzdlz lkzklz alkzdlkz! (neka molitva verovatno)
...
- Guh!

Sve posle toga su te neke gluposti "lkzdkl..." i sve tako, verovatno neke molitve...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 03/10/2021 16:30:09
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 03/10/2021 : 18:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Da, KuntaKinte, skužio sam u međuvremenu. Hvala Mr. Terrificu koji je jezik naučio za vrijeme leta do Ranna.

Djelomično su kasnije bljezgarije, a na par mjesta ima i nekih konkretnih iako ne previše važnih rečenica koje se također mogu pročitatiti.

Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/10/2021 : 19:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Gotov i Strange Adventures.
Hmmm, pa, malo bolji konačni utisak nego kod Rorschacha. Kod mene blago razočarenje na kraju, tj ne baš razočarenje, nego osećaj neispunjenih očekivanja da će ovo da preraste u nešto grandiozno, kako je delovalo oko sredine serijala.
Na kraju, ovi ću ipak da kupim, crtež u ovom stripu je zaista božanstven i ovo valja imati na papiru.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/10/2021 : 20:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
A upravo htio pitati kakav je Strange Adventure! Dakle zlatna sredina.

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/10/2021 : 11:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Superman - Up in the Sky (crtež Andy Kubert)
Ovo je možda treći strip o Supermenu koji sam pročitao u životu (ako se Crveni sin računa). Mislim, koga briga za Supermena? Ono, baš me briga za njegove probleme, dileme i ostalo, nikad me nije zanimao. A verovatno nije ni Tom Kinga. Ali, tezga je tezga, odradio čovek ono što su mu dali i verovatno im rekao "To je to, mante me više s njim, dajte mi nešto drugo". I ok je to, ono, za Supermena, poslao ga King na drugi kraj galaksije da spase jednu devojčicu, ostavljajući čovečanstvo, pa i celi univerzum na cedilu da se, jadni, snalaze nekako bez njega, dok je on savladavao raznorazne prepreke ne bi li uradio ono što se od njega očekuje. I dobijemo tako ovde par zanimljivih detaljčića, par zanimljivih i vrcavih dijaloga (Alice Supermenu: "If you and Batman fought, who would win?", odgovor: "The Joker") i gomilu instant promišljanja koja pametni scenaristi umeju da nam uvale da se osećamo da smo pročitali nešto vredno.
Međutim, nema ovde ničega, osim pomoći za par popodnevnih uspavljivanja posle ručka.
Samo za ljubitelje Supermena (ako takvih ima) i samo za ljubitelje Andy Kuberta (ako takvi postoje).

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/10/2021 : 13:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Samo za ljubitelje Supermena (ako takvih ima)


Da, naravno.

Superman je najbolji fiktivni lik. Ne samo u stripu, već općenito.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/10/2021 : 14:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zar postoje ljudi koji ne vole Andyja Kuberta?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 26/10/2021 : 15:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Zar postoje ljudi koji ne vole Andyja Kuberta?



Njegov tatko mi je mnogo draži.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/10/2021 : 15:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Paka01

Zar postoje ljudi koji ne vole Andyja Kuberta?



Njegov tatko mi je mnogo draži.



Normalna stvar, meni isto, no i Andy i Adam mi imaju skroz dobar crtež.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 26/10/2021 : 15:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Meni su bili dobri na Ultimate X-Menima kad sam bio klinac, danas bi mi vec malo teze pali.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/10/2021 : 16:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Zar postoje ljudi koji ne vole Andyja Kuberta?


Hehe evo ja, dežurno gunđalo.
Ne mogu ja tu ikonografiju da svarim, pa to ti je. To, ti mišići deformisani, te ruke, fizionomije, ma ništa. Staviću večeras kad budem pri Photoshopu par primera, pa da vidimo kako ćete da ga odbranite.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/10/2021 : 17:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Baš sam jučer čitao Batman and Son i Andy mi je super legao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/10/2021 : 18:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Shaneru jel to krećeš s Morrisonovim Batmanom? Javljaj dojmove!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/10/2021 : 21:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Eno tamo na Batmanovoj temi da ne offtopičarimo (previše) ovdje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/10/2021 : 01:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Strange Adventures
Za mene previše likova, previše nepoznanica, nisam mogao to pratiti pa sam odustao nakon 100 str.

Svidio mi se onaj dio u pustinji. Dobar je i onaj Mr.Terrific. "Pitaj me nešto što ne znam."


Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000