forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Ante gotovina-film Antuna Vrdoljaka
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 19/02/2017 : 20:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
Vrdoljak snima film o hrvatskom generalu Anti Gotovini,Goran Visnjic je u glavnoj ulozi.Cuo sam za to i prije ali danas sam dobio i konacnu potvrdu,vidio na hrtu,Visnjic je bio gost u nekoj emisiji i Vrdoljak je bio na dnevniku.
Sta ocekivat od filma?Ja sad ne znam detalje ali sigurno da ce se puno pricat o ovom filmu u danima i tjednima koji dolaze.

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/02/2017 : 20:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Ti bi opet na odmor?

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19329 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/02/2017 : 20:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Očekujem odvratnu patetiku od filma, kao što to samo Ante zna napraviti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/02/2017 : 21:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
bah, ne znam.katastrofalan odabir glumaca uz već izlizanu vrdoljakovu prenaglašenu patetičnost ala duga,mračna noć. ništa dobra. to je trebao netko drugi, ali mi režisera takva kalibra nemamo

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 19/02/2017 21:03:03
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7867 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/02/2017 : 22:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Očekujem odvratnu patetiku od filma, kao što to samo Ante zna napraviti.



ti očito nisi gledao njegove filmove
odnosno, pretpostavljam da si gledao samo dugu, mračnu noć
a prije toga je naš antun bio jedan od najboljih režisera, ne samo u hrvatskoj, nego u vasceloj jugoslaviji
i uvijek je snimao po sjajnim predlošcima: ratni dnevnici ivana šibla, krleža, marinković, raos... i uvijek ih je odlično interpretirao
da je karijeru režisera završio 1990. kada je snimio svoj najlošiji film (do tada) karneval, anđeo i prah - bila bi to karijera bez greške
ali ne, on 15 godina kasnije snima dugu mračnu noć, po vlastitom scenariju, a sada i gotovinu po nenadu ivankoviću, na scenarij ne znam čiji, valjda od neke rodbine ili svojte
ne da sluti na katastrofu, nego sam siguran da će biti
čak neće biti ni dobro snimljeno, jer vrdoljak ni kad je bio dobar, nije znao snimat masovne scene

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25846 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2017 : 23:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
bolje hrvatska patetika nego strana.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 20/02/2017 : 01:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

bolje hrvatska patetika nego strana.




GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19329 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/02/2017 : 06:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by tinton

Očekujem odvratnu patetiku od filma, kao što to samo Ante zna napraviti.



ti očito nisi gledao njegove filmove
odnosno, pretpostavljam da si gledao samo dugu, mračnu noć



Odnosno, loše pretpostavljaš.
Nisam napisao da Ante zna napraviti samo odvratnu patetiku, nego da samo Ante zna napraviti takvu odvratnu patetiku.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/02/2017 : 07:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message
Mediji na sve načine gledaju da prcaju na račun devedesetih samo da balkanski paori ostanu gnevni i zatupljeni koliko je god to moguće. Sad još samo da ovi moji snime film po Karadžiću i eto ti veselja.

Očigledno je da će film po svim standardima biti smeće - nije njima stalo da ga naprave kako valja već samo da ga puste u eter i posluži u svrhu gore napisanoga.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 20/02/2017 07:49:14
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 08:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Ma kakvi, uopće ne stoji to što pišeš, Patak.
Tvoj upis samo pridonosi dodatnom zbunjivanju ionako već po prirodnom nagnuću zbunjola, čiji broj raste kako idemo istočnije.

Film o Gotovini je - prava stvar.
A da li će biti dobro odrađeno, to se ne zna. Mladi ili zreli Vrdoljak je radio odlične filmove, što, naravno, ignoranti poput tintona nemaju pojma.
Međutim, cjelokupna sadašnja situacija u kulturi, gdje nekakvi prtenjače uskaču u cipele javnog intelektualca, ne obećava mnogo. Hoće li stari Vrdoljak podleći toj prtenjača-halabuci, pa biti samo antiprtenjača, to je ključno.

Na kraju krajeva, ako i ne uspije najbolje, barem će biti hrvatski kič i ostati za sva vremena ko licitarska srca na Mariji Bistrici.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/02/2017 : 08:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
da se kristijan milić ovoga uhvatio vjerovatno bi i nešto bilo od filma, ovako kad vrdoljak režira može ispasti jedino patetična pizdarija, katastrofa. ko i duga mračna noć, koja je u rangu sapunjare ponos ratkajevih.
ali nije vrdoljak tupson, on računa na emocije naroda koje će prikriti njegov najnoviji patetični treš.

milića za taj projekt, milića. a ne starog alchajmera koji devedesetih naglo zaboravio svoje partizanske filmove.


Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/02/2017 : 08:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by tinton

Očekujem odvratnu patetiku od filma, kao što to samo Ante zna napraviti.



ti očito nisi gledao njegove filmove
odnosno, pretpostavljam da si gledao samo dugu, mračnu noć
a prije toga je naš antun bio jedan od najboljih režisera, ne samo u hrvatskoj, nego u vasceloj jugoslaviji
i uvijek je snimao po sjajnim predlošcima: ratni dnevnici ivana šibla, krleža, marinković, raos... i uvijek ih je odlično interpretirao
da je karijeru režisera završio 1990. kada je snimio svoj najlošiji film (do tada) karneval, anđeo i prah - bila bi to karijera bez greške
ali ne, on 15 godina kasnije snima dugu mračnu noć, po vlastitom scenariju, a sada i gotovinu po nenadu ivankoviću, na scenarij ne znam čiji, valjda od neke rodbine ili svojte
ne da sluti na katastrofu, nego sam siguran da će biti
čak neće biti ni dobro snimljeno, jer vrdoljak ni kad je bio dobar, nije znao snimat masovne scene



smeta li tebi više tema ili redatelj?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 09:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Čekaj malo, igica.
O čemu se zapravo radi? Snima se film o Gotovini, ne o Oluji, ako sam dobro razumio. Iako bih ja rađe da je obrnuto.
Znači, ovo neće biti primarno akcijski film, nego biografija, drama.
Kakve Milić ima kvalifikacije da snimi dobru dramu? Odlično je uradio Broj 55, čak vrhunski, ali to je čisti akcijski film. Za potrebe akcijskih scena unutar drame, može ga Vrdoljak angažirati, dapače, bilo bi poželjno.

Vrdoljak, s druge strane, može dati svoju krunu ovim filmom, jer ni njegovi partizanski filmovi nisu tupasti po soc-real formuli. Također mu se pruža prilika da ih se još više "odrekne", što je dobro, jer se može sam sebi opravdati što je bio prisiljen raditi partizanštinu (ne do kraja tupastu, ali ipak partizanštinu, koja je po samoj definiciji sušta tupost). Uostalom, tko se danas više može identificirati sa komesarom Vjekom, osim valtera i par takvih zbunjola. Hrvatska stvarnost je sve te koncepcije iz zemlje velike laži stropoštala u bespuća povijesne zbiljnsti i sve više ih označuje kao zlosilje. Tako da je Vrdoljak puno stvarniji i pametniji od tebe, ako je, kako kažeš, zaboravio svoje partizanske filmove - jer, njih i treba zaboraviti kao nešto živu, a čuvati ih u sjećanju samo kao prevladanu prošlost.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 09:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by ken2
bla bla



smeta li tebi više tema ili redatelj?



Pravo u sridu.
Uopće nije jasno kaj je to kenja2 tako uzrujalo. Za Patka je razumljivo, ali kenova zbunjenost nije jasna.
Snima se film o Gotovini, sjajno, ali ništa specijalno se nije dogodilo: i dalje ćeš moći ići puštati ružičaste balone na zrinjevcu, ken.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/02/2017 : 09:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Ma kakvi, uopće ne stoji to što pišeš, Patak.
Tvoj upis samo pridonosi dodatnom zbunjivanju ionako već po prirodnom nagnuću zbunjola, čiji broj raste kako idemo istočnije.

Film o Gotovini je - prava stvar.
A da li će biti dobro odrađeno, to se ne zna. Mladi ili zreli Vrdoljak je radio odlične filmove, što, naravno, ignoranti poput tintona nemaju pojma.
Međutim, cjelokupna sadašnja situacija u kulturi, gdje nekakvi prtenjače uskaču u cipele javnog intelektualca, ne obećava mnogo. Hoće li stari Vrdoljak podleći toj prtenjača-halabuci, pa biti samo antiprtenjača, to je ključno.

Na kraju krajeva, ako i ne uspije najbolje, barem će biti hrvatski kič i ostati za sva vremena ko licitarska srca na Mariji Bistrici.



Neću sad da se raspravljam na osnovu pretpostavki na bazi nikakvih informacija.

Pustiću jednostavno da odnos kvaliteta filma i količine buke koju će dići kažu za sebe. Ergo, buka je već počela

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/02/2017 : 09:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
kažem ti, milić i nouvan els. odlično je odradio broj 55,čista akcija i pucačina kakva je i bila devedset prve, bez moralnog prekenjavanja. ali i ratnu dramu živi i mrtvi, manja akcije a više naglasak na psihološkoj karakterizaciji. zbog tih filmova ima kod mene kredibilitet da bi vrhunski odradio gotovinu. bez lažno moralnog i patetičnog prekenjavanja što će ovaj zasigurno pod vrdoljakovom palicom biti.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 09:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12
čista akcija i pucačina kakva je i bila devedset prve, bez moralnog prekenjavanja



ne slažem se
ne možeš ništa raditi bez smisla ("moralnog prekenjavanja" po tebi), jer bi to bilo čisto životinjsko ophođenje

da domovinski rat uopće može biti takva "čista akcija i pucačina" trebaju pretpostavke, koje su se "moralno prekenjavale" kroz našu povijest.
ma ne, neću se šaliti i izvrtati ovu tvoju, baš slabu i lošu konstataciju, nego to što je idejno pripremljeno tlo mogli su naši ljudi, ratnici, tako se sjajno boriti. nisu se borili iz životinjskih pobuda, pa makar im i samima one nutarnje, fundamentalnije zasade bile netransparentne, a mjestimično se i javljale kao borba za preživljavanje.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 20/02/2017 : 11:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message
Negdje je bilo spomenuto da ce Kristijan biti pomocnik rezisera. Pa ce akcione scene mozda i biti dobro napravljene, ali i dalje ne vjerujem da postoje ikakve shanse da to ispadne dobar film ako je radjen po predlosku Ivankoviceve knjige.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/02/2017 : 12:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
A da je najprije pogledamo film pa onda mudrujemo?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 20/02/2017 : 12:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message
Neki unaprijed znaju da neće valjat. Da mi je tu njihovu sposobnost da znam šta će valjat, a šta ne, da bez veze ne kupujem/gledam svašta
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7306 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/02/2017 : 13:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
bolje vrdoljak nego sedlar
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10108 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/02/2017 : 13:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
Ja san nedavno pogleda Sedlarov film o Joeu Šimuniću.
Najodvratniji politički pamflet još od Goebelsovog vrimena.
Šta god da Vrdoljak napravi neće bit ni blizu Sedlarovog sranja.
Uostalon, kad zanemariš šta je pokvareno đubre, Vrdoljak je čovik od zanata.
Sedlar je obični jadnik..

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 20/02/2017 : 14:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message
Verujem da će to biti neponovljivi spektakl. Most na Neretvi mu neće biti ravan.

Mada bih ja od toga napravio epsku priču u više nastavaka. Vrdoljaku bih preporučio Veita Harlana, taj je znao posao.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7867 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/02/2017 : 14:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by ken2
bla bla



smeta li tebi više tema ili redatelj?



Pravo u sridu.
Uopće nije jasno kaj je to kenja2 tako uzrujalo. Za Patka je razumljivo, ali kenova zbunjenost nije jasna.
Snima se film o Gotovini, sjajno, ali ništa specijalno se nije dogodilo: i dalje ćeš moći ići puštati ružičaste balone na zrinjevcu, ken.



a jebote, pravi se javio
kažeš pravo u sridu
a meni uopće nije jasno pita li hrvoje mene ili tintona nešto
i šta me uopće pita, ako pita mene
a ti veleumno, kao i uvijek, zaključuješ da me nešto uzrujalo
ma čak me ni ti s tim kenj2 ne uzrujavaš,
uzrujalo bi me da me ne vrijeđaš
drži se ti pseudofilozofskih raprava na zagoru
a ja ću puštat roza balončiće
i mislim da smo gotovi
više mi nisi čak ni duhovit

a hrvoje ako me nešto pitao, neka pojasni što pita
ovako kako uspijevam shvatiti, to nije pitanje, nego optužba da meni smeta tema filma, jer koliko ja vidim pročitat to što sam pisao, ja sam branio vrdoljakovu stručnost, barem u periodu dok se bavio filmom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/02/2017 : 14:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
http://www.jutarnji.hr/spektakli/domace-zvijezde/vrdoljak-20-veljace-na-dinari-pocinje-snimati-film-o-gotovini-visnjic-dolazi-direktno-iz-kanade-otkrivamo-jos-neke-glumce-iz-filma-general/5604639/

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 15:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
kako da ne, sigurno ću tebi i takvima prepustiti prostor da bulazne i pseudobrane vrdoljakuvu stručnost
pod svojim pseudoupisima proturavaš najiritantnije stavove i onda očekuješ da ti se lijepo obraća. snima se film o Gotovini i kaj te muči njofra? kaj te toliko muči njofra da si brže bolje počeo galamiti kako će biti katastrofa, scenarij pišu rođaci i ostale gluposti? zbog čega očekuješ ikakvo razumijevanje za sebe i takve, kada sam nemaš nikakvo niti poštuješ (a niti razumiješ) ono najvrjednije?
jednostavno sam ti odgovorio na tvojoj razini.
pa se duri.
mora se s vama građanoidima oštro, jer ste se raspuzli na sve strane i halabučite. kako je druga strana pristojnija, bečka škola, došlo je do iskrivljenja stvarnosti u vašim glavicama (jako vidljivo kod tebe, npr.). pa tako ti misliš da misliš kada pričaš da si samo branio vrdoljakovu stručnost, dok si usput djelovao destruktivno i gadio ono što ne razumiješ, a što je na svaki način više i vrijednije od ružičastih balona.
ovako ćeš malo-pomalo dobiti ispravniju perspektivu, a onda, ako išta vrijediš, mijenjat ćeš se i poštivati ono što drugi poštuju, da bi imao ikakva prava kenjkati na sitno.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000