forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sudjenje skolstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 14:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
To je to, Beva. Riješio si nam školski sustav! Razrednik da neopravdane i ako će bit dovoljno neopravdanih i opomena svi problemi će se riješti. Pa jebote, kako se toga nitko prije nije sjetio. Ovi "Ausrjanci" koji plešu užičko oko profesora su sigurno bili bez ikakvih opomena i ukora i zato su radili sranja na satovima. Beva, daj pošalji im taj pravilnik na tu austrijsku školu da vide zašto kod nas sve funkcionira.

Inače, imali smo na gimnaziji jednog inžinjera koji je došao kao zamjena za profesora matematika. Par puta se slomio i izdržao dva mjeseca. Jebiga, nije pročitao pravilnik. Sve je to u pravilnicima.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 14:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh, užasno usko se gleda na ulogu profesora odgajatelja i općenito tu razrednu dinamiku.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/05/2019 : 14:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by nagor

Da, i meni je jednom jedan nakon sata na kojemu smo imali partizane došao sa "Vi ste profesore za crvene, a? Moj tata ima drugačije mišljenje o tome."


To, koliko puta čujem iz zadnjih klupa "Hitler je zakon!" ni ne brojim više. Ali dosta tih koji to izjavljuju to rade zbog toga jer žele pozornost i reakciju, a ne zbog toga što to stvarno misle.



Vrlo je uznemirujuće čuti da si ti profesor povijesti. Što je sljedeće, Rakosi kao tetak-odgajatelj djece u vrtiću!?



Ili VALTER nastavnik-odgajatelj djece sa posebnim potrebama, koji će održavati dodatnu nastavu te će im objašnjavati čemu služi anus
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/05/2019 : 14:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

To je to, Beva. Riješio si nam školski sustav! Razrednik da neopravdane i ako će bit dovoljno neopravdanih i opomena svi problemi će se riješti. Pa jebote, kako se toga nitko prije nije sjetio. Ovi "Ausrjanci" koji plešu užičko oko profesora su sigurno bili bez ikakvih opomena i ukora i zato su radili sranja na satovima. Beva, daj pošalji im taj pravilnik na tu austrijsku školu da vide zašto kod nas sve funkcionira.

Inače, imali smo na gimnaziji jednog inžinjera koji je došao kao zamjena za profesora matematika. Par puta se slomio i izdržao dva mjeseca. Jebiga, nije pročitao pravilnik. Sve je to u pravilnicima.



Ponavljam, dugo, dugo će nama trebati da se naučimo poštovati zakone. To je mukotrpan i spor proces ali svatko treba poći od sebe. Dok se ne naučimo tome nema nam napretka.

Ako se zakon ne provodi, tko je kriv? Učenici nisu sigurno. Krivo je vodstvo škole kojem takvo stanje odgovara. Dakle, kritike usmjeriti tamo.

Ali doći ovdje i pričati kako su učenici zaštićeniji od ugroženih životinja, pa se onda smijati kad postoje zakonske mjere discipliniranja je deplasirano. Oni mogu biti zaštićeni samo seljaklukom i nepoštivanjem zakona. Protiv toga se bori samo tako da svaka iduća generacija bude malo bolja od prethodne dok se svi kolektivno ne discipliniramo. Nema tu čarobnog rješenja preko noći.

Ponavljam, problem je u našem mentalitetu i tu treba usmjeriti kritiku, a za takav mentalitet najmanje su odgovorni učenici. Ako se ravnatelj plaši kazniti dijete jer mu je ćaća lokalni moćnik, jebiga. Pravna država ne funkcionira i problem je tu. Borite se da se zakoni poštuju. A početi možete tako da se držite zakona, makar ispali najveći naivci. Ne vidim drugog načina.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/05/2019 : 15:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Inače, imali smo na gimnaziji jednog inžinjera koji je došao kao zamjena za profesora matematika. Par puta se slomio i izdržao dva mjeseca. Jebiga, nije pročitao pravilnik. Sve je to u pravilnicima.



S ovakvim upisima samo se spuštaš na razinu one profesorice. Ne treba ti to.

U svakoj struci bi nam bilo bolje da se zakoni poštuju. Ja kad računam statiku radim po pravilima jer se bojim posljedica. Puno je inženjera koji će pristati na kompromis jer se više isplati. I tu je problem u mentalitetu. Mogu ja pljuvati investitore koliko hoću, ali da nema korupcije u sustavu ne bi ni oni mogli raditi što hoće. A korupcije ima jer se nekome isplati. I znaju da će se, ako se zgrada sruši, nekako izvući.

Ali eto, ja koji se držim zakona sam naivčina i neka sam. Mirnije spavam.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/05/2019 : 16:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
U nasoj gimnaziji je radio jedan profesor koji je stalno prijavljivao nepravilnosti u skoli ministarstvu.
Kolege su mu totalno pozvizdile zbog toga.
Moja razrednica (ova ista koja je sve opravdavala) je cak imala plan da oni njega prijave. Kada sam ja pitao kojim povodom, ona je obrazlozila da si on previse dopusta. To nam je kadar u skolama.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/05/2019 : 16:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
E da, a profesorica geografije nam je jednom rekla da ako dva puta predjemo datumsku granicu u istom danu da cemo se vratiti dva datuma unazad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 21/05/2019 16:12:17
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/05/2019 : 16:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

O jebote, beva. Sad si počeo s teškim nepoznavanjem teme. Neopravdani i opravdani satovi i to je to, ha? Ufff... ali dobro, nisi u tome, tako da vjerojatno ne možeš shvatiti moj post iznad. Nisi ti kriv. Završavamo raspravu.



Ovakav je zakon u Hrvatskoj, ti neopravdani sati nisu tu tek tako:

Ovisno o tome što je vaše dijete učinilo, može mu biti izrečena pedagoška mjera opomene, ukora, opomene pred isključenje i isključenja iz škole.

Opomena se učenicima izriče zbog lakših neprihvatljivih ponašanja ili zbog 0,5 posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Opomenu izriče razrednik u roku od 15 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Ukor se učenicima izriče zbog težih neprihvatljivih ponašanja ili zbog jedan posto neopravdanih sati.
Ukor izriče razredno vijeće u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Opomena pred isključenje se izriče zbog teških neprihvatljivih ponašanja ili zbog 1,5 posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Opomenu pred isključenje izriče nastavničko vijeće u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Isključenje iz škole se izriče zbog osobito teških neprihvatljivih ponašanja ili zbog više od dva posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Isključenje iz škole izriče ravnatelj u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.


Ali zašto se držati zakona kad se možemo osloniti na osobni osjećaj za pravdu svakog nastavnika?


ovo mi pari prominjeno odkad san iša u školu. Tad je tribalo čini mi se 30 neopravdanih pa ćao škola.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/05/2019 : 16:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ili čak 20?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 17:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

Inače, imali smo na gimnaziji jednog inžinjera koji je došao kao zamjena za profesora matematika. Par puta se slomio i izdržao dva mjeseca. Jebiga, nije pročitao pravilnik. Sve je to u pravilnicima.



S ovakvim upisima samo se spuštaš na razinu one profesorice. Ne treba ti to.

U svakoj struci bi nam bilo bolje da se zakoni poštuju. Ja kad računam statiku radim po pravilima jer se bojim posljedica. Puno je inženjera koji će pristati na kompromis jer se više isplati. I tu je problem u mentalitetu. Mogu ja pljuvati investitore koliko hoću, ali da nema korupcije u sustavu ne bi ni oni mogli raditi što hoće. A korupcije ima jer se nekome isplati. I znaju da će se, ako se zgrada sruši, nekako izvući.

Ali eto, ja koji se držim zakona sam naivčina i neka sam. Mirnije spavam.



Profesorica nije bila na "niskoj razini". To samo netko koji ne zna može misliti.

Ali istina, da, ne shvaćam te ovdje previše ozbiljno. Pišem jer možda čita netko drugi.

Ti, koji se držiš zakona i pravila... Kako bi se osjećao da si ti kažnjen umjesto nekog tko to stvarno zaslužuje. Ako si psihički zdrava osoba bio bi vjerojatno ljut i osjećao bi da je to nepošteno. Evo, tako se osjećaju oni koji će gledati kako se profesorica ispričava onima koji su se opijali na plaži dok su oni bili uredno i pošteno na satu. I to nikako da skužite ovdje. Takve stvari razjebu sistem i stvaraju apatiju. Pitati pijance gradivo koje su preskočili da bi se opijali nije nikakva osobna pravda divljeg zapada nego jedna zdravorazumska razredna metoda koja na kraju proizvodi bolju razrednu dinamiku i u konačnici (nadamo se) malo bolje ljude jer je naučio da kršenje pravila donosi konkretnu kaznu. Ali ne... Dati jedinicu danas je kršenje ljudskog prava. Jer, u maniri sovjetskih birokrata, vama je najbitnije u ovoj priči da su oni dobili (ne)opravdane sate. Školski, nema što. Problem riješen. Sve je super. E, da se barem još netko osim tebe sjetio da je dovoljno izvući školski pravilnik.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 18:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

O jebote, beva. Sad si počeo s teškim nepoznavanjem teme. Neopravdani i opravdani satovi i to je to, ha? Ufff... ali dobro, nisi u tome, tako da vjerojatno ne možeš shvatiti moj post iznad. Nisi ti kriv. Završavamo raspravu.



Ovakav je zakon u Hrvatskoj, ti neopravdani sati nisu tu tek tako:

Ovisno o tome što je vaše dijete učinilo, može mu biti izrečena pedagoška mjera opomene, ukora, opomene pred isključenje i isključenja iz škole.

Opomena se učenicima izriče zbog lakših neprihvatljivih ponašanja ili zbog 0,5 posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Opomenu izriče razrednik u roku od 15 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Ukor se učenicima izriče zbog težih neprihvatljivih ponašanja ili zbog jedan posto neopravdanih sati.
Ukor izriče razredno vijeće u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Opomena pred isključenje se izriče zbog teških neprihvatljivih ponašanja ili zbog 1,5 posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Opomenu pred isključenje izriče nastavničko vijeće u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Isključenje iz škole se izriče zbog osobito teških neprihvatljivih ponašanja ili zbog više od dva posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Isključenje iz škole izriče ravnatelj u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.


Ali zašto se držati zakona kad se možemo osloniti na osobni osjećaj za pravdu svakog nastavnika?


ovo mi pari prominjeno odkad san iša u školu. Tad je tribalo čini mi se 30 neopravdanih pa ćao škola.



Koliko ljudi znaš da je izbačeno iz škole zbog neopravdanih? ;)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/05/2019 : 18:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor


Profesorica nije bila na "niskoj razini". To samo netko koji ne zna može misliti.

Ali istina, da, ne shvaćam te ovdje previše ozbiljno. Pišem jer možda čita netko drugi.

Ti, koji se držiš zakona i pravila... Kako bi se osjećao da si ti kažnjen umjesto nekog tko to stvarno zaslužuje. Ako si psihički zdrava osoba bio bi vjerojatno ljut i osjećao bi da je to nepošteno. Evo, tako se osjećaju oni koji će gledati kako se profesorica ispričava onima koji su se opijali na plaži dok su oni bili uredno i pošteno na satu. I to nikako da skužite ovdje. Takve stvari razjebu sistem i stvaraju apatiju. Pitati pijance gradivo koje su preskočili da bi se opijali nije nikakva osobna pravda divljeg zapada nego jedna zdravorazumska razredna metoda koja na kraju proizvodi bolju razrednu dinamiku i u konačnici (nadamo se) malo bolje ljude jer je naučio da kršenje pravila donosi konkretnu kaznu. Ali ne... Dati jedinicu danas je kršenje ljudskog prava. Jer, u maniri sovjetskih birokrata, vama je najbitnije u ovoj priči da su oni dobili (ne)opravdane sate. Školski, nema što. Problem riješen. Sve je super. E, da se barem još netko osim tebe sjetio da je dovoljno izvući školski pravilnik.





Ti uzimaš zdravo za gotovo da je ona rekla objektivno kako su se stvari dogodile. Ja ne bih osuđivao učenike tek tako. Tu ti kažem da si subjektivan, ne zanima te njihova strana, krivi su i gotovo.

Ako su pogriješili i stvarno pobjegli, tu su pedagog i psiholog da riješe stvari. Ili su oni u školama samo za ukras?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/05/2019 : 18:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

[quote]

Koliko ljudi znaš da je izbačeno iz škole zbog neopravdanih? ;)




Kad se nitko ne želi nikome zamjerati.

A protupitanje: koliko znaš nastavnika da su dobili otkaz zbog pritužbi?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 18:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Tisuću!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/05/2019 : 18:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Tisuću!



Ja imam rođaka koji je izgubio pravo školovanja jer je tri puta pao razred u konobarskoj školi, a dvojica iz mog razreda su u osnovnoj prebačeni u druga odjeljenja. Nije baš da su izbačeni, ali nije im bilo svejedno.

A i ja znam par nastavnika da su dobili otkaz, ali obojica su dokazani pedofili pa i nije šteta.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 18:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor


Profesorica nije bila na "niskoj razini". To samo netko koji ne zna može misliti.

Ali istina, da, ne shvaćam te ovdje previše ozbiljno. Pišem jer možda čita netko drugi.

Ti, koji se držiš zakona i pravila... Kako bi se osjećao da si ti kažnjen umjesto nekog tko to stvarno zaslužuje. Ako si psihički zdrava osoba bio bi vjerojatno ljut i osjećao bi da je to nepošteno. Evo, tako se osjećaju oni koji će gledati kako se profesorica ispričava onima koji su se opijali na plaži dok su oni bili uredno i pošteno na satu. I to nikako da skužite ovdje. Takve stvari razjebu sistem i stvaraju apatiju. Pitati pijance gradivo koje su preskočili da bi se opijali nije nikakva osobna pravda divljeg zapada nego jedna zdravorazumska razredna metoda koja na kraju proizvodi bolju razrednu dinamiku i u konačnici (nadamo se) malo bolje ljude jer je naučio da kršenje pravila donosi konkretnu kaznu. Ali ne... Dati jedinicu danas je kršenje ljudskog prava. Jer, u maniri sovjetskih birokrata, vama je najbitnije u ovoj priči da su oni dobili (ne)opravdane sate. Školski, nema što. Problem riješen. Sve je super. E, da se barem još netko osim tebe sjetio da je dovoljno izvući školski pravilnik.





Ti uzimaš zdravo za gotovo da je ona rekla objektivno kako su se stvari dogodile. Ja ne bih osuđivao učenike tek tako. Tu ti kažem da si subjektivan, ne zanima te njihova strana, krivi su i gotovo.

Ako su pogriješili i stvarno pobjegli, tu su pedagog i psiholog da riješe stvari. Ili su oni u školama samo za ukras?



Ajmo ono samo za foru i misaoni pokus pretpostaviti da je moguće da učenici neopravdano idu iz satova i završavaju u kafićima. Ono, znam da je to znanstvena fantastika i da se to nikad u povijesti svemira nije dogodilo, ali ajmo reći da je moguće da se to i događa i da su u ovom slučaju učenici stvarno neopravdano manjkali i da je profesoričina strana priče istinita. Zašto je toliko pogrešno ovdje stati na stranu profesorice? Zašto joj ne želiš omogućiti da si stvori autoritet i pokaže učenicima na jednom takvom malenom primjeru da pravda postoji. Pravda u smislu "Prekršio si pravila dok drugi nisi. To nije pošteno do drugih. Reci mi što znaš o Krleži kojeg smo radili prošli sat. Ne znaš. To je jedinica!" Zašto je to takav raspad sistema da jadni neuki tinton misli da je to u rangu srednjevjekovnog mučenja. To mi nije jasno.

Psiholog i pedagog? Oni nisu u razredu. Ovi "Užičko-Austrijanci" su kod pedagoga vjerojatno jednom tjedno. Vidiš, kako je to završilo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 18:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

Tisuću!



Ja imam rođaka koji je izgubio pravo školovanja jer je tri puta pao razred u konobarskoj školi, a dvojica iz mog razreda su u osnovnoj prebačeni u druga odjeljenja. Nije baš da su izbačeni, ali nije im bilo svejedno.

A i ja znam par nastavnika da su dobili otkaz, ali obojica su dokazani pedofili pa i nije šteta.



Da, pedofili. Znam za primjer kad je profesor glazbe nekako nespretno pokazao pravilno sviranje nekog instrumenta. Nije razmišljao. Preblizu joj došao, ili nekako iza leđa. Mala se uvrijedila što joj profesor pametuje kako svirati i rekla mami da joj bio preblizu. Odmah inspekcija. Optužbe za pedofiliju. Trajalo je to tjednima. Optužbe povučene i dokazano da njegova reakcija nije bila neprimjerena. Čovjek je svoju karijeru u školstvu završio. Niti jedna ga škola ne želi zaposliti.

Profesori i profesorice tjelesnog su također posebno na udaru. Tako da i te priče o pedofiliji u školstvu znaju biti užasno pretjerane.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/05/2019 : 18:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

O jebote, beva. Sad si počeo s teškim nepoznavanjem teme. Neopravdani i opravdani satovi i to je to, ha? Ufff... ali dobro, nisi u tome, tako da vjerojatno ne možeš shvatiti moj post iznad. Nisi ti kriv. Završavamo raspravu.



Ovakav je zakon u Hrvatskoj, ti neopravdani sati nisu tu tek tako:

Ovisno o tome što je vaše dijete učinilo, može mu biti izrečena pedagoška mjera opomene, ukora, opomene pred isključenje i isključenja iz škole.

Opomena se učenicima izriče zbog lakših neprihvatljivih ponašanja ili zbog 0,5 posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Opomenu izriče razrednik u roku od 15 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Ukor se učenicima izriče zbog težih neprihvatljivih ponašanja ili zbog jedan posto neopravdanih sati.
Ukor izriče razredno vijeće u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Opomena pred isključenje se izriče zbog teških neprihvatljivih ponašanja ili zbog 1,5 posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Opomenu pred isključenje izriče nastavničko vijeće u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.

Isključenje iz škole se izriče zbog osobito teških neprihvatljivih ponašanja ili zbog više od dva posto neopravdanih sati od ukupnog broja sati.
Isključenje iz škole izriče ravnatelj u roku od 30 dana od dana saznanja za neprihvatljivo ponašanje.


Ali zašto se držati zakona kad se možemo osloniti na osobni osjećaj za pravdu svakog nastavnika?


ovo mi pari prominjeno odkad san iša u školu. Tad je tribalo čini mi se 30 neopravdanih pa ćao škola.



Koliko ljudi znaš da je izbačeno iz škole zbog neopravdanih? ;)

pa evo ja san bija blizu tamo 95. a i još par suradnica je bilo blizu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/05/2019 : 18:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mene zanima zašto ste gotovo svi vi šta radite po obrazovnim ustanovama tako isfrustrirani? Pogotovo u SŠ. Pa kužite valjda šta su teen godine? Jebote ,parite neki roboti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 18:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pa ja ovim klincima koji su išli pit uopće ne zamjeram. Razumijem ih. Jebeš Krležu kad su cure na korzu. Ali moraju i oni razumijeti da akcija ima protureakciju. Zar nije pošteno da dobiju neku kaznicu. Čak možda i više zbog ovih drugih koji su ipak ostali pošteno na satu. Ne pričamo o bičevanju, hebo vas. Pričamo o maloj životnoj školi. Akcija - reakcija.

Evo, na kraju priče zaključak ovih koji se drže školskih pravilnika je da se profesorica iz čijeg sata su pobjegli mora njima ispričati. Pa hebo vas, ne treba biti Zagor, da se vidi da ovo nije pošteno niti do profesorice niti do klinaca koji su ostali na satu.

Edited by - nagor on 21/05/2019 18:45:06
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/05/2019 : 18:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ne znaš. To je jedinica!" Zašto je to takav raspad sistema da jadni neuki tinton misli da je to u rangu srednjevjekovnog mučenja. To mi nije jasno.



Ne pričaj gluposti.
Meni je to ispitivanje i jedinica skroz ok. Barem u ovakvom sustavu.
Inače sam za to da se znanje utvrđuje isključivo vanjskim vrednovanjem.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 18:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vanjsko vrednovanje? Što to znači?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/05/2019 : 18:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa ja ovim klincima koji su išli pit uopće ne zamjeram. Razumijem ih. Jebeš Krležu kad su cure na korzu. Ali moraju i oni razumijeti da akcija ima protureakciju. Zar nije pošteno da dobiju neku kaznicu. Čak možda i više zbog ovih drugih koji su ipak ostali pošteno na satu. Ne pričamo o bičevanju, hebo vas. Pričamo o maloj životnoj školi. Akcija - reakcija.

Evo, na kraju priče zaključak ovih koji se drže školskih pravilnika je da se profesorica iz čijeg sata su pobjegli mora njima ispričati. Pa hebo vas, ne treba biti Zagor, da se vidi da ovo nije pošteno niti do profesorice niti do klinaca koji su ostali na satu.

pa ok,u moje vrime bi dobili neopravdane i to je to. Ovo s ispitivanjen je debilno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/05/2019 : 18:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Vanjsko vrednovanje? Što to znači?


Na primjer, jednom mjesečno ispiti koje bi sastavljao NCVVO.
Ja sam imao pet iz filozofije, a vjerojatno nisam trebao ni proći. Netko u drugoj školi je tu peticu vjerojatno zaslužio, ali pri upisu na faks nam vrijedi jednako..

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/05/2019 : 18:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

Vanjsko vrednovanje? Što to znači?


Na primjer, jednom mjesečno ispiti koje bi sastavljao NCVVO.
Ja sam imao pet iz filozofije, a vjerojatno nisam trebao ni proći. Netko u drugoj školi je tu peticu vjerojatno zaslužio, ali pri upisu na faks nam vrijedi jednako..



ovo me podsječa na NKVD

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000