forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sudjenje skolstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/09/2019 : 07:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dramatiziraš. Nekad se znala razlika između "odraslih" i dice. Danas je to otišlo do kraja u q. Ja ti i dalje tvrdim da je danas puno manje nasilja nego prije. Problem je u prvom redu u roditeljima šta bi tili držat dicu pod staklenim zvonom. Ako u to uključiš i današnju tehnologiju imaš poluzombije. Prije je bila kazna kad te starci ne bi tili pustit vanka se igrat, današnju dicu jedva moš istirat vanka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 28/09/2019 07:15:16
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 28/09/2019 : 09:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

To jest tako sada jer je kod privatnog školovanja još uvijek borba za svakog učenika. A i okrenuti su dobrostojećim ljudima kojih nema puno. Besplatno školstvo ipak nije još toliko zabrazdilo, pa nema kritične mase. Ali nastavimo li ovako, kritična masa će se stvoriti, uz to će i banke odmah krenuti davati kredite, dovoljno velike da te oderu, a opet dovoljno male da ih ipak možeš otplatiti. Znači, običan građanin, tj. klijent, ulazi u tu priču. Ne samo ti dobrostojeći kao danas, za čiju djecu se oni bore zadržati, pa progledaju kroz prste. Kada nastane ta masa i ljudi budu sami kucali na vrata, tada će oni uistinu graditi status. Već vidim reklame. "Dat ćemo vam najbolje profesore, vaša djeca će uistinu učiti, razredi su max. 15 učenika, naši kompjuteri su novi, naša dvorana ima najbolje koševe, naši labosi za kemiju fiziku su najmoderniji, delinkvenciji ovdje nema mjesta, droga se sankcionira izbacivanjem iz škole itd " I oni će željeti dobiti dobar status, da baš tamo potrošiš svoj novac, pa neće ni oni labavo. Zbog imena, statusa.



u potpunosti se slazem sa ovim.
skole, odnosno drzavno skolstvo se sistematski unistava iz barem dva razloga, jedan je ovaj o kojem govori grofica.

da smo dovoljno ekonomski jaki, ili kad budemo, prodavace se skole (zgrade) u bescenje (bez)uspesno kao fabrike,
prosvetni radnici ce ostajati bez posla jer nece biti i nisu spremni da rade vise,
otvarace se privatne skole i nudice upravo ovo sto grofica navodi,
a sve ono sto je sistematski unisteno i izbaceno iz drzavnih skola.

i onda dolazimo do drugog razloga.
u drzavnim skolama ostajace oni koji ne mogu da priuste kvalitetno i skupo skolovanje,
a posto je skola obavezna, svi ce ih zavrsavati - kao i sada,
niko nista nece znati - kao i sada,
svi ce dobijati diplome o zavrsenom srednjem obrazovanju sa svedocanstvima na kojima je najveca ocena dvojka (jer im ne treba veca, bitno da su prosli kroz sistem),
nestrucni i neznalice nece znati nista da rade - kao i sada,
te su takvi pravo meso za gladne poslodavce kojima je potreban nestrucan i nekvalifikovan radnik jer njemu moze da plati minimalnu cenu, ovaj se nece buniti jer je svestan da je nestrucan i neznalica,
samim tim nema strajkova, nema nezgodnih pitanja, nema inteligencije koja ce da se buni (sto je dobro i za vladajucu klasu i samu drzavu),
nema sindikata - sve isto kao i sada,
s tom razlikom sto ce u privatnim skolama da se skoluje vladajuca klasa koja ce od malih nogu biti razdvojena od obicnog siromasnog puka.

@lwood i ovde grofica ima poentu.
svi smo skloni da pricamo kako je nekad bilo bolje/drugacije/mirnije/lepse a nikako da stavimo pravu perspektivu na to vreme.
skloni smo da pamtimo lepe stvari, lepe uspomene i to nam baca celokupnu svetlost na proslost.
ali, to nije zaista tako.
nasilja je uvek bilo i uvek ce ga biti pre svega jer smo zivotinje i jedni druge, bez obzira na svest i savest, vidimo kao konkurenciju.
da nije takav slucaj, ne bi bilo svadja, mrznji, ratova i sl. jos kad se u sve to umesa novac, glavni pokretac svega...

tukli smo se sa onima iz druge ulice, druge skole, drugog naselja, drugog grada, kasnije i sa onima iz drugih republika i svi znamo do cega je to dovelo.
a kako ako smo bili mirni i ako nismo bili nasilni?
sad se klinci ne tuku u toj meri, rekao bih ni u kojoj meri.
sad vise nema pripadnosti skoli, pa deca iz jedne ulice mogu da idu u pet razlicitih skola.
to dovodi do toga da se vise druze, vise upoznaju, ne dele se po naseljima, ulicama itd.
dalje, sve nas je manje.
odrasli se tesko odlucuju na brak, deca se ne radjaju, ljudi odlaze, sele se, brojni faktori uticu na sve to.
u mom naselju, kad smo mi isli u skolu, iz moje generacije nas je bilo za jedno od tri odeljenja razreda skole,
sada iz mog naselja nema dece za prste jedne ruke za jedno odeljenje,
a imaju cetiri odeljenja popunjena decom iz razlicitih delova grada, prigradskih naselja i sela.
nema tuca, nema krvi, nema kamenica, pracki, katapultova, pesnica, jurnjave i cega sve ne.
sad je to nasilje postalo perfidnije, klasnije, nesto kao u primeru dole

http://rs.n1info.com/Vesti/a529628/Fuser-novi-oblik-vrsnjackog-nasilja-u-skolama-u-Srbiji.html

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/09/2019 : 09:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je na ovom forumu isti q pisa arapski ili šta kraće ovako.
Da,bilo je drukčije. i to pun q je bilo drukčije. I lipše i gore,zavisi na šta gledaš. Prije su dica bila dica ,igrala su se vanka,tukla,družila i sve šta ide uz to.
Danas su dica dio stroja i jedino šta ih zanima je blešenje u komp ili smartphone.
I nemoj mi sad da nije tako , po kolegicama i kolegama koji imaju dicu od oko 20 godina i mlađu,samo se žale da se ne miču od ekrana.
Ekran je danas sve,mlađe generacije su odmalena naučene da žive u simulacijama i virtuelnim bajkama .
To šta pričaš o školama.Ha,ako je sudit po kojoj brzini robotizacija preuzima poslove većina tih šta se danas školuju biće bespotrebna uopće a ne samo na tržištu rada.
Vjerovatno će dobijat neke sitne novce da se ne bune i dalje ne razmnožavaju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/10/2019 : 13:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutarnji.hr/komentari/essay-ili-zasto-pismenost-vise-nije-uvjet-za-polaganje-drzavne-mature/9456728/
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 12/10/2019 : 19:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Danas su dica dio stroja i jedino šta ih zanima je blešenje u komp ili smartphone.

Nažalost se moram složiti sa tim. Moja klinka treći razred na kompu gleda dva klinca kako slažu puzle. HALO SLAŽU PUZLE! Doma ih imam barem 10 kutija
za slaganje. To nije zanimljivo.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 12/10/2019 : 22:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Ima tu dosta pametnih i mudrih riječi, međutim smatram da ima i previše staračke ogorčenosti kojoj svako malo i osobno podlegnem iako se nipošto ne smatram a ni osjećam stari(ji)m čovjekom.

Još su u antici mudraci promatrajući tadašnju mladost govorili o beznađu koje ih zasigurno čeka. Valjda nekako podsvjesno smatrajući da će negdje nekako sve otići ukrivo jednom kad njih samih više ne bude. To se nije dogodilo. Neće se zapravo nikada dogoditi, bar ne na taj način.
Činjenica jest, da je malecka manjina starijih ljudi dovoljno objektivna da osim pozitivnih mogu uistinu sagledati i gomilu negativnih stvari koje su se događale za vrijeme njihovog "prime timea", mladosti...

Sve što se uistinu mijenja jesu varijacije na temu, ljudska narav se nije promijenila već samo malo iskrivila zbog poboljšanih uvjeta života.

quote:
Originally posted by morski
nema tuca, nema krvi, nema kamenica, pracki, katapultova, pesnica, jurnjave i cega sve ne.
sad je to nasilje postalo perfidnije, klasnije, nesto kao u primeru dole

http://rs.n1info.com/Vesti/a529628/Fuser-novi-oblik-vrsnjackog-nasilja-u-skolama-u-Srbiji.html



Eto lijepog primjera. Svako razdoblje ima svoju popularnu djecu. Ta popularna djeca gnjave, omalovažavaju i ponekad fizički napadaju djecu koja nisu popularna.

Tu uistinu nema nikakvih novih pojavnih oblika ponašanja, djeca su uvijek iskrenija, slabije znaju skrivati emocije pa je i napad direktniji.
Odrasli ljudi su u biti isti samo u rukavicama.

Kad se nekako podvuče crta imam osjećaj da nam je kao odraslim osobama, roditeljima, učiteljima, vozačima, inžinjerima, zidarima itd. uvijek kriva neka pojava negdje nešto, netko, politika, vanjske okolnosti, bivše vlasti itd.

A kad ono... čistim danas popodne malo oko kuće, kosim travu trimerom i tako... besplatan parking mi je iza kuće, ima papirića, odbačenih bočica tu i tamo, sitnog smeća svake vrste. Nije možda kako bi bilo prije deset, dvadeset godina, ali je tu.
Srećom danas nije rijetko vidjeti ljude koji nose vrećice za pse pa je njihov otpad relativno rijedak na mojem malom travnjaku.

Nema te politike, vremena, pokreta itd. koja to može promijeniti u čovjeku ako je srastao tako u krivo. Kad pogledaš generalno, svi su samo puni nekakve priče i svojih prava a realno većinska masa takvih ljudi na dnevnoj bazi donosi mnoštvo malih odluka zbog kojih smo tu gdje jesmo ili nismo.

Zato kad vidim da se u novinama piše o nekakvim točno adresiranim krivnjama pomislim da su isto tako smisleno mogli optužiti i Djeda Mraza.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/10/2019 : 09:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo opet štrajkaju

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/10/2019 : 09:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Novaca ima i za učitelje, doktore i sestre. Ako se može trgovcima dati 2,5 milijardi kuna smanjenjem pdva za 1 posto koji mi obični građani nećemo ni primijetiti, onda se može naći i koja kuna za njih. Ili misli Plenki da će nas učiti i liječiti Spar, Konzum ili Lidl.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2019 : 11:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Smanjenjem PDV-a se ništa ne "daje" trgovcima, samo se prestaje uzimati.
Provalnik ti nije ništa poklonio, ako je preskočio tvoju kuću.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/10/2019 : 12:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Smanjenjem PDV-a se ništa ne "daje" trgovcima, samo se prestaje uzimati.
Provalnik ti nije ništa poklonio, ako je preskočio tvoju kuću.



Zgodno, ali ne baš potpuno istinito. Zapravo nisu trgovci ti kojima se išta uzima, već su to uvijek kupci. Prije smanjenja 75% onoga što plaćaju je uzimao trgovac, a 25% država, a nakon smanjenja je taj omjer 76:24. Tako da nakon promjene trgovci stvarno dobivaju 1% više, samo ne od države, već od kupaca ;)

Edited by - vukozec on 16/10/2019 12:08:10
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2019 : 12:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja trgovcu dajem 100kn prije smanjenja poreza.
Država od toga uzme 25kn.
Ja trgovcu dajem 100kn nakon smanjenja poreza.
Država od toga uzme 24kn.

Ja dajem isto, tako da se meni ništa ne uzima.
Država je od te transakcija uzela kunu manje, ali nije nikome ništa dala.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/10/2019 : 12:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Krivo, tebi se uvijek uzima, odnosno ti si uvijek davatelj kako si sam napisao, a trgovac i država su uzimatelji :)
A u drugom slučaju si ti dao trgovcu kunu više, to smo obojica rekli.

(S tim da omjer nije zapravo 75/25, ali radi jednostavnosti recimo da je. Pravi omjer je ovakav: ako je cijena bez poreza 100, porez je 25, cijena prema kupcu je 125, znači kupac daje 100/125, iliti 80% trgovcu, a 20% državi).

Naravno, trgovac bi nakon smanjenja poreza mogao smanjiti cijenu prema kupcu i nastaviti dobivati isti iznos, no to je već opcionalno, česti su slučajevi da cijena prema kupcu ostaje ista :)

Edited by - vukozec on 16/10/2019 12:50:10
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2019 : 13:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Potpuno krivo, trgovac mi ništa ne uzima, njemu dajem svojom voljom. A onda država uzima od njega.
Ako sam ja voljan dati 100kn za neko dobro ili uslugu, ja u računicu ne uklapam kome ide taj novac. Dajem novce trgovcu za ono što dobivam.
Koliko država uzme od onoga što sam ja dao trgovcu, više nije moj posao.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/10/2019 : 13:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Tvoj je posao, jer da nije, ne bi u startu plaćao 25% višu cijenu. Država uzima od onog što ti daješ trgovcu, ako uzme manje kod trgovca će završiti više i to je sva filozofija. Analogija sa provalnikom nije dobra jer provalnik nakon provale ne čeka recimo da ti poštar donese paket, pa ukrade i taj paket i usto ne plati poštarinu poštaru, nego krade ono što već je tvoje.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2019 : 13:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa ti si sam rekao da trgovci ne smanjuju cijene kada se smanjuje porez.
Što znači da ja ne plaćam u startu 25% više. Trgovac formira maksimalnu cijenu koju je većina kupaca spremna platiti za njegov proizvod.
Ako je to 100 kuna, onda će to biti i 100 kuna nakon što se smanjio porez, jer u mojoj računici nije bitno kome ide tih 100 kuna.
Tako da država smanjenjem poreza samo manje uzima od trgovčevog profita.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/10/2019 : 13:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pa da, govoriš isto što i ja ;)

U takvoj računici nakon promjene kupac troši jednako, država zarađuje manje, a trgovac zarađuje više.

No dosta offa, poanta je bila ta da je u cijeloj priči onaj koji troši, dakle koji daje, uvijek kupac, i od toga što on daje se onda uzima.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2019 : 13:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa onda ti od početka govoriš što i ja.
Tako da je analogija s provalnikom ipak dobra.
Sad možemo završiti s offom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/10/2019 : 13:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nije dobra jer tamo ne postoji treća strana.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2019 : 13:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kako ne? Nekako si nabavio sve te stvari u kući.
Naravno da lika koji ti je prodao Moneta koji ti je sad ukraden sa zida nije briga za to jer je on svoj novac dobio.
Tako ni kupca nije briga ako država uzima novac trgovcu jer je on svoje dobro ili uslugu dobio.

Poanta je bilo da je porez uzimanje, a da smanjenje poreza nije davanje, nego prestajanje uzimanja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/10/2019 : 14:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Novaca ima i za učitelje, doktore i sestre. Ako se može trgovcima dati 2,5 milijardi kuna smanjenjem pdva za 1 posto koji mi obični građani nećemo ni primijetiti, onda se može naći i koja kuna za njih. Ili misli Plenki da će nas učiti i liječiti Spar, Konzum ili Lidl.

O jebem te živote
Pa upravo zato što su malo prestali uzimati trgovcima ne mogu davati javnom sektoru. Da bi ovima povisili plaće, moraju dići porez privatnicima. Jesi li spreman plaćati učiteljima povišicu ili i ti radiš za državu?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/10/2019 : 15:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Btw. Plenković je odgodio smanjenje poreza da bi svima u javnom sektoru povećao plaće za 6%.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/10/2019 : 16:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Pelene u Plodinama prije smanjenja pdva 47 kuna, pposlije 54 kune. Jes da su im promijenili dizajn ambalaže. Iste te pelene sam kupovao u Engleskoj preko neta za 2,88 funti. Usput mrzim brexit.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/10/2019 : 09:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://net.hr/danas/hrvatska/profesori-iskreno-ispricali-kako-zapravo-zive-od-svojeg-rada-u-skoli-zivim-s-roditeljima-oni-me-spasavaju/ al šta bi ona uopće tila? Zašto nije završila onda nešto profitabilnije? Medicinu, arhitekturu, brodogradnju...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/10/2019 : 15:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pedagogija je jako važan segment društva. Moja mala provodi više vremena dnevno sa svojom učiteljicom nego sa mnom. Naravno da želim da ta osoba nije frustrirana, nezadovoljna tretmanom svoje profesije i primanjima. Na sreću, u mom konkretnom slučaju riječ je o vrhunskoj učiteljici, iznimno angažiranoj i proaktivnoj. Rado platim 1% više pdv-a da se takvim pedagozima osiguraju bolji uvjeti. A još bi radije vidio da se koja kuna za elemntarne javne profesije poput pedagoga, medicinskih sestara, liječnika, policajaca i vatrogasaca uštedi ukidanjem pokoje od raznih agencija za kontrolu rada agencija pri ministarstvu za gubljenje vremena. Da država ostavlja dojam truda da se racionalizira potrošnja javnih sredstava, lakše bi se opravdalo poreze. Ovako je nažalost dojam da paralelno sa spomenutim važnim javnim funkcijama financiramo i tisuće državnih uhljeba, uređujemo javne prostore koji se koriste za privatne odmore, financiramo sportske udruge čiji profit ide privatnicima i slično.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/10/2019 : 05:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ta profesija je puna frustriranosti. Valjda ih dica ispizde s vrimenom. Takvi su bili i u ex yu ,a tada su još i imali neku moć. I ne stoje uopće u istom košu sa doktorima i medicinskim sestrama. Oni mogu otići radit bilo di i svuda su konkurentni. Ko će radit po bolnicama kad svi odu? A za javne profesije bi bilo novaca da ukinu gomilu nepotrebnih općina i gradova i s njima partijaške uhljebe. Al to nema šanse da se dogodi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000