forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sudjenje skolstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/12/2018 : 22:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Moras razumjeti i tintona, covjek je skoro iz skole izasao, jos uvijek u fazonu fak da sistem i teacher, leave them kids alone :D
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/12/2018 : 22:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
And he don't need no education? :D

Ma smeta mi što je nedosljedan. Malo bi štitio prava jadnih učenika, a malo bi im uvodio orvelijanski video nadzor. Toliko voli kontrirati da uopće ne kuži kad se sveže u čvor.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/12/2018 : 22:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Orvelijanski videonadzor?
Ne, majstore, nije svaki videonadzor orvelijanski. Jesi bio kada u policiji, na sudu? Jesi osjetio da su ti snimanjem ugrožena prava?

Orvelijanskim videonadzor postaje kada zadire u privatnost pojedinca. U učionici nitko ne očekuje privatnost.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/12/2018 : 22:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ne da mi se trenutno. Žalostan sam jer je Milan ispao. :(
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/12/2018 : 11:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ma kakav koncentracijski logor. Ja sam za iste stvari ko i ti. Strogi video nadzor, čipovi, ogrlice, tetovaže upisnog broja na podlaktici i stražari na ulazu... Jer kao što si rekao. Treba paziti da ne povrijedimo prava učenika. To je tebi jako bitno i tu si jako dosljedan.


Ti si napisao ovo:

quote:
Originally posted by nagor

U biti, zašto treba imati kamere. Stvar je jednostavna. Učitelj je taj čija "priča" je zadnja. Učitelj je svoju školu završio, položio pedagoške ispite i obavezan psihofizički test koji mu nalaže država odnosno radno mjesto. On je stručnjak i autoritet. Mali Komšić nema isti status ko i učitelj. Tu treba prerezati stvar i jasno reći. Uvijek se vjeruje učitelju i točka! Nikakve rasprave tipa: "Komšiću, a sad da čujemo tvoju stranu priče." Treba biti: "Komšiću, učitelj je rekao da si ga poslao u kurac. To ti je ukor pred isključenjem, jel ti jasno!"


Ovo je višestruko gore od ideje videonadzora, koji je u biti na većini javnih mjesta već standard. Ti pretpostavljaš da su svi profesori stručni i pravedni, a djecu zoveš 'Komšićima'. A što ako je samo jedan profesor iskvaren i zlorabi položaj? Ti bi mu dao apsolutno povjerenje. S kamerama nitko ne bi bio u prednosti i svi bi odgovarali za svoje postupke. Zašto je to Orvelovski, a 'sva moć u rukama manjine' nije?

Ti si mi dosta nekonzistentan ovdje, prikazuješ dobar broj učenika kao kriminalce, ali bi im onda dao apsolutnu slobodu i na kraju pustio da im sudi profesor samo na osnovu subjektivnog doživljaja. I ako trideset učenika kaže jedno, a profesor drugo, ti daješ profesoru za pravo. A snimka bi ti sve pokazala bez ikakvih dilema.

Čipiraju li te kad ulaziš u tržne centre, zgrade općine, osjećaš li da ti je tu sloboda ugrožena? Javna mjesta, dolično ponašanje - ako ne ide bez kamera neka ih onda.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/12/2018 : 12:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Moj odgovor tintonu je sarkazam jer ga ne mogu ozbiljno shvatiti budući da nema mišljenje ni o čemu (jedino ako se pod mišljenje broji uvijek biti kontra).

"Komšić" kao oznaka je tu samo da bude jasno da ne pričamo o Perici koji ispod stola šalje sms i pritom krši školski pravilnik. Pričamo o likovima koji su u školi i koji trenutno teroriziraju školski sustav (koji im ne može ništa), a kad izađu iz škole terorizirat će tebe i mene. Jasno je da takvih ima dosta. Jer da ih nema, Hrvatska ne bi imala kriminalaca.

I da, stojim pri svome. Profesorska riječ bi morala biti zadnja (normalno, poslušat ćemo i učenika, ali profesorova je zadnja). Najjednostavnije rješenje koji bi donijelo puno više dobra nego zla. Izjednačavati položaj učenika i profesora je degradacija pedagoškog posla i onemogućevanje zdravog rada s učenicima. Kako vam nije jasno da nije u redu izjednačiti riječ 8 godišnjeg klinca ili problematičnog tinejdžera s riječju službene i odrasle osobe, koja je na početku zaposlenja morala donijeti potvrdu o psihofizičkom zdravlju i potvrdu o nekažnjavanju. Nisu učitelji primitivni razbijači, koje je ravnatelj pokupio u lokalnoj birtiji. Treba prelomiti i reći da je učitelj ipak neki autoritet kojeg ćemo uvažavati. I ne bi trebao biti autoritet zbog vlastitog egotripa, nego zbog toga što je to dugoročno bolje zbog djece.

Što se tiče videokamera. OK, neka budu. Ali smiješno je što mislite da je strogi video nadzor (u budućnosti dodamo još kakav kineski facial recogntion software za lakše praćenje prekršaja i bazu podataka koji će bilježiti individualne prekšaje učenika u učionama, svlačionicama i hodnicima) mekanije/elegantnije rješenje od uvažavanja profesora.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/12/2018 : 13:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

I da, stojim pri svome. Profesorska riječ bi morala biti zadnja (normalno, poslušat ćemo i učenika, ali profesorova je zadnja). Najjednostavnije rješenje koji bi donijelo puno više dobra nego zla. Izjednačavati položaj učenika i profesora je degradacija pedagoškog posla i onemogućevanje zdravog rada s učenicima. Kako vam nije jasno da nije u redu izjednačiti riječ 8 godišnjeg klinca ili problematičnog tinejdžera s riječju službene i odrasle osobe, koja je na početku zaposlenja morala donijeti potvrdu o psihofizičkom zdravlju i potvrdu o nekažnjavanju. Nisu učitelji primitivni razbijači, koje je ravnatelj pokupio u lokalnoj birtiji. Treba prelomiti i reći da je učitelj ipak neki autoritet kojeg ćemo uvažavati. I ne bi trebao biti autoritet zbog vlastitog egotripa, nego zbog toga što je to dugoročno bolje zbog djece.


Moj razrednik iz srednje je (nije u mom razredu, doduše) ošamario mentalno zaostalog učenika. Profesor hrvatskog je bio malo poremećen pa je spavao na satu, pušio, random ocjenjivao kako mu dođe i nije dobio otkaz. Profesor tjelesnog iz osnovne je za djevojčice vodio dnevnik menstruacije da ne mogu to koristiti kao izliku ako se ne slaže s njegovom evidencijom. Isti profesor bi dječake pustio da igraju nogomet, dok bi djevojčicama držao predavanja o seksu gdje je, između ostalog, izjavio da, ako žele stupiti u seksualne odnose, prvo upitaju roditelje, svećenika ili njega. Trebam dalje? Misliš da bi se ovakva sranja događala da je postavljen videonadzor. Tad bi pazili problematični učenici, ali i profesori. Ti bi izjednačio sve profesore iako iskustvo pokazuje da je i dobar dio njih u najmanju ruku nesposoban.

quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče videokamera. OK, neka budu. Ali smiješno je što mislite da je strogi video nadzor (u budućnosti dodamo još kakav kineski facial recogntion software za lakše praćenje prekršaja i bazu podataka koji će bilježiti individualne prekšaje učenika u učionama, svlačionicama i hodnicima) mekanije/elegantnije rješenje od uvažavanja profesora.



Ti pogrešno percipiraš sigurnosni videonadzor. Nitko ne nadzire sigurnosne kamere cijelo vrijeme. Snimke se čuvaju par tjedana i ako dođe do ekscesa, fino se pogleda što se dogodilo. Bi li postojanje snimke instantno riješilo slučaj profesora Franje koji se upravo dogodio?

Treba shvatiti da i učenici i profesori moraju odgovarati za svoja djela. Daš li bilo kojoj strani privilegije, naći će se određen broj ljudi koji će ih zlorabiti.

A za crne prognoze o orvelijanskom nadzoru samo otiđi na instagram, snapchat ili što je već sad u modi, većina svoju privatnost daje na izvolite, sumnjam da bi imali takvih problema sa sigurnosnim nadzorom.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/12/2018 : 16:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Stvarno mi nisu jasni ovi koji se panično boje videonadzora. Ljudi, pa gdje vi radite? Ja sam na poslu konstantno pod videonadzorom, ne zato da me netko može jebat zbog svake sitnice, već u slučaju da dođe do nekog žeščeg sranja.

Videonadzor u učionici bi bio obostarno koristan. Em bi na uvid dobili stvarno stanje bahatluka današnje mladeži, em bi vidjeli koliko profesora su najobičniji jebivjetri koji za vrijeme sata ne rade ništa ili bičuju djecu.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/12/2018 : 19:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
videonadzor je definitivno najbolje rješenje

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2018 : 19:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jos da se naplati gledanje u zivo, kao BB.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/12/2018 : 19:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Još iz nekog sela u Sloveniji. Pretplatio bih se.

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/12/2018 : 19:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

videonadzor je definitivno najbolje rješenje



Ma da, videonadzor će sve riješit.
Videonadzor definitivno nije rješenje ničega. Videonadzor je rješenje koje se bavi posljedicama a ne uzrocima.
Definitivno najbolje rješenje bi bilo funkcioniranje sustava i povratak povjerenja u sve institucije pa tako i u škole.

Triba bit jako bezobrazan pa od dice tražit da se ponašaju drugačije od primjera koji in pružaju odrasli. Dica odrastaju u društvu u kojen se uspješnima smatraju ljudi poput Bandića, Mamića, Sanadera ili Keruma. Odrastaju u društvu u kojen se na HTV-u reklamira knjiga "Radni logor Jasenovac". Odrastaju u društvu u kojen idol nacije piša po instituciji suda a očekuje se da oni poštuju instituciju škole? Odrastaju u društvu u kojen su manjak skrupula i obraza vrline, a zajebat državu nacionalni sport.

U svakon slučaju dica su onakva kakvima smo ih mi napravili i nisu ništa kriva.




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/12/2018 : 21:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

videonadzor je definitivno najbolje rješenje



Ma da, videonadzor će sve riješit.
Videonadzor definitivno nije rješenje ničega. Videonadzor je rješenje koje se bavi posljedicama a ne uzrocima.
Definitivno najbolje rješenje bi bilo funkcioniranje sustava i povratak povjerenja u sve institucije pa tako i u škole.

Triba bit jako bezobrazan pa od dice tražit da se ponašaju drugačije od primjera koji in pružaju odrasli. Dica odrastaju u društvu u kojen se uspješnima smatraju ljudi poput Bandića, Mamića, Sanadera ili Keruma. Odrastaju u društvu u kojen se na HTV-u reklamira knjiga "Radni logor Jasenovac". Odrastaju u društvu u kojen idol nacije piša po instituciji suda a očekuje se da oni poštuju instituciju škole? Odrastaju u društvu u kojen su manjak skrupula i obraza vrline, a zajebat državu nacionalni sport.

U svakon slučaju dica su onakva kakvima smo ih mi napravili i nisu ništa kriva.





Ja se slažem s tobom u potpunosti, al tvoje "definitivno najbolje rješenje" je utopija žešća.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/12/2018 : 21:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

videonadzor je definitivno najbolje rješenje



Ma da, videonadzor će sve riješit.
Videonadzor definitivno nije rješenje ničega. Videonadzor je rješenje koje se bavi posljedicama a ne uzrocima.
Definitivno najbolje rješenje bi bilo funkcioniranje sustava i povratak povjerenja u sve institucije pa tako i u škole.

Triba bit jako bezobrazan pa od dice tražit da se ponašaju drugačije od primjera koji in pružaju odrasli. Dica odrastaju u društvu u kojen se uspješnima smatraju ljudi poput Bandića, Mamića, Sanadera ili Keruma. Odrastaju u društvu u kojen se na HTV-u reklamira knjiga "Radni logor Jasenovac". Odrastaju u društvu u kojen idol nacije piša po instituciji suda a očekuje se da oni poštuju instituciju škole? Odrastaju u društvu u kojen su manjak skrupula i obraza vrline, a zajebat državu nacionalni sport.

U svakon slučaju dica su onakva kakvima smo ih mi napravili i nisu ništa kriva.





Ja se slažem s tobom u potpunosti, al tvoje "definitivno najbolje rješenje" je utopija žešća.


Naravno da je žešća utopija.
Moja poanta je da je kretenski demonizirat dicu.
Ka da ja od vlastite dice napravin debile pa ih onda krenen kažnjavat jer su debili.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 14/12/2018 21:23:29
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/12/2018 : 21:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Igzekli maj point!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/12/2018 : 21:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

videonadzor je definitivno najbolje rješenje



Ma da, videonadzor će sve riješit.
Videonadzor definitivno nije rješenje ničega. Videonadzor je rješenje koje se bavi posljedicama a ne uzrocima.
Definitivno najbolje rješenje bi bilo funkcioniranje sustava i povratak povjerenja u sve institucije pa tako i u škole.

Triba bit jako bezobrazan pa od dice tražit da se ponašaju drugačije od primjera koji in pružaju odrasli. Dica odrastaju u društvu u kojen se uspješnima smatraju ljudi poput Bandića, Mamića, Sanadera ili Keruma. Odrastaju u društvu u kojen se na HTV-u reklamira knjiga "Radni logor Jasenovac". Odrastaju u društvu u kojen idol nacije piša po instituciji suda a očekuje se da oni poštuju instituciju škole? Odrastaju u društvu u kojen su manjak skrupula i obraza vrline, a zajebat državu nacionalni sport.

U svakon slučaju dica su onakva kakvima smo ih mi napravili i nisu ništa kriva.







neće sve rješit ,al drugog rješenja jednostavno nema.
jednostavno je ovo društvo otišlo u 33 q.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/12/2018 : 22:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ok, onda po vama ne treba raditi ništa? Utopija, pa onda pusti sve u kurac, nisu djeca kriva.
Neki potez se mora povući koji će koliko-toliko srediti stvari, ja sam uvijek radije za neku manjinu profesora koji su jebivjetri ili zajebavaju učenike, nego za ovo šta se dešava. Pa jel primjećujete vi koliko su klinci agresivniji i bahatiji?
I generacija naših staraca je bila blentava i svakako odgajala djecu, pa je opet sistem držao do nekog autoriteta odraslih. Kolateralne štete uvijek bilo, ali ogromnom većinom su profesori bili u pravu kod nekih sukoba sa učenicima. Treba pustit sad male pametnjakoviće da oni vode glavnu riječ zato što im je Farma servirana na tv-u, da ti neodrasli tupani imaju odriješene ruke za sve, jadna dječica?
Daj ljudi, ne zajebavajte.
Čitavo čovječanstvo se okreće u vrtlogu agresije, samoživosti i kontrole, nagrade i kazne, straha od te kazne. Ništa nije s djecom drugačije, bar kad uđu u pubertet. Ako nemaju nikakav strah od odmazde, iskoristiće to itekako.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2018 : 22:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Recimo iskljucenja - Pomaze li se toj djeci ako se ju npr. iskljuci iz skole? Mislim na njihov daljni zivot. Mozda se trenutno pomogne ostaloj djeci u razredu ako se "smakne" problematora, ali tu je slicna situacija kao sa kaznjavanjem zatvorom. Obicno, ili ajmo to reci tako, sa americkim tipom zatvaranja samo se stvara vise problema nego ih se lijeci. Naravno da nije isto ici u zatvor ili ispisati/baciti dzaka iz skole, no hocu reci da treba imati onda i strucan kadar koji ce raditi sa njima. Na njima. Ako zelimo bolji drustveni poredak. Sad, imamo li mi toliko strucnog kadra... Te jos bolje, da se nesto napravi prije uopste dođe do iskljucenja, za vrijeme konflikta.
Imali smo dobra predavanja na "skoli za roditelje", npr. jedan koji radi sa agresivnima i/ili ovisnicima (ne samo od droge). No, problem je sigurno i danasnji skolski sustav koji barem kod nas ne vrijedi pola kurca.

A znate i onu... nekada su se zlikovci bali policije. A danas?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/12/2018 : 22:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ok, onda po vama ne treba raditi ništa? Utopija, pa onda pusti sve u kurac, nisu djeca kriva.
Neki potez se mora povući koji će koliko-toliko srediti stvari, ja sam uvijek radije za neku manjinu profesora koji su jebivjetri ili zajebavaju učenike, nego za ovo šta se dešava. Pa jel primjećujete vi koliko su klinci agresivniji i bahatiji?
I generacija naših staraca je bila blentava i svakako odgajala djecu, pa je opet sistem držao do nekog autoriteta odraslih. Kolateralne štete uvijek bilo, ali ogromnom većinom su profesori bili u pravu kod nekih sukoba sa učenicima. Treba pustit sad male pametnjakoviće da oni vode glavnu riječ zato što im je Farma servirana na tv-u, da ti neodrasli tupani imaju odriješene ruke za sve, jadna dječica?
Daj ljudi, ne zajebavajte.
Čitavo čovječanstvo se okreće u vrtlogu agresije, samoživosti i kontrole, nagrade i kazne, straha od te kazne. Ništa nije s djecom drugačije, bar kad uđu u pubertet. Ako nemaju nikakav strah od odmazde, iskoristiće to itekako.


Ne slažen se s tobon. Nemamo nikakvo pravo pizdit o nepoštovanju institucija dici kad nas odrasle ta ista dica gledaju kako svakodnevno ne poštujemo neke druge institucije. Kod vas u Bosni je to nepoštivanje institucija na još višen nivou. I onda je pendrek rješenje?
Da ne filozofiran puno osvrnit ću se samo na ovo boldano.
Nisu to nikakva "jadna dječica", niti in triba dat odriješene ruke. Triba in prestat servirat Farmu jer su od nje postali tupani, a ne in servirat Farmu pa kažnjavat jer su tupani.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 14/12/2018 22:55:37
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 15/12/2018 : 10:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Jos da se naplati gledanje u zivo, kao BB.







Al bi se pedofili nauzivali gledajuci

Kamere u skoli..pa moze samo pedofil predlozit
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/12/2018 : 11:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ok, onda po vama ne treba raditi ništa? Utopija, pa onda pusti sve u kurac, nisu djeca kriva.
Neki potez se mora povući koji će koliko-toliko srediti stvari, ja sam uvijek radije za neku manjinu profesora koji su jebivjetri ili zajebavaju učenike, nego za ovo šta se dešava. Pa jel primjećujete vi koliko su klinci agresivniji i bahatiji?
I generacija naših staraca je bila blentava i svakako odgajala djecu, pa je opet sistem držao do nekog autoriteta odraslih. Kolateralne štete uvijek bilo, ali ogromnom većinom su profesori bili u pravu kod nekih sukoba sa učenicima. Treba pustit sad male pametnjakoviće da oni vode glavnu riječ zato što im je Farma servirana na tv-u, da ti neodrasli tupani imaju odriješene ruke za sve, jadna dječica?
Daj ljudi, ne zajebavajte.
Čitavo čovječanstvo se okreće u vrtlogu agresije, samoživosti i kontrole, nagrade i kazne, straha od te kazne. Ništa nije s djecom drugačije, bar kad uđu u pubertet. Ako nemaju nikakav strah od odmazde, iskoristiće to itekako.


Ne znam.
Svaka generacija govori za onu sljedeću da je nikakva i da će s njima sve otići kvragu.
I opet svaka generacija ostavi bolji svijet nego je naslijedila.
Danas je na Zemlji manje bolesti, siromaštva i gladi nego ikada. To su ostvarile generacije kojima su one prethodne predviđale propast, a isto će biti i s nama. Devijantnih će uvijek biti, ali isto tako, ključno je suočiti se s takvim problemima u ranijim fazama. A ne stavljati probleme pod tepih dok ne zagori, a onda ih rješavati pendrekom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 15/12/2018 11:06:35
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/12/2018 : 12:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ne znam.
Svaka generacija govori za onu sljedeću da je nikakva i da će s njima sve otići kvragu.
I opet svaka generacija ostavi bolji svijet nego je naslijedila.
Danas je na Zemlji manje bolesti, siromaštva i gladi nego ikada. To su ostvarile generacije kojima su one prethodne predviđale propast, a isto će biti i s nama. Devijantnih će uvijek biti, ali isto tako, ključno je suočiti se s takvim problemima u ranijim fazama. A ne stavljati probleme pod tepih dok ne zagori, a onda ih rješavati pendrekom.



Upravo tako, dok svi pokazatelji govore da je globalno stanje u svijetu sve bolje, većina uvijek misli da svijet nikad nije bio gori.

A isti ti koji pljuju na današnje mlade sa sjetom će se prisjećati sranja koja su radili kao adolescenti uz komentar da se današnja mladež ne zna zabavljati, da samo gledaju u ekrane. To je, naravno, nekonzistentno, ali kad se pljuje tko te pita za logiku.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/12/2018 : 12:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, istina, nikad bogatiji. I općenito ne volim potencirati "prije je bilo" bolje jer po pitanju koliko imamo nije bilo bolje, ali činjenica je da je jedna od glavnih posljedica bogatstva upravo razmaženost populacije i pogotovo djece. Bogatstvo izmišlja nove probleme i krize. Nikad više dugih cijevi i negativne klime na ulicama prvog svijeta nego u ova bogata vremena. Na zapadu se sve češće debatira o "padu zapadne civilizacije". Pretjerano? Vjerojatno. Ali to da se uopće potegne takvo pitanje je dokaz da nešto tu danas očito ne štima.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/12/2018 : 13:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, istina, nikad bogatiji. I općenito ne volim potencirati "prije je bilo" bolje jer po pitanju koliko imamo nije bilo bolje, ali činjenica je da je jedna od glavnih posljedica bogatstva upravo razmaženost populacije i pogotovo djece. Bogatstvo izmišlja nove probleme i krize. Nikad više dugih cijevi i negativne klime na ulicama prvog svijeta nego u ova bogata vremena. Na zapadu se sve češće debatira o "padu zapadne civilizacije". Pretjerano? Vjerojatno. Ali to da se uopće potegne takvo pitanje je dokaz da nešto tu danas očito ne štima.



Kažeš nikad više, mislim da je to samo dojam. Danas imaš internet koji povezuje svijet bolje i brže nego ikad, pa za sve čuješ u realnom vremenu. Prije samo 30 godina, to je bio SF. Čuo bi samo baš globalno velike vijesti preko TV-a i novina, a i to bi ti predstavili na način koji im odgovara.

A što se tiče protesta, pomisli samo na studentske proteste u Parizu 1968. koji se ni po čemu nisu razlikovali od ovih trenutnih u Francuskoj. Ili na prosvjede protiv Vijetnamskog rata u Americi. Ima toga koliko hoćeš, počevši od Francuske revolucije protesti u zapadnom svijetu stvarno nisu ništa novo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/12/2018 : 13:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
prije 30 ? pa još prije 20 ovakav internet je bija sf. bar u nas.
al nebitno za ovu temu,previše ste otišli na zapad.
ovo je puno specifičnije područje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000