forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji su vaši omiljeni stripovi "na ledu"
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/04/2017 : 12:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
najpre da odmah naglasim da ovo nije nikakav atak na bilo kog izdavača,niti bih voleo da diskusija krene u tom pravcu;i ako se dotaknemo tih stvari,nadam se da će to samo biti u ciju dobijanja nekih informacija.

Dakle,
koji od vaših stripova su na "stend-baju";odnosno,ne izlaze više godina;bilo da su zvanično ukinuti (bilo izdavač,bilo edicija (ako je iko zvanično ukinuo neki serijal)).A znamo da je popriličan broj takvih edicija,serijala,...
Što se tiče tih "zakinutih",tu smo pre svega krivi mi čitaoci što nismo ih kupovali u dovoljnom broju.


evo moje liste:
Srbija
Spajdermen esencijal (ČK)
Magični vetar (SC/Sfera,Wizard)
Tarzan (DW)

za Tarzana se ne bojim toliko,nadam se da će ga Darkvuđani jednog lepog dana nastaviti;za Spajdija i nisam neki optimista (mada i tu imam neka nadanja),a kod Magičnog sam već teški pesimista.Wizard i Sfera ne postoje,a ne verujem da bi se neko sad ubacivao u igru.

Hrvatska
Tintin (Algoritam)
Usagi,Linkoln,XIII,Žil Žurdan,Plave bluze,Nataša,Maslin Granko (Bukgrob!)

Algoritam je prso,a i kod Tin tina se nekako nadam nekom srpskom A4 izdanju jednog lepog dana;Bukgrob je stvarno napravio teški pičvajz sa mnogim započetim serijalima.Osim nabrojanih,voleo bih videti nastavke i Teodora Pusena,Badi Longveja,Lika Orijenta i Bruna Brazila (pa i Kartlanda).BG je srećom opet živ,ali kreću sa skroz nekim novom projektima . Ipak se nadam da će nastaviti i sa nekim od gore pobrojanih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/04/2017 13:39:23

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/04/2017 : 13:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
XIII
Bruno Brazil
Jonathan Cartland
Buddy Longway

Ok, prva dva imam u drugim izdanjima ali ipak sam se baš veselio kompletiranim integralma. Mislim, ak' XII ne mre ići do kraja...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/04/2017 : 13:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Usagi (fibra)
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 16/04/2017 : 13:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Najveća želja mi je da Bookglobe nastavi s Theodore Poussinom.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 16/04/2017 : 13:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Saguaro, Lukas, A.Wild, J.Dix...

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/04/2017 : 14:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Usagi Yojimbo (Bookglobe)
XIII (Bookglobe)
Sillage (Bookglobe)
Stranci u raju (Dani)
Invincible (Lavirint)
Propovednik (Beli Put)
Magični Vetar (System Comics)
Hellboy (System Comics)

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/04/2017 14:17:30
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/04/2017 : 14:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Od Bonellija mi je žao što se taj Jan Dix nije kompletirao, a posebno mi je žao radi Martyja (SA) što je prekinut. Dakle, oni nisu na ledu već su propali u hladnu vodu.

Albuma sam malo pratio, zanima me samo je li Bernard Prince s 3 albuma kompletiran i koliko bi još Bruna Brazila moglo biti objavljeno?
Ovdje bi mi valjala nečija pomoć.

loading...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2017 : 14:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Propovednik (Beli Put)
Magični Vetar (System Comics)




Propovednika je nastavio Darkvud tamo gde su stali Beloputasi, isto kao i Sendmena i Sin City. Ostaju jos dva trejda da se objave tokom ove godine i to je to sto se tice Propovednika.

A za Magicnog je i meni najvise zao. Izuzetan serijal! Imam svega 20ak epizoda ali svaka je malo blago!
Kad bi nas Darkvud obradovao nekim izdanjem posle Kena Parkera ako on bude dobro isao. Ja bih bio zadovoljan i sistemom VCa 7 epizoda u jednu knjigu, 2-3 knjige godisnje i to bi bilo bas po mojoj meri, ali ko zna da li je isplativo objavljivati Magicnog uopste u narednih 10ak godina.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/04/2017 : 14:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Usagi Yojimbo (Bookglobe)
XIII (Bookglobe)
Sillage (Bookglobe)
Stranci u raju (Dani)
Invincible (Lavirint)
Propovednik (Beli Put)
Magični Vetar (System Comics)
Hellboy (System Comics)


Propovednika je preuzeo Darkvud i uskoro ga završava;8. knjiga je u štampi,a verujem da ni na 9. nećemo dugo čekati.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Albuma sam malo pratio, zanima me samo je li Bernard Prince s 3 albuma kompletiran i koliko bi još Bruna Brazila moglo biti objavljeno?
Ovdje bi mi valjala nečija pomoć.


kompletiran je Hermanov trk na Bernard Prinsu;epizode koje crta Greg su za tri klase lošije.

Bruno Brazil - 11 albuma;znači još jedan integral i gotovo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/04/2017 14:43:34
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/04/2017 : 14:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vidim da prednjače Bookglobe izdanja pa ću i ja navesti Cartlanda i Buddy Longwaya.
Od ostalih tu su serijali koje je gurao Phoenix Press (valjda tu još ima nade) i Kom. Mark od Ludensa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/04/2017 : 15:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
A za Magicnog je i meni najvise zao. Izuzetan serijal! Imam svega 20ak epizoda ali svaka je malo blago!
Kad bi nas Darkvud obradovao nekim izdanjem posle Kena Parkera ako on bude dobro isao. Ja bih bio zadovoljan i sistemom VCa 7 epizoda u jednu knjigu, 2-3 knjige godisnje i to bi bilo bas po mojoj meri, ali ko zna da li je isplativo objavljivati Magicnog uopste u narednih 10ak godina.


Kao kioski izdanje Magični vjerojatno nije isplativ. 130 epizoda je previše za objavljivanje, a neki čitatelji koji su bili zainteresirani za serijal su nabavili Libellus knjige koje su na Interliberu znale ići po velikom sniženju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/04/2017 : 15:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Hvala, anto. Znači, za Bernarda mogu biti miran a za Brazila se nadati da će im doći žuta minuta da ga objave.
Eh, kad si dobre duše, znaš li koliko bi Sammyja još trebalo izaći? To mi je drag strip

loading...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/04/2017 : 15:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hvala, anto. Znači, za Bernarda mogu biti miran a za Brazila se nadati da će im doći žuta minuta da ga objave.
Eh, kad si dobre duše, znaš li koliko bi Sammyja još trebalo izaći? To mi je drag strip


Za Bernarda slobodno budi spokojan;to bi bilo to.
Mislim da će treći tom Brazila sigurno objaviti.

Sami ima ukupno 10 knjiga ( http://www.bedetheque.com/serie-4915-BD-Sammy-Tout.html ), koje sadrže 31 album koje crta Berk (zadnji integral ima 4 epizode).
Ima Samija još 9 brojeva sa novim crtačem,Žan-Polom.
http://www.bedetheque.com/serie-1024-BD-Sammy__10000.html
I meni je isto Sami drag strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/04/2017 15:12:54
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/04/2017 : 15:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hvala, anto. Znači, za Bernarda mogu biti miran a za Brazila se nadati da će im doći žuta minuta da ga objave.
Eh, kad si dobre duše, znaš li koliko bi Sammyja još trebalo izaći? To mi je drag strip


Za Bernarda slobodno budi spokojan;to bi bilo to.
Mislim da će treći tom Brazila sigurno objaviti.

Sami ima ukupno 10 knjiga ( http://www.bedetheque.com/serie-4915-BD-Sammy-Tout.html ), koje sadrže 31 album koje crta Berk (zadnji integral ima 4 epizode).
Ima Samija još 9 brojeva sa novim crtačem,Žan-Polom.
http://www.bedetheque.com/serie-1024-BD-Sammy__10000.html
I meni je isto Sami drag strip.



Hajde Markos, uvedi like da se ne zahvaljujem svaki put

loading...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2017 : 15:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tintin, Algoritam,
Usagi, XIII-tica, Nataša, J.Cartland, Luc Orient, Plave bluze, Bruno Brazil, Buddy Longway od Bookglobea,
Tanguy i Laverdure i Aster Blistok ubrzati Strip Agent,
Hellboy Systemcomics,
Tajna povijest Algoritam/Bookglobe
Tino da ubrza Modesty Blaise,
Libellus pod hitno ubrzati Nathana Nevera,
i Dagda koja nikad nije završila Izbacivača...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 16/04/2017 : 16:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Čekam zadnji integral Brune Brazila. Od Bookglobea su tu još Lincoln i XIII, ostala izdanja ću kupiti ako izađu, ali nije baš da čekam bez daha.

Računam da će Strip-agent izdati Tanguya, a Darkwood Tarzane.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/04/2017 : 17:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Želio bih Saguara, da netko objavi MV od prvog broja SC, Lazarus Ledda, šteta što Dampyr ide ovako kako ide...

MM knjige od VC, planiraju li oni uopće s tim nastaviti?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/04/2017 : 17:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Anto, pa kako je Magicni vetar "na ledu" kad je zavrsen na ovim prostorima? A ako je tvoj odgovor "SC", onda je moj odgovor zasto Propovednik moze?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/04/2017 : 17:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah. Samo 3 integrala. Fale još brojevi od 10 - 19.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 16/04/2017 : 18:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Nešto presporo izlazi, a za nešto uopće ne znam hoće li nastavljati...
B Brazil, B. Longway i Ramiro od Bookglobea,
Adam Wild od PP i
Dragonero od VČ
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2017 : 18:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Korg

Nešto presporo izlazi, a za nešto uopće ne znam hoće li nastavljati...
B Brazil, B. Longway i Ramiro od Bookglobea,
Adam Wild od PP i
Dragonero od VČ
Zaboravio sam na Dragonera, vrhunski strip, koji je presporo izdavan na ovim prostorima

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 16/04/2017 : 19:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Q strip
Stripgen
Sergej Strip
Zabava za celu porodicu

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/04/2017 : 19:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
1.Magicni vetar
2.Ubrzanje Tex redovne serije(ako ludens nastavi mes.ritmom,zbogom v.c)
3.Traper Keri-Sclavi
4.Lincoln,Bady Longvay(pogotovo!),Cartland
5.Mark ludens,M.no specijali!
6.Talicni tom Hc veseli od prvog broja.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/04/2017 : 19:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Grafika Bucik Semic Slovenija..
Blek,Miki, Mark....zaledeni skoro 20 godina,vreme da se odlede...

Koje pitanje...MARK komandant valjda...od Ludensa..
Ostalo da je vredelo nebi zaledelo...kod Marka je problem bio ne prodaja vec previse nasljednika seronja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 16/04/2017 : 20:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Sve što je Agarthi počeo.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/04/2017 : 20:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Zlatna Serija i Lunov Magnus Strip.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000