forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 72 Neću umrijeti kao lovina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
24539 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/04/2017 :  20:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Izvorno je to trebala biti proslava, jer je u pitanju bilo vjenčanje mog brata. Ali u Mortagneu nikad ne znaš što doista znači proslava.

Kolorka 72 • Neću umrijeti kao lovina • 120 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alfred • Crtež Alfred • Prijevod Leni Bastaić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 21.4.2017. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-72-necu-umrijeti-kao-lovina/420/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member

3213 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2017 :  11:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Alfredov minimalisticki crtez mi ne lezi. Naprosto mi nije dovoljno stripovski dobar. Kod "zasto sam ubio pierrea" tema je mracna i bolna, ali dobro vodena, jer se nazalost i strasne stvari dogadaju, koje je autor iznio na vidjelo,pa me zanima i ovaj naslov.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 07/05/2017 :  22:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Još jedan mračnjak ali ne s tolikom težinom koju je imao Pier.Crtež i dalje negledljiv ali možda jednostavno takav mora biti uz ovu krvavu obiteljsku dramu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10906 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/05/2017 :  00:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Alfred (pravo ime je Lionel Papagalli) nam je poznat po prilično teškom albumu Zašto sam ubio Pjera,u kome je samo potpisnik crteža.U Lovini je kompletan autor (mada po književnom predlošku Guillaumea Guerauda),ali tematika je i dalje mračna i teška.Glavni junak,kome se ne pominje ime,živi u varošici Mortagne,u kojoj ljudi rade ili u vinariji Klement ili u pilana Listrak.I na osnovu toga se i druže međusobom,venčavaju,..A svima je lov pasija.Njegova porodica odvajkada radi za gospodina Listraka;brat,Arnaud je problematičan mladić koji zajedno sa najboljim prijateljem Fredom,još gorim tipom,kreće da maltretira seosku ludu Terensa.Sestra,kao i roditelji su klasični provincijalci uskih shvatanja,a on planira da krene skroz drugim životnim putem,pa ga svi gledaju kao crnu ovcu.U takvom okruženju,luda Terens i njihove zajedničke šetnje su mu jako značile.
Ali jednog dana,Terens neće doći da mu pravi društvo na putu do kuće.

Alfredov crtež mi nije baš seo u Lovini;njegov minimalizma,za razliku od Zašto sam ubio ...je ovde počesto i previše minimalistički.
Priča je jako dobra,ali ipak sam očekivao neki tvist u drugom delu albuma - nekako mi je kraj prilično očekivan.Tako da mi je Lovina tip albuma koji je sasvim dovoljan za jedno čitanje.

4/5

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"

Edited by - anto on 11/05/2017 00:48:28
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member

Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/06/2017 :  19:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Miroslav Cmuk aka Luca_Torelli na portalu Gradskih knjižnica Rijeka:

http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Necu-umrijeti-kao-lovina-surova-rekonstrukcija-krvoprolica-ispricana-jezikom-stripa

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member

1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 07/09/2017 :  16:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Nacelno vjerojatno ispodposjecan strip, ali meni sigurno ide u kolekciju (doduse, nisam citala Pierrea, sto bi tek onda bilo!)
Dugo sam se kao mlađa fiksirala na motive za nasiljem, a posebno masovnim nasiljem. Kad i osjetim potrebu da nekoga ili nesto ozlijedim, uvijek sam to sama ja - ne razumijem sto to znaci zapravo zeljeti udariti ikoga, sto to znaci zeljeti se potuci ili zadati udarac. Ipak sam ponekad zadavala psiholoske udarce, valjda je zivot takav da je neminovno nekoga povrijediti - no nikad nisam osjecala da je to nesto pravedno, nesto sto treba napraviti.
Zato su mi bili bizarni i neshvatljivi ti "pravicni" masakri, gdje bad guys umru i to je to.
Ipak, mislim da ovaj strip dobro docarava sto nekoga do toga moze dovesti, iako nije ni na cijoj strani jer je prekratak i povrsan.
Da je barem autor svoj talent iskoristio za bolju gradnju price - ovako ostaje tuzan vic, geg, forica, ali nista vise od toga. A tema je prezanimljiva.
Kad bi barem ovo bio nepromisljeni prequel junakovom boravku u zatvoru - a to bi onda u nastavcima mogla biti stripcina. Iako je vec nekako malo upropasten likom Terencea, sve bi i dalje moglo biti jako, jako dobro.
Mozda da mu napisem pismo, da ga zamolim za nastavak? :)
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member

3023 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/09/2017 :  21:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Nacelno vjerojatno ispodposjecan strip, ali meni sigurno ide u kolekciju (doduse, nisam citala Pierrea, sto bi tek onda bilo!)
Dugo sam se kao mlađa fiksirala na motive za nasiljem, a posebno masovnim nasiljem. Kad i osjetim potrebu da nekoga ili nesto ozlijedim, uvijek sam to sama ja - ne razumijem sto to znaci zapravo zeljeti udariti ikoga, sto to znaci zeljeti se potuci ili zadati udarac. Ipak sam ponekad zadavala psiholoske udarce, valjda je zivot takav da je neminovno nekoga povrijediti - no nikad nisam osjecala da je to nesto pravedno, nesto sto treba napraviti.
Zato su mi bili bizarni i neshvatljivi ti "pravicni" masakri, gdje bad guys umru i to je to.
Ipak, mislim da ovaj strip dobro docarava sto nekoga do toga moze dovesti, iako nije ni na cijoj strani jer je prekratak i povrsan.
Da je barem autor svoj talent iskoristio za bolju gradnju price - ovako ostaje tuzan vic, geg, forica, ali nista vise od toga. A tema je prezanimljiva.
Kad bi barem ovo bio nepromisljeni prequel junakovom boravku u zatvoru - a to bi onda u nastavcima mogla biti stripcina. Iako je vec nekako malo upropasten likom Terencea, sve bi i dalje moglo biti jako, jako dobro.
Mozda da mu napisem pismo, da ga zamolim za nastavak? :)

Ti i Anto se opasno razilazite u ocenama...da ne kazem ti i Anto ste raskinuli
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10906 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/09/2017 :  23:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
suprotnosti se obično privlače.

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member

Croatia
1272 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 29/10/2017 :  14:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Mrkva je našla dobru riječ za opisati ovaj strip: površno.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member

Croatia
2281 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/10/2017 :  14:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Strip pročitaš u dahu, ali.. meni je ovo predvidljivo i bez imalo kreativnosti. Ukratko, 5/10

Boj se ovna, boj se govna...
Go to Top of Page

udarnik007
Junior Member

Croatia
305 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 05/11/2017 :  10:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Nakon albuma Come prima koji me naprosto odusevio
procitao sam i "Lovinu" koja je bila na cekanju
neko vrijeme...
Meni jako,jako dobar album. No,osim sto volim malo
mracnije price pase mi i crtez sto,vidim,
s mnogima nije slucaj.

Volim te mama,
al' ne više od
DINAMA!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3029 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/12/2017 :  10:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Crtez nije nesto sto bi privuklo samo po sebi, ali odlicno prati pricu. Prica je odlicna, ne bi to nikako nazvao plitkim ili predvidljivim. Vise zivotnim, jednostavnim... Preporuka.
Go to Top of Page

vukozec
Average Member

760 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/05/2018 :  16:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nekoliko mučnih događaja u nama jasno budi empatiju prema protagonistu i bijes prema negativcima. Protagonist je izoliran i prepušten sebi, te primoran uzeti pravdu u svoje ruke. Zlokobna atmosfera vrije dok ne kulminira u ekstremno nasilnom klimaksu čija se brutalnost ne razvlači nikakvim nepotrebnim epilogom. Ovakav način na koji je konstruirana priča podjseća (vjerojatno ne slučajno) na klasične osvetničke filmove iz 70ih.

Međutim, u ovom stripu stvari ipak nisu tako jednostavne. Negativci ovaj put nisu slučajni stranci, nadrogirani psihopati iz The Last House on the Left ili neimenovani provalnici/pljačkaši iz Death Wish. U Neću umrijeti kao lovina junak se okreće protiv svega što poznaje, protiv sredine koja ga je rodila i odgojila, a kad njegovi meci počnu letjeti, oni ne biraju mete. Finalni osvetnički pohod u nama prije izaziva nelagodu nego sastisfakciju koju odobravamo stisnutih šaka. nelagodu dodatno pojačavaju asocijacije na suvremene masovne pucnjave, jedne od najtraumatičnijih simbola našeg vremena, U ovom stripu autor koristi fiksaciju na nasilje kako bi je (za razliku od mnogih vigilante filmova u kojima nasilje donosi finalnu zadovoljštinu i katarzu) izokrenuo u anti-nasilnu poruku.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
6124 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/05/2018 :  00:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nekoliko mučnih događaja u nama jasno budi empatiju prema protagonistu i bijes prema negativcima. Protagonist je izoliran i prepušten sebi, te primoran uzeti pravdu u svoje ruke. Zlokobna atmosfera vrije dok ne kulminira u ekstremno nasilnom klimaksu čija se brutalnost ne razvlači nikakvim nepotrebnim epilogom. Ovakav način na koji je konstruirana priča podjseća (vjerojatno ne slučajno) na klasične osvetničke filmove iz 70ih.

Međutim, u ovom stripu stvari ipak nisu tako jednostavne. Negativci ovaj put nisu slučajni stranci, nadrogirani psihopati iz The Last House on the Left ili neimenovani provalnici/pljačkaši iz Death Wish. U Neću umrijeti kao lovina junak se okreće protiv svega što poznaje, protiv sredine koja ga je rodila i odgojila, a kad njegovi meci počnu letjeti, oni ne biraju mete. Finalni osvetnički pohod u nama prije izaziva nelagodu nego sastisfakciju koju odobravamo stisnutih šaka. nelagodu dodatno pojačavaju asocijacije na suvremene masovne pucnjave, jedne od najtraumatičnijih simbola našeg vremena, U ovom stripu autor koristi fiksaciju na nasilje kako bi je (za razliku od mnogih vigilante filmova u kojima nasilje donosi finalnu zadovoljštinu i katarzu) izokrenuo u anti-nasilnu poruku.

Ovim osvrtom si me bas zainteresovao za ovaj do ovog trenutka za mene potpuno neinteresantan strip vukozec! Moracu da ga nabavim u skorije vreme!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000