forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zombi apokalipsa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 31/05/2017 : 12:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Stripovi i filmovi o Zombijima i Zombi apokalipsi uglavnom imaju sličnu premisu: Virus pretvara ljude u Zombi kreature i ti Zombiji stranjaju okolo tražeći žrtve tj. žive ljude koje će da pojedu. Oni su spori, glupi i raspadaju se, a ljudi su i dalje svjesna bića (uglavnom), brzi su (od Zombija sigurno brži) i mogu i dalje koristiti oružja, oruđa i organizovati se na svjestan način. Virus se širi na taj način da čovjek preživi napad Zombija, biva ujeden i transformiše se u istog. I okolo hodaju mase Zombija dok su ljudi tek u sporadičnim grupicama sa malo šanse za preživljavanje.
Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P
Zar će ljudi dozvoliti da ih masovno grizu Zombiji? Recimo da negdje zaista počne zaraza tog tipa. Vlasti i sigurnosne strukture će izolovati područije i eliminisati prijetnju. Čak ako nema vlasti - anarhija je nastupila, sigurno će se ljudi organizovati u naoružane grupe i sporohodni Zombiji nemaju šanse. Kako je onda krenula masovna zaraza i masovna transformacija?

Edited by - mladjo on 31/05/2017 23:48:34

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2017 : 12:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Istina ovo sam vidio u filmovima a ne u stripu ali zombiji znaju biti itekako brzi. A što se tiče organiziranja otpora - spika je u tome što se taj virus prenosi zrakom i on praktički zarazi ljude u vrlo kratkom vremenskom periodu (tipa nekoliko dana).
Inače, hajmo ovdje ipak više pričati o zombie stripovima nego o zombijima općenito

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/05/2017 : 13:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno nisi citao mangu I Am Hero. E tamo su zombiji brzi, ali opet ima to nesto di se vidi da je lik u raspadu, a oni dalje pokusavaju pric doticnom i pricat sa njim i onda slijedi zarazni ugriz (iako su i prije toga susreli zombije)...

EDIT: Eh da, zaboravio sam napomenut da zombiji u doticnoj mangi i pricaju, nesuvislo (ponavljaju neke znacajnije razgovore iz zivota kolko sam skuzio, ili tako nesto), ali pricaju...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 31/05/2017 13:39:17
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 31/05/2017 : 14:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
gledo sam sve filmove i serije o zombijima i pročito fibrine omnibuse. e sad mene zanima sljedeće; ak zombi ugrize čiču il babu (nek bude ravnopravnost spolova) koji nosi gebis i prenese mu virus, dal on može širit zarazu dalje?

i još jedno pitanje, nutricionističko; ak zombi ugrize vegetarijanca, polija recimo, dal on dalje zadržava svoju staru vegetarijansku naviku il postaje mesožder?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 31/05/2017 : 14:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vjerovatno nisi citao mangu I Am Hero. E tamo su zombiji brzi, ali opet ima to nesto di se vidi da je lik u raspadu, a oni dalje pokusavaju pric doticnom i pricat sa njim i onda slijedi zarazni ugriz (iako su i prije toga susreli zombije)...

EDIT: Eh da, zaboravio sam napomenut da zombiji u doticnoj mangi i pricaju, nesuvislo (ponavljaju neke znacajnije razgovore iz zivota kolko sam skuzio, ili tako nesto), ali pricaju...


Da, opet, lik je u raspadu, ima loše namjere i neko sa njim priča razgovore iz života :-)
Nisam čitao tu mangu, inače. Sjetih se da u filmu "28 dana poslije" trče i vrište - e oni mogu malo više ljudi da zaraze od ovih pričajućih i teturajućih.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/05/2017 : 17:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
28 dana poslije: nisu u pitanju zombiji vec ljudi zarazeni bjesnilom.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/05/2017 : 20:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milac


Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P



Pa zaraza se ispočetka najbrže raširi jer ljudi ne znaju da imaju posla sa zombijima
Ne znaju da se treba paziti najmilijih i da se treba paziti ugriza
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2017 : 20:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pa i inače se najviše treba paziti najmilijih :D

Nego jel' mmože neki popis najboljih zombie stripova (vaš, sa neta...)?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 31/05/2017 20:48:09
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/05/2017 : 20:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
definitivno Dawn of the dead,
volim filmove sa klaustrofobičnom atmosferom (najdraži horor mi je The Thing), a ovaj ide u tom smjeru
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 31/05/2017 : 21:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Univerzitet u Kornvolu je prošle godine napravio naučno zasnovan simulator širenja zombi apokalipse:
http://mattbierbaum.github.io/zombies-usa/

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/05/2017 : 21:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Milac


Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P



Pa zaraza se ispočetka najbrže raširi jer ljudi ne znaju da imaju posla sa zombijima
Ne znaju da se treba paziti najmilijih i da se treba paziti ugriza


Mislim da smo nakon svega što smo vidjeli potpuno spremni...
U garaži kovčeg sa lopatom, shotgunom, konzervama itd. Stoji spreman za kada počne...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 31/05/2017 21:06:00
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/05/2017 : 21:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milac

Stripovi i filmovi o Zombijima i Zombi apokalipsi uglavnom imaju sličnu premisu: Virus pretvara ljude u Zombi kreature i ti Zombiji stranjaju okolo tražeći žrtve tj. žive ljude koje će da pojedu. Oni su spori, glupi i raspadaju se, a ljudi su i dalje svjesna bića (uglavnom), brzi su (od Zombija sigurno brži) i mogu i dalje koristiti oružja, oruđa i organizovati se na svjestan način. Virus se širi na taj način da čovjek preživi napad Zombija, biva ujeden i transformiše se u istog. I okolo hodaju mase Zombija dok su ljudi tek u sporadičnim grupicama sa malo šanse za preživljavanje.
Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P
Zar će ljudi dozvoliti da ih masovno grizu Zombiji? Recimo da negdje zaista počne zaraza tog tipa. Vlasti i sigurnosne strukture će izolovati područije i eliminisati prijetnju. Čak ako nema vlasti - anarhija je nastupila, sigurno će se ljudi organizovati u naoružane grupe i sporohodni Zombiji nemaju šanse. Kako je onda krenula masovna zaraza i masovna transformacija?



Ključna riječ ovdje je brzina !
Ako su brzi zombiji koji bijesno jurišaju, zaraza je izvjesna.
No, kod sporih koji bauljaju pa te ugrizu pa umreš i vazdigneš se kao nemrtvi, mislim da scenario raspada društva ipak nije vjerovatan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/05/2017 : 21:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

28 dana poslije: nisu u pitanju zombiji vec ljudi zarazeni bjesnilom.


Mislim da treba sve primiti pod istu kapu. Ima tu raznoraznih kreatura u raznim filmovima koje tehnični nisu zombiji. No, ja bih to sve prihvatio. Pa tako i 28 dana, tjedana. Za mene je to film Zombi apokalipse.
Inače, apsplutno obožavam ovu temu. Film sa Z apokalipsom uvijek mogu pogledati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 31/05/2017 21:11:30
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 31/05/2017 : 21:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

gledo sam sve filmove i serije o zombijima i pročito fibrine omnibuse. e sad mene zanima sljedeće; ak zombi ugrize čiču il babu (nek bude ravnopravnost spolova) koji nosi gebis i prenese mu virus, dal on može širit zarazu dalje?



Imaš jednu scenu u 'Svjetski rat Z' gdje se kaže kako su u Sjevernoj Koreji riješili problem s zombijima - u jedan dan izvadili su zube svim ljudima! Pa ti zombi cuclaj koliko hoćeš...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/05/2017 : 21:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

gledo sam sve filmove i serije o zombijima i pročito fibrine omnibuse. e sad mene zanima sljedeće; ak zombi ugrize čiču il babu (nek bude ravnopravnost spolova) koji nosi gebis i prenese mu virus, dal on može širit zarazu dalje?
Naravno. Zaraza se i ne širi od zuba nego od zaražene sline koje ima i na gebisu.
i još jedno pitanje, nutricionističko; ak zombi ugrize vegetarijanca, polija recimo, dal on dalje zadržava svoju staru vegetarijansku naviku il postaje mesožder?


Takav zombi napada samo vegetarijance i njima se hrani.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 31/05/2017 21:46:49
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/05/2017 : 21:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Šta ako zombie ugrize vampiricu koja kasnije zatrudni sa vukodlakom.
Koje boje će biti djetetove oči?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2017 : 21:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
ak' ćete nastaviti sa zombijima nevezano za stripove, prebacujem u svaštaru

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 31/05/2017 : 22:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Pa i inače se najviše treba paziti najmilijih :D

Nego jel' mmože neki popis najboljih zombie stripova (vaš, sa neta...)?



Nema gorih krvopija, čak i ako nisu zombiji
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2017 : 23:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by mladjo

Pa i inače se najviše treba paziti najmilijih :D

Nego jel' mmože neki popis najboljih zombie stripova (vaš, sa neta...)?



Nema gorih krvopija, čak i ako nisu zombiji



Bio je jedan skeč davno na telki kad je lik imao za kućnog ljubimca komarca. Pitali su ga kako se zove a on je rekao (ne znam sad, recimo) Marija, a to ime je dao jer se njegova bivša tak zvala a ona je isto bila krvopija :D

P.S. Prebačeno u Svaštaru

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 01/06/2017 : 00:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 01/06/2017 00:09:01
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 01/06/2017 : 07:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Univerzitet u Kornvolu je prošle godine napravio naučno zasnovan simulator širenja zombi apokalipse:
http://mattbierbaum.github.io/zombies-usa/


Negdje sam pročitao da američka vlada ima razrađene scenarije za djelovanje u vanrednim situacijama kao što su zemljotres, poplave, nuklearni udar, pad meteorita i sl. i da postoji i scenario za Zombi epidemiju. Prilagodili su scenario za običnu epidemiju smrtonosne bolesti tako da simptomi kod oboljelih obuhvataju i agresivnost i nekontrolisano ponašanje. I ovaj simulator širenja je vjerovatno tog tipa.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2017 : 10:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas citam Kingov stand ilitiga uporiste gdje virus supergripe pomete 95% ljudskog roda,(pa i pseceg), nema zombija ali je strasno. Katastrofa epskih razmjera. Sto se stripa tice, walkin dead ilitiga zivi mrtvaci su mi neprikosnoveni. Iako se o toj temi sve zna toliko mi je napeto i zanimljivo da se i sam iznenadim. Serija mi je takoder dobra ali se malo razvodnila, ( u pocetku je bila odlicna, kao sakom u pleksus), ali strip je zakon.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/06/2017 : 08:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru



da znaš da si u pravu, nema većih zombija od ufuranih mladih mama koje guraju dječja kolica i bleje u smartphonove i ostale slične gluposti

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2017 : 09:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Risar_69

Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru



da znaš da si u pravu, nema većih zombija od ufuranih mladih mama koje guraju dječja kolica i bleje u smartphonove i ostale slične gluposti


Smombie!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/06/2017 : 10:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice zombi stripova ovo je moj broj 1:
http://www.stripovi.com/recenzije/i-am-a-hero-iaah-shog-1-i-am-a-hero-vol-1/1769/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/06/2017 : 12:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Je, I Am Hero je fantastican, ali da moram birat izmedju TWD i njega, neznam, oba, oba su vrhunski, oba su obavezna lektira ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000