forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Džoni Panter
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/06/2017 : 13:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Sećate li ga se...?

Možda bi i sa ovim neko od izdavača mogao da krene...


Edited by - vronski 3 on 10/06/2017 13:35:13

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2017 : 15:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako ne, davno je to bilo... Eks almanah, ako se ne varam...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 10/06/2017 : 16:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Panter mi je bio jedan od omiljenih stripova. Volio bih da ovo neko objavi, ali čisto sumnjam da bi dobro prošao. Inače, Štulić se nazvao Džoni upravo po ovome stripskom junaku.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2017 : 16:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Panter mi je bio jedan od omiljenih stripova. Volio bih da ovo neko objavi, ali čisto sumnjam da bi dobro prošao. Inače, Štulić se nazvao Džoni upravo po ovome stripskom junaku.


Nikad cuo. Stoji podatak, da mu se to ime svidjelo po Chuck Berryevoj pjesmi, Johnny be good...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 10/06/2017 : 20:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by cerichus

Panter mi je bio jedan od omiljenih stripova. Volio bih da ovo neko objavi, ali čisto sumnjam da bi dobro prošao. Inače, Štulić se nazvao Džoni upravo po ovome stripskom junaku.


Nikad cuo. Stoji podatak, da mu se to ime svidjelo po Chuck Berryevoj pjesmi, Johnny be good...


Naišao sam na taj podatak u onoj knjizi o Džoniju čiji je cover rađen u fazonu magazina Rollingstone. Da me ubiješ ne znam sad kako se zove knjiga.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/06/2017 : 21:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Već bi netko od Lud ili VC i izdavao ali boje se da drastično ne opadne prodaja Zagora pojavom ovog supoerlika.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2017 : 21:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by cerichus

Panter mi je bio jedan od omiljenih stripova. Volio bih da ovo neko objavi, ali čisto sumnjam da bi dobro prošao. Inače, Štulić se nazvao Džoni upravo po ovome stripskom junaku.


Nikad cuo. Stoji podatak, da mu se to ime svidjelo po Chuck Berryevoj pjesmi, Johnny be good...


Naišao sam na taj podatak u onoj knjizi o Džoniju čiji je cover rađen u fazonu magazina Rollingstone. Da me ubiješ ne znam sad kako se zove knjiga.


Ako se sjetis naslova knjige, I ko je izdavac, javi pls. Koliko ja znam, nadimak je dobio na radnoj akciji 1969 godine u novom Beogradu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/06/2017 : 21:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Neke od panterskih naslovnica:







Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/06/2017 : 22:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čekaj, je l' to onaj strip za kojeg se pričalo da je naivniji od Mikija i Bleka zajedno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/06/2017 : 22:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Džoni Panter naivan??!!

Hmmmm....
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/06/2017 : 22:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Da li su Blek ili Zagor ikada imali ovakav udarac?


Edited by - vronski 3 on 10/06/2017 22:39:38
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 10/06/2017 : 23:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Ako me sjećanje dobro služi...Indijanac u tada modernim 60-im šampion slobodnog hrvanja...i nikako kao Miki ili Blek.

---

<b></b>
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/06/2017 : 23:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ako su nove generacije prihvatile Magičnog vetra i Saguara prihvatiće i njihovog brata po krvi Džonija Pantera!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2017 : 23:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Ako su nove generacije prihvatile Magičnog vetra i Saguara prihvatiće i njihovog brata po krvi Džonija Pantera!


Saguaro je o.k. ali gdje usporedivati Magicnog s Panterom? Sorry, al Magico je jedno 7 kopalja naprijed.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/06/2017 : 23:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Da li su Blek ili Zagor ikada imali ovakav udarac?




Pih... Zagor je imao puno bolje udarce, pitaj Rochasa koliko je daleko letio nakon njih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 10/06/2017 : 23:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by vronski 3

Ako su nove generacije prihvatile Magičnog vetra i Saguara prihvatiće i njihovog brata po krvi Džonija Pantera!


Saguaro je o.k. ali gdje usporedivati Magicnog s Panterom? Sorry, al Magico je jedno 7 kopalja naprijed.


A imaju se i čega prihvatiti, s obzirom na to koliko Saguara su se kod nas načitali...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/06/2017 : 00:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fibra samo sto nije!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/06/2017 : 00:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Fibra samo sto nije!






Odmah posle šang Čija,apparently.



Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/06/2017 : 01:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by cerichus

Panter mi je bio jedan od omiljenih stripova. Volio bih da ovo neko objavi, ali čisto sumnjam da bi dobro prošao. Inače, Štulić se nazvao Džoni upravo po ovome stripskom junaku.


Nikad cuo. Stoji podatak, da mu se to ime svidjelo po Chuck Berryevoj pjesmi, Johnny be good...


Naišao sam na taj podatak u onoj knjizi o Džoniju čiji je cover rađen u fazonu magazina Rollingstone. Da me ubiješ ne znam sad kako se zove knjiga.


Ako se sjetis naslova knjige, I ko je izdavac, javi pls. Koliko ja znam, nadimak je dobio na radnoj akciji 1969 godine u novom Beogradu...

Branimir Štulić - prilozi za biografiju Johnnyja B. Štulića : kad Miki kaže da se boji

Edited by - Vlaadisha on 11/06/2017 01:58:02
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/06/2017 : 02:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by cerichus

Panter mi je bio jedan od omiljenih stripova. Volio bih da ovo neko objavi, ali čisto sumnjam da bi dobro prošao. Inače, Štulić se nazvao Džoni upravo po ovome stripskom junaku.


Nikad cuo. Stoji podatak, da mu se to ime svidjelo po Chuck Berryevoj pjesmi, Johnny be good...


Naišao sam na taj podatak u onoj knjizi o Džoniju čiji je cover rađen u fazonu magazina Rollingstone. Da me ubiješ ne znam sad kako se zove knjiga.


Ako se sjetis naslova knjige, I ko je izdavac, javi pls. Koliko ja znam, nadimak je dobio na radnoj akciji 1969 godine u novom Beogradu...

Branimir Štulić - prilozi za biografiju Johnnyja B. Štulića : kad Miki kaže da se boji


Thx!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1583 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 11/06/2017 : 05:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Čekaj, je l' to onaj strip za kojeg se pričalo da je naivniji od Mikija i Bleka zajedno.


Možda si mislio na moje reči?
Radi preciznosti, nisam izjavio da je naivniji, već da mi je najveće smeće od stripa
(ili bar u top 5, a konkurencija u toj disciplini je jaka među britanskom treš produkcijom)
i da ću radije da čitam naivne stripove kao što su Miki i Blek.
Nazivati njih smećem pored ovakvog velikana kao što je Džoni Panter je skoro pa verbalni delikt.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 11/06/2017 : 07:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Panter mi je bio jedan od omiljenih stripova. Volio bih da ovo neko objavi, ali čisto sumnjam da bi dobro prošao. Inače, Štulić se nazvao Džoni upravo po ovome stripskom junaku.


TOČNO...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 11/06/2017 : 08:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Sjecam se Dzonija odlicno, citao sam ga jos prije nego sto sam posao u osnovnu skolu. Tada mi se jako svidjao. Vjerujem da je jako naivan i da mi se sada ne bi dopao cak ni iz nostalgicnih razloga.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/06/2017 : 09:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Kao sto danasnji kvazi urednici na Pinku kreiraju sta ce se prikazivati po sistemu ''narod to voli'' i na taj nacin vode u debilanu, tako su svojevremeno britanski magazini ''gradili ukus'' pomocu imbecilnih stripova tipa Dzoni Panter, Ludi monah, Toma Tajfun, Crna strela, Piton... Eks almanah je bio pun tog radioaktivnog djubreta. Kombinovano sa nasim kvazi urednicima, imali smo vrlo zalosnu sliku izdavastva u kome je slucajna pojava Fort Vilinga izgledala kao sletanje svemirskog broda na deponiju...
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 11/06/2017 : 09:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Kao sto danasnji kvazi urednici na Pinku kreiraju sta ce se prikazivati po sistemu ''narod to voli'' i na taj nacin vode u debilanu, tako su svojevremeno britanski magazini ''gradili ukus'' pomocu imbecilnih stripova tipa Dzoni Panter, Ludi monah, Toma Tajfun, Crna strela, Piton... Eks almanah je bio pun tog radioaktivnog djubreta. Kombinovano sa nasim kvazi urednicima, imali smo vrlo zalosnu sliku izdavastva u kome je slucajna pojava Fort Vilinga izgledala kao sletanje svemirskog broda na deponiju...


Slažem se s tobom i vjerujem da danas ne bih mogao privesti kraju niti jednu epizodu pobrojanih stripova. Ali kao klincu od 6-7 godina Panter mi je bio cool. Čudna je stvar nostalgija.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/06/2017 : 09:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Kao sto danasnji kvazi urednici na Pinku kreiraju sta ce se prikazivati po sistemu ''narod to voli'' i na taj nacin vode u debilanu, tako su svojevremeno britanski magazini ''gradili ukus'' pomocu imbecilnih stripova tipa Dzoni Panter, Ludi monah, Toma Tajfun, Crna strela, Piton... Eks almanah je bio pun tog radioaktivnog djubreta. Kombinovano sa nasim kvazi urednicima, imali smo vrlo zalosnu sliku izdavastva u kome je slucajna pojava Fort Vilinga izgledala kao sletanje svemirskog broda na deponiju...


Potpisujem!
Dodao bih još da mi konkretno Dž. P. nije djelovao samo "naivno" nego mi, svaki put kad ga se sjetim, padne na um opis poput "prvi koraci crtanog romana"...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000