forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Preterivanje i usiljenost u stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/06/2017 : 14:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam nikakav problem sa bilo kakvim pretjerivanjem. Slasher horrorci su mi prava stvar A i stripovi naravno
ali postoje dvije vrste "pretjerivanja": jedno je kada se (u bilo kojem mediju) forsira neki događaj koji nema veze sa činjenicama u stvarnosti (poput explozije u svemiru koja se čuje na sve strane što nije moguće jer nema zvuka a i nema šanse da zbog nedostatka kisika sve tako dugo gori i pršti ili kada u spotu lik svira električnu gitaru negdje vani na polju/planini a iz te gitare zapravo ne mre izaći nikakav zvuk jer naravno nije prikopčana na pojačalo) a drugo je pretjerivanje u smislu da nešto nekom moralno ne odgovara (ne znam, sex sa alienom). Ja nemam ništa protiv niti jednog od gore navedenih "pretjerivanja". Prvo je u službi efekata, a drugo mi je čist ok sve dok nije smeće odnosno trash. Jedina podjela kod mene je na kvalitetu i trash. Ak ne valja - ne gledam/ne čitam/ne slušam @ co.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/06/2017 : 15:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Evo Bonelli verzije Texa za američko tržište i za par forumaša s istančanim ukusom za strip i kulturu, stari Tex je dosadan i zaostao, ovo je poboljšana i nabrijana verzija koja dovodi gotovo na rub prosvjetljenja. Mislite da pretjerujem? Čak sam malo blag, pogledajte isječak "Punishera" iz prve knjige dolje niže::


Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 14/06/2017 17:49:08
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 14/06/2017 : 15:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 14/06/2017 : 15:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
To nije Preacher.

http://www.monologuedb.com/comedic-male-monologues/reservoir-dogs-mr-brown/

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/06/2017 : 15:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Da,da,punisher...velika greska.... Evo ispravit cu.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2017 : 15:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Idem oprat oči sapunom :)

A gle, ni meni ovo ne leži, ali dopuštam da drugi imaju svoj ukus, pa čak i da taj ukus bude dominantan. Ako ćemo slušati onu staru poslovicu o ukusima ne bi trebali raspravljati, no nisam baš siguran da joj trebamo slijepo vjerovati.

Sa druge strane, Goodfellas su mi vjerojatno najdraži film i film koji sam najviše puta pogledao. U čemu je onda problem? Ne znam, najvjerojatnije u tome da mi ovo gore, za razliku od rečenica iz filma, više zvuči kao parodija u stilu tekstova Krankšvestera nego kao realističan dijalog (ili monolog u ovom konkretnom slučaju).
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 14/06/2017 : 15:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Sa druge strane, Goodfellas su mi vjerojatno najdraži film i film koji sam najviše puta pogledao. U čemu je onda problem? Ne znam, najvjerojatnije u tome da mi ovo gore, za razliku od rečenica iz filma, više zvuči kao parodija u stilu tekstova Krankšvestera nego kao realističan dijalog (ili monolog u ovom konkretnom slučaju).


Zato što to govori žena?

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2017 : 15:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@Stripiti: samo me zajebaješ ili?

Usporedio sam sa Krankšvesterom, to su dva tipa. Gdje si ti pročitao seksisam u mom postu nije mi jasno. Riječnik pripadnika muškog ili bilo kojeg trećeg roda ;) u ovim stripovima nije ništa drugačiji. Možda me ipak samo zajebaješ.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/06/2017 : 15:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma, ja bi ovakvog Texa kupovao. Ovo što sad izlazi ne kupujem

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/06/2017 : 15:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo meni niti jedan od ova dva stripa gore ne smeta. Pa kaj onda - neka psuju. Pa to je kao da veliš da je The Wire loša serija zato što je svaka druga riječ psovka. Koliko psuju u Scarfaceu? Je li i to loš film?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/06/2017 : 15:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače ovaj "prosti" Tex je prva liga :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/06/2017 : 16:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovaj Teks


Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2017 : 16:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Evo meni niti jedan od ova dva stripa gore ne smeta. Pa kaj onda - neka psuju. Pa to je kao da veliš da je The Wire loša serija zato što je svaka druga riječ psovka. Koliko psuju u Scarfaceu? Je li i to loš film?



A Wire (mi) je najbolja dramska serija ikad. Bez konkurencije. :)
Scarfarce od De Palme isto naravno na vječnoj listi.
Kao što rekoh, de gustibus...

(Ipak, kad gledaš Žicu, maltene kao da gledaš dokumentarac, toliko je realistična. Mislim da bez obzira sviđali se nekome ili ne, dijalozi iz ovih stripova nikome ne zvuče tako)

Edited by - vukozec on 14/06/2017 16:10:01
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/06/2017 : 16:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

@Stripiti: samo me zajebaješ ili?

Usporedio sam sa Krankšvesterom, to su dva tipa. Gdje si ti pročitao seksisam u mom postu nije mi jasno. Riječnik pripadnika muškog ili bilo kojeg trećeg roda ;) u ovim stripovima nije ništa drugačiji. Možda me ipak samo zajebaješ.



Mozda misli da je zensko zato sto je schwester?
:)

Edited by - Mrkva on 14/06/2017 16:11:39
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/06/2017 : 16:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Evo Bonelli verzije Texa za američko tržište i za par forumaša s istančanim ukusom za strip i kulturu, stari Tex je dosadan i zaostao, ovo je poboljšana i nabrijana verzija


Ajde u lipi k....skoro sam se ugusija od smija:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/06/2017 : 16:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni Tex prostak ne odgovara..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/06/2017 : 16:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zagora odmah zaposliti u boneliju
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 14/06/2017 : 16:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Tex je predobar

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 14/06/2017 : 17:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Riječnik pripadnika muškog ili bilo kojeg trećeg roda ;) u ovim stripovima nije ništa drugačiji. Možda me ipak samo zajebaješ.


Nisam prozivao na seksizam, božesačuvaj, nego mi je zanimljivo da i Zagor, nakon Jocka i njegove Sage, izdvaja već drugi primjer ženskog prostačenja kao nešto što ne podnosi, što je „pretjerano i usiljeno“. Pa me zanimalo koliko ima veze to što smo odgajani da žene gledamo kao fine i vrijedne i njima ne valja da pljuju i viču a kamoli da, nedajbože, psuju.

Spominješ Goodfellas i Wire itd. ali šta misliš na primjer o Kill Billu ili Jackie Brown gdje je Tarantino i ženama dao napokon šansu da psuju dok nose glavnu ulogu?

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2017 : 17:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Me gusta i Tarantino, za mene genijalac, a najjače oružje su mu - dijalozi. Kill Bill mi je najdraži Tarantino.

No, padaju mi na pamet neki dijelovi Basterdsa i Hat8ful koji mi se nisu svidjeli baš zbog ovog, kako Zagor reče, pretjerivanja.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/06/2017 : 17:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by mladjo

Evo meni niti jedan od ova dva stripa gore ne smeta. Pa kaj onda - neka psuju. Pa to je kao da veliš da je The Wire loša serija zato što je svaka druga riječ psovka. Koliko psuju u Scarfaceu? Je li i to loš film?



A Wire (mi) je najbolja dramska serija ikad. Bez konkurencije. :)
Scarfarce od De Palme isto naravno na vječnoj listi.
Kao što rekoh, de gustibus...

(Ipak, kad gledaš Žicu, maltene kao da gledaš dokumentarac, toliko je realistična. Mislim da bez obzira sviđali se nekome ili ne, dijalozi iz ovih stripova nikome ne zvuče tako)



Ovo sam i ja prvo pomislio kad sam krenuo gledat, nije mi najbolja, ali je u samom vrhu sa Sopranosima, Rome-om, Boardwalk Empire-om...i ostalom hrpicom ultrakvalitetnih visokobudzetnih HBO serija.

A Tarantina i ja obozavam, vj jedan od najdrazih mi redatelja, ima tu neku foru sa ''smalltalk'' dijalozima...napravi ih uvijek superzanimljivima.

A ovaj Tex je fantastican

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/06/2017 17:40:38
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/06/2017 : 18:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Znači, dragi moji, isti zaostali i dosadni strip za dicu nabrijan nepotrenim vokabularom postaje strip za odrasle? Ha, ha, ha, koja pizdarija, raskrinkani vampir.
To je to od mene, kad Vam se toliko svidilo, evo za kraj i jedne verzije Texa u stilu naših prevoditelja voljenih američkih stripova, kada susretnu druge dijalekte drugih naroda, rasa...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/06/2017 : 18:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
veni, vidi, guzni, vici


Have mercy
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 14/06/2017 : 18:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

A Tarantina i ja obozavam, vj jedan od najdrazih mi redatelja, ima tu neku foru sa ''smalltalk'' dijalozima...napravi ih uvijek superzanimljivima.


Prijevod njegovih dijaloga na hrvatski ili u originalu su ti zanimljivi?

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/06/2017 : 18:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Znači, dragi moji, isti zaostali i dosadni strip za dicu nabrijan nepotrenim vokabularom postaje strip za odrasle? Ha, ha, ha, koja pizdarija, raskrinkani vampir.




Ko je to reka? Samo prestaje bit dosadan

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000